Ανάκληση αυτοκινήτων Grand Vitara 1998-1999

Νέα από όλο τον κόσμο για το vitara και τον κόσμο της τετρακίνησης
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Μόνο η ομάδα διαχείρισης και συντονισμού μπορεί να ανεβάζει θέματα
Όλα τα υπόλοιπα θέματα θα ανεβαίνουν μετά από έγκριση της ομάδας

Ανάκληση αυτοκινήτων Grand Vitara 1998-1999

Δημοσίευσηαπό theo_ts » Τρί Μαρ 10, 2020 8:13 pm

Η Γενική Γραµµατεία Βιοµηχανίας ανακοινώνει ότι η εταιρεία ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ
A.Ε.Β.E. εκτελεί πρόγραµµα ανάκλησης αυτοκινήτων SUZUKI τύπου Grand Vitara.
Η ανάκληση αφορά σε 2143 οχήµατα, µε ηµεροµηνία παραγωγής από Ιανουάριο
1998 έως Ιούνιο 1999 και αριθµούς πλαισίων:

Grand Vitara 1.6L: Από JSAFTA03V00100971 έως JSAFTA03V00104832

Grand Vitara 12.0L: Από JSAFTL52V00100312 έως JSAFTL52V00108843

Grand Vitara 2.5L: Από JSAFTD62V00100828 έως JSAFTD62V00113144

Grand Vitara 2.0L Diesel: Από JSAFTD32V00101514 έως JSAFTD32V00112177

Στον πυροκροτητή του εµπρός αερόσακου οδηγού των επηρεαζόµενων οχηµάτων, η
εκτονωτική γόµωση µπορεί να απορροφήσει υγρασία, εξαιτίας ανεπαρκούς προστασίας έναντι
αυτής, στο εσωτερικό της. Λόγω του ανωτέρω, ο αερόσακος µπορεί να µη φουσκώσει
κατάλληλα σε περίπτωση συµβάντος ενεργοποίησης αερόσακου, όταν έχει προηγηθεί
επαναλαµβανόµενη απορρόφηση υγρασίας και στέγνωµα της εκτονωτικής γόµωσης.

Μέχρι στιγµής δεν έχει αναφερθεί καµία περίπτωση ατυχήµατος, που να σχετίζεται µε το
συγκεκριµένο θέµα.

Αµέσως µόλις γίνουν διαθέσιµα τα ανταλλακτικά, οι ιδιοκτήτες των ανωτέρω οχηµάτων
θα ενηµερωθούν εγγράφως µέσω συστηµένης επιστολής, ώστε να προσέλθουν στο δίκτυο
Εξουσιοδοτηµένων Επισκευαστών αυτοκινήτων SUZUKI σε όλη την Ελλάδα, για να γίνει
αντικατάσταση εµπρός αερόσακου οδηγού, χωρίς καµία οικονοµική επιβάρυνση.

Για περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινήσεις οι καταναλωτές παρακαλούνται όπως
επικοινωνήσουν τηλεφωνικά µε την 24ωρη γραµµή Εξυπηρέτησης Πελατών της εταιρείας
ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ A.Ε.Β.E. στο τηλέφωνο 210 3499940.
•Τα όρια της ζωή σου ειναι απλως επινοήσεις του εαυτού σου.
•Εξερεύνησε, Ονειρέψου, Ανακάλυψε.
•Εκείνο που χρειάζεται, είναι ν' ακολουθήσεις τον δρόμο σου ως την άκρη. Η αξία του δρόμου είναι να μην σταματήσεις.
Άβαταρ μέλους
theo_ts
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 13502
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2010 4:03 pm
Τοποθεσία: Σαλαμύκονο
Λάστιχα: BF MT
Διάσταση ελαστικών: 225/75/16
Suspension: MAD-KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Τεο
Name: ΘΟΔΩΡΗΣ

Re: Ανάκληση αυτοκινήτων Grand Vitara 1998-1999

Δημοσίευσηαπό panoshm » Τρί Μαρ 10, 2020 10:49 pm

Ωραίος ο Τεό :D

Μπήκε στα NEWS ;-)
GV2.0 5DFreestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 29947
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: BF Goodrich A/T K02
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: OME/MAD(+8cm)
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Ανάκληση αυτοκινήτων Grand Vitara 1998-1999

Δημοσίευσηαπό costas66 » Πέμ Απρ 02, 2020 7:04 pm

Να και η επιστολή
0_New Doc 4_1-01.jpeg
0_New Doc 4_1-01.jpeg (205.4 KiB) 2586 προβολές

0_New Doc 4_2-01.jpeg
0_New Doc 4_2-01.jpeg (145.55 KiB) 2586 προβολές
Everything is okay in the end, if it's not ok, then it's not the end.
Άβαταρ μέλους
costas66
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6690
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2013 1:14 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: KYB + MAD + 7cm
cb: Ναι
Aka: Ο "έχω έναν γνωστό..."
Name: Κώστας

Re: Ανάκληση αυτοκινήτων Grand Vitara 1998-1999

Δημοσίευσηαπό Vaios » Τρί Μαρ 02, 2021 5:44 pm

Να κάνω μια ερώτηση? Πέρα απο την αρχική επιστολή, έχουν καλέσει κανέναν για να γίνει η αντικατάσταση του αερόσακου???
Άβαταρ μέλους
Vaios
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 30, 2017 5:23 pm
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ
cb: Ναι
Aka: Βάιος
Name: ΒΑΪΟΣ


Επιστροφή στο NEWS

ΣΡΕΚ Τετ Δεκ 01, 2021 7:50 pm καλησπερα καλο μηνα με υγεια σε ολους !!!!!!!!!!!!
Atlas Τετ Δεκ 01, 2021 6:51 pm Καλησπέρα και καλό μήνα παίδες
Σταύρος 4x4 Τετ Δεκ 01, 2021 1:20 pm :happy-sunny:
Σταύρος 4x4 Τετ Δεκ 01, 2021 1:19 pm Καλημέρα και καλο μηνα!
stelios8ess Τετ Δεκ 01, 2021 10:32 am Kαλημέρααα... Καλό Μήνα
BOSS Τετ Δεκ 01, 2021 8:52 am Καλημερα και καλο μηνα!
antonis1627 Τετ Δεκ 01, 2021 6:39 am Καλημέρα σας και καλό μήνα.
antonis1627 Τρί Νοέμ 30, 2021 7:23 am Καλημέρα σας.Χρόνια πολλά στην Πάτρα.
Σταύρος 4x4 Δευτ Νοέμ 29, 2021 2:26 pm :happy-sunny:
ΣΡΕΚ Δευτ Νοέμ 29, 2021 8:07 am καλημερα καλη εβδομαδα σε ολους με υγεια !!!!!!!!
antonis1627 Δευτ Νοέμ 29, 2021 7:23 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
Σταύρος 4x4 Δευτ Νοέμ 29, 2021 3:00 am :sleeping-sleeping:
Tzivitzonis Δευτ Νοέμ 29, 2021 2:50 am α πανε για υπνο!
Tzivitzonis Δευτ Νοέμ 29, 2021 2:49 am τι θε ρε τζουλη;
Σταύρος 4x4 Δευτ Νοέμ 29, 2021 2:45 am :koloksypnitiri:
rafaeloskb Κυρ Νοέμ 28, 2021 12:55 pm καλημερα σε ολους!!!!!!
spy111 Κυρ Νοέμ 28, 2021 11:16 am Καλημέρα καλή Κυριακή!!!
ΣΡΕΚ Κυρ Νοέμ 28, 2021 8:24 am καλημερα σε ολους καλη κυριακη σε ολους !!!!!!
ΣΡΕΚ Κυρ Νοέμ 28, 2021 8:23 am καλησπερα σε ολους καλη κυριακη με υγεια !!!!!!
antonis1627 Κυρ Νοέμ 28, 2021 8:15 am Καλημέρα σας.
john maxx Σάβ Νοέμ 27, 2021 8:16 pm Καλησπέρα από την βροχερή Ζαχάρω
stelios8ess Σάβ Νοέμ 27, 2021 10:35 am Καλημέρααα... Καλό Σ/Κ
arahova Σάβ Νοέμ 27, 2021 9:04 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σ/Κ.
Atlas Σάβ Νοέμ 27, 2021 8:54 am Καλημέρα παίδες
ΣΡΕΚ Σάβ Νοέμ 27, 2021 7:54 am καλημερα σε ολους καλο σαββατοκυριακο με βολτες λασπερες και χαλαρες αν θελετε και φυσικα υγεια !!!!!!!!!!!!!!!!
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης