Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Eδώ θα βρίσκετε διάφορα ενδιαφέροντα και χρήσιμα links.

Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό giorgos516 » Σάβ Ιουν 22, 2019 10:17 pm

Άβαταρ μέλους
giorgos516
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2018 11:56 am
Λάστιχα: Kama
Διάσταση ελαστικών: 215 /65/16
Suspension: Μαμά
cb: Όχι
Aka: Giorgos516
Name: Γιώργος

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό ximikos00 » Σάβ Ιουν 22, 2019 10:21 pm

Χαράτσι μου μυρίζει....
Θα τα καταγράψουν πρώτα όλα και μετά θα πληρώνουμε
τέλη κυκλοφορίας κ για τα τρέιλερ....
Άβαταρ μέλους
ximikos00
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1668
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 3:44 pm
Τοποθεσία: Βουνό-Θεσσαλονίκη-Βουνό
Λάστιχα: BF Goodrich A/T
Suspension: ΟΜΕ/ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Ανδρέας

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό batfalcon » Σάβ Ιουν 22, 2019 10:37 pm

Παρτα με την σειρα
Πρωτα πρωτα θα πρεπει να περασει απο ΚΤΕΟ. Ποσο παει το ΚΤΕΟ;
Μετα θα χρειαστει καποιο παραβολο
Μετα θα ξεπηδησει προφανως η ασφαλεια και τελος τα τελη κυκλοφοριας.
Βεβαια, για να λεμε τα συκα συκα, το μετρο ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΟ.
Μεχρι σημερα ολα τα ρυμουλκουμενα (εκτος απο νταλικες) ειχαν πανω τους μια ΠΛΑΣΤΗ πινακιδα με το νουμερο του αυτοκινητου.
Βγαιναμε στο εξωτερικο και γελαγανε και οι λασπες με τις πλαστες πινακιδες που μας υποχρεωνε ο ηλιθιος νομος.
Πουλουσες το αυτοκινητο και το τρειλερ ακολουθουσε τον νεο ιδιοκτητη!!!!
Το πηγαινες για αποσυσρη / καταστροφη, ΧΑΝΟΤΑΝ και ο φακελλος του ρυμουλκουμενου.
Ειχες υποχρεωση να τραβας το οποιηδηποτε Χ πραγμα με ΕΝΑ αυτοκινητο
Τωρα ολα αυτα τα γελοια καταργουνται. Εχεις τροχοσπιτο η βαρκα η μπαγκαζιερα; ΟΚ, δεν χρειαζεται ντε και καλα να εχεις αυτοκινητο. Το ελκει ο φιλος σου, η γυναικα σου, οποιοσδηποτε εχει αυτοκινητο με ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ δυνατοτητες. Ετσι πρεπει να ειναι.
Το πως θα εφαρμοσθει ο νομος ειναι προβλημα.
Σημερα το 99% των τρειλερ σκαφων ειναι ΧΩΡΙΣ ΦΡΕΝΑ. Τελος αυτη η λαμογια. Δεν γινεται να ρυμουλκεις 1,5 η 2 η και παραπανω τονους και να εισαι ΧΩΡΙΣ φρενα!!! Να πας να βαλεις. Μα θα σκουριασπυννστο θαλασσονερο, λεει ο αλλος. Δεν εχει σημασια. Δεν θα βγεις στο δρομο σαν τον χαρο με ενα ΕΚΤΟΣ προδιαγραφων ρυμουλκιο. Ετσι πρεπει να ειναι.
Καλα οι τροχοσπιταδες, λιγο πολυ δεν εχουμε θεμα. Και φρενα εχουμε και λαστιχα και φωτα κλπ. Εκει που θα γινει σφαγη ειναι τα μεγαλα τρειλερ σκαφων που μενουν σε παρκιγκ. Ποιος παρκαδορος θα το παει χωρις πινακιδες, χωρις φρενα, χωρις ασφαλεια, στηννθαλασσα; Κανεις. Θα κονομησουν οι τρειλεραδες. Δεν πειραζει. Δεν γινεται να υον γραφεις για ζωνη τον αλλον και να του επιτρεπεις να κυκλοφορει 1,5 τονο ρυμουλκιο, χωρις φρενα!
Suzuki Vitara 2018 GL+ 1.6 diesel Auto (TCSS) All Grip.

The ONLY Difference between Men and Boys is the price of their toys.
Άβαταρ μέλους
batfalcon
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2616
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2017 9:04 am
Τοποθεσία: Γιάννενα, Αθήνα, Στερεά, Πελοπόνησσος, Μακεδονία, Θράκη, Κρήτη, Επτάνησα, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, κλπ
Λάστιχα: Continental / BFG
Διάσταση ελαστικών: 215/55-17 215/65-16
Suspension: Οπως το πηρα.
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Bat
Name: Μιχάλης

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό giorgos516 » Σάβ Ιουν 22, 2019 10:56 pm

batfalcon έγραψε:Παρτα με την σειρα
Πρωτα πρωτα θα πρεπει να περασει απο ΚΤΕΟ. Ποσο παει το ΚΤΕΟ;
Μετα θα χρειαστει καποιο παραβολο
Μετα θα ξεπηδησει προφανως η ασφαλεια και τελος τα τελη κυκλοφοριας.
Βεβαια, για να λεμε τα συκα συκα, το μετρο ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΟ.
Μεχρι σημερα ολα τα ρυμουλκουμενα (εκτος απο νταλικες) ειχαν πανω τους μια ΠΛΑΣΤΗ πινακιδα με το νουμερο του αυτοκινητου.
Βγαιναμε στο εξωτερικο και γελαγανε και οι λασπες με τις πλαστες πινακιδες που μας υποχρεωνε ο ηλιθιος νομος.

Πρέπει να μπει οπωσδήποτε μια τάξη, πλην όμως περνάμε στο άλλο ακρο. Τέλη, ασφάλεια, μπορεί να μας βάλουν να τα δηλώνουμε και στην Εφορία για τεκμηριο. Το τρελό είναι ότι χρειάζεται να αποδείξεις την ελκτικη ικανότητα του οχήματος και μιλάω φυσικά για τα μεγάλα τρέιλερ
Εγώ προσωπικά είμαι παθών. Αγόρασα τζιπ πριν 1.5 χρόνο και μου έκαναν τρέιλερ δώρο, χωρίς χαρτιά. Γνωρίζοντας την παλιά νομοθεσία νόμιζα ότι θα του βγάλω άδεια ιδιοκατασκευης για να το κυκλοφορω νόμιμα. Ο νόμος άλλαξε όμως το 2012 και το 2015 δόθηκε μια ευκαιρία για τακτοποίηση Και το αποτέλεσμα, στο άλλο άκρο που λέγαμε, ένα αξιόλογο τρέιλερ να μην μπορεί να κυκλοφορήσει νόμιμα Το υπουργείο μεταφορών μου έλεγε ότι κάτι θα γίνει γιατί εκρεμουν πολλές τέτοιες υποθέσεις Τώρα ταφοπλκακα για ολους
Άβαταρ μέλους
giorgos516
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2018 11:56 am
Λάστιχα: Kama
Διάσταση ελαστικών: 215 /65/16
Suspension: Μαμά
cb: Όχι
Aka: Giorgos516
Name: Γιώργος

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό batfalcon » Κυρ Ιουν 23, 2019 1:00 am

Δεν το καταλαβα. Αξιολογο τρειλερ γιατι να μην μπορει να κυκλοφορησει;
Την ελκτικη ικανοτητα για τα παλιοτερα αυτοκινητα, την βεβαιωνει ο επισημος αντιπροσωπος. Για τα νεωτερα, δεν χρειαζεται, ειναι ΗΔΗ βεβαιωμενη απο την στιγμη που πηρε αδεια εισαγωγης.
Suzuki Vitara 2018 GL+ 1.6 diesel Auto (TCSS) All Grip.

The ONLY Difference between Men and Boys is the price of their toys.
Άβαταρ μέλους
batfalcon
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2616
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2017 9:04 am
Τοποθεσία: Γιάννενα, Αθήνα, Στερεά, Πελοπόνησσος, Μακεδονία, Θράκη, Κρήτη, Επτάνησα, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, κλπ
Λάστιχα: Continental / BFG
Διάσταση ελαστικών: 215/55-17 215/65-16
Suspension: Οπως το πηρα.
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Bat
Name: Μιχάλης

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό lyggas » Δευτ Ιουν 24, 2019 12:20 am

Η νέα νομοθεσία προβλέπει τα αυτονόητα. Αυτά που έπρεπε να έχουν νομοθετηθεί εδώ και δεκαετίες.
- Μας αρέσει ή όχι, αυτά ισχύουν σε όλο τον πολιτισμένο κόσμο. Και εγώ έχω ρυμουλκούμενο,όμως αντιλαμβάνομαι το ορθό του Νόμου, έστω και αν υποχρεωθώ να πληρώνω κάποια τέλη κυκλοφορίας ή να περνάω Κ.Τ.Ε.Ο.
- Σήμερα ο καθένας ρυμουλκεί ότι θέλει, με ότι θέλει και όποιον πάρει ο χάρος. Ας δούμε την πραγματικότητα και ας μην κρίνουμε στείρα, από προσωπικό συμφέρον.
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4312
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Δευτ Ιουν 24, 2019 9:13 am

Συμφωνώ..
έχω κάνει όλες τις νόμιμες διαδικασίες για το τρέιλερ μου(και φυσικά πληρώνω και ασφάλεια) και βλέπω κάτι "χάρους" να κυκλοφορούν, να προκαλούν και να βάζουν σε κίνδυνο όποιον βρεθεί στο διάβα τους που δεν λέγεται!!
Προσωπικά συμφωνώ απόλυτα με το ΚΤΕΟ, την ασφάλιση και με την ανεξάρτητη πινακίδα έτσι ώστε να το ρυμουλκεί και διαφορετικό αυτοκίνητο!
Αυτο όμως που πραγματικά θα πρέπει να γίνει και δυστυχώς δεν χρειάζεται ο νέος νόμος για να εφαρμοσθεί, είναι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να βγει η αστυνομία και να "κοψει" κ@λ@υς απο όλους αυτούς τους έξυπνους που γυρνάνε με ενα τρέιλερ φορτωμένο με ακατάστατο τρόπο(κ πολλές φορές υπάρβαρο) το οποίο δεν έχει φώτο, πινακίδες, φρένα, αμορτισερ(με αποτέλεσμα να χοροπηδάει σαν κατσίκι πάνω στα σουστόφυλλα) και άλλα πολλά καλούδια..
Στο τέλος κύριοι πάλι οι νόμιμοι θα τα σκάσουμε και θα βλέπουμε να προσπερνάνε τα αίσχη που προανέφερα χωρίς να τους ενοχλεί κανείς... κάπου έχω κάτι παραδείγματα, αν τα βρω εύκολα θα τα ανεβάσω
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό georgeke » Δευτ Ιουν 24, 2019 9:25 am

Δεν πιστευω οτι ρυμουλκει σημερα ο καθενας νομιμα οτι θελει.Η αδεια ελξης δεν βγαινει ετσι ευκολα οπως εβγαινε παλια με χαρτι μηχανολογου,θελει πιστοποιητικα κατασκευαστη.
Οσο για τις πινακιδες στα τρεηλερ μου φαινεται μια καλη δικαιολογια για τις ασφαλιστικες να αυξησουν τα ασφαλιστρα επιβαρυνοντας κι αλλο τη κτηση και συντηρηση ενος σκαφους.

Ολο και και μια σκοτουρα κι ενα επιπλεον εξοδο προστιθεται.Φορος πολυτελους διαβιωσης,τα τεκμηρια φεραν το τρεξιμο στα λιμεναρχεια για δηλωσεις ακινησιας,μετα το ΤΕΠΑΗ, οι πινακιδες τρεηλερ,ποιο θαναι αραγε το επομενο@μαλλον το κτεο.Τελος δεν υπαρχει μιας και δεν υπαρχει αντιδραση.
Άβαταρ μέλους
georgeke
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 07, 2015 12:19 am
Λάστιχα: COOPER ATT
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: MAD,KYB,ESP,4WD Low
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: dynagrego
Name: giorgos

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Δευτ Ιουν 24, 2019 9:58 am

Με αυτα που εχω δει καλα θα κανουν ,αλλωστε απο οτι εμαθα το τελος θα ειναι πολυ μικρο ,,,τωρα οπως ειπε ο αντονιοζ στο τελος κυκλοφορουν παλι τα σαπακια ,,,τι να πω .
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11405
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό ximikos00 » Δευτ Ιουν 24, 2019 10:20 am

Zούμε στη χώρα που ενα δίλιτρο αυτοκίνητο 20ετιας πληρώνει 600 ευρώ τέλη και 300 ασφάλεια....
Δλδ χρειάζεσαι δύο βασικούς μισθούς για τα πάγια....σε όλο αυτό πάμε να προσθέσουμε και αλλους φόρους....

Συμφωνώ και για τους χάρους και για την τάξη που πρέπει να μπει αλλά το μέτρο ειναι καθαρά φοροεισπρακτικό...

Οπως φυσικά γράφτηκε μη νομιζετε οτι θα πάψουν να κυκλοφορούν σαπιες κατασκευές...
Άβαταρ μέλους
ximikos00
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1668
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 3:44 pm
Τοποθεσία: Βουνό-Θεσσαλονίκη-Βουνό
Λάστιχα: BF Goodrich A/T
Suspension: ΟΜΕ/ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Ανδρέας

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Δευτ Ιουν 24, 2019 10:28 am

Υπάρχουν δυο κατηγορίες τρειλερ.. αυτά των ιδιοκατασκευών, με χαρτί μηχανολόγου και αυτά που τα φτιάχνουν οι επίσημοι πλέον κατασκευαστές. Και τα δυο κυκλοφορούν νόμιμα, η διαφορά είναι οτι πλέον δεν μπορείς να κάνεις ιδιοκατασκευή (για εμένα κακώς).
Απο κει και πέρα όποιος θέλει να είναι νόμιμος και να έχει το κεφάλι του ήσυχο (..εκτός απο τα ουσιαστικά, δηλ την άδεια έλξης, τα φώτα, τα λάστιχα κλπ κλπ) δηλώνει το ρυμουλκούμενο στην ασφάλεια του αυτοκινήτου(μιας και μέχρι τώρα κάθε ρυμουλκούμενο συνδεόταν με ενα όχημα) και πληρώνει κάτι παραπάνω γι'αυτο.
Το κακό δυστυχώς είναι οτι δεν υπάρχει αστυνόμευση και οτι στο τέλος θα την "φάμε" όσοι θέλουμε να είμαστε τυπικοί πληρώνοντας τους φόρους και επιπλέον θα κινδυνεύουμε να "φάμε" και κανένα τρέιλερ απο το πουθενά στην μούρη μας..
Ανακεφαλαιώνοντας μένω στα εξής: ..εντός 9 μηνών (απο 12/6/2019) πρέπει να βγάλουμε πινακίδες στα τρέιλερ και οι κοτσαδόροι πρέπει να αφαιρούνται απο το όχημα όταν δεν ρυμουλκεί (εφαρμογή μετά το έτος) :???:

**το μέτρο δεν είναι φοροεισπρακτικό, έτσι κυκλοφορούν όλα τα τρέιλερ στην Ευρώπη, με ανεξάρτητη άδεια και φυσικά ασφάλεια.. Εαν θέλανε να μαζέψουν χρήματα θα γράφανε όλους αυτούς που κυκλοφορούν ανεξέλεγκτα
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό ximikos00 » Δευτ Ιουν 24, 2019 11:21 am

Γιαυτό ακριβώς είναι φοροεισπρακτικό...
Επειδή δεν μπορούν να ελέγξουν, η δε θέλουν ή βαριούνται θα βάλουν εμάς να το κάνουμε :lol: :lol: :lol:

Κουβάλουσα τρέιλερ πάραααα πολλά χρόνια....μία φορα μου ζητήσανε άδεια έλξης...ασφάλεια ποτέ...

Μεχρι πριν κάποια χρόνια που για χρέη σε πηγαιναν αυτόφορο δεν ζητουσαν τπτ αλλο περα απο το διπλωμα για να δούνε το αφμ. Με ειχαν σταματησει σε κλασικο σημείο 5-6 φορες....δεν τους ενοιαζε αν ειχες οπλα, ναρκωτικά...αν το οχημα ηταν ασφαλισμένο, αν είχες φαρμακείο η πυροσβεστήρα...γυριζα απο κυνηγι με οπλα κ σφαίρες στο αμάξι και δεν μου ζητησαν καν το δελτιο κατοχής...δεν τους ενδιεφερε τι είχα στο αμάξι αλλα αν χρωστούσα στην εφορία...αυτή ηταν η εντολή τους...

Η τροχαία στους δρόμους δεν βγαίνει για να προστατέψει...βγαίνει γιατι εχει εντολή να γράψει 100 άτομα για ζώνη, ταχύτητα, διπλη γραμμή...σε ενα ορισμένο σημείο....
Αν περάσει απο απέναντι ενα σάπιο τρέιλερ χωρίς φωτα πινακίδες φορτωμένο σαν να ερχεται το τέλος τους κόσμου δε θα μπεί ο αστυνομικός μέσα στο αμάξι να το σταματήσει...θα κάτσει εκει που του εχουν πει να γράφει αυτο που του είπανε..


Για να μη παρεξηγηθώ επειδή ο γραπτός λόγος ειναι λιγο ξερός...το μέτρο είναι καλό...πρέπει να μπει ταξη....αλλά θα πάμε σαν τα "βόδια" εμείς οι τυπικοί να τα κάνουμε ολα σωστά και θα τη φάμε....


Το ίδιο έγινε και με τα κατοικίδια...τσιπάραμε τα σκυλιά μας, μας εχουν φακελωμένους αλλα κανένας ελεγχος έξω δε γίνεται...σε κανενα τσοπάνη που εχει 20 σκυλιά χωρις εμβόλια και τσιπ δεν πήγανε...
Άβαταρ μέλους
ximikos00
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1668
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 3:44 pm
Τοποθεσία: Βουνό-Θεσσαλονίκη-Βουνό
Λάστιχα: BF Goodrich A/T
Suspension: ΟΜΕ/ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Ανδρέας

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό costas66 » Δευτ Ιουν 24, 2019 11:30 am

Το βασικό πρόβλημα για μένα μέχρι τώρα ήταν ότι, κάθε ρυμουλκούμενου ήταν ταυτισμένο με ένα και μόνο αυτοκίνητο. :doh:
Γιατί να μην μπορώ να δανείσω ή να δανειστώ μια μπαγαζιέρα για να κάνω τη δουλειά μου;
Γιατί να μη μπορώ να χρησιμοποιήσω το όποιο ρυμουλκούμενο έχω στην κατοχή μου με όλα μου τα αυτοκίνητα; :think:
Να θυμίσω και την κουβέντα που είχαμε για την τροχοσκηνή του Antonioz που έπρεπε να πάει Αθήνα με τραίνο και έπρεπε να είναι και το αυτοκίνητο μαζί. :violin:
Everything is okay in the end, if it's not ok, then it's not the end.
Άβαταρ μέλους
costas66
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 7355
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2013 1:14 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: KYB + MAD + 7cm
cb: Ναι
Aka: Ο "έχω έναν γνωστό..."
Name: Κώστας

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Δευτ Ιουν 24, 2019 11:48 am

Ακριβώς!! ..επίσης δεν μπορούσε να μου την μεταφέρει και η Loukidis Courier... :lol: :lol:
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: Καινούρια νομοθεσία για τρέιλερ

Δημοσίευσηαπό Kalavritara » Δευτ Ιουν 24, 2019 5:02 pm

Παρ'ότι μπελαλήδικη η νέα διαδικασία, τελικά είναι για την ασφάλεια όλων σαφώς καλύτερη από την προηγούμενη κατάσταση :!:
"Vitara 1.6 1997 16v και New Vitara 1600 Diesel Allgrip Auto , παππούς και εγγονός στο ίδιο garage "
Άβαταρ μέλους
Kalavritara
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6919
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 02, 2012 1:15 am
Τοποθεσία: Στο βουνό περιμένοντας τα χιόνια
Λάστιχα: Viking
Διάσταση ελαστικών: 215/55/17
Suspension: normal
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Takis

Επόμενο

Επιστροφή στο Ενδιαφέροντα Links

Nikola Tenv Παρ Μαρ 29, 2024 10:24 am Καλημέρα σας
arahova Παρ Μαρ 29, 2024 10:17 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
KOUTOUROUSHIS Παρ Μαρ 29, 2024 7:25 am kalimera
antonis1627 Παρ Μαρ 29, 2024 7:14 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες