ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΓΙA ΤΟΝ DDIS

Εδώ γράφουμε ότι αφορά τα πετρελαιοκίνητα.

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΓΙA ΤΟΝ DDIS

Δημοσίευσηαπό gmak » Κυρ Ιούλ 12, 2009 1:17 am

αισιως εκλεισα 85000 κμ με το αυτοκινητο ...οπως εχω πει προβλημα μεγαλο με τον κινητηρα δεν ειχα..ο σωληνας του τουρμπο που μπηκε σε ανακληση και 3 προθερμαντηρες καμμενοι που αντικατασταθηκαν..

το σερβις που εκανα στα 85000 το εκανα εκτος αντιπροσωπειας για πρωτη φορα...


τωρα ομως εχω ενα προβλημα μαλλον μικρο....ακουω ενα θορυβο στον κινητηρα οπως κανει το υδραυλικο τιμονι οταν τσιτωνεται....

ο μαστορας μου ειπε οτι ειναι καποιο ρουλεμαν πχ δυναμου κλπ κλπ..επειδη ειναι ασθενης ο θορυβος ακομη μου ειπε να το αφησουμε μεχρι να δυναμωσει και να μπορουμε να το εντοπισουμε μιας και μνπροστα απο οτι μου ειπε εχει 6 ρουλεμαν...

προβλημα δεν θα εχω..

ειδωμεν..


υγ θυμαμαι που καποιος ειχε γραψει κατι αναλογο

υγ
το κοστος του σερβις εκτος αντιπροσωπεια με

αλλαγη λαδιων, φιλτρο λαδιου και πετρελαιου

αλλαγη ιμαντα δυναμου

αλλαγη προθερμαντηρα

ζυγοσταθμιση και ρυθμιση φωτων(σας λεω οτι ακριβως εκαναν)

καθαρισμα και ρυθμισα φρενα μπρος και πισω

κυμανθηκε στα 220 ευρω


υγ 2 ο ιμαντας δυναμου επρεπε να αντικατασταθει στα 75000 κμ οταν αλλαξα και τον εσωτερικο ιμαντα αλλα ξ αντιπροωπεια δεν ειχε...οταν παρελαβε ηταν λαθος....και στα 85000 κμ που τον αλλαξα τελικα ηταν ετοιμος να σπασει
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Δημοσίευσηαπό vaxevana » Τρί Ιούλ 14, 2009 11:16 am

Για τον θόρυβο που λές, σχετίζεται με τις στροφές του κινητήρα?
Δοκίμασες να βάλεις νεκρό, να τσουλάει το αμάξι σε κατηφόρα, για να δεις στον κάνει και αν αυξάνεται με την ταχύτητα?
Σε μένα έκανε ένα θόρυβο, που αυξάνονταν με το γκάζι, και μου άλλαξαν 3 ρουλεμάν που βρίσκονται στο κάτω μέρος και μπροστά της μηχανής. Μου άλλαξαν και τα 3 γιατί δεν ήξεραν ποιο από όλα κάνει το θόρυβο. Ήταν μέσα στην εγγύηση γι'αυτό δεν ξέρω κόστος.
Μάλιστα ο τεχνίτης για να σιγουρευτεί ότι ήταν αυτά, έβγαλε τον ιμάντα που τα κινούσε και έβαλα μπρός, οπότε δεν ακούγονταν ο θόρυβος. Δοκίμασε επίσης να τα ψεκάσει μήπως και ελαττωθεί/εξαφανιστεί ο θόρυβος, αλλά δεν πολυκατάφερε κάτι.
Μου είπε ότι ένα ακόμα DDis του πήγε με τον ίδιο θόρυβο και το έλυσε αλλάζοντας αυτά τα ρουλεμάν.
Θα κοιτάξω τις αποδείξεις μήπως και γράφουν κάτι σχετικό. Αν θέλεις μπορώ να πάρω τηλ. να τον ρωτήσω.

Α, μου άλλαξε και το σχετικό ιμάντα αλλά βελτίωση στο θόρυβο δεν είδα ... (κόστος 50 ? περίπου)
Nissan Qashqai +2, 1.6 dci,
vaxevana
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2008 10:36 am
Τοποθεσία: Δράμα - Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin Latitude Cr
cb: Όχι

Δημοσίευσηαπό gmak » Τρί Ιούλ 14, 2009 1:54 pm

ακριβως αυτο φιλε vaxevana...οτι μου περιγραφεις κανει και το δικο μου μονο που ο μαστορας μου ειπε να το αφησουμε εως οτου να μπορουμε να ακουσουμε με σιγουρια πιο ρουλεμαν ειναι..και αυτο το κανει διοτι λογω οτι ειμαι εκτος εγγυησης καθε ρουλεμαν εχει καμμια 80αρια ευρω εκαστος
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Δημοσίευσηαπό vaxevana » Τρί Ιούλ 14, 2009 2:58 pm

Μάλιστα, και τον ρώτησα ποιο από τα τρία ήταν, αλλά τα είχε επιστρέψει στα κεντρικά και δεν θυμόταν για να σου πω ποιο ακριβώς ...
Πάντως σου δίνει μία αίσθηση ότι οδηγείς ηλεκτρικό αμάξι χεχεχε (καλά δεν είναι τόσο δυνατός, απλά λίγο ενοχλητικός ...)
Αν δεν ήμουν στην εγγύηση ο μάστορας θα έκανε το ίδιο και σε μένα ...
Nissan Qashqai +2, 1.6 dci,
vaxevana
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2008 10:36 am
Τοποθεσία: Δράμα - Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin Latitude Cr
cb: Όχι

Δημοσίευσηαπό gmak » Τρί Ιούλ 14, 2009 3:15 pm

Πάντως σου δίνει μία αίσθηση ότι οδηγείς ηλεκτρικό αμάξι χεχεχε (καλά δεν είναι τόσο δυνατός, απλά λίγο ενοχλητικός ..

σωστος!!!! εδωσες την καταλληλη περιγραφη!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


ενοχλητικος στις χαμηλες στροφες...στις ψηλες δεν ακουγεται

παντως αν θυμαμαι καλα εχεις και εσυ καποια χιλιομετρα στο κοντερ..μηπως να αρχισουμε να μιλαμε για αστοχια ?
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Δημοσίευσηαπό vaxevana » Τρί Ιούλ 14, 2009 8:04 pm

Τώρα έχω 59.200 περίπου, αλλα μου το εμφάνισε κατά τις 45-50.000 περίπου ... ο μάστορας μου είπε ότι ίσως να προέρχεται από νερά που μπήκαν και "σκουριασαν" ένα ρουλεμάν. Το έριξε λίγο και στις αλουμινένιες ποδιές που έβαλα ενώ έβγαλα τις "μαμάς".
Στη Δράμα κυκλοφορούν αρκετά diesel νομίζω. Αυτός μου ανέφερε 2 (το δικό μου και ένα ακόμα). Δεν ξέρω αν είναι γενικό το κακό ...
Nissan Qashqai +2, 1.6 dci,
vaxevana
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2008 10:36 am
Τοποθεσία: Δράμα - Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin Latitude Cr
cb: Όχι

Δημοσίευσηαπό gmak » Τετ Ιούλ 15, 2009 11:04 am

Το έριξε λίγο και στις αλουμινένιες ποδιές


και εγω εχω ποδια αλουμινιου...τι εννοει δηλαδη?
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Δημοσίευσηαπό vaxevana » Τετ Ιούλ 15, 2009 1:15 pm

gmak έγραψε:Το έριξε λίγο και στις αλουμινένιες ποδιές


και εγω εχω ποδια αλουμινιου...τι εννοει δηλαδη?


εννοεί ότι οι εργοστασιακές πλαστικές ποδιές που βγάλαμε για να βάλουμε τις αλουμινίου προστάτευαν καλύτερα από νερά από το κάτω μέρος. Τουλ. αυτό κατάλαβα ...
Τελευταία επεξεργασία από vaxevana και Παρ Ιούλ 17, 2009 9:17 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Nissan Qashqai +2, 1.6 dci,
vaxevana
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2008 10:36 am
Τοποθεσία: Δράμα - Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin Latitude Cr
cb: Όχι

Δημοσίευσηαπό k.l. » Πέμ Ιούλ 16, 2009 7:44 pm

Μικροπροβλημάτων (και ολίγο μαλ#$*!@ων) συνέχεια.
Το αυτοκίνητο μου όπως και του Γιώργου (gmak) παρουσίασε πρόβλημα με μια καμένη προθέρμανη η οποία αλλάχθηκε (οκ σιγά το πρόβλημα) μετά την αλλαγή όμως το λαμπάκι κατά καιρούς συνέχισε να ανάβει και στην εξέλιξη του προβλήματος άναψε και το stop engine (κόκκινο) εγώ όπως λογικό πανικοβλήθηκα. Πάω στο σέρβις το βάζουν στον εγγέφαλο και βγάζει Ρ0606 που είναι λάθος στις τιμές που διαβάζει ο εγγέφαλος. Από κεντρική αντιπροσωπεία τους λένε για αναβάθμιση εγγεφάλου (από εδώ βγήκε και λαυράκι τα type 2 & 3 μπρορούν να αναβαθμιστούν, τα type 1 ο εγγεφαλος δεν είναι επανεγγράψιμος) όμως το δικό μου είναι τύπος 1 και δεν γίνεται, με τα πολλά και μετά από ψάξιμο βρήκαμε το πρόβλημα. Η μπαταρία κυρίες και κύριοι αυτό το τόσο τιποτένιο πρόβλημα έκανε το αυτοκίνητο να λάμπει σα χριστουγεννιάτικο δένδρο, αν η τάση της μπαταρίας κατά το μιζάρισμα πέσει κάτω από τα 10v ανάβει το πορτοκαλί λαμπάκι, αν πέσει κάτω από τα 9ν όπως σε εμένα ανάβει το stop engine. Ηθικό δίδαγμα όταν αρχίσει να λάμπει πρώτα δες την μπαταρία αλλά προσοχή κατά το μιζάρισμα γιατί με σβηστό το κινητήρα στο δικό μου έδειχνε 13ν και φαινομενικά ήταν όλα οκ.

Edit: διόλου απίθανο να κάηκε η προθέρμανση από την κακή παροχή ρεύματος.

Αυτά τα λίγα για τα μικροπροβλήματα.
k.l.
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 11:03 am
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Suspension: Κyb, Koni - mad
cb: Όχι
Name: Κώστας

Δημοσίευσηαπό gmak » Πέμ Ιούλ 16, 2009 7:55 pm

χρησιμοτατο ποστ κωστα :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Δημοσίευσηαπό vaxevana » Πέμ Αύγ 06, 2009 9:10 am

k.l. έγραψε:Μικροπροβλημάτων (και ολίγο μαλ#$*!@ων) συνέχεια.
Το αυτοκίνητο μου όπως και του Γιώργου (gmak) παρουσίασε πρόβλημα με μια καμένη προθέρμανη η οποία αλλάχθηκε (οκ σιγά το πρόβλημα) μετά την αλλαγή όμως το λαμπάκι κατά καιρούς συνέχισε να ανάβει και στην εξέλιξη του προβλήματος άναψε και το stop engine (κόκκινο) εγώ όπως λογικό πανικοβλήθηκα. Πάω στο σέρβις το βάζουν στον εγγέφαλο και βγάζει Ρ0606 που είναι λάθος στις τιμές που διαβάζει ο εγγέφαλος. Από κεντρική αντιπροσωπεία τους λένε για αναβάθμιση εγγεφάλου (από εδώ βγήκε και λαυράκι τα type 2 & 3 μπρορούν να αναβαθμιστούν, τα type 1 ο εγγεφαλος δεν είναι επανεγγράψιμος) όμως το δικό μου είναι τύπος 1 και δεν γίνεται, με τα πολλά και μετά από ψάξιμο βρήκαμε το πρόβλημα. Η μπαταρία κυρίες και κύριοι αυτό το τόσο τιποτένιο πρόβλημα έκανε το αυτοκίνητο να λάμπει σα χριστουγεννιάτικο δένδρο, αν η τάση της μπαταρίας κατά το μιζάρισμα πέσει κάτω από τα 10v ανάβει το πορτοκαλί λαμπάκι, αν πέσει κάτω από τα 9ν όπως σε εμένα ανάβει το stop engine. Ηθικό δίδαγμα όταν αρχίσει να λάμπει πρώτα δες την μπαταρία αλλά προσοχή κατά το μιζάρισμα γιατί με σβηστό το κινητήρα στο δικό μου έδειχνε 13ν και φαινομενικά ήταν όλα οκ.

Edit: διόλου απίθανο να κάηκε η προθέρμανση από την κακή παροχή ρεύματος.

Αυτά τα λίγα για τα μικροπροβλήματα.


Φϊλε k.l. μήπως ρώτησες αν οι επίσημες αντιπροσωπείες μπορούν να κάνουν την αναβάθμιση? Την κάνουν μόνο όταν έχουν πρόβλημα? κοστίζει?
Nissan Qashqai +2, 1.6 dci,
vaxevana
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2008 10:36 am
Τοποθεσία: Δράμα - Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin Latitude Cr
cb: Όχι

Δημοσίευσηαπό k.l. » Πέμ Αύγ 06, 2009 9:48 am

Ναι μπορούν να την κάνουν απλά στους περισσότερους δεν έχουν μεταφέρει την τεχνογνωσία και τα προγράμματα, σε εμένα έπρεπε ο μηχανικός να κάτσει με το μαραφέτι που ρυθμίζουν τον κινητήρα και το τηλ. στο αυτί πάνω από το αυτοκίνητο για να κάνει την αναβάθμιση (αν γινόταν) τώρα για κόστος δεν ξέρω, εμένα δεν μου είχαν αναφέρει τίποτα.
k.l.
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 11:03 am
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Suspension: Κyb, Koni - mad
cb: Όχι
Name: Κώστας

Δημοσίευσηαπό gmak » Παρ Αύγ 21, 2009 1:23 am

και συνεχιζω:

το κοντερ γραφει 86000κμ

αν θυμαστε (πηγε να γινει και αντικειμενο παρεξηγησης) διαπιστωσαμε μια διαρροη που μαλλον προερχοταν απο τον εμπρος διαφορικο..

αμ δε..ουτε απο το εμπρος ουτε απο το σασμαν ουτε απο το βοηθητικο απο πουθενα

παρολαυτα τα λαδια λαδια, που πεφτουν πανω στον καταλυτη και βρομανε...και λεω πεφτουν διοτι ακομα δεν εχω βρει την διαρροη παρολο που εχω παει σε δυο συνεργεια με το ενα να ειανι η αντιπροσωπεια...η διαρροη γλυφει το σασμαν και λερωνει τα παντα....

λαδια στην μηχανη εχω


σαν να μην εφτανε αυτο, σημερα το βραδυ στα καλα καθουμενα, το σφυριγμα απο το τουρμπο αντικατασταθηκε απο ενα δυνατο φυσημα...σαν να χανει πιεση απο καπου...δεν διαπιστωσα απωλεια δυναμης αλλα το φυσημα φυσημα...

τωρα το τι συμβαινει δεν ξερω...

γεγονος ειναι οτι αν εβρισκα καποιον γνωστη του αντικειμενου θα εβρισκα μια ακρη..αλλα

στο μεν συνεργειο εκτος αντιπροσωπειας θελουν ασχολουνται αλλα δεν εχουν την εμπειρια στα καινουργια δεδομενα αλλα και στο αυτοκινητο...στην δε αντιπροσωπεια δεν υπαρχει χρονος και θεληση να ασχοληθουν...σου πετανε κατι παπατζες και ειναι ικανοι να σου πουν να αλλαξεις μηχανη...

αυριο πρεπει να παω να δω την καινουργια βλαβη που δεν ξερω και αν ειναι καινουργια η αν συνδεεται καπως με την διαρροη

και ολα αυτα σε ενα κινητηρα που ναι μεν εχει παει εκτος δρομου αλλα δεν εχει αγριοδουλεψει ποτε και τα σερβις στην ωρα τους. :(
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Δημοσίευσηαπό gmak » Παρ Αύγ 21, 2009 2:11 am

εννοειτε Φανη οτι θα ενημερωσω αλλα πραγματικα ειμαι σκασμενος....δεν ξερω ποιον να εμπιστευτω και απο που να αρχισω...

πχ για να το κοιταξω απλα, πρεπει να παω πχ αντιπροσωπεια 30κμ ...να περιμενω 1 ωρα και αν ειμαι τυχερος να το κοιταξουν μιας και δεν εχω κλεισει ραντεβου...και μετα να σου πεταξει δεν ξερω και εγω τι....... :(
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Παρ Αύγ 21, 2009 8:56 am

Καλά ξεμπερδέματα!
Πάντως βρε παιδιά για αυτόν τον diesel πολλά προβληματάκια ακούγονται ή κάνω λάθος?
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Επόμενο

Επιστροφή στο Diesel

antonis1627 Κυρ Απρ 28, 2024 7:21 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Σάβ Απρ 27, 2024 8:29 am Καλημέρα σας κύριοι
antonis1627 Σάβ Απρ 27, 2024 6:56 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Απρ 26, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες