29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό ΜΩΡΑΙΤΗΣ » Δευτ Σεπ 08, 2014 7:16 pm

Ξανααποκτά το ενδιαφέρον του το θέμα :think: :think: :think: :think: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Μίλα ρε Διονύσηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη :ugeek:
Σαν έρθει η ώρα της πορείας πολλοί δεν ξέρουν πως επικεφαλής βαδίζει ο εχθρός τους.
Η φωνή που διαταγές τους δίνει είναι του εχθρού τους η φωνή.
Και εκείνος που για τον εχθρό μιλάει είναι ο ίδιος τους ο εχθρός.
Μπ. Μπρέχτ
Άβαταρ μέλους
ΜΩΡΑΙΤΗΣ
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 27150
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 08, 2008 1:08 pm
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
Λάστιχα: MICHELIN
Suspension: BILSTEIN B6
cb: Όχι
Aka: Ο Κυανοπώγωνας..

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό dpol » Δευτ Σεπ 08, 2014 7:46 pm

panoshm έγραψε:Η ονομασία του αρχείου .jpg που ανέβασα τα λέει όλα :geek: :ugeek: :whistle: :lol: :lol: :lol:

Το συνημμένο Gavohelp.JPG δεν είναι άλλο διαθέσιμο



Αν παλιορεμαλι ειχες καταλαβει ι εννουσα και τι δεν εχω καταλαβει εγω ρωτησα στην πρωτη μου δημοσιευση τι ειναι αυτο θα μου εβαζε την πιο κατω φωτο :twisted: :twisted:

P1000972 %28Large%29.JPG
P1000972 %28Large%29.JPG (104.65 KiB) 2994 προβολές



Τωρα καταλαβα τι ειναι αυτο :twisted: :twisted:

Μ' αρεσει που διαβαζεται κιολλας, ενας δεν απαντησε να πει τι ειναι :twisted: :twisted:
Μην ξυνεστε στην γκλιτσα του τσοπανη!!!
Άβαταρ μέλους
dpol
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11401
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:36 pm
Τοποθεσία: Άγραφα
Λάστιχα: Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 215-80-16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Γκλίτσας ή Αγραφιώτης
Name: Δημήτρης

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Δευτ Σεπ 08, 2014 10:00 pm

dpol έγραψε:Εγραψα μια και μετα διαβαζα σκεπτομενος :mrgreen: κανενας δεν μελετησε τις φωτο, κανενας δεν εδωσε προσοχη σε αυτα που εγραψε ο Ντενις!!

Λοιπον εχουμε:
1) Στην τριτη φωτο κρεμεται ενα ακρομπαρο, ειναι απο την αντιστρεπτικη?? ειναι κατι αλλο?? εχει η αναρτηση μπροστα ακρομπαρο τετοιο?? η καποιο συνδεσμο που κρατα το ψαλιδι να μην τερματιζει στο Macpherson?? Δεν ξερω και την αναρτηση σας :???:
ΟΥΔΕΙΣ ΕΜΙΛΗΣΕ

2)Ο ανθρωπος (τεσπα :mrgreen: ) μιλησε για θορυβο απο κατω που τον εκανε να σταματησει, απο που ηρθε αυτο ο θορυβος??
ΟΥΔΕΙΣ ΕΜΙΛΗΣΕ

3)Ο ανθρωπος (το αυτο :mrgreen: ) μιλησε για λαδια παντου, απο που βγηκαν??


Απο τσιμουχα δεν χανεις 300ml βαλβολινη, απο την φουσκα τα χανεις, το ημιαξονιο ειναι τηλεσκοπικο, μπαινοβγαινει, βεβαια να βγηκε-μπηκε εν κινηση χωρις να διαλυθει εναι λιγο καπως αλλα σημειωστε οτι απο την μερια του διαφορικου δεν κρατιεται παρα μονο με την φουσκα :!:

Τελος θα υποχρεωνε ο αγαπητος Διονυσης να ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΦΤΙΑΞΑΝΕ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΡΕ ΔΕ ΣΕ ΕΧΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ :twisted: :twisted: :twisted:

:tsoukalas:


μάλλον δεν διαβασες (λη δεν κατάλαβες) αυτα που έγραψα ...

(Πιθανή)Απαντηση στην ερώτηση Νο3
Antonioz έγραψε:Στο θέμα μας.. νομίζω καταρχήν οτι κατα κύριο λόγο φταίνε οι πολλές εκδρομούλες που σηκώνεις τελευταια και μας στεναχωρείς.. και κατα δευτερο λόγο τα νεράκια και η έλειψη λιπαντικου(που διαπιστώθηκε)..

Αναπτύσω το ιστορικό οπως φαντάζομαι οτι έγινε..
Το δεξι ημιαξόνιο, όπως ειδα στο μανουαλ, ειναι πλωτο (μπαινοβγαίνει δηλ..) κατι που σημαίνει οτι οταν ξεδιπλώνει τις χάρες της η ανάρτηση, πιθανόν εχεις ψιλοδιαρροες απο κει(εκει κολλάνε οι πολλες εκδρομες και τα πολλά και ενδεχομένως σκληρα, για το NGV, off-road κομμάτια).. Αρα πιστέυω οτι τα λάδια στον θόλο τα ειχες απο την τελευταία εκδρομη και απλα τα ειδες τώρα... (Πλένεις και ελέγχεις το αυτοκίνητο μετα απο κάθε εξόρμηση;)


(Πιθανή)Απαντηση στην ερώτηση Νο2
Antonioz έγραψε:Μειωμένο λιπαντικο λοιπον (για τον λόγο που προανέφερα), πολλά χιλιομετρα(LA-Aigio-επιστροφη), μη σωστη λίπανση(αρα και ψύξη) και νερακι μέσα στο λιπαντικο οδήγησαν στον περίεργο θόρυβο(δες παρακάτω, είναι απο το S.M.), απλα σταματώντας ειδες και τα λάδια και εκοψες "πατατούλες".. Με λίγα λόγια σε θεωρώ κωλό@#$!ρδο όσο δεν πάει!!

Capture.JPG


Ελπιζω να βοηθησα και να ειναι αυτο το πρόβλημα, γιατι αν ειναι αλλο.. κλάφ'τα Χαραλαμπε(Διονύση ηθελα να πω)


(Πιθανή)Απαντηση στην ερώτηση Νο1 (το μπρατσάκι που φαινεται εινα της αντιστρεπτικής και μερικά after market ξεκουμπώνουν)
Antonioz έγραψε:Όπως το σκέφτομαι ,το ψηλωμα είναι ο παράγοντας που σε ένα κρέμασμα θα σου ανοίξει τέρμα το ψαλιδι, αυτό που ουσιαστικά προκάλεσε το πρόβλημα είναι το κρεμασμα του τροχού ..
Κάτι ακόμη.. Έχεις αντιστρεπτικη που ξεκουμπώνει; α ναι,την χρησιμοποιησες τελευταία;
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό DENNISLA » Δευτ Σεπ 08, 2014 11:15 pm

Σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις σας
Φιλε Δημήτρη αυτο που έκαναν στο συνεργείο ειναι απλά απλά να μου συμπληρώσουν βαλβολινες!!! Τιποτα άλλο ολα τα βρήκαν σωστα. Επίσης μου είπαν ότι μόλις κατέβασαν το αμάξι απο τον γερανό το έκαναν βόλτα κ δεν ακούστηκε τιποτα!!! Οπως τους είχα πει.......
Το ψήλωμα ειναι μονο με mad ελατήρια τιποτα άλλο δεν εχω αλλαξει ούτε εντιστρεπτικες ούτε ψαλίδια ούτε Αποστατες εχω βάλει
Στις φωτο που εχω ανεβάσει βλέπεται κατι λάθος;;; Κ αν ναι ποιο;;;;
ΑΡΓΑ ΒΑΔΙΖΩ ΖΩΗ ΚΕΡΔΙΖΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
DENNISLA
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9447
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 10:33 am
Τοποθεσία: LA
Λάστιχα: Kobra + Geo A/T
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16-225/65/17
Suspension: MAD+KYB+3,5cm
cb: Ναι
Aka: Troooolllllllll
Name: DENNIS

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Δευτ Σεπ 08, 2014 11:23 pm

DENNISLA έγραψε:Φιλε Δημήτρη αυτο που έκαναν στο συνεργείο ειναι απλά απλά να μου συμπληρώσουν βαλβολινες!!!


Που σου πρόσθεσαν βαλβολίνες Νιόνιο??
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό DENNISLA » Δευτ Σεπ 08, 2014 11:25 pm

kaliakouda έγραψε:
DENNISLA έγραψε:Φιλε Δημήτρη αυτο που έκαναν στο συνεργείο ειναι απλά απλά να μου συμπληρώσουν βαλβολινες!!!


Που σου πρόσθεσαν βαλβολίνες Νιόνιο??


Στο ημιαξονιο κ στο διαφορικο μπροστα
ΑΡΓΑ ΒΑΔΙΖΩ ΖΩΗ ΚΕΡΔΙΖΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
DENNISLA
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9447
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 10:33 am
Τοποθεσία: LA
Λάστιχα: Kobra + Geo A/T
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16-225/65/17
Suspension: MAD+KYB+3,5cm
cb: Ναι
Aka: Troooolllllllll
Name: DENNIS

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό dpol » Τρί Σεπ 09, 2014 11:30 am

Αντωνη πραγματι εσυ τα εγραψες, απολογουμαι, δεν εννουσα και εσενα, κανενας αλλος ομως δεν σχολιασε επι της ουσιας :???:

Παντως το ολο θεμα ειναι λιγο περιεργο, να χασει 300ml βαλβολινης για πλακα δεν παιζει, θελει ψαξιμο το αυτοκινητο, και ο θορυβος??
Μην ξυνεστε στην γκλιτσα του τσοπανη!!!
Άβαταρ μέλους
dpol
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11401
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:36 pm
Τοποθεσία: Άγραφα
Λάστιχα: Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 215-80-16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Γκλίτσας ή Αγραφιώτης
Name: Δημήτρης

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Τρί Σεπ 09, 2014 2:33 pm

Όσο αφορά την απωλεια βαλβολίνης, καταρχήν δεν ξέρω κατα πόσο μπορούμε να διασταυρώσουμε οτι ηταν όντως 300ml ή 150..(απο τα 1000ml που γεμίζει :shock: ) πάντως ο μόνος που μπορει να μας βοηθησει και να βοηθήσει τον εαυτό του να βγάλει μια ακρη ειναι ο ιδιος ο Διονύσης..
πες μας ρε'συ 2-3 πραγματάκια μπας και ξετυλιχτει το κουβάρι.. ειχα ρωτήσει αρχικα..
Antonioz έγραψε:Αρα πιστέυω οτι τα λάδια στον θόλο τα ειχες απο την τελευταία εκδρομη και απλα τα ειδες τώρα... (Πλένεις και ελέγχεις το αυτοκίνητο μετα απο κάθε εξόρμηση;)
Ηταν καθαρο πριν πας στο Αίγιο;

Ξανακοιτώντας λοιπον το S.Manual σχετικά με την διαρροή επανερχομαι με νέο κομμάτι(μπλέ στο συνημ.1) που λέει..
"Clogged breather plug --> Clean." μήπως ηταν βουλωμένο το σωληνάκι(που τελικα μάκρυνες) με αποτέλεσμα απο τα πολλά χιλιομετρα και το μεγάλο ταξίδι να είχες αυξηση θερμοκρασια και πίεσης μέσα στο διαφορικο με αποτέλεσμα να σου πετάξει τα λάδια απο το αδύναμο σημείο που πιθανόν ήταν η τσιμούχα του ημιαξονίου;
Επίσης στο s.m. φαινεται οτι το ενα ημιαξονιο εχει φλάντζα που βιδωνει με τρεις βιδες ενω το αλλο ειναι απλα "περαστο"(συνημ.2).. εσυ ειχες προβλημα στο "περαστο" (πρεπει να δω και στο δικο μου τι παιζει, ποιο ειναι που δηλ γιατι με το s.m. μπερδευτηκα λιγο). Αν ειναι το φλαντζωτο μήπως εχει λασκάρει και χάνει απο κει;(αυτο νομιζω εννοει το αλλο μπλε σημειο του συνημμένου).

Για τον θορυβο μαλλον έλεγα μ@@κιες(και δεν ξερω αν ειναι σκοπιμο να το αλλαξω για να μη μπερδευτει κανενας αλλος) και αφορα τον συνδεσμο και την λιπανση του(αυτο με τις τρεις μπιλιες) και οχι το διαφορικο αυτο καθε αυτο..
Παντως επίσης στο συνημμένο αν δεις τα κοκκινα σημεια αναφέρει οτι μπορει να έχει θορυβο(αλλα οπως το καταλαβαινω συνεχομενο) λόγο νερου στις βαλβολινες(κατι που ειχες).
Νομιζω οτι κατι απο αυτα ειναι ή τελοσπαντων ενας συνδιασμός τους.. πχ ανέβασε πίεση πέταξε τα λάδια απο την τσιμούχα του ημιαξονίου και ακούστηκε ο θορυβος..αλήθεια τι ειδους θορυβος ήταν; πχ μεταλλικός; σαν να χτυπούσε η οδοντωση του καρε; σαν να εσκαγε η βαλβίδα της χύτρας ή κολλάρου απο το ψυγείο εφευγε ο ατμός;
Σκεφτομαι οτι αν ανεβηκε πολύ η θερμοκρασια το νερο που ειχε μέσα το διαφορικο μπορει να εβρασε και να έγινε ατμος.. και ουσιαστηκα να εφυγε ατμός με βαλβολίνες απο την τσιμούχα..
Άιντε Νιονιο βοηθα!!! δωσε λεπτομέριες στον λαο γιατι στο τέλος Spielberg θα καταντήσω.. :lol: :lol:

3.JPG
2.JPG

Αλήθεια τι διαμετρου σωληνάκι και τι μηκος πρεπει να πάρω για να βάλω στα διαφορικά; γνωρίζεις;
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό DENNISLA » Τετ Σεπ 10, 2014 9:57 am

Antonioz έγραψε:Όσο αφορά την απωλεια βαλβολίνης, καταρχήν δεν ξέρω κατα πόσο μπορούμε να διασταυρώσουμε οτι ηταν όντως 300ml ή 150..(απο τα 1000ml που γεμίζει :shock: ) πάντως ο μόνος που μπορει να μας βοηθησει και να βοηθήσει τον εαυτό του να βγάλει μια ακρη ειναι ο ιδιος ο Διονύσης..
πες μας ρε'συ 2-3 πραγματάκια μπας και ξετυλιχτει το κουβάρι.. ειχα ρωτήσει αρχικα..
Antonioz έγραψε:Αρα πιστέυω οτι τα λάδια στον θόλο τα ειχες απο την τελευταία εκδρομη και απλα τα ειδες τώρα... (Πλένεις και ελέγχεις το αυτοκίνητο μετα απο κάθε εξόρμηση;)
Ηταν καθαρο πριν πας στο Αίγιο;

Ξανακοιτώντας λοιπον το S.Manual σχετικά με την διαρροή επανερχομαι με νέο κομμάτι(μπλέ στο συνημ.1) που λέει..
"Clogged breather plug --> Clean." μήπως ηταν βουλωμένο το σωληνάκι(που τελικα μάκρυνες) με αποτέλεσμα απο τα πολλά χιλιομετρα και το μεγάλο ταξίδι να είχες αυξηση θερμοκρασια και πίεσης μέσα στο διαφορικο με αποτέλεσμα να σου πετάξει τα λάδια απο το αδύναμο σημείο που πιθανόν ήταν η τσιμούχα του ημιαξονίου;
Επίσης στο s.m. φαινεται οτι το ενα ημιαξονιο εχει φλάντζα που βιδωνει με τρεις βιδες ενω το αλλο ειναι απλα "περαστο"(συνημ.2).. εσυ ειχες προβλημα στο "περαστο" (πρεπει να δω και στο δικο μου τι παιζει, ποιο ειναι που δηλ γιατι με το s.m. μπερδευτηκα λιγο). Αν ειναι το φλαντζωτο μήπως εχει λασκάρει και χάνει απο κει;(αυτο νομιζω εννοει το αλλο μπλε σημειο του συνημμένου).

Για τον θορυβο μαλλον έλεγα μ@@κιες(και δεν ξερω αν ειναι σκοπιμο να το αλλαξω για να μη μπερδευτει κανενας αλλος) και αφορα τον συνδεσμο και την λιπανση του(αυτο με τις τρεις μπιλιες) και οχι το διαφορικο αυτο καθε αυτο..
Παντως επίσης στο συνημμένο αν δεις τα κοκκινα σημεια αναφέρει οτι μπορει να έχει θορυβο(αλλα οπως το καταλαβαινω συνεχομενο) λόγο νερου στις βαλβολινες(κατι που ειχες).
Νομιζω οτι κατι απο αυτα ειναι ή τελοσπαντων ενας συνδιασμός τους.. πχ ανέβασε πίεση πέταξε τα λάδια απο την τσιμούχα του ημιαξονίου και ακούστηκε ο θορυβος..αλήθεια τι ειδους θορυβος ήταν; πχ μεταλλικός; σαν να χτυπούσε η οδοντωση του καρε; σαν να εσκαγε η βαλβίδα της χύτρας ή κολλάρου απο το ψυγείο εφευγε ο ατμός;
Σκεφτομαι οτι αν ανεβηκε πολύ η θερμοκρασια το νερο που ειχε μέσα το διαφορικο μπορει να εβρασε και να έγινε ατμος.. και ουσιαστηκα να εφυγε ατμός με βαλβολίνες απο την τσιμούχα..
Άιντε Νιονιο βοηθα!!! δωσε λεπτομέριες στον λαο γιατι στο τέλος Spielberg θα καταντήσω.. :lol: :lol:

Aντωνη μου σε ευχαριστω για τις πληροφοριες σου
1.Ηταν 300γρ μου ειπαν κ στην απδ εχουν γραψει 300γρ
2.Μετα απο καθε εκδρομη πλενω το αμαξι σχολαστικα,οποτε οτι ηταν θα το ειχα δει...κ πριν 2 μηνες που εκανα κατι ταρζανιες (κ εκει ακουσα για πρωτη φορα τον μεταλλικο θορυβο) το επλυνα κ απο κατω κ δεν φανηκε τιποτα. :think:
3.Το σημειο που ειπαν οτι φαινεται να εχει χασει βαλβολινες ειναι το σημειο που μπαινει το ημιαξονιο στο διαφορικο
4.Για το θεμα που βρηκαν νερο στις βαλβολινες κ με την θερμοκρασια να τις πεταξε,δεν το ρωτησα αν μπορει να συμβει αυτο..
5.Ο θορυβος ηταν μεταλλικος μονο οταν εστριβες δεξια κ ηταν λες κ ειχες πεταξει μπιλιες σε τσιγκινο κουτι
ΑΡΓΑ ΒΑΔΙΖΩ ΖΩΗ ΚΕΡΔΙΖΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
DENNISLA
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9447
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 10:33 am
Τοποθεσία: LA
Λάστιχα: Kobra + Geo A/T
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16-225/65/17
Suspension: MAD+KYB+3,5cm
cb: Ναι
Aka: Troooolllllllll
Name: DENNIS

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Πέμ Σεπ 11, 2014 9:28 am

έν όψη αλλαγής ελαστικών εχθές ειδα και τα δικά μου ιμιαξόνια!!! :shock: :shock: :shock:
δάκρυα παντου στο δεξί!!!
10.jpg
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό DENNISLA » Πέμ Σεπ 11, 2014 10:38 am

Antonioz έγραψε:έν όψη αλλαγής ελαστικών εχθές ειδα και τα δικά μου ιμιαξόνια!!! :shock: :shock: :shock:
δάκρυα παντου στο δεξί!!!
10.jpg



αμαν!!!!!!
τι εγινε??? εντοπισαμε νεα <<πληγη>> στα ngv μας???
καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει???
ΑΡΓΑ ΒΑΔΙΖΩ ΖΩΗ ΚΕΡΔΙΖΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
DENNISLA
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9447
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 10:33 am
Τοποθεσία: LA
Λάστιχα: Kobra + Geo A/T
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16-225/65/17
Suspension: MAD+KYB+3,5cm
cb: Ναι
Aka: Troooolllllllll
Name: DENNIS

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Πέμ Σεπ 11, 2014 1:49 pm

Αυτο που δειχνεις δεν ειναι δακρυ,ουτε δακρυα,,δακρυ ειναι μια σταγονα κλπ κλπ
Αυτο ειναι γεματο ολο ,,,εκτος αν δεν βλεπω σωστα ,,, :D :D
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11405
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό DENNISLA » Τετ Σεπ 17, 2014 11:57 am

Antonioz έγραψε:έν όψη αλλαγής ελαστικών εχθές ειδα και τα δικά μου ιμιαξόνια!!! :shock: :shock: :shock:
δάκρυα παντου στο δεξί!!!
10.jpg


Αντωνη εχουμε κανενα νεο?
το εψαξες καθολου???
ΑΡΓΑ ΒΑΔΙΖΩ ΖΩΗ ΚΕΡΔΙΖΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
DENNISLA
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9447
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 10:33 am
Τοποθεσία: LA
Λάστιχα: Kobra + Geo A/T
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16-225/65/17
Suspension: MAD+KYB+3,5cm
cb: Ναι
Aka: Troooolllllllll
Name: DENNIS

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Τετ Σεπ 17, 2014 7:52 pm

οχι, και δεν προβλέπεται αμεσα... με την πρωτη ευκαιρια θα ριξω μια ματια μονο στις βαλβολινες μηπως θελουν συμπληρωμα.
Με το δικό σου τι γινετε; το καθάρισες; εξακολουθει να λερώνει;
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: 29/8..Eτσι μου την βαρεσε... ακρομπαρο..τα πηρα στην μασχαλη

Δημοσίευσηαπό DENNISLA » Τετ Σεπ 17, 2014 7:56 pm

Antonioz έγραψε:οχι, και δεν προβλέπεται αμεσα... με την πρωτη ευκαιρια θα ριξω μια ματια μονο στις βαλβολινες μηπως θελουν συμπληρωμα.
Με το δικό σου τι γινετε; το καθάρισες; εξακολουθει να λερώνει;


Καθαρο το εχω..μεχρι στιγμης δεν σταζει τιποτα το κοιταω καθημερινα αν κ απο διαδρομες ειναι μονο ασφαλτο κ με ταχυτητες μεχρι 100-110..
Θελω να το παω λιγο κ εκτος να το ζορισω λιγο αλλα θελω να εχει κ λιγη λασπη... οποτε μεχρι τωρα ολα καλα :pray:
ΑΡΓΑ ΒΑΔΙΖΩ ΖΩΗ ΚΕΡΔΙΖΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
DENNISLA
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9447
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 10:33 am
Τοποθεσία: LA
Λάστιχα: Kobra + Geo A/T
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16-225/65/17
Suspension: MAD+KYB+3,5cm
cb: Ναι
Aka: Troooolllllllll
Name: DENNIS

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

antonis1627 Παρ Μαρ 29, 2024 1:57 pm Τετάρτη 4 Απριλίου 2024 πάμε για καφεδάκι στη Θέα.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 29, 2024 10:24 am Καλημέρα σας
arahova Παρ Μαρ 29, 2024 10:17 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
KOUTOUROUSHIS Παρ Μαρ 29, 2024 7:25 am kalimera
antonis1627 Παρ Μαρ 29, 2024 7:14 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron