Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό nidi » Τετ Νοέμ 16, 2011 10:16 pm

beagle έγραψε:Καλησπέρα σας κύριοι τετρακίνητοι.Καινούριος στο club.Έχω ένα grand vitara 2.0 td με τα προβληματάκια του :( .Πρίν απο καιρό ξαφνηκά ενώ ήμουν σε πορεία μου άναψε το λαμπάκι του κινητήρα χωρίς να μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα και την επόμενη μέρα το πρωί που μπήκα στο αμάξι το λαμπάκι δεν άναψε.Πήγα σε ένα φίλο ηλεκτρολόγο το έβαλε στον υπολογιστή και έδειξε αισθητήρα rail.Έσβησε την βλάβη και μου είπε ότι ίσως να έφταιγε το πετρέλαιο που έβαλα.Έβαλα και εγώ ένα καθαρηστικό πετρελαίου και για αρκετό καιρό ούτε λαμπάκια ούτε τίποτα και πίστευα οτι το πρόβλημά μου είχε ληθεί!!Μετά απο πολύ καιρό ξεκινάω με το αμάξι και στα 100 μέτρα ανάβει το λαμπάκι του κινητήρα και το αμάξι δεν πήγαινε βήμα.Κατ' ευθείαν εσβησα το αμάξι και πάλι την επόμενη μέρα όλα μελι γάλα.Πήγε το αμάξι ο πατέρας μου σε έναν πόμπατζη και του είπε οτι να του το πάμε με αναμένο το λαμπάκι.Στην συνέχεια μετα απο λίγες μέρες μετά απο πορεία περίπου 15 χιλ το αμάξι στο ρελαντί δούλευε στις 1200 στροφές χωρίς να ανάψει λαμπάκι.Μόλις εσβησα τον κινητήρα και έβγαλα και το κλειδή το αμάξι δούλευε κανονικά (αυτο μου το έκανε 2 3 φορές).Τελευταία μου άναψε το λαμπάκι του κινητήρα και την επόμενη μέρα παλι χωρις αναμένο λαμπάκι το πήγαμε στην suzuki και έβγαλε αισθητήρα rail και αισθητήρα μαζας αέρος.Μας ζητήσαν και απο εκεί να το πάμε με αναμένο λαμπάκι.Τώρα δεν ανάβει το λαμπάκι του κινητήρα (έχουν ανάψει όμως τα δικά μου) αλλα το αμάξι με τις ταχύτητες 1η 2η 3η πάει κανονικά με την 4η και ιδαιέτερα με την 5η δεν μπορεί να πάει πάνω απο 130 χιλ και πάνω απο 3000 στροφές.Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει να σβλησουν τα λαμπάκια του αυτοκινήτου (και να σβήσουν αυτόματα και τα δικά μου) και να αρχήσει να περπατάει το αυτοκίνητο σαν τον παλιό καλό καιρό θα του είμαι ευγνώμον.


Καλησπέρα. Καλώς ήρθες και συ στο μικρό club των κατόχων προβληματικών diesel GV (πριν το 2005). Να υποθέσω ότι και συ έχεις μοντέλο με κινητήρα peugeot RHZ. Τα ίδια μου κάνει και μένα εδώ και ένα μήνα που το πήρα. Μόλις πάω να περάσω τα 120 χλμ/ώρα και τις 3000 στροφές.. ανάβουν τα λαμπάκια! Βέβαια έκανα και ταξίδι από Ξάνθη μέχρι Χαλκίδα (συντηρητικά όχι πάνω από 100) και δεν άνοιξε μύτη. Άλλο ένα κρίμα είναι ότι δύο παιδιά από το "club των κατόχων προβληματικών diesel GV (πριν το 2005)" το πουλάνε όπως είδα σε αγγελίες στο car.gr.. ελπίζω το πρόβλημα να είναι τα τσουχτερά τέλη και όχι το αυτοκίνητο αυτό καθεαυτό..

Το δικό μου αυτοκίνητο είναι στο στάδιο των βελτιώσεων και την ερχόμενη εβδομάδα θα πάει σε συνεργείο και "τρομπά" για να τσεκαριστούν όλα τα μηχανικά μέρη. Δυστυχώς δεν έχω κάτι χειροπιαστό να σου πω. Πάντως και γω δοκίμασα καθαριστικό στο ρεζερβουάρ και το ίδιο απόγευμα, μετά από προσπέραση με 110 χλμ/ώρα, άναψε ξανά.. Μάλλον ψυχολογικό είναι.. ποιος ξέρει..

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι και στα δύο συνεργεία σου είπαν να πας με αναμμένο λαμπάκι. Απ' όσο γνωρίζω, ο εγκέφαλος κρατάει στη μνήμη το σφάλμα και τα διαγνωστικά το διαβάζουν χωρίς να πρέπει να είναι αναμμένο το μαγικό κίτρινο λαμπάκι. Τουλάχιστον στο πρώτο συνεργείο που πήγα το αμάξι μετά την αγορά του και αφού είχε προηγηθεί άναμα και σβήσιμο του λαμπακιού, ο μάστορας μου είπε αμέσως τη διάγνωση.

Ρίξε μία ματιά και στο service manual (http://vitaraclub.gr/viewtopic.php?f=72&t=15492) μήπως μπορεί να βοηθήσει εσένα ή τους μάστορες που θα επισκεφθείς.

Πόσο καιρό το έχεις? Με πόσα χλμ το πήρες? Πόσα χλμ έχεις κάνει?
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό nidi » Τετ Νοέμ 16, 2011 10:24 pm

beagle έγραψε:Καλησπέρα σας κύριοι τετρακίνητοι.Καινούριος στο club.


Και επειδή είδα στο προφίλ σου ότι είσαι επαγγελματίας οδηγός ταξί, όπως έχουν πει και άλλα παιδιά από το φόρουμ, προσπάθησε να βρεις συνεργείο που να ασχολείται με ταξί PEUGEOT 406. Στη Χαλκίδα δεν έχω βρει ακόμα κάτι.. μόνο συνεργεία που έχουν δει απλά τον ίδιο κινητήρα με το δικό μας.
Έσυ που είσαι του επαγγέλματος μπορεί να σου είναι πιο εύκολο να βρεις κάτι αντίστοιχο. Αν και η διαφορά Ιάπωνα με Γάλλο είναι η μέρα με τη νύχτα..


Φιλικά.

Nikos
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό beagle » Πέμ Νοέμ 17, 2011 5:08 pm

Φίλε Νίκο το αμάξι ειναι μοντέλο 2004 και το πήραμε το 2009 απο γερμανία με 68.000 και τώρα έχει περίπου 169.500.Όσο για το θέμα συνεργείου που ασχολείτε με PEUGEOT ασ' το γιατι όλοι οι συνάδελφοι εδώ κλαίνε.Μόνο για τα βασικά είναι.

Φίλε Νίκο ναί το αμάξι φοράει peugeot κινητήρα.'Οσο για το service manual που μου είπες να δώ λιγάκι δύσκολο γιατί μια χελώνα πάει πιό γρήγορα απο το internet εδώ στο χωριό μου.Καλή η ζωή στο χωριό αλλα με κάποια μικρά προβλήματα.Μόλις μπορέσω να μπώ απο ένα καλήτερο δίκτυο θα το δώ.




----edit by Tzivitzonis--- beagle σου συνένωσα τα 2 post σου. Όταν θες να προσθέσεις κάτι, μην ξανα-απαντάς με νέο ποστ, αλλά πάτα το κουμπάκι [*ΕΠΕΞ/ΣΙΑ] επάνω δεξιά στο ποστ σου για να προσθέσεις αυτό που θες! :idea:
beagle
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 11, 2011 2:57 am
Τοποθεσία: Παλιά Καβάλα Καβάλας
cb: Όχι
Name: ΧΡΗΣΤΟΣ

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό nidi » Πέμ Νοέμ 17, 2011 8:16 pm

beagle έγραψε:'Οσο για το service manual που μου είπες να δώ λιγάκι δύσκολο γιατί μια χελώνα πάει πιό γρήγορα απο το internet εδώ στο χωριό μου.Καλή η ζωή στο χωριό αλλα με κάποια μικρά προβλήματα.Μόλις μπορέσω να μπώ απο ένα καλήτερο δίκτυο θα το δώ.




Στείλε μου τη διεύθυνση σου να σου το στείλω σε cd. Έχεις τη δυνατότητα να το τυπώσεις? Αλλιώς, μόλις βρω ευκαιρία στη δουλειά θα το μπουμπουνίσω και θα στο στείλω σε hardcopy. Αλλά πρέπει να βρω χρόνο..
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Πέμ Νοέμ 17, 2011 8:23 pm

nidi έγραψε:Στείλε μου τη διεύθυνση σου να σου το στείλω σε cd. Έχεις τη δυνατότητα να το τυπώσεις? Αλλιώς, μόλις βρω ευκαιρία στη δουλειά θα το μπουμπουνίσω και θα στο στείλω σε hardcopy. Αλλά πρέπει να βρω χρόνο..
:handgestures-thumbup: :clap: :clap: :clap:
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37878
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό sesovo » Τετ Νοέμ 23, 2011 12:57 am

Φίλε το αυτοκίνητό σου με τον ΠΕΖΟ κινητήρα όταν έχει ένα πρόβλημα για προστασία του κινητήρα ανεβάζει μόνο μέχρι 2800 στροφές και πάει έως 120 χιλίομετρα περίπου σε ταχύτητα. Όταν σβήσεις τον κινητήρα το αυτοκίνητο επανέρχεται στην αρχική του κατάσταση μέχρι να βάλεις 5η ταχύτητα και να ξεπεράσεις την ταχύτητα των 120 χιλ. τότε πάλι θα μπεί σε κατάσταση safe, αυτό μήν σε προβληματίζει είναι για καλό. Τώρα όταν ανάβει το λαμπάκι του κινητήρα το αυτοκίνητο πρέπει να ελεγχθεί ηλεκτρονικά σε συνεργείο για το ποιός είναι ο λόγος, αυτό βγαίνει με κωδικούς εάν έχεις τους κωδικούς βλάβης γράψτους να σε βοηθήσουμε. Το αυτοκίνητό σου μερικές από τις σοβαρές βλάβες που βγάζει είναι: 1. στην βαλβίδα πίεσης καυσίμου που είναι πάνω στην μπεκιέρα, 2. στην σκάστρα του τούρμπο, 3. βρωμιές όχι στο φίλτρο πετρελαίου αλλά μέσα στην βάση που τοποθετείται (προσοχή στο κάτω μέρος αυτή η βάση έχει κάτι μικρά σωληνάκια, πρέπει να βγεί εντελώς από την θέση της και να καθαριστεί επιμμελώς με σπρέυ καθαρισμού καρμπυρατέρ). Εάν βρείς την βλάβη γράψε να ξέρουμε και εμείς τι είναι, με τί κωδικό εμφανίζεται και τί προβλήματα παρουσιάζει. Πάντως καλό είναι κάθε 10000χιλ. να γίνεται αλλαγή του φίλτρου πετρελαίου και καθαρισμός του φίλτρου αέρα.
sesovo
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 01, 2011 11:13 pm
Aka: wolf

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό nidi » Πέμ Ιαν 12, 2012 12:22 am

nidi έγραψε:Το δικό μου αυτοκίνητο είναι στο στάδιο των βελτιώσεων και την ερχόμενη εβδομάδα θα πάει σε συνεργείο και "τρομπά" για να τσεκαριστούν όλα τα μηχανικά μέρη. Δυστυχώς δεν έχω κάτι χειροπιαστό να σου πω. Πάντως και γω δοκίμασα καθαριστικό στο ρεζερβουάρ και το ίδιο απόγευμα, μετά από προσπέραση με 110 χλμ/ώρα, άναψε ξανά.. Μάλλον ψυχολογικό είναι.. ποιος ξέρει..


Η εβδομάδα έγινε μήνας και ο μήνας δίμηνο.. τέσπα.. εδέησα να το πάω σε συνεργείο diesel-μπεκά.. ο μάστορας μου είπε ότι το έβαλε στο μηχάνημα και ότι όλα δουλεύουν ρολόι.. :shock: :shock:

δεν είδε κάτι μου είπε (παρά μόνο έναν κωδικό βλάβης στον εκκεντροφόρο που θα το δει το συνεργείο της Suzuki).. του είπα να βγάλει τα μπεκ να τα καθαρίσει και μου είπε ότι δε χρειάζεται.. όλα φαίνονται να δουλεύουν καλά.. συγκεκριμένα μου είπε ότι αν βγουν θα βγουν μόνο αν πρέπει να αλλαχτούν..

στέκει αυτό???????? ή μήπως βαριόταν??????????

Τέσπα.. αυτό με τις χάλκινες ροδέλες που αναφέρετε sesovo & beagle, μπορεί να το κάνει ο μπεκάς και χωρίς να έχουν πρόβλημα τα μπεκ?? ή πρέπει να βγάλει κάποιο πρόβλημα το αυτοκίνητο για να προχωρήσει στην αντικατάσταση???

Ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων.
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό nidi » Πέμ Ιαν 12, 2012 12:27 am

Mastergunner έγραψε:Αν έχεις βιβλίο service δες πότε καθάρισαν και ρυθμισαν τελευταία φορά τα μπεκ....Καλό θα είναι να κάνεις ένα καθαρισμό για να ξέρεις πλέον ο ίδιος πότε τα καθάρισες :wink:



Τελικά ο καθαρισμός των μπεκ είναι "τα βγάζω και τα καθαρίζω" ή τα τσεκάρω αν είναι οκ μέσω μηχανήματος και μετά αποφασίζω??????

Έχω μπερδευτεί λίγο....

όσοι πιστοί σπεύσατε..
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό antonis24 » Πέμ Ιαν 12, 2012 6:05 pm

Το σωστο ειναι να βγαινουνε να πηγενουν σε μπεκα να τα καθαριση-ρυθμιση να αλλαξη τις ροδελες και τελος γρασαρισμα και μεσα.Αυτο καθε 50 με 60 χιλιαδες χλμ και δεν θα εχεις ποτε 1 απο τα πιο σημαντικα και πολυ δαπανιρα προβληματα που εχει το gv μας.
Δεν μπορεις να καταλαβεις τι περναω τωρα γιατι δεν ειχε γινη ποτε αυτο.
Εχεις δει αν βγαινουν τα δικα σου μπεκ????????? :think: :think: :think:
Άβαταρ μέλους
antonis24
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Τρί Μάιος 13, 2008 12:28 am
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Λάστιχα: GEOLANDAR 215/70/16
Suspension: ΚΥΒ
cb: Όχι
Name: Αντωνης

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό nidi » Πέμ Ιαν 12, 2012 6:10 pm

nidi έγραψε: δεν είδε κάτι μου είπε (παρά μόνο έναν κωδικό βλάβης στον εκκεντροφόρο που θα το δει το συνεργείο της Suzuki).. του είπα να βγάλει τα μπεκ να τα καθαρίσει και μου είπε ότι δε χρειάζεται.. όλα φαίνονται να δουλεύουν καλά.. συγκεκριμένα μου είπε ότι αν βγουν θα βγουν μόνο αν πρέπει να αλλαχτούν..

στέκει αυτό???????? ή μήπως βαριόταν??????????
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό antonis24 » Πέμ Ιαν 12, 2012 6:35 pm

Δεν μου ακουγετε λογικο,γιατι αν δεν τα βγαζεις τα μπεκ για ενα καθαρισμα και γρασαρισμα τουλαχιστων θα κολισουν και οταν θα χρειαζετε να βγουν δεν θα βγαινουν και τοτε αντε γεια...

Δεν ξερω αν ο μαστορας "βαριοταν" αλλα εγω θα πηγενα σε μπεκα για ενα ελενχο.Αν κολισουν τα μπεκ τοτε αντε να βρεις ακρη.
Άβαταρ μέλους
antonis24
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Τρί Μάιος 13, 2008 12:28 am
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Λάστιχα: GEOLANDAR 215/70/16
Suspension: ΚΥΒ
cb: Όχι
Name: Αντωνης

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό nidi » Πέμ Ιαν 12, 2012 7:17 pm

Βασίκα ο μπεκάς μου τα είπε όλα αυτά.. όχι ο μάστορας από suzuki.. ο μάστορας από suzuki μου είχε πει εξαρχης ότι δεν αναλαμβάνει μπεκ κ αντλίες..
δε ξέρω ρε γμτ.. τι να πω..

καθησε και μου τα εξηγησε ολα αναλυτικα.. τι κ πως.. ξερω γω..

μάλλον θα παω να τον ρωτησω αν εντοπισε αυτες τις χαλκινες ροδελες και αν νομιζει οτι μπορει να τις αλλαξει..
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό sesovo » Σάβ Ιαν 14, 2012 2:09 pm

ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΠΕΚ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ

http://www.mie.uth.gr/n_ekp_yliko.asp?id=60
http://www.mie.uth.gr/ekp_yliko/CommonR ... eaning.pdf
sesovo
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 01, 2011 11:13 pm
Aka: wolf

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό grvitara » Παρ Ιαν 20, 2012 4:41 pm

sesovo έγραψε:ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΠΕΚ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ

http://www.mie.uth.gr/n_ekp_yliko.asp?id=60
http://www.mie.uth.gr/ekp_yliko/CommonR ... eaning.pdf


Πολύ χρήσιμα τα link που δίνεις :!: :!: :!: Σε παρακαλώ όμως μην γράφεις κεφαλαία γιατί δείχνει οτι φωνάζεις!
Άβαταρ μέλους
grvitara
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 3357
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2008 11:10 pm
Τοποθεσία: Δροσιά Αττικής - Πλωμάρι
Λάστιχα: Michelin A/T
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: Μαμα
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O...μή με διακόπτετε!!!
Name: Aργύρης

Re: Σοβαρά προβλήματα με Grand Vitara TD 2.0

Δημοσίευσηαπό sesovo » Παρ Ιαν 20, 2012 7:59 pm

ο.κ. μου είναι δύσκολο να το συνηθίσω.
sesovo
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 01, 2011 11:13 pm
Aka: wolf

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Diesel

john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Πέμ Απρ 18, 2024 3:36 am Καλημέρα όλη μέρα
arahova Τετ Απρ 17, 2024 10:35 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 17, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Απρ 16, 2024 10:16 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 16, 2024 6:31 am Καλημέρα σας.
Nikola Tenv Δευτ Απρ 15, 2024 7:21 pm Καλησπέρα ,καλή εβδομάδα
arahova Δευτ Απρ 15, 2024 10:55 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 15, 2024 6:08 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
john maxx Κυρ Απρ 14, 2024 11:30 pm Καλησπέρα
arahova Κυρ Απρ 14, 2024 11:48 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 14, 2024 7:01 am Καλημέρα σας.
KonKalamata Σάβ Απρ 13, 2024 5:26 pm Καλησπέρα σε όλους και καλό μας Σαββατοκύριακο.
arahova Σάβ Απρ 13, 2024 9:49 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Atlas Σάβ Απρ 13, 2024 8:51 am Καλημέρα παίδες!!!
antonis1627 Σάβ Απρ 13, 2024 8:08 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 12, 2024 9:51 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ//Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 12, 2024 6:08 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Πέμ Απρ 11, 2024 10:57 am Τετάρτη 17-4-2024 πάμε για καφεδάκι στη
arahova Πέμ Απρ 11, 2024 9:53 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 11, 2024 6:03 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 10, 2024 7:46 pm Καλησπέρα σε όλους.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες