Επιλογη φορητου ψυγειου camping-προτασεις

Αξεσουάρ που τοποθετούνται σε όλα τα μοντέλα Vitara/GV/NGV/NV

Επιλογη φορητου ψυγειου camping-προτασεις

Δημοσίευσηαπό BOSS » Δευτ Μαρ 18, 2019 8:07 pm

Aναβαθμιση της φορητης ψυξης αγαθων στο αυτοκινητο μιας και σκεφτομαι ολιγοημερες αποδρασεις με σκηνη! :camping:
Εννοειται η επιλογη φορητου ψυγειου παγου μονοδρομος διοτι τα καλα ηλεκτρικα ειναι απαγορευτικα απο θεμα τιμης αλλα και παθητικα στα δικο μας κλιμα.
Μεχρι τωρα οι επιλογες ηταν ενα καλο απο ειδη καμπινγκ(antartica) που βγηκε παληκαρι αρκετα χρονακια και διαφορα αλλα διαρκειας ψυξης max μιας μερας.
Μετα απο πολυ ψαξιμο εχω καταληξει στα απο Αυστραλια με καλα τεχνικα χαρακτηριστικα σε δυσκολες συνθηκες και πολλες μερες ψυξης.
Επισης χρησιμοποιουν την τεχνολογια τεχνητου ξηρου παγου(κανει και για ζεστο) και απο οτι λενε ειναι 6φορες "δυνατοτερος" απο τον κανονικο και ασφαλης στην χρηση με τροφιμα.
Οποτε θα ηθελα την γνωμη σας,εαν εχει αγορασει καποιος ενα τετοιο(τα ειχαμε δει στο φεστιβαλ 4χ4 στο τεραβαιπ) ή και ακομα μια αλλη προταση.
Θεωρω ενα καλο ψυγειο ειναι διαχρονικη επενδυση για μας που ασχολουμαστε με το ψαρεμα,διασχισεις αλλα και για μεταφορα πχ νωπων κρεατων,κα απο χωριουδακια που επισκεπτομαστε,κτλ ;-)
Features_Techniice_Classic_white2015.png
Τελευταία επεξεργασία από BOSS και Τετ Απρ 10, 2019 12:10 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Πυρ,γυνη και θαλασσα...

Άβαταρ μέλους
BOSS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9205
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 10:55 pm
Τοποθεσία: Συμη-Σαλαμινα
Λάστιχα: Crosswind M/T LingLong
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: +6
cb: Όχι
Εργάτης: Ναι
Aka: εκδρομοφαγος
Name: ΒΑΛΑΝΤΗΣ

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό panoshm » Τρί Μαρ 19, 2019 12:15 am

Μεταφερθήκαμε :D

Κάτσε να πιάσω τα πατατάκια γιατί θα έχει πολύ κουβέντα το πράγμα, έχουμε 10άδες εδώ που έχουν τέτοια, ανέμενε :whistle:
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό BOSS » Τρί Μαρ 19, 2019 5:08 pm

Αλλη μια σειρα των ιδιων προδιαγραφων ειναι τα FORCE,λιγο παραπανω "τσιμπημενα" στην τιμη :twocents-mytwocents:
Οποιος ενδιαφερεται παντως απο στην HELEXPO θα εχει προσφορουλες σιγουρα ;-)
20171114113031_force_max_frost_75qt_mf100_75.jpeg
Πυρ,γυνη και θαλασσα...

Άβαταρ μέλους
BOSS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9205
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 10:55 pm
Τοποθεσία: Συμη-Σαλαμινα
Λάστιχα: Crosswind M/T LingLong
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: +6
cb: Όχι
Εργάτης: Ναι
Aka: εκδρομοφαγος
Name: ΒΑΛΑΝΤΗΣ

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό batfalcon » Τρί Μαρ 19, 2019 5:28 pm

Για να λεμε τα σύκα σύκα... η αγορά ενός τέτοιου ψυγείου είναι φαινομενικά φθηνή. Αν βάλεις όμως στον λογ/μο τις δεσμεύσεις που έχεις όσον αφορά τον χρόνο, τις διαδρομές που θα αναγκαστείς να κάνεις για να βρεις πάγο και όλα τα συνπαραματούντα, πιστεύω, πως αν μία φορά αποφασίσεις να πας σε ένα Vertifrigo, η ένα Waeco, ναι μεν θα το πληρώσεις MIA ΦΟΡΑ ακριβά, όμως μετά θα λες , καλά έκανα και τα έδωσα. Θα έχεις καταψύκτη, που μ' αυτό δεν τον έχεις, θα έχεις αυτονιομία, που μ' αυτό πάλι δεν την έχεις, θα έχεις το ίδιο βάρος, (συμπεριλαμβανομένου του πάγου). Προσωπικά έχω πάρει πριν από 15 χρόνια το Vertifrigo, δεν με έχει αφήσει ΠΟΤΕ, και μάλιστα σε πιο αφιλόξενες συνθήκες απ του αυτοκινήτου, γιατί το είχα στο φουσκωτό και έφαγε μπουγέλα κατά καιρούς.
Τέλος όσον αφορά την ενέργεια που καταναλώνει, του αρκεί μια 60αρα μπαταρία για να σου παρέχει ψύξη περί τις 24 με 36 ώρες, αδιαλείπτως. Εαν συνδέσεις και το Φ/Β, δεν θα ασχοληθείς ξανά με το θέμα. Η θα βάζεις μπρος το μοτερ για κανα 15 λεπτο να στην φορτίσει.
Suzuki Vitara 2018 GL+ 1.6 diesel Auto (TCSS) All Grip.

The ONLY Difference between Men and Boys is the price of their toys.
Άβαταρ μέλους
batfalcon
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2616
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2017 9:04 am
Τοποθεσία: Γιάννενα, Αθήνα, Στερεά, Πελοπόνησσος, Μακεδονία, Θράκη, Κρήτη, Επτάνησα, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, κλπ
Λάστιχα: Continental / BFG
Διάσταση ελαστικών: 215/55-17 215/65-16
Suspension: Οπως το πηρα.
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Bat
Name: Μιχάλης

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό BOSS » Τρί Μαρ 19, 2019 7:34 pm

Σιγουρα και η λυση του ηλεκτρικου φορητου υπαρχει αλλα δεν παυει να ειναι μηχανημα,που σημαινει ψυκτικο υγρο,βλαβες...και ισως σε μια αναπαντεχη βλαβη καλοκαιριατικα.
Το βαρος που το εψαξα λιγακι σε σχεση με τον παγο που λες ειναι το μισο...πολυ βαρυ νομιζω,για φαντασου φορτωμενο...δεν ειναι εργονομικο για συχνες μετακινησεις.
Θα ελεγα ιδανικο για μονιμη εγκατασταση σε σκαφος ή σε κανα καλυβακι-καταφυγιο στο βουνο με φωτοβολταϊκα,γεννητριουλα,κτλ
Αν εχω αυτονομια εως και 10 μερες στα συγκεκριμενα του παγου,που θα παω και σε τι αποστασεις και για ποσο;Νομιζω του παγου με καλυπτουν.
Επι την ευκαιρια να παραθεσω πληροφοριες που μου εστειλε ο φιλος ΑρηςR περι που θεωρω χρησιμες.
Πυρ,γυνη και θαλασσα...

Άβαταρ μέλους
BOSS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9205
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 10:55 pm
Τοποθεσία: Συμη-Σαλαμινα
Λάστιχα: Crosswind M/T LingLong
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: +6
cb: Όχι
Εργάτης: Ναι
Aka: εκδρομοφαγος
Name: ΒΑΛΑΝΤΗΣ

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό SIAL » Τρί Μαρ 19, 2019 9:15 pm

batfalcon έγραψε:Για να λεμε τα σύκα σύκα... η αγορά ενός τέτοιου ψυγείου είναι φαινομενικά φθηνή. Αν βάλεις όμως στον λογ/μο τις δεσμεύσεις που έχεις όσον αφορά τον χρόνο, τις διαδρομές που θα αναγκαστείς να κάνεις για να βρεις πάγο και όλα τα συνπαραματούντα, πιστεύω, πως αν μία φορά αποφασίσεις να πας σε ένα Vertifrigo, η ένα Waeco, ναι μεν θα το πληρώσεις MIA ΦΟΡΑ ακριβά, όμως μετά θα λες , καλά έκανα και τα έδωσα. Θα έχεις καταψύκτη, που μ' αυτό δεν τον έχεις, θα έχεις αυτονιομία, που μ' αυτό πάλι δεν την έχεις, θα έχεις το ίδιο βάρος, (συμπεριλαμβανομένου του πάγου). Προσωπικά έχω πάρει πριν από 15 χρόνια το Vertifrigo, δεν με έχει αφήσει ΠΟΤΕ, και μάλιστα σε πιο αφιλόξενες συνθήκες απ του αυτοκινήτου, γιατί το είχα στο φουσκωτό και έφαγε μπουγέλα κατά καιρούς.
Τέλος όσον αφορά την ενέργεια που καταναλώνει, του αρκεί μια 60αρα μπαταρία για να σου παρέχει ψύξη περί τις 24 με 36 ώρες, αδιαλείπτως. Εαν συνδέσεις και το Φ/Β, δεν θα ασχοληθείς ξανά με το θέμα. Η θα βάζεις μπρος το μοτερ για κανα 15 λεπτο να στην φορτίσει.



+1.000 !!!!! Είμαι και εγώ στο ψάξιμο για κάτι αντίστοιχο. Καλοκαιράκι έρχεται και πρέπει οπωσδήποτε να έχουμε ολίγον ..... πάγο όποτε θέμε και όχι μόνο!!!! :p :mrgreen: :twisted: ;-)
Άβαταρ μέλους
SIAL
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 7150
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 14, 2008 11:28 am
Τοποθεσία: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Λάστιχα: TOYO OPEN COUNTRY AT3
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: JIMNYBITS
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Βουνοκαμμένος
Name: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Τετ Μαρ 20, 2019 1:22 am

Ξηρό πάγο βρίσκεις εύκολα και που πουλάνε :?:
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό costas66 » Τετ Μαρ 20, 2019 1:35 am

SIAL έγραψε: Καλοκαιράκι έρχεται και πρέπει οπωσδήποτε να έχουμε ολίγον ..... πάγο όποτε θέμε και όχι μόνο!!!! :p :mrgreen: :twisted: ;-)

Στην επόμενη διάσχιση, πρωινό, με φρέντο καπουτσίνο.
Everything is okay in the end, if it's not ok, then it's not the end.
Άβαταρ μέλους
costas66
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 7355
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2013 1:14 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: KYB + MAD + 7cm
cb: Ναι
Aka: Ο "έχω έναν γνωστό..."
Name: Κώστας

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Τετ Μαρ 20, 2019 7:40 am

Θα αγορασεις και τα πακετα ξηρου παγου ;;
Και αν ναι γιατι δεν αγοραζεις τα πακετα να τα δεις στο ψυγειο που εχεις τωρα,,μηπως δεν δουλευουν σε απλα ψυγεια;;
Ποσες μερες δλδ θα εχεις αυτονομια με το καινουργιο ψυγειο και με τον παγο ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο πριν ;;
Επειδη εχω κι εγω θεμα με το ψυγειο σε ως επι το πλειστον 2ημερες εκδρομες με το φουσκωτο ,ειπα εφετος να σταματησω να ασχολουμαι με το θεμα παγοκυστες ,,,αλλωστε τις εχω κοψει χρονια ,,,,αγοραζω 2 σακουλες παγο απο σουπερ η περιπτερο και την βγαζω ,,αλλα ακομα κι αυτο με κανει και βαριεμαι να ψανχω,οποτε ειπα να παω σε ενα ηλεκτρικο.
Αν τωρα αυτο που μας λες ειναι καλο και εχει οντως διαφορα σε χρονο απο τα απλα να το δουμε!
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11405
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό BOSS » Τετ Μαρ 20, 2019 8:52 am

stelios8ess έγραψε:Ξηρό πάγο βρίσκεις εύκολα και που πουλάνε :?:

Mια φορα αγοραζεις τις συσκευασιες τεχνητου και ξηρου παγου και τον φτιαχνεις και μετα τον εχεις συνεχεια,ξεπαγωνει και τον ξαναπαγωνεις.
Μπες στο μαγαζι με τα προιοντα techni ice που εβαλα πιο πανω, εχει βιντεακια το δειχνει και το εξηγει. ;-)
Κι εγω να πω οτι ειμαι δΙστακτικος :think: ...λενε οτι κρατα η ψυξη πανω απο 10μερες και παλι ειναι υπεραρκετο! :eek:
Θα το ψαξω κι αλλο βεβαια,αν και προχτες επικοινωνησα με μαγαζι στο Αγρινιο που τα πουλα και μου τα εξηγησε...οι περισσοτεροι επαγγελματιες ψαραδες εχουν τετοια.
Πλησιαζει και η εκθεση στην HELEXPO σε λιγες μερες και θα το δω απο κοντα...και αλλα παραφερναλια βεβαια
Πυρ,γυνη και θαλασσα...

Άβαταρ μέλους
BOSS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9205
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 10:55 pm
Τοποθεσία: Συμη-Σαλαμινα
Λάστιχα: Crosswind M/T LingLong
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: +6
cb: Όχι
Εργάτης: Ναι
Aka: εκδρομοφαγος
Name: ΒΑΛΑΝΤΗΣ

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό nidi » Τετ Μαρ 20, 2019 10:33 am

Βαλάντη, η ταπεινή μου άποψη είναι ότι αν θες να κάνεις επένδυση και μάλιστα διαχρονική, θα πας στη λύση ψυγείου με κομπρεσερ. Ο Μιχάλης (batfalcon) το κάλυψε απόλυτα το θέμα και συμφώνω -σχεδόν- απόλυτα μαζί του. Και γω μετά από 7 χρόνια, έχω ένα Indel-B ιταλικό στα 42 lt το οποίο δούλευε -και ακόμα δουλεύει αδιάλειπτα συνδεδεμένο και με Φ/Β και στην μπαταρία του αυτοκινήτου.

Το σχεδόν που ανέφερα παραπάνω σχετικά με την τοποθέτηση του Μιχάλη αναφέρεται στην αυτονομία και στα Φ/Β. Ναι μεν ισχύει αλλά αυτό εξαρτάται από το που θα είναι εγκατεστημένο το Φ/Β το οποίο θα είναι συνδεδεμένο το ψυγείο. Εγώ είχα τα πάνελ στην οροφή του βαν και οπως ειναι -βλακωδώς- φυσιολογικό, το βαν έπρεπε να ψήνεται κάτω από τον ήλιο για να φορτίζει τις μπαταρίες και να δουλεύει το ψυγείο (το οποίο έβγαζε παγάκια όμως!!). Σε ένα σκάφος όμως δεν αντιμετωπίζεις τέτοιο πρόβλημα αφού είσαι εκτεθειμένος μονίμως. Επίσης, η αυτονομία της μπαταρίας και το Φ/Β σύστημα για ένα ψυγείο σηκώνει μεγάλη κουβέντα. Εγώ έχω μία 80άρα και όντως έχω αυτονομία μέχρι 48 ώρες ΧΩΡΙΣ ηλιοφάνεια ΑΛΛΑ αυτό εξαρτάται από 1000+2 παράγοντες.

Στο θέμα της συντήρησης, δεν ξέρω αν είμαι τυχερός, αν η μάρκα που έχω είναι τόσο καλή ή απλά δεν έχει χρειαστεί μέχρι τώρα, αλλά δεν μου έχει ζητήσει κυριολεκτικά τίποτα. Ούτε υγρά, ούτε τίποτα. Έκανα κάποιες σποράδικες και άτακτες χρονικά αποψύξεις αλλά γενικώς το δικό μου είναι plug n play. Μηδέν κόστος συντήρησης! Αν δεν κάνω λάθος και ο Αντώνης (antonioz) πήρε ίδια μάρκα για την τροχοσκηνή του (αν και νομίζω ότι δεν το δουλεύει με Φ/Β.. δεν είμαι απόλυτα σίγουρος).

ΟΜΩΣ, η λύση του ψυγείου με πάγο είναι όντως πιο φτηνή και έχω κάνει τεστ με έναν Καναδό, ο οποίος είχε ότι πιο φτηνό κουλερ υπάρχει. Μου είχε πει μετά από συνεχόμενες μετρήσεις ότι ήθελε 1 λίτρο πάγο για μία ημέρα ή 2 λίτρα για 3 ημέρες.. που κι αυτό βέβαια είναι πολύ σχετικό.

Αυτά από εμένα! Καλή συνέχεια στο ψάξιμο!
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Τετ Μαρ 20, 2019 10:56 am

Επειδή ενδιαφέρομε για ξηρό πάγο, αλλά κάπου "έχασα την μπάλα"
Πως θα παγώσω τις κυψέλες που δείχνει στο techni ice :think:
Ο καταψύκτης στο σπίτι μου πάει μέχρι -24 C
Στις πληροφορίες που έστειλε ο ΆρηςR στο τέλος λέει:
ΠΡΟΣΟΧΗ
Η θερμοκρασία του ξηρού πάγου είναι -78,5 C. Να φοράτε πάντα γάντια όταν
χειρίζεστε τον ξηρό πάγο.
Αυτό ξέρω και εγώ, είναι προϊόν βαθιάς κατάψυξης, γιαυτό αναρωτιέμαι που θα βρω.
Τα προϊόντα της techni ice μήπως απλός αργούν να ξεπαγώσουν περισσότερο από τις κλασικές παγοκύστες :think:
Όπου κάνω λάθος επιδιορθώστε με :D
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό BOSS » Τετ Μαρ 20, 2019 12:13 pm

Στελιο εχει διαφορα τελικα ο ξηρος απο τον τεχνικο παγο...ισως σας μπερδεψα λιγο...και γω το ειδα τωρα.
Σιγουρα για τον παγκοσμιο ταξιδευτη μας Νικο το καλο ηλεκτρικο φορητο μονοδρομος.
Για μενα παλι και εβδομαδα να μου κραταει ειμαι υπερευχαριστημενος.
Υπομονη λοιπον μολις τα δω live και κανω τις ερωτησουλες μου,θα ενημερωσω.
Πυρ,γυνη και θαλασσα...

Άβαταρ μέλους
BOSS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9205
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 10:55 pm
Τοποθεσία: Συμη-Σαλαμινα
Λάστιχα: Crosswind M/T LingLong
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: +6
cb: Όχι
Εργάτης: Ναι
Aka: εκδρομοφαγος
Name: ΒΑΛΑΝΤΗΣ

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Τετ Μαρ 20, 2019 1:54 pm

Τελικα θες και ψυγειο η μονο τον παγο ;;;
Οπαγος δουλευει και σε απλα φορητα η θελει ειδικο!
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11405
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Επιλογη φορητου ψυγειου-προτασεις

Δημοσίευσηαπό BOSS » Τετ Μαρ 20, 2019 2:09 pm

Εννοειται Kωστα "δουλευει" και στα απλα φορητα,φανταζομαι θα υπαρχουν μεγαλυτερες απωλειες λογω των προδιαγραφων,αλλα οπως και να εχει θα σου κρατα περισσοτερο.
Aλλη μια σειρα, στα ιδια περιπου χαρακτηριστικα,επωνυμη βεβαια και "φαρμακειο" στην τιμη ειναι της Igloo sportsman....κοντα στα 500κια ευρα :animals-dogrun:
IglooSportsman40Q.jpg
IglooSportsman40Q.jpg (27.01 KiB) 6848 προβολές
Πυρ,γυνη και θαλασσα...

Άβαταρ μέλους
BOSS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9205
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 10:55 pm
Τοποθεσία: Συμη-Σαλαμινα
Λάστιχα: Crosswind M/T LingLong
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: +6
cb: Όχι
Εργάτης: Ναι
Aka: εκδρομοφαγος
Name: ΒΑΛΑΝΤΗΣ

Επόμενο

Επιστροφή στο Αξεσουάρ/Εξοπλισμός Γενικά

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες