Κρικοπάλαγκο Βαρέως Τύπου την γνωμη σας...

Αξεσουάρ που τοποθετούνται σε όλα τα μοντέλα Vitara/GV/NGV/NV

Re: Κρικοπάλαγκο Βαρέως Τύπου την γνωμη σας...

Δημοσίευσηαπό Γιωργος ΗΛΙΑΣ » Παρ Ιαν 19, 2024 7:37 pm

Ναι δάσκαλε, το ξέρω, αυτά τα κάνει μόνο ο δάσκαλος, συνδυαστικά με τον κεντρικο γάντζο.
Ευχαριστώ για την βοήθεια.
Οι ψαράδες ξέρουν ότι η θάλασσα είναι επικίνδυνη και η καταιγίδα τρομερή,
αλλά ποτέ δεν έχουν βρεί αυτούς τους κινδύνους αρκετούς για να μείνουν στην στεριά.
Άβαταρ μέλους
Γιωργος ΗΛΙΑΣ
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2822
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 11:54 pm
Τοποθεσία: Καματερό - Μουρτερή Εύβοιας
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/55/17
Suspension: Eibach prolift+2,5cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Γιώργος
Name: Γιωργος

Re: Κρικοπάλαγκο Βαρέως Τύπου την γνωμη σας...

Δημοσίευσηαπό 4troxos » Σάβ Μαρ 02, 2024 7:59 pm

Ψάχνοντας βρηκα αυτη εδω την λυση.https://youtu.be/C7FWXmMJqZ8?si=meSIxRYwR6YbZf_o

Αυτο που ψάχνουμε ειναι https://tiedownstore.com/products/quickloader-ql4500-1
https://jeri-rigg.com/products/quickloader-strap
Βοηθήστε να το βρουμε.Ειναι η καλύτερη λυση σε σχέση με την ευκολια χρησης του και το χαμηλο κοστος.
Λέγεται quickloader ratchet strap
Λογικα εμείς θελουμε 10 μετρα μηκος,5 εκατοστα πλατους.
[attachment=0]IMG191411.jpg[/attachment]

https://quickloader.com/
Συνημμένα
IMG_20240302_191411.jpg
IMG_20240302_191411.jpg (69.77 KiB) 2767 προβολές
03/08,5D,full extra,esp/tcs,Ποδιές XMC,lift +2",cruise control,
Φιλτρο αερος K&N , kenwood 7200,Nuvicam ,κοτσαδορος απ/νος,
λασπ/ρες,parktronic, rear view camera, σποτάκια ,προστ/κα πλαινα,
alarm,ανεμοθ/στες, μπαγαζιέρα ορφ,7-8 lit/100km.
Άβαταρ μέλους
4troxos
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4645
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 9:50 pm
Τοποθεσία: Zante
Λάστιχα: COOPER AT3-sport2
Διάσταση ελαστικών: 225/75/16
Suspension: MAD
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Χρήστος

Re: Κρικοπάλαγκο Βαρέως Τύπου την γνωμη σας...

Δημοσίευσηαπό Στράτος » Σάβ Μαρ 02, 2024 8:37 pm

Αυτό είναι ιμάντας πρόσδεσης φορτίων και είναι από ακατάλληλος έως επικίνδυνος για απεγκλωβισμό ενός 4Χ4 από μια δύσκολη κατάσταση.
Βλέπε, άκου, σώπα...
Once you go mud, you never go back

Άβαταρ μέλους
Στράτος
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4602
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2016 12:35 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: Maxxis Bighorn MT 764
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: Βουνίσια...
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Βουνοφαγοκατασκηνωτής/Τάι-ραπερ
Name: Στράτος

Re: Κρικοπάλαγκο Βαρέως Τύπου την γνωμη σας...

Δημοσίευσηαπό 4troxos » Σάβ Μαρ 02, 2024 8:41 pm

Εαν τα φορτια του ιμάντα ειναι αυτα που θελουμε εμεις, γιατί ακαταλληλος??Στο βίντεο τραβουσε αυτοκίνητο.

https://www.heiz24.de/Quickloader-lashi ... -UQAvD_BwE
03/08,5D,full extra,esp/tcs,Ποδιές XMC,lift +2",cruise control,
Φιλτρο αερος K&N , kenwood 7200,Nuvicam ,κοτσαδορος απ/νος,
λασπ/ρες,parktronic, rear view camera, σποτάκια ,προστ/κα πλαινα,
alarm,ανεμοθ/στες, μπαγαζιέρα ορφ,7-8 lit/100km.
Άβαταρ μέλους
4troxos
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4645
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 9:50 pm
Τοποθεσία: Zante
Λάστιχα: COOPER AT3-sport2
Διάσταση ελαστικών: 225/75/16
Suspension: MAD
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Χρήστος

Re: Κρικοπάλαγκο Βαρέως Τύπου την γνωμη σας...

Δημοσίευσηαπό Στράτος » Σάβ Μαρ 02, 2024 9:57 pm

Στο βίντεο μετακινεί ιχ στο ίσωμα μερικούς πόντους.
Το 4Χ4 σε μια δύσκολη κατάσταση δεν θα το κουνήσει ρούπι... σίγουρα θα σπάσει είτε η καστανια είτε ο γάντζος με κίνδυνο τραυματισμού.
Καλό είναι να χρησιμοποιούμε το κάθε αντικείμενο για τον λόγο που έχει φτιαχτεί και βάση των προδιαγραφών του.
Βλέπε, άκου, σώπα...
Once you go mud, you never go back

Άβαταρ μέλους
Στράτος
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4602
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2016 12:35 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: Maxxis Bighorn MT 764
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: Βουνίσια...
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Βουνοφαγοκατασκηνωτής/Τάι-ραπερ
Name: Στράτος

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αξεσουάρ/Εξοπλισμός Γενικά

arahova Σάβ Ιουν 15, 2024 10:43 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Σάβ Ιουν 15, 2024 7:11 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Ιουν 14, 2024 10:05 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Ιουν 14, 2024 6:18 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Ιουν 13, 2024 10:45 am Καλημέρα σε όλους.
LEMON Πέμ Ιουν 13, 2024 8:14 am Καλημέρα πουλάκια μου
antonis1627 Πέμ Ιουν 13, 2024 6:09 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Ιουν 12, 2024 11:18 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Ιουν 12, 2024 6:27 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Τρί Ιουν 11, 2024 12:53 pm ΑύριοΤετάρτη 12 Ιουνίου πάμε για καφεδάκι στην
arahova Τρί Ιουν 11, 2024 10:20 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Ιουν 11, 2024 6:05 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Ιουν 10, 2024 12:24 pm Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Ιουν 10, 2024 6:27 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
arahova Κυρ Ιουν 09, 2024 10:53 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Ιουν 09, 2024 6:55 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Ιουν 08, 2024 11:28 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Σάβ Ιουν 08, 2024 6:57 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Ιουν 07, 2024 10:40 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Ιουν 07, 2024 6:00 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Ιουν 06, 2024 10:10 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Ιουν 06, 2024 6:24 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Ιουν 05, 2024 11:35 am Καλημέρα σε όλους.
Διοματάρης Τετ Ιουν 05, 2024 8:09 am Καλημέρα σας
antonis1627 Τετ Ιουν 05, 2024 6:18 am Καλημέρα σας
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης