Ζητούνται ομοιοπαθείς από τρακάρισμα στην πίσω πόρτα/ρεζέρβα

Re: Ζητούνται ομοιοπαθείς από τρακάρισμα στην πίσω πόρτα/ρεζέρβα

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Σάβ Ιουν 23, 2012 2:48 pm

Τα πάντα θα πρέπει να μπουν καινούργια!!
Όσο για την ποιότητα της βαφής της αντιπροσωπείας της Personal Best έχω να πω τα καλύτερα λόγια, αρκεί αυτή να γίνει στα κεντρικά της αντιπροσωπείας όπως έκαναν και στο δικό μου όταν μου είχαν χτυπήσει φτερό-προφυλακτήρα
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Ζητούνται ομοιοπαθείς από τρακάρισμα στην πίσω πόρτα/ρεζέρβα

Δημοσίευσηαπό dimitriszim » Σάβ Ιουν 23, 2012 4:00 pm

ΜΩΡΑΙΤΗΣ έγραψε:
grvitara έγραψε:Κατά την γνώμη μου αφού εμπλέκεται και ασφαλιστική που σημαίνει ότι δεν θα πληρώσεις από την τσέπη σου άλλαξε την πόρτα, και ό,τι άλλο έχει χτυπηθεί. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπει στόκος στο αμάξι!


Συμφωνώ :wink:



Ετσι ακριβώς βάλε καινούργια!!!
Να αγκαλιάζεις όσο πιο συχνά μπορείς τους ανθρώπους που αγαπάς πριν γίνουν..........φωτογραφίες.......!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
dimitriszim
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5320
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 29, 2010 12:53 pm
Τοποθεσία: Βέροια - Ημαθία
Λάστιχα: Dunlop Sj6 235/55/18
Suspension: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ
cb: Όχι
Name: Δημήτρης

Re: Ζητούνται ομοιοπαθείς από τρακάρισμα στην πίσω πόρτα/ρεζέρβα

Δημοσίευσηαπό ZΗΡΕΙΑ » Κυρ Ιουν 24, 2012 4:01 pm

kaliakouda έγραψε:Όσο για την ποιότητα της βαφής της αντιπροσωπείας της Personal Best έχω να πω τα καλύτερα λόγια, αρκεί αυτή να γίνει στα κεντρικά της αντιπροσωπείας όπως έκαναν και στο δικό μου όταν μου είχαν χτυπήσει φτερό-προφυλακτήρα


+1 !
Χρειάστηκε να μου βάψουν ένα φτερό μόλις το είχα πρωτοπάρει . Το φανοποιείο της Ρ.Β. Αλίμου , έκανε εργοστασιακή δουλειά !
ZΗΡΕΙΑ
 

Re: Ζητούνται ομοιοπαθείς από τρακάρισμα στην πίσω πόρτα/ρεζέρβα

Δημοσίευσηαπό Voukefalas » Κυρ Ιουν 24, 2012 6:21 pm

ZΗΡΕΙΑ έγραψε:
kaliakouda έγραψε:Όσο για την ποιότητα της βαφής της αντιπροσωπείας της Personal Best έχω να πω τα καλύτερα λόγια, αρκεί αυτή να γίνει στα κεντρικά της αντιπροσωπείας όπως έκαναν και στο δικό μου όταν μου είχαν χτυπήσει φτερό-προφυλακτήρα


+1 !
Χρειάστηκε να μου βάψουν ένα φτερό μόλις το είχα πρωτοπάρει . Το φανοποιείο της Ρ.Β. Αλίμου , έκανε εργοστασιακή δουλειά !


Καλησπερα σε ολους σας και σας ευχαριστω που καταθεσατε την γνωμη σας για τον καλυτερο τροπο στην αποκατασταση του τρακαρισματος στο NGV μου.

Ολοι σας συμφωνειτε να μπουνε καινουρια ανταλλακτικα και οχι στοκαρισματα-σφυριλατισματα σε καινουργιο αμαξι.

Επισης εχετε περιγραψει δουλειες που εγιναν σε συνεργεια της P.B. και γενικα σε συνεργεια Αττικης.

Κανενας βρε παιδια δεν ειναι βορειοελλαδιτης να πει τι δουλεια εκαναν συνεργεια της αντιπροσωπειας στη Θεσσαλονικη;

Γενικα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα λογια για τους εδω αντιπροσωπους Suzuki.

Και κατι ακομη που με απασχολει σχετικα με την αποκατασταση της ζημιας με καινουρια ανταλλακτικα, ειναι το γεγονος οτι θα ερθουν απο Ιαπωνια και ολοι ξερουμε οτι μετα το πυρηνικο ατυχημα της Φουκουσιμα, ισως καποια ανταλλακτικα να ειναι επιβαρυμμενα με ραδιενεργα σωμματιδια.

Σιγουρα δε θα ηθελα να εχω στο αμαξι μου κατι τετοιο και να βαζω την οικογενεια μεσα!

Ποια ειναι η αποψη σας και γι'αυτο το κρισιμο ζητημα;
Ισως τελικα να ειναι καλυτερα να μπει στοκος για να εχω το κεφαλι μου ησυχο;

Ευχαριστω εκ το προτερων.
Άβαταρ μέλους
Voukefalas
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2010 12:28 am
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/R16
Suspension: Suzuki OEM
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι

Re: Ζητούνται ομοιοπαθείς από τρακάρισμα στην πίσω πόρτα/ρεζέρβα

Δημοσίευσηαπό ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΕΛΟΥΛΗΣ » Δευτ Ιουν 25, 2012 12:31 am

Voukefala φίλε δεν θα φτιάξης ουρανοξύστη ένα βούλιαγμα είναι φιλικά στο λέω μην παρεξηγηθώ . Πρώτα απ όλα ηρέμησε και να ξέρεις ότι σου λέμε είναι προσωπική μας άποψη και χωρίς να θέλουμε να σε παροτρύνουμε να κάνεις κάτι που δεν θέλεις εξάλλου τον τελευταίο λόγο εσύ τον έχεις . Στη θέση σου θα ήμουν παρόν στο μοντάρισμα για να μην έχω αμφιβολίες για τα ανταλλακτικά , για την ραδιενέργεια που ρωτάς νομίζω ελέγχονται πλέον ότι εισάγεται από Ιαπωνία και για να αστειευτώ από τόσα χέρια που θα περάσουν τα πράγματα μέχρι εσένα θα την έχουν ρουφήξει η άλλοι την ραδιενέργεια . ΟΟΟΛΑ είναι θέμα μάστορα .
Υ.Γ ΧΑΛΛΛΛΛΛΛΑΡΩΣΕ :D
Άβαταρ μέλους
ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΕΛΟΥΛΗΣ
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 2154
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 21, 2010 6:44 pm
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ
Λάστιχα: 225-65-17
Suspension: ΜΑΜΑ
cb: Όχι
Name: ΓΙΩΡΓΟΣ

Re: Ζητούνται ομοιοπαθείς από τρακάρισμα στην πίσω πόρτα/ρεζέρβα

Δημοσίευσηαπό Voukefalas » Δευτ Ιουν 25, 2012 10:14 pm

ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠ έγραψε:Voukefala φίλε δεν θα φτιάξης ουρανοξύστη ένα βούλιαγμα είναι φιλικά στο λέω μην παρεξηγηθώ . Πρώτα απ όλα ηρέμησε και να ξέρεις ότι σου λέμε είναι προσωπική μας άποψη και χωρίς να θέλουμε να σε παροτρύνουμε να κάνεις κάτι που δεν θέλεις εξάλλου τον τελευταίο λόγο εσύ τον έχεις . Στη θέση σου θα ήμουν παρόν στο μοντάρισμα για να μην έχω αμφιβολίες για τα ανταλλακτικά , για την ραδιενέργεια που ρωτάς νομίζω ελέγχονται πλέον ότι εισάγεται από Ιαπωνία και για να αστειευτώ από τόσα χέρια που θα περάσουν τα πράγματα μέχρι εσένα θα την έχουν ρουφήξει η άλλοι την ραδιενέργεια . ΟΟΟΛΑ είναι θέμα μάστορα .
Υ.Γ ΧΑΛΛΛΛΛΛΛΑΡΩΣΕ :D



Φίλε ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠ, εννοείται ότι δε σε παρεξήγησα και φυσικά δε θα χτίσω ουρανοξύστη και όπως λες και έχεις απόλυτο δίκαιο, όλα είναι θέμα μάστορα. (Πού τον βρίσκεις τον καλό μάστορα είναι το θέμα...)

Τις απόψεις των φίλων του forum για ανάλογες περιπτώσεις ήθελα να ακούσω, ευχαριστώ και πάλι όσους συμμετείχαν με τις απόψεις τους και λυπάμαι αν κούρασα κάποιους φίλους εδώ μέσα με τις ερωτήσεις μου και τις ανησυχίες μου (ραδιενεργά(?)ανταλλακτικά κλπ), για την αποκατάσταση της ζημίας στο NGV μου.
Άβαταρ μέλους
Voukefalas
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2010 12:28 am
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/R16
Suspension: Suzuki OEM
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι

Re: Ζητούνται ομοιοπαθείς από τρακάρισμα στην πίσω πόρτα/ρεζέρβα

Δημοσίευσηαπό panoshm » Δευτ Ιουν 25, 2012 10:52 pm

Voukefalas έγραψε:Τις απόψεις των φίλων του forum για ανάλογες περιπτώσεις ήθελα να ακούσω, ευχαριστώ και πάλι όσους συμμετείχαν με τις απόψεις τους και λυπάμαι αν κούρασα κάποιους φίλους εδώ μέσα με τις ερωτήσεις μου και τις ανησυχίες μου (ραδιενεργά(?)ανταλλακτικά κλπ), για την αποκατάσταση της ζημίας στο NGV μου.

Και δεν είσαι ο μόνος που θέλεις να ακούσεις διάφορες απόψεις :wink:

Μέσα από τους προβληματισμούς του καθενός, έστω και ΕΝΑΣ να μάθει κάτι καινούργιο για το αμάξι του, αυτό και μόνο είναι το ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ σε ένα forum :D

Keep walking και μην το σκέφτεσαι αυτό που λες δεν ισχύει :!: :wink:
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30476
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Ζητούνται ομοιοπαθείς από τρακάρισμα στην πίσω πόρτα/ρεζέρβα

Δημοσίευσηαπό Voukefalas » Δευτ Ιούλ 02, 2012 11:38 pm

panoshm έγραψε:
Voukefalas έγραψε:Τις απόψεις των φίλων του forum για ανάλογες περιπτώσεις ήθελα να ακούσω, ευχαριστώ και πάλι όσους συμμετείχαν με τις απόψεις τους και λυπάμαι αν κούρασα κάποιους φίλους εδώ μέσα με τις ερωτήσεις μου και τις ανησυχίες μου (ραδιενεργά(?)ανταλλακτικά κλπ), για την αποκατάσταση της ζημίας στο NGV μου.

Και δεν είσαι ο μόνος που θέλεις να ακούσεις διάφορες απόψεις :wink:

Μέσα από τους προβληματισμούς του καθενός, έστω και ΕΝΑΣ να μάθει κάτι καινούργιο για το αμάξι του, αυτό και μόνο είναι το ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ σε ένα forum :D

Keep walking και μην το σκέφτεσαι αυτό που λες δεν ισχύει :!: :wink:



Καλησπέρα σε όλους σας. Να ευχαριστήσω και τον "panoshm" για την "συμπαράσταση" του στον προβληματισμό μου.
Συνεχίζοντας από εκεί που μείναμε όσων αφορά στο χτύπημα του NGV και την αποκατάσταση της ζημίας και έχοντας ως θέση μου, το γεγονός ότι σαν "μαμά" δεν έχει...,την "ψάχνω" όσο μπορώ να για να αποφύγω αντικατάσταση πίσω πόρτας, βαψίμο κλπ.

Από γνωστό έμαθα σήμερα ότι στην Θεσσαλονίκη υπάρχει συνεργείο που ασχολείται αποκλειστικά με την τεχνική της αποκατάστασης βαθουλωμάτων χωρίς βαφή με τη μέθοδο PDR (μασάζ μετάλλου σε ελεύθερη μετάφραση).

θέλω να ρωτήσω τα αγαπητά μέλη τoυ forum, αν έχετε ακουστά για την τεχνική αυτή καθώς σκέφτομαι να δείξω τη ζημία στο NGV πριν δώσω έγκριση για αντικατάσταση της πίσω πόρτας στην αντιπροσωπεία της Suzuki.

Εαν κάποιο μέλος έχει εμπειρία από τρακάρισμα και αποκατάσταση της ζημίας με τη μέθοδο που αναφέρω ας καταθέσει την εμπειρία του.

Σας ευχαριστώ όλους σας.
Άβαταρ μέλους
Voukefalas
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2010 12:28 am
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/R16
Suspension: Suzuki OEM
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

antonis1627 Δευτ Απρ 29, 2024 8:26 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
antonis1627 Δευτ Απρ 29, 2024 5:56 am Καλημέρα σας και καλή Μ.εβδομαδα.
antonis1627 Κυρ Απρ 28, 2024 7:21 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Σάβ Απρ 27, 2024 8:29 am Καλημέρα σας κύριοι
antonis1627 Σάβ Απρ 27, 2024 6:56 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Απρ 26, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες