Η μεγαλύτερη αθλητική διοργάνωση παγκοσμίως είναι πάλι εδώ!!
Τα νούμερα είναι συγκλονιστικά αφού σε τηλεθέαση ξεπερνά ακόμα και τους Ολυμπιακούς αγώνες.
Οι τηλεθεατές που παρακολούθησαν το παγκόσμιο κύπελλο του 2002 έφτασαν τα 2,82 δισεκατομμύρια, ενώ τον τελικό παρακολούθησαν 1,1 δις άνθρωποι. Την κλήρωση των ομίλων εκείνου του μουντιάλ παρακολούθησαν 300 εκατομμύρια τηλεθεατές.
Δεν θα μπορούσε το Vitaraclub να μην έχει δικό του θέμα για αυτήν την πανδαισία θεάματος κι εφέτος
Ποδοσφαιρόφιλοι του club εδώ θα παρακολουθούμε παρέα τους αγώνες και θα δίνουμε και τα προγνωστικά μας
Ήδη χθες έγινε ένα συγκλονιστικό ματς όπου Ισπανία και Πορτογαλία ανεδείχθησαν ισόπαλες με 3-3
Για πάμε να δούμε το τηλεοπτικό πρόγραμμα από σήμερα έως τον Τελικό ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ 13:00: Γαλλία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
16:00: Αργεντινή – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
19:00: Περού – Δανία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
22:00: Κροατία – Νιγηρία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
18:00: Γερμανία – Μεξικό (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00: Βραζιλία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
ΔΕΥΤΕΡΑ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00: Βέλγιο – Παναμάς (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
21:00: Τυνησία – Αγγλία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
18:00: Πολωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00: Ρωσία – Αίγυπτος (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00: Ιράν – Ισπανία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ 15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ 15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
ΚΥΡΙΑΚΗ 24 ΙΟΥΝΙΟΥ 15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
ΔΕΥΤΕΡΑ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
ΤΡΙΤΗ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)
21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 27 ΙΟΥΝΙΟΥ 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
ΠΕΜΠΤΗ 28 ΙΟΥΝΙΟΥ 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΙΟΥΛΙΟΥ 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
ΤΡΙΤΗ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΙΟΥΛΙΟΥ 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΙΟΥΛΙΟΥ 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
ΤΡΙΤΗ 10 ΙΟΥΛΙΟΥ 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΙΟΥΛΙΟΥ 17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΙΟΥΛΙΟΥ 18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Τα στάδια