Αντλία βενζίνης και lpg .

Ερωτήσεις, κιτ, προβλήματα κι ό,τι αφορά την υγραεριοκίνηση.

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό lyggas » Κυρ Φεβ 03, 2013 11:42 am

Συγχαρητήρια για την εμπεριστατωμένη πληροφόρηση. :clap: :clap: :clap:
Πραγματικά για εμάς, ο μόνος τρόπος άμυνας είναι η συνεχής διατήρηση της πλήρωσης το ντεπόζιτου βενζίνης και η αλλαγή του φίλτρου βενζίνης σε τακτά χρονικά διαστήματα. Από εκεί και πέρα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο. Αν χαλάσει, τί να κάνουμε, χάλασε. Εξάλλου, ας αναλογιστούμε και πόσα χρήματα γλυτώνουμε με τη χρήση του υγρερίου. ;-)
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4312
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό arekwarzycha » Κυρ Φεβ 03, 2013 1:16 pm

στα Σερβις της Σουζουκι καθε ποσο αλλαζουν το φιλτρο βενζινης?
Άβαταρ μέλους
arekwarzycha
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 26, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Λάστιχα: Michelin Lat. Cross
cb: Όχι
Name: Arkadios

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό panoshm » Κυρ Φεβ 03, 2013 1:18 pm

arekwarzycha έγραψε:στα Σερβις της Σουζουκι καθε ποσο αλλαζουν το φιλτρο βενζινης?
105.000km
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Κυρ Φεβ 03, 2013 1:29 pm

Λόγω όμως LPG καλό είναι να το αλλάζεις συχνότερα μιας και μέσα από το φίλτρο περνά συνεχώς (ανακυκλώνεται) παλαιωμένη βενζίνη :idea: Δεν είναι δα και κανα τρελό κόστος!
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37837
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό arekwarzycha » Δευτ Φεβ 04, 2013 12:45 am

Εγω παω τωρα σταο 120.000 χλμ οποτε προσφατα αλλαχθηκε. Λογικα δεν θα ξερουν αυτοι πως πρεπει να την κοιτανε με lpg?
και καθε ποσο προτεινετε να την αλλαζουμε πλεον με lpg?
Άβαταρ μέλους
arekwarzycha
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 26, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Λάστιχα: Michelin Lat. Cross
cb: Όχι
Name: Arkadios

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Δευτ Φεβ 04, 2013 12:52 am

arekwarzycha έγραψε:Εγω παω τωρα σταο 120.000 χλμ οποτε προσφατα αλλαχθηκε.
Προφανώς εννοείς το φίλτρο βενζίνης...

arekwarzycha έγραψε:Λογικα δεν θα ξερουν αυτοι πως πρεπει να την κοιτανε με lpg?
Μα δε σου κάνουν σέρβις με βάσει το LPG! Ακολουθούν συγκεκριμένο πρόγραμμα συντήρησης του βενζινοκινητήρα σου!

arekwarzycha έγραψε:και καθε ποσο προτεινετε να την αλλαζουμε πλεον με lpg?
Αυτό καλύτερα να το ρωτήσεις στο σέρβις που θα πας, γιατί εδώ ό,τι και να πούμε θα είναι εικασίες...
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37837
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό lyggas » Δευτ Φεβ 04, 2013 1:19 am

Μιας και το φίλτρο βενζίνης για τα παλιά GV είναι φτηνό, πιστεύω ότι καλό είναι να αλλάζεται κάθε 30.000 χλμ.
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4312
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό libero » Δευτ Φεβ 04, 2013 9:20 am

Εμένα το συνεργείο μου είπε παιδιά 20.000 χλμ. Αλλά πιστεύω πως και αυτό είναι λίγο σχετικό...υπό την έννοια ότι, εξαρτάται πόσο κινείται το αυτοκίνητο, από πόσα διαφορετικά πρατήρια προμηθεύεται κάυσιμο και πάει λέγοντας. Πάντως κακώς δεν το φωτογράφισα να το δείτε και να πειστείτε. Όπως το είδα εγώ το φίλτρο, ίσως 20.000 να είναι λίγα αλλά και 30.000 ίσως να έιναι πολλά. Η μόνη λύση πιστεύω είναι, να το αλλάξει κάποιος στα Χ χιλιόμετρα και να κάτσει να ασχοληθεί όπως εγώ, να το κόψει και να δει τί γίνεται στο εσωτερικό του. Με αυτή την πληροφορία, θα έχει έναν μπούσουλα για το αν έκανε καλά να το αλλάξει ή θα μπορούσε την επόμενη φορά να το κρατήσει λίγο παραπάνω.
libero
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:36 am
Τοποθεσία: Δράμα
cb: Όχι
Name: Lefteris

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό lyggas » Δευτ Φεβ 04, 2013 11:20 am

libero έγραψε:Εμένα το συνεργείο μου είπε παιδιά 20.000 χλμ. Αλλά πιστεύω πως και αυτό είναι λίγο σχετικό...υπό την έννοια ότι, εξαρτάται πόσο κινείται το αυτοκίνητο, από πόσα διαφορετικά πρατήρια προμηθεύεται κάυσιμο και πάει λέγοντας. Πάντως κακώς δεν το φωτογράφισα να το δείτε και να πειστείτε. Όπως το είδα εγώ το φίλτρο, ίσως 20.000 να είναι λίγα αλλά και 30.000 ίσως να έιναι πολλά. Η μόνη λύση πιστεύω είναι, να το αλλάξει κάποιος στα Χ χιλιόμετρα και να κάτσει να ασχοληθεί όπως εγώ, να το κόψει και να δει τί γίνεται στο εσωτερικό του. Με αυτή την πληροφορία, θα έχει έναν μπούσουλα για το αν έκανε καλά να το αλλάξει ή θα μπορούσε την επόμενη φορά να το κρατήσει λίγο παραπάνω.


Αφού έτσι έχουν τα πράγματα, να το αλλάζουμε προληπτικά κάθε 20.000 χλμ. Είπαμε το κόστος είναι μικρό, αλλά και η αλλαγή γίνεται σε 5 λεπτά. ;-)
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4312
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό arekwarzycha » Δευτ Φεβ 04, 2013 2:39 pm

Μηπως ειναι καλυτερα να το αλλαζουν σε συνεργειο LPG η καλυτερα σε σερβις Σουζουκι?

Μπορει το σερβις οντως να ειναι για βενζινοκινητο κινητηρα στην Σουζουκι αλλα μιας και υπαρχει LPG δεν αλλαζουν οι προυποθεσεις για καποια πραγματα?
Δηλαδη σαν μηχανικοι εκει περα δεν πρεπει να το κοιταξουν γιατι λογικα θα ξερουν οτι το φιλτρο βενζινης δεχεται αναλογη "ρυπανση".
Άβαταρ μέλους
arekwarzycha
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 26, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Λάστιχα: Michelin Lat. Cross
cb: Όχι
Name: Arkadios

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό libero » Δευτ Φεβ 04, 2013 3:55 pm

Δεν είναι δεδομένο ότι to service σου το κάνεις σε συνεργείο με lpg. Εγώ πχ τα service τα έκανα μέχρι στιγμής σε συνεργείο που δεν είχε σχέση, αν και είχε γνώσεις περί lpg. Από την άλλη έχε κατά νου ότι το συνεργείο που ασχολείται και κατά πάσα πιθανότητα είναι και ο εγκαταστάτης σου, ασχολείται περισσότερο με τα φίλτρα υγρού ή αέριου αερίου γιατί τον ενδιαφέρει η καλύτερη λειτουργία του lpg. Τώρα αν φιλοτιμηθεί ή αν εσύ τον ορίσεις συντηρητή σου και για το κομμάτι της βενίζνης, είναι δικό σου θέμα. Αλλά πιστεύω πως θα πρέπει να τον πληροφορήσεις έξτρα σε κάθε περίπτωση γιατί υπάρχει και ένας ετεροχρονισμός σε σχέση με τα φίλτρα.Ένα φίλτρο υγρού lpg κατά κανόνα το αλλάζεις πιο συχνά από ένα αερίου lpg και συνήθως το πρώτο μου το είπαν για 25.000χλμ. Από την άλλη το βενζίνης στην προκειμένη περίπτωση είναι κατ επιλογή. Δηλαδή μπορεί να το αλλάξεις στις 20 ή στις 30 ή στις 40 χιλιάδες για κάποιους ή αν δεν κάνεις τόσα χιλιόμετρα μπορεί να το αλλάξεις στις 10 γιατί πέρασαν και 2-3-4 χρόνια. Οπότε δεν είναι δεδομένο ότι θα συμπέσει κάποιος έλεγχος του lpg με τον έλεγχο του φίλτρου βενζίνης σε ένα πιθανό service. Από την άλλη όντας τα φίλτρα κλειστά ερμητικά και μη έχοντας τη δυνατότητα να το ελέγξει κάποιος δια οφθαλμού, αν φτάσει στο σημείο να του κάνει έλεγχο όπως έκανε στο δικό μου φυσώντας και αρχίσει να βγάζει μαυρίλες και θρύμματα τότε σημαίνει ότι το φίλτρο "έφαγε και ήπιε" αγρίως. Αλλά αυτό για να συμβεί πρέπει να το έχεις παραμελήσει πλήρως όπως έκανα εγώ.
Παραδειγματικά να σου πω, ότι έχω αλλάξει φίλτρο αερίου και υγρού αλλά και αέριου μια φορά και όταν τα άνοιξα ήταν σχεδόν πεντακάθαρα(όπως καταλαβαίνετε έχω την τάση να ανοίγω τα φίλτρα :lol: :lol: ). Αλλά αυτό δεν μπορούσε να το ξέρει ο άνθρωπος. Το άλλαξε λόγω χιλιομέτρων και παλαιότητας. Γι αυτό καλό είναι εμείς οι ίδιο να μεριμνούμε. Στην τελική δικό μας είναι το όχημα και αν κάτσει η στραβή εμείς θα τα στάξουμε.
libero
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:36 am
Τοποθεσία: Δράμα
cb: Όχι
Name: Lefteris

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό lyggas » Δευτ Φεβ 04, 2013 4:48 pm

Εγώ το φίλτρο στο icom δεν το έχω αλλάξει ακόμα (40.000 χλμ. με lpg). Αυτό διότι όσα φίλτρα αλλάχθηκαν με τόσα χλμ. (40.000), ανοίχτηκαν και διαπιστώθηκε ότι ήταν ακόμα καθαρά. Πάντως, σκέφτομαι να το αλλάξω μαζί με τα λάδια, σε δυο τρεις μήνες.
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4312
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό libero » Σάβ Φεβ 16, 2013 11:23 pm

Θα μιλήσω πάλι για το citroen αλλά ο λόγος είναι ο παραλληλισμός με το Suzuki. Τί να κάνω ρε παιδιά. Ο γιαπωνέζος είναι ποιότητα.

Σήμερα, λοιπόν, τας πρώτας πρωινάς ώρας, σηκώνομαι και λέει η γυναίκα μου "δεν πας να μου φέρεις κανένα κουλουράκι;". Εγκυμονούσα, ούσα, αλλά όχι μόνο γι αυτό, μην του χαλάσω χατίρι του κοριτσιού, κατεβαίνω να πάρω τον Γάλλο από κάτω. Γυρνάω διακόπτη, δεν ακούω το βουητό που κάνει η αντλία βενζίνης και σκέφτομαι "ουαου, άρχισε να μην κάνει και θόρυβο αυτή η καινούρια". Τελοσπάντων ΠΑΠΑΛΑ. Δεν παίρνει μπροστά το Berlingo. Παράλληλα, αν θυμόσαστε (αν δε θυμόσαστε είναι κανα δυο σελίδες πριν η αναφορά) έβαλα τσιπάκι για να βλέπω κανονικά την ποσότητα της βενζίνης. Και ενώ είναι με μισό ντεπόζιτο, μου έδειχνε σχεδόν άδειο, ενώ λειτουργούσε κανονικά τις προηγούμενες μέρες. Και ΒΑΣΙΚΟ, άκουγα ένα παρατεταμένο ΜΠΙΠ μέσα από το καπό της μηχανής. Οπότε σκέφτηκα κι εγώ, τον ήπιαμε. Ανεβαίνω επάνω, κάνω ένα τηλέφωνο να έρθουν να με τραβήξουν να το πάω συνεργείο και ξανακατεβαίνω. Ξαναβάζω το κλειδί και ξαφνικά ακούω την αντλία να γυρνάει και τα επίπεδα της βενζίνης έρχονται στα κανονικά. Αφού έριξα μια λίστα σιχτίρια που ξεκινούσαν από τον Ναπολέων και περνώντας από τον Μιττεράν, τον Ντε Γκωλ και τον Σαρκοζί έφτασαν μέχρι τον Ολάντ, πατάω γκάζι, ακυρώνω το ραντεβού για τη ρυμούλκηση, (πάω φούρνο, φέρνω τα κουλούρια) και τραβάω ντουγρού για συνεργείο. Κλειστό σήμερα λέει αλλά το αφεντικό εκεί. Οπότε πιάνω την κουβέντα μαζί του και του εξηγώ τη φάση. Και μου λέει ο τύπος (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΑ GV ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ) "Όταν καίγεται η αντλία, δεν καίγεται μονομιάς. Καιρό πριν, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το αυτοκίνητο δεν παίρνει, μπορεί να έχει κάποια μικροβλάβη και να κάνει μικροβραχυκυκλώματα. Στέλνωντας έτσι πίσω τα Αμπέρ, μπορεί μέχρι και να κάψει τα καλώδια αν επιμείνεις πολύ με τη μίζα. Με δεδομένο ότι το συγκεκριμένο αυτοκίνητο αλλά και πολλά καινούρια (δεν ρώτησα για GV αλλά θα ρωτήσω τη Δευτέρα) έχουν πλακέτα αντί για απλό ρελέ, προφανώς σου καίνει ή σου δημιουργούν μικρής έκτασης πρόβλημα στην πλακέτα κι έτσι γλυτώνουν και τα καλώδια και το ρελέ που ούτως ή άλλως παρεμβάλλεται". Μπορεί όταν έγινε η ζημιά, με δεδομένο ότι εγώ επέμενα με τη μίζα, να έγινε και αυτή η ζημιά μαζί και απλώς να λειτούργησε αλλά προσωρινά όπως επίσης να συνεχίζει να λειτουργεί από τύχη. Ίσως λέει να θέλει επιδιόρθωση ή αντικατάσταση.

ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ.
Με δεδομένο ότι το αυτοκίνητο στις 7-8 φορές που το έβαλα μπρος σήμερα, δεν ξαναέκανε το ίδιο πρόβλημα
Με δεδομένο ότι δημιουργήθηκε θέμα με το δείκτη της βενζίνης που είναι ξεχωριστή μεν γραμμή από αυτή της πλακέτας αλλά στέλνει στην κεντρική πλακέτα
Με δεδομένο ότι μόλις αποκαστάθηκε η "βλάβη" της αντλίας, αποκατάσταθηκε και η ανωμαλία του δείκτη.
Με δεδομένο ότι άκουγα το παρατεταμένο μπιπ

Θεωρώ λογικό πως το πρόβλημα είναι όντως ηλεκτρολογικό αλλά βρίσκεται κάπου αλλού. Δηλαδή, μήπως από υγρασία(έβρεξε πολύ αυτές τις μέρες) ή περίεργες καιρικές συνθήκες, έγινε τίποτα με την κεντρική πλακέτα, που δεν έχει καμία σχέση με τα υπόλοιπα και απλώς δεν έστελνε ρεύμα πίσω. Απλά το γεγονός είναι τυχαίο και επειδή αν πληρώσεις 250 την 1η του μηνού τα ψυχολογικά σου καταστρέφονται, το μυαλό μου πήγε εκεί. Πάντως δεν απορρίπτω πλήρως τη θεωρία του μάστορα.

Τα είπα όλα αυτά, όχι γιατί πρέπει να νοιάζει κάποιον για το συγκεκριμένης μάρκας όχημα, αλλά γιατί πιστεύω ότι τα GV μας, ιδιαίτερα τα NGV που είναι φουλ ηλεκτρονικά, μπορεί να παρουσιάσουν το ίδιο πρόβλημα λόγω αντλίας. Αν και να σας πω την αλήθεια, σαν τον Γιαπωνέζο δεν έχει. 12 χρονών είναι το GV καλή του ώρα και δεν έχει κάνει ούτε ένα πρόβλημα. Εκτός από το κούρδισμα φυσικά που το κατάφερε ένας τενεκές που πήγε και έβαλε καλοκαίρι με 40 βαθμούς μεσημεριάτικα σε καυτή άσφαλτο 4L και έκανε καμιά 40 χλμ.

Τελοσπάντων, λάβετέ το υπόψη όσοι ξέρετε το πώς λειτουργεί το ηλεκτρικό-ηλεκτρονικό σύστημα στο GV για να έχουμε δεδομένα αν συμβεί κάτι αντίστοιχο σε κάποιον με την αντλία.
libero
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:36 am
Τοποθεσία: Δράμα
cb: Όχι
Name: Lefteris

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό lyggas » Κυρ Φεβ 17, 2013 12:06 am

Πολύ καλό ποστ, με ουσιαστικό περιεχόμενο. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, που μπορεί να αξιοποιηθούν σε δεδομένη περίπτωση. :clap: :clap:

Προσέξτε τώρα το εξής: προχθές στη δουλειά, "έσκασε μύτη" ένας Ιταλός με ένα GV δίλιτρο που φορούσε icom.
Πάνω στη συζήτηση που πιάσαμε, μου ξεφούρνησε το παραμύθι ότι η δικιά του ανλία βενζίνης δεν λειτουργεί όταν καίει lpg. :confusion-seeingstars:
Με τα πώς και τα γιατί, με πληροφόρησε ότι ο νέος εγκέφαλος της icom υποστηρίζει αυτήν την λειτουργία και όλα γίνονται αυτόματα. Δηλαδή εν κινήσει και να πατάς τον διακόπτη εναλλαγής καυσίμου συνεχώς, δεν καταλαβαίνεις τίποτα. ΄Ομως το σημαντικό είναι ότι μου το επέδειξε σε πλήρη λειτουργία. Το μόνο που χρειάζεται είναι να παρεμβληθεί ένας ρελές. Όμως περισσότερα δυστυχώς δεν μπορούσα να εκμαιεύσω, διότι τον είχα καθυστερήσει ήδη αρκετά τον άνθρωπο. :oops:
Οπότε μιας και φοράω τον εν λόγω εγκέφαλο, θα το δρομολογήσω... ;-)
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4312
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Αντλία βενζίνης και lpg .

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Παρ Μαρ 01, 2013 11:24 pm

Γιάννη περιμένω νεότερά σου ;-)
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Lpg - Υγραεριοκίνηση

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες