Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Ερωτήσεις, κιτ, προβλήματα κι ό,τι αφορά την υγραεριοκίνηση.

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό dimitriskm » Πέμ Ιούλ 14, 2011 5:23 am

MKB έγραψε:Φίλε μου,καλορίζικο και καλοτάξιδο. :clap: :clap: :clap:
Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρίσω,συμμερίζομαι την άποψη των υπολοιπών.Δηλαδή είναι λάθος το τρύπημα των δομικών στοιχείων του αυτοκινήτου δηλαδή των δοκών του πλαισίου έστω και αυτοφερόμενου.Το θεωρώ μέγα λάθος,έπρεπε τα σωληνάκια του να τα πήγαινε αγκαζε με τις βενζίνης.



Φιλε Γιωργο..Ειχα και εγω τους ενδοιασμους μου αν αυτο που εγινε ηταν σωστο η λαθος, οπως επισης και την απορια, η επισημη αντιπρωσοποια δεν ξερει οτι δεν πειραζουμε σασι?? :think: Μετα λοιπον απο κουβεντα με τους υπευθηνους του σηνεργειου με διαβεβαιωσαν, οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα γιατι δεν τρυπισαν στους δοκους πλαισιου αλλα στα μαγουλα. Εγινε και η καταλληλη επιστρωση για τυχον διαβρωσεις και ολα οκ. :wink: Τελος με καθησυχασαν λεγοντας μου πως εχουν την ευθυνη για ολες τις παρεμβασεις που εγιναν στο αυτοκινητο για την ολοκληρωση της εγκαταστασης :!:
Άβαταρ μέλους
dimitriskm
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 12:20 am
Λάστιχα: COOPER STT
Suspension: MAD+KYB+SP
cb: Ναι
Name: ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό dimitriskm » Πέμ Ιούλ 14, 2011 5:56 am

riverman έγραψε:Καλορίζικο φίλε!
Θα σε παρακαλούσα να δώσεις και άλλες πληροφορίες για το σύστημα που εγκατέστησες όπως:
Τι εννοείς ότι η εγγύηση ισχύει;
Τι γενιάς είναι το σύστημα;
έχει πνεύμονα;
Σου έβαλαν "λαδιέρα";
Και ότι άλλο σχετικό θεωρείς χρήσιμο να μας πεις!
Και πάλι καλορίζικο!


Σε οτι αφορα την εγγυηση. 2 χρονια για το συστημα του αεριου και κανονικα η εγγυηση της αντιπροσωπειας.
Το συστημα που τοποθετηθηκε ειναι της lovato 4ης γενιας με πνευμονα. Τα μπεκ δεν τοποθετηθηκαν με ποτηρακια στα ηδη υπαρχον της βενζινης αλλα κατευθειαν στην εισαγωγη.
Λαδιερα δεν τοποθετηθηκε μιας και ειναι οτι χειροτερο για την λιπανση υγραεριοκινητήρα :!:
Για την λιπανση λοιπον μια "αμπουλα" στην δεξαμενη αεριου και μια στην δεξαμενη βενζινης ανα 20000 km. :wink:
Άβαταρ μέλους
dimitriskm
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 12:20 am
Λάστιχα: COOPER STT
Suspension: MAD+KYB+SP
cb: Ναι
Name: ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό dimitriszim » Πέμ Ιούλ 14, 2011 8:57 am

Ωραίος και οικονομικός πλέον ο συνονόματος!!!
Να αγκαλιάζεις όσο πιο συχνά μπορείς τους ανθρώπους που αγαπάς πριν γίνουν..........φωτογραφίες.......!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
dimitriszim
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5320
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 29, 2010 12:53 pm
Τοποθεσία: Βέροια - Ημαθία
Λάστιχα: Dunlop Sj6 235/55/18
Suspension: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ
cb: Όχι
Name: Δημήτρης

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό snowbla » Τρί Αύγ 02, 2011 8:39 am

Αν και είμαι κατά... εύχομαι πολλά οικονομικά "χιλιομετρακια"!!! 8)
Άβαταρ μέλους
snowbla
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 31, 2011 11:42 am
Λάστιχα: Bridgestone
Suspension: Bilstein
cb: Όχι
Name: George

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό SAM » Τετ Αύγ 03, 2011 10:38 pm

Μεγιες :clap:
Ευχομαι πολλα και ΦΤΗΝΑ χιλιομετρα :wink:
Πάω παντού γιατί μπορώ
Τους σέβομαι όλους δεν φοβάμαι κανέναν
Γειά και χαρά Πάνος
Άβαταρ μέλους
SAM
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2009 8:21 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Λάστιχα: BF TA MAD KM2
Suspension: MAD + calmini
cb: Ναι
Aka: Σατανικό μπιζέλι ο Ελαφοκυνηγος
Name: Πάνος

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό s-k » Τετ Σεπ 07, 2011 2:06 pm

Καλορίζικο Φίλε

Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω θα σου πω τι έπαθα…..
Έβαλα και εγώ αέριο πριν από 14 μήνες. Όλα καλά μέχρι πριν από δύο μήνες και 25000 Km. Σιγά σιγά άρχισαν τα ρεταρίσματα … δεν κρατούσε ρελαντί … μείωση απόδοσης κινητήρα και επίσκεψη στο συνεργείο.. όπου διαπιστώθηκε καμένες βαλβίδες εξαγωγής. Κατά 90% μάλλον από το αέριο. Ρωτώντας έμαθα πως και άλλα Suzuki με μετατροπή σε αέριο βρέθηκαν στο συνεργείο με καμένες βαλβίδες. (Μαλακότερα κράματα μετάλλων)
Το κιτ που έβαλα ήταν της LOVATO. Easy fast (αυτό που δίνει επίσημα η Lovato για το 2.0 Grant Vitara.
Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά μάλλον θα βγάλω το αέριο και θα βάλω το χέρι πιο βαθειά στην τσέπη.
-- NGV 5Θ 06
-- Jimny 00
s-k
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Απρ 14, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Ορεστιάδα
Λάστιχα: BFGoodrich
Suspension: MAD + Koni
cb: Όχι
Name: Σωτήρης

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό dimitriskm » Τετ Σεπ 07, 2011 5:43 pm

s-k έγραψε:Καλορίζικο Φίλε

Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω θα σου πω τι έπαθα…..
Έβαλα και εγώ αέριο πριν από 14 μήνες. Όλα καλά μέχρι πριν από δύο μήνες και 25000 Km. Σιγά σιγά άρχισαν τα ρεταρίσματα … δεν κρατούσε ρελαντί … μείωση απόδοσης κινητήρα και επίσκεψη στο συνεργείο.. όπου διαπιστώθηκε καμένες βαλβίδες εξαγωγής. Κατά 90% μάλλον από το αέριο. Ρωτώντας έμαθα πως και άλλα Suzuki με μετατροπή σε αέριο βρέθηκαν στο συνεργείο με καμένες βαλβίδες. (Μαλακότερα κράματα μετάλλων)
Το κιτ που έβαλα ήταν της LOVATO. Easy fast (αυτό που δίνει επίσημα η Lovato για το 2.0 Grant Vitara.
Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά μάλλον θα βγάλω το αέριο και θα βάλω το χέρι πιο βαθειά στην τσέπη.


Φιλε μου ηθελα να σε ρωτησω: α) εκανες στα 1000km το απαραιτητο καλιμπραρισμα στα μπεκ? Και αν ναι, σου κρατησαν τις τιμες της χαρτογραφησης του "παραλληλου εγκεφαλου"πριν και μετα το καλιμπραρισμα για να δουν αν υπαρχει υπερπληρωτητα η ελλειψη καυσιμου? β) Το σηστημα ειναι το τελευταιo μοντελο της lovato με τον παραλληλο εγκεφαλο, η προηγουμενο μοντελο με ανεξαρτητο εγγεφαλο? και γ) Αμπουλες για την λιπανση-προστασια βαλβιδων, κυλινδροκεφαλης στο ντεποζιτο αεριου και βενζινης σου εβαλαν?


Καμενες βαλβιδες..... :think: Αυτο προερχετε απο υπερπληρωση η ελλειψη καυσιμου!! Το παθενης και με βενζινη αν δεν εχεις το καταλληλο μειγμα καυσης :!: :!: Δεν νομιζω πως φταιει το αεριο σαν καυσιμο :!: :wink:
Άβαταρ μέλους
dimitriskm
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 01, 2010 12:20 am
Λάστιχα: COOPER STT
Suspension: MAD+KYB+SP
cb: Ναι
Name: ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό s-k » Τετ Σεπ 07, 2011 10:35 pm

dimitriskm έγραψε:
s-k έγραψε:Καλορίζικο Φίλε

Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω θα σου πω τι έπαθα…..
Έβαλα και εγώ αέριο πριν από 14 μήνες. Όλα καλά μέχρι πριν από δύο μήνες και 25000 Km. Σιγά σιγά άρχισαν τα ρεταρίσματα … δεν κρατούσε ρελαντί … μείωση απόδοσης κινητήρα και επίσκεψη στο συνεργείο.. όπου διαπιστώθηκε καμένες βαλβίδες εξαγωγής. Κατά 90% μάλλον από το αέριο. Ρωτώντας έμαθα πως και άλλα Suzuki με μετατροπή σε αέριο βρέθηκαν στο συνεργείο με καμένες βαλβίδες. (Μαλακότερα κράματα μετάλλων)
Το κιτ που έβαλα ήταν της LOVATO. Easy fast (αυτό που δίνει επίσημα η Lovato για το 2.0 Grant Vitara.
Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά μάλλον θα βγάλω το αέριο και θα βάλω το χέρι πιο βαθειά στην τσέπη.


Φιλε μου ηθελα να σε ρωτησω: α) εκανες στα 1000km το απαραιτητο καλιμπραρισμα στα μπεκ? Και αν ναι, σου κρατησαν τις τιμες της χαρτογραφησης του "παραλληλου εγκεφαλου"πριν και μετα το καλιμπραρισμα για να δουν αν υπαρχει υπερπληρωτητα η ελλειψη καυσιμου? β) Το σηστημα ειναι το τελευταιo μοντελο της lovato με τον παραλληλο εγκεφαλο, η προηγουμενο μοντελο με ανεξαρτητο εγγεφαλο? και γ) Αμπουλες για την λιπανση-προστασια βαλβιδων, κυλινδροκεφαλης στο ντεποζιτο αεριου και βενζινης σου εβαλαν?


Καμενες βαλβιδες..... :think: Αυτο προερχετε απο υπερπληρωση η ελλειψη καυσιμου!! Το παθενης και με βενζινη αν δεν εχεις το καταλληλο μειγμα καυσης :!: :!: Δεν νομιζω πως φταιει το αεριο σαν καυσιμο :!: :wink:


Α) καλιμπράρισμα έγινε (αν βέβαια όπως μου εξήγησε ο "μάστορας" επειδή ο δοκός μας εγκέφαλος είναι αυτό ρυθμιζόμενος (ο παράλληλος παίρνει τις περισσότερες εντολές από τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου))
Β) Παράλληλος
Γ) Όχι ( οι απόψεις διίστανται ότι βοηθάει)
-- NGV 5Θ 06
-- Jimny 00
s-k
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Απρ 14, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Ορεστιάδα
Λάστιχα: BFGoodrich
Suspension: MAD + Koni
cb: Όχι
Name: Σωτήρης

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό gi@nn@kis » Πέμ Σεπ 06, 2012 2:38 pm

Κατι που ισως να ναι κ χρησημο, δεν ξερω βεβαια, απλα το αναφερω για να ακουστουν οι γνωμες...

Μπορει κανεις να ρυθμισει τον εγκεφαλο του lpg του, ωστε στις στροφες στο ρελαντι,να ψεκαζει μονο βενζινη, (για να λυπαινονται κ οι βαλβιδες) καθως και να δωσει ενα μικρο ποσοστο βενζινης 5-10% στις υψηλες στροφες ή οταν το αμαξι ζοριζετε στο πολυ φορτιο.... ετσι νομιζω, μειωνονται οι πιθανοτητες κ να ξεραθουν οι βαλβιδες ! :think: :think:
:ngv:
Άβαταρ μέλους
gi@nn@kis
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4554
Εγγραφή: Παρ Μάιος 01, 2009 7:06 pm
Λάστιχα: yoko A/T-s
Διάσταση ελαστικών: 225/65-17
Suspension: μαμά
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό lyggas » Πέμ Σεπ 06, 2012 2:53 pm

Φίλε s-k πώς χειριζόσουν το όχημα; Μήπως ήσουν "ζωηρός"; :wink:
Ξέρω πολλά SUZUKI με lpg και πολλά χλμ. στην πλάτη, αλλά όλα δουλεύουν ακόμα μια χαρά.
Τί μπορεί να συμβαίνει λοιπόν; Κακή εγκατάσταση με φτωχά μείγματα, κακή κατάσταση κινητήρα ή βαρύ πόδι; :think:

Υ.Γ. Εγώ έχω 36.000 χλμ. με υγραέριο και ο κινητήρας "κεντάει". Κυριολεκτικά 0 φθορές λόγω υγραερίου. Εξάλλου έχω γράψει και για τα διάκενα των βαλβίδων που έχουν ακόμα την εργοστασιακή ρύθμιση.
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4313
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ » Δευτ Σεπ 10, 2012 7:25 am

dimitriskm έγραψε:
Για την λιπανση λοιπον μια "αμπουλα" στην δεξαμενη αεριου και μια στην δεξαμενη βενζινης ανα 20000 km. :wink:

Με προβληματισε λιγο η προταση αυτη.Το ανα 20κ χλμ. μου το ειχαν πει κι εμενα οταν βαλανε και στο δικο μου για πρωτη φορα.
Οταν ομως ξαναπερασα απο κει πριν τις 20κ,μου ειπαν οτι αποδω και στο εξης θα ειναι ανα 10κ χλμ. Δεν θελω να πιστευω οτι ειναι μια νεου τυπου αρπαχτη,
μου ειναι αρκετα συμπαθεις,αλλα αν αποδειχτει οτι ειναι ετσι δεν θα με ξαναδουν,συν το κραξιμο που θα τους κανω απο εδω! :think:
Ποτε πια αναγομωμενα Black Star
Άβαταρ μέλους
ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1056
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2008 9:12 pm
Τοποθεσία: Μαρουσι
cb: Όχι

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Δευτ Σεπ 10, 2012 8:07 am

ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ έγραψε:Δεν θελω να πιστευω οτι ειναι μια νεου τυπου αρπαχτη, μου ειναι αρκετα συμπαθεις,αλλα αν αποδειχτει οτι ειναι ετσι δεν θα με ξαναδουν,συν το κραξιμο που θα τους κανω απο εδω! :think:
Κάτι μου λέει πως θα πρέπει να αρχίζεις να κράζεις! :mrgreen:
Εκτός κι αν τα 20χιλ χλμ που σου είπαν στην αρχή Κώστα, ήταν λάθος εκτίμηση/άποψη. Αυτό με την "αμπούλα" λένε ότι είναι κάθε 10χιλ χλμ ή 3-4 μήνες (ότι έρθει πρώτο). Και δεν το λένε οι εγκαταστάτες, αλλά τα ίδια τα προϊόντα (της protech συγκεκριμένα που βάζω εγώ).
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37883
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Εγκατασταση lpg στο NGV μου..

Δημοσίευσηαπό funky mylon » Τρί Σεπ 18, 2012 2:48 pm

Ρε παίδες....δεν ξέρω αν ειμαι εκτός θέματος..

αλλα εδω πρέπει να εχεις διδακτορικό για να κρίνεις τις προσφορες ...

τί ακρη να βγάλει κανείς ?...σε εναν πηγα ο χριστιανός κ ρώτησα (μαλιστα ειναι Βουλγαρος με κανονική αδεια εγκαταστάτη, επί της Λεωφ. Αθηνών)

και μου ειπε..οτι πρεπει πχ να τοποθετησουμε απαραίτητα λαδιέρα μιας κι ειναι Ιαπωνικό το αμάξι κ δεν εχει συστημα αυτολίπανσης όμοιο και καλό (δλδ) με αυτό των Γερμανικών ...

με συστημα της Landi Renzo, με εναν εγκεφαλο του κιτ ΚΑΙ εναν ακομα ΕΠΙΠΛΕΟΝ που θα "ρυθμίζει" ανα 30 δευτερόλεπτα την επικοινωνία μεταξύ των α΄λλων δύο εγκεφαλων !!!! :roll: :roll: :roll: :roll:

τί ακρη να βγαλω ? :?

(θα παω να παρω προσφορα κ απο τον επισημο αντιπροσωπο της BRC στην Ελλαδα, που βρισκεται στο Περιστερι ...για να εχω μια 2η προσέγγιση)
funky mylon
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2012 3:23 pm
cb: Όχι
Name: Γιαννης

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Lpg - Υγραεριοκίνηση

antonis1627 Τρί Απρ 30, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Απρ 29, 2024 8:26 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
antonis1627 Δευτ Απρ 29, 2024 5:56 am Καλημέρα σας και καλή Μ.εβδομαδα.
antonis1627 Κυρ Απρ 28, 2024 7:21 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Σάβ Απρ 27, 2024 8:29 am Καλημέρα σας κύριοι
antonis1627 Σάβ Απρ 27, 2024 6:56 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Απρ 26, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες