Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Ερωτήσεις, κιτ, προβλήματα κι ό,τι αφορά την υγραεριοκίνηση.

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό MKB » Τρί Απρ 19, 2011 9:48 pm

Αυτό που περιγράφει ο φίλος μου συνέβει 2-3 φορές και εγώ νόμιζα ότι φταίει η ρύθμιση της εγκατάστασής μου! :shock:
Φιλικά Γιωργος.
Φιλικά Γιωργος.
Άβαταρ μέλους
MKB
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 2053
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 23, 2009 9:56 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
Λάστιχα: 225 75 16
cb: Ναι
Name: Γιωργος

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό harijohn » Τρί Απρ 19, 2011 9:55 pm

Από την στιγμή που άρχισαν οι διαφημίσεις στην τηλεόραση και τα ρεπορτάζ για τοποθέτηση υγραερίου περιμένετε και άλλα χειρότερα. Αυτοί είναι ικανοί να μας φορολογήσουν επειδή καίμε υγραέριο
Αιτία της ενασχόλησης μου με το βουνό είναι της όρασης μου η ανάγκη, που ζητεί να εξαντλεί τον ορίζοντα, προκειμένου να θρέψει με εικόνες, οσμές και ποικιλία χρωμάτων και σχημάτων τον αχόρταγο εγκέφαλο μου.
Άβαταρ μέλους
harijohn
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 6:51 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: ΚΥΒ-MAD
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό harijohn » Τετ Αύγ 31, 2011 11:57 am

Κατόπιν έρευνας μετά από αυτό που είπε ο Κώστας για τις αμπούλες ανακάλυψα τα εξής
1 φιαλίδιο tunap 164 κάθε 10000χμ προστατεύει τις βαλβίδες, δείτε σχετικό βίντεο
http://www.tunap.com/en/ranges/automotive/video-clips/lpg-system.html
το φιαλίδιο έχει ειδικό στόμιο και αντάπτορα που προσαρμόζεται στο στόμιο του αερίου και μπαίνει όταν η μποτίλια είναι άδεια. Τιμή
http://ricambi-auto.shop.ebay.it/i.html?_nkw=TUNAP+164&_sacat=38657&_dmpt=Ricambi_automobili&_odkw=&_osacat=38657&_trksid=p3286.c0.m270.l1313
επίσημο site
http://www.tunap.com/en/ranges/automotive/products/p164.html?searched=Tunap+164&advsearch=oneword&highlight=ajaxSearch_highlight+ajaxSearch_highlight1+ajaxSearch_highlight2
τώρα αν κανείς ξέρει που το πουλάνε Θεσσαλονίκη ή Αθήνα ας κάνει μια ενημέρωση

και μια μετάφραση από το αγγλικό κείμενο από το επίσημο σαιτ
LPG προστασία βαλβίδα του συστήματος, ακόμη και σε βαρύ φορτίο

>> Κλιπ βίντεο

Η έλλειψη λίπανσης σε κινητήρες αερίου προκαλεί αυξημένη φθορά στις βαλβίδες και τα καθίσματα βαλβίδων, πάνω απ 'όλα υπό υψηλή πίεση.

Σε ορισμένες μηχανές, αυτό το καθιστά ακριβό κύλινδρο αναμόρφωση κεφάλι απαραίτητη σε σχετικά χαμηλά χιλιόμετρα. Η τακτική χρήση του υγραερίου δραστικών ουσιών TUNAP του συστήματος μειώνει σημαντικά τη φθορά της βαλβίδας.

Η TUNAP LPG Το σύστημα έχει δοκιμαστεί με επιτυχία από την Irmscher και κυκλοφόρησε από την Opel. Η χρήση του συστήματος είναι στην πραγματικότητα προδιαγράφεται για οχήματα Opel LPG για τη διατήρηση κύρος εγγύηση. Το σύστημα διαθέτει δύο στοιχεία - ένα για τις δεξαμενές αερίου (micrologic ® PREMIUM 164) και μία για το ντεπόζιτο της βενζίνης (micrologic ® PREMIUM 163).

Micrologic ® PREMIUM 164 που αποτελείται από ενώσεις πλήρως διαλυτή στο υγραέριο. Η δραστική ουσία είναι ήδη διαλυμένο σε ενώσεις υδρογονανθράκων παρόμοια με υγρό φυσικό αέριο. Αυτό εξασφαλίζει τη βέλτιστη ανάμιξη με υγρό φυσικό αέριο στη δεξαμενή του αερίου.

Σύμφωνα με τους όρους καύσης στο θάλαμο καύσης, τα προϊόντα της αντίδρασης του πράκτορα του συστήματος να τηρούν τη βαλβίδα και επιφάνειες έδρασης της βαλβίδας. Εξασφαλίζουν καλύτερη λίπανση και ως εκ τούτου ευδιάκριτη μείωση της φθοράς.

Γιατί είναι ένα άλλο παράγοντα του συστήματος που απαιτούνται στο ρεζερβουάρ βενζίνης;

Micrologic ® PREMIUM 163 περιέχει την ίδια δραστική ουσία μίγμα με το προϊόν του φυσικού αερίου και εξασφαλίζει ότι η πρόσθετη ύλη συμμορφώνεται με τη βαλβίδα και έδρες βαλβίδων μετά από κάθε εκκίνηση με ψυχρό κινητήρα.

Η προστατευτική επίστρωση που αναπτύχθηκε από το προϊόν του φυσικού αερίου είναι τόσο σταθερό ότι αρκεί να έχουν μια μικρή προστιθέμενη μέσω της βενζίνης, κατά την σύντομη φάση μετά από κρύα εκκίνηση. Η πρόσθετη ύλη βενζίνη είναι επομένως απαραίτητη.

Χρόνο χρήσης

Και οι δύο πράκτορες του συστήματος TUNAP χρησιμοποιείται κατά τη διάρκεια τροποποίηση πριν από τη δεξαμενή είναι η πρώτη γεμάτο με αέριο, καθώς και κατά τη συντήρηση, επισκευή και συντήρηση εργασίας. Θα πρέπει επίσης να συμπληρώνεται κάθε 10.000 χλμ. το αργότερο.

Βέλτιστη λειτουργία ενός αερίου οχήματος με κινητήρα εξαρτάται από παράγοντες εκτός από τις βαλβίδες που δεν μπορεί να επηρεάζεται από το Σύστημα TUNAP. Αυτές περιλαμβάνουν

σταθερή ποιότητα του φυσικού αερίου,
η τεχνική ποιότητα των εγκαταστάσεων, του φυσικού αερίου που χρησιμοποιείται,
και τη διαθεσιμότητα του καλοκαιριού και μείγματα αερίων χειμώνα.
Αιτία της ενασχόλησης μου με το βουνό είναι της όρασης μου η ανάγκη, που ζητεί να εξαντλεί τον ορίζοντα, προκειμένου να θρέψει με εικόνες, οσμές και ποικιλία χρωμάτων και σχημάτων τον αχόρταγο εγκέφαλο μου.
Άβαταρ μέλους
harijohn
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 6:51 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: ΚΥΒ-MAD
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό ximikos00 » Τετ Αύγ 31, 2011 1:23 pm

Στο Καλοχώρι ειναι ο αντιπροσωπος το ειχα ψαξει....

Δεν ξερω αν πουλαει χονδρικη και πως βρουμε τον ανταπτορα να το βαλουμε στο αυτοκινητο....


TUNAP ΕΛΛΑΣ ΕΠΕ
ΚΑΛΟΧΩΡΙ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
2310-215400
2310-215462
tunap@otenet.gr
www.tunap.com
Description
Η tunap γερμανιας ειναι μια απο τις πρωτοπορους εταιριες στον κοσμο με πειρα 30 ετων και κορυφαιες συνεργασιες στον χωρο της αυτοκινητοβιομηχανιας. Προιοντα κατασκευασμενα εξολοκληρου στην γερμανια στα τεσσερα εργοστασια που διαθετη η εταιρια. Η ερευνα και η αναπτυξη ειναι απο τα κυριοτερα κομματια στην εξελιξη των προιοντων και επιτυγχανεται μεσα απο τις συνεργασιες με τα εργοστασια αυτ/των. Πρωτοπορουμε στην τεχνολογια και σας προσφερουμε την κορυφαια ποιοτητα και τις καλητερες λυσεις στα προβληματα του αυτ/του. Αναζητηστε τα προιοντα μας σε ολα τα επωνυμα και επιλεγμενα συνεργεια.
Website
http://www.tunap.com
Άβαταρ μέλους
ximikos00
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1668
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 3:44 pm
Τοποθεσία: Βουνό-Θεσσαλονίκη-Βουνό
Λάστιχα: BF Goodrich A/T
Suspension: ΟΜΕ/ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Ανδρέας

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Τετ Αύγ 31, 2011 7:49 pm

Ο δικός μου εγκαταστάτης επιμένει για τη χρησιμότητα της πιο πάνω αμπούλας και εγώ αρνούμαι ακόμη να τη βάλω!
Τελικά αρχίζω και το σκέφτομαι :think:
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό chris7gtir » Τετ Αύγ 31, 2011 8:14 pm

kaliakouda έγραψε:Ο δικός μου εγκαταστάτης επιμένει για τη χρησιμότητα της πιο πάνω αμπούλας και εγώ αρνούμαι ακόμη να τη βάλω!
Τελικά αρχίζω και το σκέφτομαι :think:

Γιωργο ποιος ο λογος που το αρνεισαι?Εχεις ακουσει κατι κακο ή απλα εχεις την εντυπωση οτι δεν κανει τιποτα? :think: :think:
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
chris7gtir
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4432
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 25, 2010 9:18 am
Τοποθεσία: Ισθμος Κορινθου
Λάστιχα: 215-85-16
Suspension: 5"+2" lift
cb: Όχι
Aka: καναλαρχης ή ψηλος
Name: χρηστος

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό lyggas » Τετ Αύγ 31, 2011 9:12 pm

Εγώ τα χρησιμοποιώ από πέρισυ ανελιπώς. Στη δεξαμενή της βενζίνης το έχω μέσα σε μόνιμη βάση. Κόστος λιγότερο από 50 ευρώ και τα δύο.
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4312
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Τετ Αύγ 31, 2011 11:32 pm

chris7gtir έγραψε:
kaliakouda έγραψε:Ο δικός μου εγκαταστάτης επιμένει για τη χρησιμότητα της πιο πάνω αμπούλας και εγώ αρνούμαι ακόμη να τη βάλω!
Τελικά αρχίζω και το σκέφτομαι :think:

Γιωργο ποιος ο λογος που το αρνεισαι?Εχεις ακουσει κατι κακο ή απλα εχεις την εντυπωση οτι δεν κανει τιποτα? :think: :think:


Ο μόνος λόγος είναι ότι η ICOM δεν συνιστά κάτι επιπλέον, όχι δεν έχω ακούσει κάτι κακό όμως αποφεύγω γενικότερα τα χημικά πρόσθετα στο κινητήρα, ίδωμεν
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό harijohn » Πέμ Σεπ 01, 2011 7:24 pm

lyggas έγραψε:Εγώ τα χρησιμοποιώ από πέρισυ ανελιπώς. Στη δεξαμενή της βενζίνης το έχω μέσα σε μόνιμη βάση. Κόστος λιγότερο από 50 ευρώ και τα δύο.

τα αγοράζεις και τα βάζεις μόνος ή στα βάζει αυτός που σου εγκατέστησε το σύστημα?
Αιτία της ενασχόλησης μου με το βουνό είναι της όρασης μου η ανάγκη, που ζητεί να εξαντλεί τον ορίζοντα, προκειμένου να θρέψει με εικόνες, οσμές και ποικιλία χρωμάτων και σχημάτων τον αχόρταγο εγκέφαλο μου.
Άβαταρ μέλους
harijohn
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 6:51 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: ΚΥΒ-MAD
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό lyggas » Πέμ Σεπ 01, 2011 8:23 pm

harijohn έγραψε:
lyggas έγραψε:Εγώ τα χρησιμοποιώ από πέρισυ ανελιπώς. Στη δεξαμενή της βενζίνης το έχω μέσα σε μόνιμη βάση. Κόστος λιγότερο από 50 ευρώ και τα δύο.

τα αγοράζεις και τα βάζεις μόνος ή στα βάζει αυτός που σου εγκατέστησε το σύστημα?


Τα αγοράζω από τον εγκαταστάτη μου. Στη βενζίνη το βάζω μόνος, αλλά στη δεξαμενή του υγραερίου, το τοποθετεί αυτός διότι χρειάζεται ειδικό αντάπτορα και πεπιεσμένο αέρα.
Το φιαλίδιο που είναι για τη βενζίνη έχει μέσα 375 ml και αρκεί για 80 λίτρα καυσίμου. Εγώ στην αρχή, έριξα όλο το περιεχόμενοκαι και κατόπιν για κάθε 25 λίτρα καυσίμου, ρίχνω μέσα το 1/3 δηλαδή 125 ml. Με αυτό τον τρόπο υπάρχει πάντα μέσα μέσα στη βενζίνη.
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4312
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό harijohn » Πέμ Σεπ 01, 2011 10:18 pm

lyggas έγραψε:
harijohn έγραψε:
lyggas έγραψε:Εγώ τα χρησιμοποιώ από πέρισυ ανελιπώς. Στη δεξαμενή της βενζίνης το έχω μέσα σε μόνιμη βάση. Κόστος λιγότερο από 50 ευρώ και τα δύο.

τα αγοράζεις και τα βάζεις μόνος ή στα βάζει αυτός που σου εγκατέστησε το σύστημα?


Τα αγοράζω από τον εγκαταστάτη μου. Στη βενζίνη το βάζω μόνος, αλλά στη δεξαμενή του υγραερίου, το τοποθετεί αυτός διότι χρειάζεται ειδικό αντάπτορα και πεπιεσμένο αέρα.
Το φιαλίδιο που είναι για τη βενζίνη έχει μέσα 375 ml και αρκεί για 80 λίτρα καυσίμου. Εγώ στην αρχή, έριξα όλο το περιεχόμενοκαι και κατόπιν για κάθε 25 λίτρα καυσίμου, ρίχνω μέσα το 1/3 δηλαδή 125 ml. Με αυτό τον τρόπο υπάρχει πάντα μέσα μέσα στη βενζίνη.

ευχαριστώ φίλε
Αιτία της ενασχόλησης μου με το βουνό είναι της όρασης μου η ανάγκη, που ζητεί να εξαντλεί τον ορίζοντα, προκειμένου να θρέψει με εικόνες, οσμές και ποικιλία χρωμάτων και σχημάτων τον αχόρταγο εγκέφαλο μου.
Άβαταρ μέλους
harijohn
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 6:51 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: ΚΥΒ-MAD
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό ximikos00 » Παρ Σεπ 02, 2011 8:23 am

Με το υγραεριο εχει δημιουργηθει μια ολοκληρη βιομηχανια αναλωσιμων.....
Αυτο που διαβασα ειναι οτι χρονια ολοκληρα χρησιμοποιειται το υγραεριο και ποτε κανεις δεν εβαζε ουτε προσθετα ουτε λαδιερες ουτε μπουζι...

Τεσπα, καλό δεν ξερω αν κανουν αλλα δεν κανουν και κακό.....

Τωρα λενε οτι βγηκαν και ειδικα λάδια για κινητηρες που κινουνται με υγραέριο....

Το επομενο βημα θα είναι το lpg plus! Χαχαχα....θα το πληρωνεις κανα 20λεπτο πανω αλλα θα λενε οτι εχει ολα τα προσθετα για να μν φθειρει τις βαλβιδες και να μν ανεβαζει θερμοκρασιες που απειλούν το καπακι.....

Απο προχθές η τιμη τσίμπησε και 1-2 λεπτα σε οσα πρατηρια είδα....
Άβαταρ μέλους
ximikos00
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1668
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 3:44 pm
Τοποθεσία: Βουνό-Θεσσαλονίκη-Βουνό
Λάστιχα: BF Goodrich A/T
Suspension: ΟΜΕ/ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Ανδρέας

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό harijohn » Τρί Σεπ 13, 2011 7:44 pm

Αιτία της ενασχόλησης μου με το βουνό είναι της όρασης μου η ανάγκη, που ζητεί να εξαντλεί τον ορίζοντα, προκειμένου να θρέψει με εικόνες, οσμές και ποικιλία χρωμάτων και σχημάτων τον αχόρταγο εγκέφαλο μου.
Άβαταρ μέλους
harijohn
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 6:51 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: ΚΥΒ-MAD
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό ximikos00 » Δευτ Σεπ 26, 2011 10:57 am

Παιδες βοήθεια γιατι με το Ελληνικό Δημόσιο θα σαλτάρω....

Εκανα την εγκατασταση LPG τελος Αυγούστου....

Περασα ΚΤΕΟ (ιδιωτικό) ολα καλα...

Αυτοί απο εκεί πήρανε τα χαρτιά και τα στείλανε στο Μηχανολογικό...
Μου είπανε σε 1 μηνα πανε να παρεις την Αδεια η δίνεις 20 ευρώ και τη παίρνεις απο εδω...


Παιρνω σημερα τηλεφωνο στην Διεύθυνση συγκοινωνιων και μετα απο 30 τηλέφωνα απαντάει κάποια :o :o :o (δεν θα την χαρακτηρισω) και χωρις καν να θελει να μιλησει-να βοηθησει-να εξυπηρετησει και δεν ξερω γω τι αλλο μου πετάει ενα

"Δικαιολογητικα έχεις δώσει???? "

Λεω οχι μου ειπαν απο το Κτεο....

πριν καν τελειωσω τη φραση μου μου ειπε να ερθεις να κανεις αιτηση και να δωσεις δικαιολογητικα.....και το κλείσε... :tsoukalas: :tsoukalas:


Ισχύει κατι τέτοιο ή βαριοταν και μου εκλεισε το τηλέφωνο.....?????
Ξερει κανεις τι γίνεται???



Ασχετο αλλα με τετοιες συμπεριφορες ο κόσμος στρεφεται στις ιδιωτικοποιήσεις....Τετοια συμπεριφορα σε ιδιωτικο ΚΤΕΟ θα σημαινε και την τελευταια μερα της στη δουλεια...
και σε οποιαδηποτε ιδιωτικη επιχειρηση αμφιβάλλω αν θα κρατουσε υπαλληλος τη δουλεια του με τετοια αντιμετωπιση στον πελάτη
Άβαταρ μέλους
ximikos00
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1668
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 3:44 pm
Τοποθεσία: Βουνό-Θεσσαλονίκη-Βουνό
Λάστιχα: BF Goodrich A/T
Suspension: ΟΜΕ/ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Ανδρέας

Re: Υγραεριοκίνηση - Χρήσιμες Γνώσεις

Δημοσίευσηαπό lambros » Δευτ Σεπ 26, 2011 11:35 am

Εγώ πάντως τα χαρτιά , βεβαιώσεις πιστοποιητικά κλπ, τα έδωσα στο ΚΤΕΟ και αυτοί τα έστειλαν στην Διεύθυνση συγκοινωνιων .Σε περίπου 1 μήνα με ειδοποίησαν από το ΚΤΕΟ και πήγα κα πήρα την άδεια.
Άβαταρ μέλους
lambros
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 18, 2010 10:38 am
Τοποθεσία: Πειραιάς.
cb: Όχι
Name: Λάμπρος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Lpg - Υγραεριοκίνηση

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες