Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Εδώ γράφουμε ότι αφορά τα πετρελαιοκίνητα.

Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό dragorosi46 » Πέμ Μαρ 29, 2018 3:14 pm

Οπως προανεφερα αποφασισα να προβω στην αντικατασταση του dpf υστερα απο την διαγνωση που εγινε στο συνεργειο αντι να το ακυρωσω με προγραμμα.
Στα θετικα απο τα πρωτα 100χλμ που εκανα ειδα την καταναλωση να πεφτει στα 6,4λιτρα πραγμα αδιανοητο μεχρι και πριν την αντικατασταση που δεν την ειδα ποτε κατω απο 8Λιτρα.(στην ιδια διαδρομη κινουμενος με τα ιδια χιλιομετρα).
Παμε τωρα σε αυτο που θεωρω λακακια του συνεργειου που ισως και να κανω λαθος αλλα θα χαρω να μου πειτε και εσεις την εμπειρια σας μπας και βγαλω ακρη κι εγω.Βγαζοντας το dpf σπασαν τον εναν απο τους δυο αισθητηρες και μου ζηταν 160 ευρω για να τον αλλαξουν. Μου βαλαν εναν απο ενα μεταχειρησμενο να κανω την δουλεια μου και εγω τρεχω στα μεταχειρησμενα να βρω αλλο. Αν ξερετε που μπορω να βρω το εν λογο ανταλλακτικο φτηνα πες τε μου. Θα αναιβασω και φωτογραφια με τον κωδικο του ανταλλακτικου.
Να συμπληρωσω πως οταν ρωτησα για τον καθαρισμο του dpf αντι για την αντικατασταση του σε διαφορους που ασχολουντε με το θεμα μου ειπαν ολοι πες στο συνεργειο να μην πειραξει τιποτα θα τα αφαιρεσουμε εμεις ολα για αυτο και ριχνω την ευθυνη της ζημιας στο συνεργειο. Ο υπευθυνιος μου ειπε οτι δεν εβγαινε με τιποτα και συνηθως σπανε αυτα κατα την αλλαγη.
Τελευταία επεξεργασία από kaliakouda και Πέμ Μαρ 29, 2018 8:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διόρθωση επικεφαλίδας
ΜΟΝΟ Υγεια ολα τα αλλα παλευοντε!!!!
dragorosi46
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 10:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Λάστιχα: NEXXEN
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Aka: Rosi
Name: Γιωργος

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η λακακια του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό nidi » Πέμ Μαρ 29, 2018 5:14 pm

Λυπάμαι που δεν μπορώ να βοηθήσω σχετικά με το ανταλλακτικό αλλά θα ήθελα να σε συγχαρώ που έκανες αυτό που έπρεπε δηλαδή να αντικαταστήσεις το DPF αντί να το αφαιρέσεις όπως κάνουν αρκετοί "έξυπνοι" μόνο και μόνο για να είναι ξεμπουκωμένο το εργαλείο.

Αν σε βάθος χρόνου η κατανάλωση παραμένει χαμηλά, τότε μάλλον όσοι το βγάζουν αντί να κάνουν την προβλεπόμενη συντήρηση, :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Βάλε καμία φωτογραφία για το ανταλλακτικό,
Τελευταία επεξεργασία από kaliakouda και Πέμ Μαρ 29, 2018 8:07 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διόρθωση παράθεσης link
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η λακακια του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό vic27 » Πέμ Μαρ 29, 2018 7:05 pm

Καλοτάξιδο και μπράβο σου για την απόφαση που πήρες. Τι φίλτρο έβαλες; Γνήσιο; Με τι κόστος; Εγώ το αυτοκίνητο το αγόρασα καινούργιο και αυτή την κατανάλωση δεν την έχω δει ποτέ. Τι διαδρομή είναι αυτή και με τι χιλιόμετρα κίνησε ?
Άβαταρ μέλους
vic27
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4186
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2014 11:55 pm
Τοποθεσία: Νίκαια
Λάστιχα: BF ko2
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: αποστάτες +45 mm
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: vic27
Name: Βίκτωρας

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η λακακια του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό dragorosi46 » Πέμ Μαρ 29, 2018 9:04 pm

nidi έγραψε:Λυπάμαι που δεν μπορώ να βοηθήσω σχετικά με το ανταλλακτικό αλλά θα ήθελα να σε συγχαρώ που έκανες αυτό που έπρεπε δηλαδή να αντικαταστήσεις το DPF αντί να το αφαιρέσεις όπως κάνουν αρκετοί "έξυπνοι" μόνο και μόνο για να είναι ξεμπουκωμένο το εργαλείο.

Αν σε βάθος χρόνου η κατανάλωση παραμένει χαμηλά, τότε μάλλον όσοι το βγάζουν αντί να κάνουν την προβλεπόμενη συντήρηση, :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Βάλε καμία φωτογραφία για το ανταλλακτικό,




Καταρχην σε ευχαριστω για τον χρονο σου. Η διαδρομη που κανω ειναι απο Θερμη θεσσαλονικης κεντρο και μετα σε κατι χωρια εδω γυρω αλλα σ αυτην την διαδρομη (με το φιλτρο 50% φραγμενο μου εδειχνε ο διαγνωστης της εταιριας) 8,4 Λιτρα καταναλωση. Βεβαια το αντικατεστησα γιατι εμπεινε συνεχεια σε safe mode το αμαξι και μαλλον το 50% ειναι παρα πολυ !!!
Αν θες κανε τον κοπο και κοιτα στα θεματα που εχω αναιβασει.Τοτε θα καταλαβεις για πιο λογο εκανα αυτη την επιλογη, εχει ενδιαφερον νομιζω, αλλιως πες μου να στο αντιγραψω εδω να το δεις.
ΜΟΝΟ Υγεια ολα τα αλλα παλευοντε!!!!
dragorosi46
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 10:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Λάστιχα: NEXXEN
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Aka: Rosi
Name: Γιωργος

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η λακακια του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό dragorosi46 » Πέμ Μαρ 29, 2018 9:29 pm

vic27 έγραψε:Καλοτάξιδο και μπράβο σου για την απόφαση που πήρες. Τι φίλτρο έβαλες; Γνήσιο; Με τι κόστος; Εγώ το αυτοκίνητο το αγόρασα καινούργιο και αυτή την κατανάλωση δεν την έχω δει ποτέ. Τι διαδρομή είναι αυτή και με τι χιλιόμετρα κίνησε ?



Να σε ευχαριστησω και σενα φιλε μου για τον χρονο σου. Εχω γραψει τιμη που το πειρα καθως και τους λογους που με οδηγησαν εκει δηλαδη σε αντικατασταση και οχι σε αφαιρεση..... και (μου την ειπαν διαχειρηστες του σαιτ οταν την ξανα εγραψα, σε αλλο σχολειο αλλου φιλου ,για αλλαγη φιλτρου dpf επειδη ξανα ανεφερα τιμη) μαλλον χαλαω την πιατσα :D . Αυτος που μου το πουλησε μου ειπε να δωσω και προσφορα που εδωσα σε καποιον διαχειρηστη αλλα ποτε δεν αναιβηκε ουτε μου ειπε οτι εκανα κατι λαθος. αν κανω λαθος μπορει να με διαψευσει ( η ομιλια μας ηταν στο τσατ ρουμ). Δεν θα ξανα γραψω τιμη αν και μπορεις να δεις στα θεματα που αναιβασα ποσο το πειρα, αν θες να μαθεις απο που στειλε pm αν επιτρεπετε
απο την ομαδα.
Εχει δυο ποιοτητες με μοναδικη διαφορα στην πολυερεθανη που χρησιμοποιει το πιο ακριβο φιλτρο και το εν λογο εργοστασιο ειναι στην Ισπανια. Εγω πειρα την πιο φτηνη εκδοση γιατι μου ειπαν οτι βγαζει ιδια χιλιομετρα και εχει ιδια αποδοση. ο μαστωρας της suzuki μου ειπε πρωτη φορα βλεπω τοσο νοικοκυρεμενο ανταλλακτικο.
θα γραψω και για την καταναλωση στο ταξιδι μετα το πασχα μια και θα παω Κοζανη να γιορτσω με τα πεθερικα σαν (γνησιος αντρας) :lol: !!! Μεχρι πριν την αλλαγη μου εκειγε με 130 χιλ/ωρα 8,4 λιτρα στα 100 χιλιομετρα να δουμε τι θα κανει τωρα!!
ΜΟΝΟ Υγεια ολα τα αλλα παλευοντε!!!!
dragorosi46
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 10:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Λάστιχα: NEXXEN
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Aka: Rosi
Name: Γιωργος

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό panoshm » Πέμ Μαρ 29, 2018 9:55 pm

Επιτέλους κάποιος αντικατέστησε το dpf και δεν το κατήργησε :!:

....όμως... κοίτα να δεις τροπή που παίρνει ένα τόσο ωραίο θέμα.... Για να βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά λοιπόν.... :!:

dragorosi46 έγραψε:Εχω γραψει τιμη που το πειρα καθως και τους λογους που με οδηγησαν εκει δηλαδη σε αντικατασταση και οχι σε αφαιρεση..... και (μου την ειπαν διαχειρηστες του σαιτ οταν την ξανα εγραψα, σε αλλο σχολειο αλλου φιλου ,για αλλαγη φιλτρου dpf επειδη ξανα ανεφερα τιμη) μαλλον χαλαω την πιατσα :D .

:shock: :shock: Σε ποια "πιάτσα" αναφέρεσαι φίλε μου???? "Συντηρούμε" εμείς εδώ καμία πιάτσα???? Αυτό εννοείς????
Προφανώς αναφέρεσαι στην συνομιλία μας Από την εκεί κουβέντα μας (ξαναδιάβασέ την σε παρακαλώ), πιστεύεις ότι είμαστε μέλη μιας "πιάτσας"???? :shock: :shock: Σου ζητώ ευγενικά να το ξανασκεφτείς και να ανακαλέσεις :!: Εδώ μέσα "πιάτσες" δεν υπήρξαν ποτέ, είσαι αρκετά νέο μέλος για να το καταλάβεις αυτό και για το λόγο αυτό και μόνο, προσωρινά σε συγχωρώ :!:

dragorosi46 έγραψε:Αυτος που μου το πουλησε μου ειπε να δωσω και προσφορα που εδωσα σε καποιον διαχειρηστη αλλα ποτε δεν αναιβηκε ουτε μου ειπε οτι εκανα κατι λαθος. αν κανω λαθος μπορει να με διαψευσει ( η ομιλια μας ηταν στο τσατ ρουμ).
Και πάλι μαζί είχαμε μιλήσει στο chat room :!: Να σου θυμήσω την κουβέντα? :arrow:

Καταγραφή.JPG


Ευτυχώς δηλαδή που εμείς της ΟΔΣ όταν έχουμε στο νου μας να κάνουμε μια δουλειά, (όπως το να φτιάξουμε μια ανακοίνωση για τους μελλοντικούς επαγγελματίες που θα θέλουν να δώσουν προσφορά), τραβάμε ένα screenshot για να θυμόμαστε τι δουλειά είναι αυτή που πρέπει να κάνουμε....

Και όπως αποδεικνύεται, πρέπει να δείξουμε το screenshot αυτό για να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες :!: :!:

Μαζί μου μίλησες λοιπόν και σου είπα να την στείλεις στο email μου, το οποίο ποτέ δεν ήρθε!

Αλήθεια, σε ποιο email την έστειλες, αν είσαι τόσο σίγουρος ότι την έχεις στείλει???? πιστεύω σε αυτό που βλέπεις στο προφίλ μου σωστά??? όχι τίποτε άλλο, για να μην μιλάμε τσάμπα τόση ώρα...
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό vic27 » Πέμ Μαρ 29, 2018 10:09 pm

Ευχαριστώ και εγώ Γιώργο για την απάντησή σου. Θα ανατρέξω στις δημοσιεύσεις σου να δω. Πιο πολύ ενημερωτικά ρωτάω γιατί θεωρώ ότι είναι ακόμα νωρίς για εμένα για να προβληματίζομαι για το DPF. Καλό ταξίδι λοιπόν την άλλη εβδομάδα και καλό Πάσχα.
Άβαταρ μέλους
vic27
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4186
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2014 11:55 pm
Τοποθεσία: Νίκαια
Λάστιχα: BF ko2
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: αποστάτες +45 mm
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: vic27
Name: Βίκτωρας

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό dragorosi46 » Πέμ Μαρ 29, 2018 11:49 pm

Το οτι μου λετε Οτι δεν σας ηρθε mail ειναι κατι που κι εγω δεν μπορω να αποδειξω επειδη ομως σκεφτομαι καλοπροερετα ας πουμε κατι αλλο. Ειπα οτι θελει να κανει μια προσφορα αυτος για τον χ λογο και δεν εστειλα ποτε mail , εσεις που προστατευεται τον κοσμο εδω δεν επρεπε μετα απο 10 μερες να με ρωτησετε? Να μου πειτε δηλαδη (ρε παπατζη που ειναι η προσφορα?) με καλη διαθεση και για τους δυο και για εμενα που να δεχτω οτι ξεχασα να στειλω και για εσας που δεν το πειρατε ποτε.

Εγω οταν σχολιασατε :think: :think: ετσι δεχτηκα αυτο που μου ειπες οτι δηλαδη θελετε να προστατεψετε τα μελοι και αρα λογικο ειναι να μου πειτε ( μηπως εισαι κανενας περιεργος)!!! Τελος παντων ευχαριστω για την συγχωρεση και δεν ηθελα να σας προσβαλω αλλα επειδη εγω δεν εχω τροπο να βρω την συζητηση επειδη ειμαι νεος και δεν ξερω να χειριζομαι την σελιδα τουλαχιστον με βρηκατε εσεις και εχουμε ξανα συζητηση. θα μου πειτε αν μπορω να αναιβασω την προσφορα εδω που θα ειναι για ολους τους κατοχους suzuki grand vitara diesel χωρις καμια αλλη δεσμευση.

Ευχαριστω και παλι για τον χρονο σας και θα περιμενω οδηγιες.
ΜΟΝΟ Υγεια ολα τα αλλα παλευοντε!!!!
dragorosi46
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 10:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Λάστιχα: NEXXEN
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Aka: Rosi
Name: Γιωργος

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό dragorosi46 » Πέμ Μαρ 29, 2018 11:56 pm

vic27 έγραψε:Ευχαριστώ και εγώ Γιώργο για την απάντησή σου. Θα ανατρέξω στις δημοσιεύσεις σου να δω. Πιο πολύ ενημερωτικά ρωτάω γιατί θεωρώ ότι είναι ακόμα νωρίς για εμένα για να προβληματίζομαι για το DPF. Καλό ταξίδι λοιπόν την άλλη εβδομάδα και καλό Πάσχα.



Αν ειναι καινουργιο το αμαξι σου ειναι οντως νωρις εγω το αλλαξα μετα απο 220.000 χιλιομετρα με κοστος ολα μαζι και συνεργειο 370 ευρω. θεωρω λοιπον οτι εαν αλλαζεις αυτο το φιλτρο καθε 10 χρονια αξιζει να μην το καταργησεις και για περιβαντολογικους λογους αλλα και γιατι τελικα η αλλη λυση δεν ειναι και οι καλυτερη μιας και ανα πασα στιγμη μπορουν να πουν στα ΚΤΕΟ να το ψαξουν και αντε να μιζωνεις μετα τον καθενα η να τρεχεις για φιλτρο.
Εαν θελεις βγαλεις παρα πολλα χιλιομετρα θα πρεπει να αποφευγεις το (αναβω το αμαξι μου και παω για τσιγαρα και το σβηνω) να βαζεις καλο πετρελαιο και να κανεις οσο πιο τακτικα μπορεις αυτες τις αναγενησεις που κανει το φιλτρο μονο του.Θα πρεπει δηλαδη να κινησε εκτος πολης με πανω απο 70 χιλιομετρα για πανω απο 20 με 25 λεπτα. Αυτα απο μενα και ευχομαι πολλα και καλα χιλιομετρα με υγεια!!!
ΜΟΝΟ Υγεια ολα τα αλλα παλευοντε!!!!
dragorosi46
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 10:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Λάστιχα: NEXXEN
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Aka: Rosi
Name: Γιωργος

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό grvitara » Παρ Μαρ 30, 2018 12:15 am

dragorosi46 έγραψε:Το οτι μου λετε Οτι δεν σας ηρθε mail ειναι κατι που κι εγω δεν μπορω να αποδειξω επειδη ομως σκεφτομαι καλοπροερετα ας πουμε κατι αλλο. Ειπα οτι θελει να κανει μια προσφορα αυτος για τον χ λογο και δεν εστειλα ποτε mail , εσεις που προστατευεται τον κοσμο εδω δεν επρεπε μετα απο 10 μερες να με ρωτησετε? Να μου πειτε δηλαδη (ρε παπατζη που ειναι η προσφορα?) με καλη διαθεση και για τους δυο και για εμενα που να δεχτω οτι ξεχασα να στειλω και για εσας που δεν το πειρατε ποτε.

Εγω οταν σχολιασατε :think: :think: ετσι δεχτηκα αυτο που μου ειπες οτι δηλαδη θελετε να προστατεψετε τα μελοι και αρα λογικο ειναι να μου πειτε ( μηπως εισαι κανενας περιεργος)!!! Τελος παντων ευχαριστω για την συγχωρεση και δεν ηθελα να σας προσβαλω αλλα επειδη εγω δεν εχω τροπο να βρω την συζητηση επειδη ειμαι νεος και δεν ξερω να χειριζομαι την σελιδα τουλαχιστον με βρηκατε εσεις και εχουμε ξανα συζητηση. θα μου πειτε αν μπορω να αναιβασω την προσφορα εδω που θα ειναι για ολους τους κατοχους suzuki grand vitara diesel χωρις καμια αλλη δεσμευση.

Ευχαριστω και παλι για τον χρονο σας και θα περιμενω οδηγιες.

Φίλε μου σαν ένα από τα παλαιότερα μέλη σε αυτή τη παρέα θα μου επιτρέψεις να σου αναφέρω δύο πράγματα που μας χαρακτηρίζουν εδώ μέσα. Πιάτσα δεν υπήρξε και δεν υπάρχει εδώ μέσα, ο κάθε επαγγελματίας κάνει την προσφορά του, και κερδίζει την εμπιστοσύνη ή το κράξιμο αντίστοιχα με την δουλειά του και μόνο. Είναι και ένας από τους βασικότερους λόγους που δεν υπάρχουν banner διαφημίσεων. Επίσης οι άνθρωπο που ασχολούνται με τη διαχείριση του site είναι καθημερινοί άνθρωποι με δουλειές, υποχρεώσεις και οικογένειες που θυσιάζουν ώρες από τον πολύτιμο χρόνο τους για να κρατηθεί αυτό το forum στο επίπεδο που έχει τόσα χρόνια, κανένας μα κανένας δεν το κάνει επαγγελματικά οπότε μην περιμένεις να θυμούνται ποιος είχε πει ότι θα στείλει προσφορά και δεν έστειλε. Απλά δεν γίνεται. Πίσω από την σελίδα που βλέπεις εσύ υπάρχουν άλλα χίλια δυο πράγματα που πρέπει να γίνονται καθημερινά για να υπάρχει το vitaraclub.
Όλα τα παραπάνω γράφονται με φιλικό ύφος και για να σε βοηθήσουν να εγκλιματιστείς πιο εύκολα.
Μπράβο σου για την απόφαση να αλλάξεις το DPF, αυτό που δεν κατάλαβα είναι ότι σου προκάλεσε ζημιά το συνεργείο με τον αισθητήρα και σου ζητάει να τον πληρώσεις;
Άβαταρ μέλους
grvitara
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 3356
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2008 11:10 pm
Τοποθεσία: Δροσιά Αττικής - Πλωμάρι
Λάστιχα: Michelin A/T
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: Μαμα
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O...μή με διακόπτετε!!!
Name: Aργύρης

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό panoshm » Παρ Μαρ 30, 2018 12:17 am

Αυτό που μας διακρίνει ως club είναι η αποχή από οποιαδήποτε μορφή "κλίκας" ή "πιάτσας", γι'αυτό και είμαστε από τα λίγα club που δραστηριοποιούνται απρόσκοπτα τόσα χρόνια ;-)

Ως νέο μέλος δεν είσαι υποχρεωμένος (ούτε περιμένω) να το ξέρεις αυτό, ούτε και να ξέρεις το "ποιόν" μας σαν άνθρωπους και χαρακτήρες.

Όμως :!: Θα έπρεπε να διαβάζεις προσεκτικότερα τι σου απαντάει κάποιος και να μην παρανοείς, ειδικά σε ένα χώρο όπου μόλις έχεις εισέλθει. Ότι δεν καταλαβαίνεις να ρωτάς. π.χ "που θα βρω το email σου"?
Ο χώρος αυτός δεν είναι απρόσωπος ;-)

Φυσικά και θα σε υποψιαζόμουν μήπως είσαι κάποιος περίεργος, αλλά όταν εξηγήθηκες, σου είπα ότι δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης :arrow: και εσύ έδειξες ότι το είχες καταλάβει :arrow:
dragorosi46 έγραψε:
panoshm έγραψε:
dragorosi46 έγραψε:μην αφηνουμε υπονουμενα!! Καλο ΣΚ
Απλά προσέχουμε τα μέλη μας από τυχόν επιτήδιους φίλε μου, δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης ;-)

Ok ολα καλα καλο ΣΚ με υγεία


Εμείς που προστατεύουμε τον κόσμο λοιπόν, ΔΕΝ τρέχουμε από πίσω από τον καθένα να τον ρωτήσουμε που είναι η προσφορά! Όποιος θέλει στέλνει, την ελέγχουμε και κατόπιν την κοινοποιούμε με σωστό τρόπο.

Ελπίζω να συνεχίσουμε ομαλά πλέον μετά από αυτές τις εξηγήσεις ;-)

Στο δια ταύτα τώρα:
dragorosi46 έγραψε:Ευχαριστω και παλι για τον χρονο σας και θα περιμενω οδηγιες.

Στο προφίλ μου θα δεις ένα "κουμπάκι-φάκελο" :arrow: Πάτα το είναι το email μου
Capture.JPG
Capture.JPG (52.21 KiB) 5662 προβολές
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό dragorosi46 » Παρ Μαρ 30, 2018 12:28 pm

Πάνο εστειλα το mail το πειρες?
ΜΟΝΟ Υγεια ολα τα αλλα παλευοντε!!!!
dragorosi46
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 10:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Λάστιχα: NEXXEN
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Aka: Rosi
Name: Γιωργος

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό panoshm » Παρ Μαρ 30, 2018 12:36 pm

Όχι, ούτε στα ανεπιθύμητα είναι που τσέκαρα... κάτι δεν κάνεις καλά...
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό dragorosi46 » Παρ Μαρ 30, 2018 1:52 pm

Στο δια ταύτα τώρα:
dragorosi46 έγραψε:Ευχαριστω και παλι για τον χρονο σας και θα περιμενω οδηγιες.

Στο προφίλ μου θα δεις ένα "κουμπάκι-φάκελο" :arrow: Πάτα το είναι το email μου
Capture.JPG
[/quote]


Εστειλα και απο το mail μου ορθη επαναληψη λογο λαθους μου.
ΜΟΝΟ Υγεια ολα τα αλλα παλευοντε!!!!
dragorosi46
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 10:31 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Λάστιχα: NEXXEN
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Aka: Rosi
Name: Γιωργος

Re: Αλλαγη DPF Θετικα σημεια και η αστοχία του συνεργειου!

Δημοσίευσηαπό panoshm » Παρ Μαρ 30, 2018 2:00 pm

ok το πήρα, τα λέμε από εκεί, μην χαλάμε το θέμα αυτό με συζητήσεις ;-)
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Επόμενο

Επιστροφή στο Diesel

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron