Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Εδώ γράφουμε ότι αφορά τα πετρελαιοκίνητα.

Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό Ddis » Σάβ Οκτ 13, 2012 11:46 am

Καλημέρα σας παιδιά και καλώς σας βρήκα!Μόλις αγόρασα μεταχειρισμένο από Θεσσαλονίκη ένα Gv 1,9 Ddis (5doors silver).H αλήθεια είναι πως πριν το αγοράσω έριξα μια καλή ματιά στο πολύ χρήσιμο forum σας και έτσι η αγορά που έκανα όντας ενήμερος για τα προβλήματα που βγάζει ο Γαλλογιαπωνέζος ήταν συνειδητή.Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι αρκετά καλές στα συν και αυτό που με έχει εντυπωσιάσει είναι η ποιότητα κύλησης του οχήματος καθώς και η εξαιρετική του σταθερότητα στην εθνική οδό,εκτός ακόμη δεν το έχω πάει είναι η αλήθεια γιατί περιμένω να κρυαδιάσει κάπως και να βγουν τα ψαράκια και λίγο παραέξω :D >Το μόνο αρνητικό και μου με έχει ξενερώσει αρκετά είναι η δευτέρα του ,κινούμενος σε πόλη (αν κινούμαι με δευτέρα ταχύτητα) και λίγο κάτω από τις 2000 στροφές το αυτοκίνητο( λόγω μόνιμης τετρακίνησης;) τρίζει ολόκληρο μέχρι να ανεβάσω τις στροφές οπότε στρώνει.Αυτό οφείλεται σε έλλειψη ροπής;Πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;τι κινήσεις θα πρέπει να κάνω κατά τη γνώμη σας;Το φίλτρο k&n κάνει δουλειά σε αυτό το κομμάτι;Αν ναι από που μπορώ να το προμηθευτώ.Τέλος θα ήθελα να σας ρωτήσω τι να προσέξω αν έχει γίνει στο αυτοκίνητο σε θέμα παρέμβασης,ανάκλησης ή βελτίσωσης ή τι θα πρέπει να κάνω για να σεταριστεί σωστά;Στην αντιπροσωπεία τους ρώτησα αν εκκρεμεί κάποια ανάκληση και μου παν όχι.
Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά σαν νέος στο club μάλλον θέλω να τα μάθω όλα! :D
Συγχαρητήρια σε όλους εδώ κάνετε εξαιρετική δουλειά!!
Καλώς σας βρήκα και πάλι

Διονύσης
Άβαταρ μέλους
Ddis
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2012 12:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin cross
Suspension: Mother
cb: Όχι
Aka: Ddis
Name: Διονύσης

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό char » Σάβ Οκτ 13, 2012 11:57 am

Φίλε Διονύση,
μέσα στο πρώτο σου ποστάρισμα προσπάθησες να τα χωρέσεις όλα! :)
Πέρνα πρώτα από την ενότητα να μας πεις λίγα λόγια για σένα. ( )
Εκεί θα σε καλωσορίσουμε! :)

Στα ερωτήματά σου, απαντήσεις θα σου δώσουν οι φίλοι ντιζελάκηδες, μόλις τα δούν! :wink:
"We have two lives.
The second begins when we realise we only have one."

                  Comfucius
Άβαταρ μέλους
char
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 10653
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 11:52 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: BF Goodrich T/A KO2
Διάσταση ελαστικών: 215/70-16
Suspension: Mad, Bilstein
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Τσάρος ή Γριά....
Name: Νίκος

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό riverman » Σάβ Οκτ 13, 2012 12:24 pm

Ddis έγραψε:>.... λίγο κάτω από τις 2000 στροφές το αυτοκίνητο( λόγω μόνιμης τετρακίνησης;) τρίζει ολόκληρο μέχρι να ανεβάσω τις στροφές οπότε στρώνει.Αυτό οφείλεται σε έλλειψη ροπής;.....;Το φίλτρο k&n κάνει δουλειά σε αυτό το κομμάτι;
Διονύσης

Καλως ήλθες φίλε
Το λίγο κάτω από τις 2000 είναι μια πονεμένη ιστορία για τα περισσότερα diesel, οπότε . . .
Αν σε παρηγορεί αυτό, μάθε ότι τρίζει και η βενζίνα αν πέσουν πολύ οι στροφές :(
Για το Κ&Ν καλύτερα να σου σχολιάσουν οι πετρελεάδες του φόρουμ. Διάβασε
το φίλτρο ή τιμές
Πάντως πρόσεχε που θα βάζεις πετρέλαιο, προτίμησε εκεί που βάζουν πολλοί ταξιτζήδες.
Άβαταρ μέλους
riverman
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Τετ Φεβ 17, 2010 9:27 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Λάστιχα: Michelin Lat. Cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: mama mia
cb: Ναι
Name: Αντώνης

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό Ddis » Σάβ Οκτ 13, 2012 2:03 pm

Καλώς σας βρήκα παιδιά! Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και βοηθειά σας!Την ιστορία diesel καθώς και τα παρελκόμενα της(ποιότητα πετρελαιου κ.α) τη σκέφτηκα καλά πριν προβώ σε αγορά και επειδή έχω και κολλητό στο τμήμα διαγνώσεων της bosch ξερω όλα τα σχετικά..πάντως σε γενικές γραμμές το μοναδικό απογοητευτικό στοιχείο εως τωρα είναι πως για πας αθόρυβα σε πόλη θέλει καλό Training στο πόδι.. :D
Άβαταρ μέλους
Ddis
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2012 12:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin cross
Suspension: Mother
cb: Όχι
Aka: Ddis
Name: Διονύσης

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό nick_89 » Σάβ Οκτ 13, 2012 2:47 pm

φίλε μου το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να το ευχαριστηθείς!!! ακόμα δεν το πήρες μην ψάχνεσαι με διάφορα! Μην ξεχνας την δύναμη της συνήθειας. άστο όπως είναι και σιγά σιγά σε κάποια στιγμή εαν κάτι σε χαλάει το αλλάζεις... ;)
καλές βόλτες και από εδώ!!

ταξιδιάρα ψυχή..
Vitara Virus
Raptorian
Άβαταρ μέλους
nick_89
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 21803
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 6:26 pm
Τοποθεσία: Αθήνα GR
Λάστιχα: General Grabber AT
Διάσταση ελαστικών: 285/70/ R17
Suspension: Fox Racing
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Scotsman
Name: Νίκος

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό panoshm » Σάβ Οκτ 13, 2012 3:32 pm

riverman έγραψε:Αν σε παρηγορεί αυτό, μάθε ότι τρίζει και η βενζίνα αν πέσουν πολύ οι στροφές :(

Σωστά! Το έχω διαπιστώσει και εγώ όπως και κάθε άλλος κάτοχος GV που οδήγησε κάποια στιγμή NGV :geek:

Εκεί που το παλιό πάει με 2α στις 1000 στροφές, το NGV πρέπει να κατεβάσει 1η

Γι' αυτό και κάποιοι "μαλλιάδες" (ονόματα δε λέμε :whistle: ) όταν είναι σε εκδρομή από πίσω μου, μόλις τους "κόψω" λίγο (ιδίως σε κάποιο ανηφορικό κομμάτι), ακούω από το CB τα εξ' αμάξης :mrgreen: :twisted:
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30476
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό manos12-74 » Σάβ Οκτ 13, 2012 5:51 pm

panoshm έγραψε:
riverman έγραψε:Αν σε παρηγορεί αυτό, μάθε ότι τρίζει και η βενζίνα αν πέσουν πολύ οι στροφές :(

Σωστά! Το έχω διαπιστώσει και εγώ όπως και κάθε άλλος κάτοχος GV που οδήγησε κάποια στιγμή NGV :geek:

Εκεί που το παλιό πάει με 2α στις 1000 στροφές, το NGV πρέπει να κατεβάσει 1η

Γι' αυτό και κάποιοι "μαλλιάδες" (ονόματα δε λέμε :whistle: ) όταν είναι σε εκδρομή από πίσω μου, μόλις τους "κόψω" λίγο (ιδίως σε κάποιο ανηφορικό κομμάτι), ακούω από το CB τα εξ' αμάξης :mrgreen: :twisted:

λογικο μου φενεται πανο μου :mrgreen: ,που να ανεβει μετα,αναβοσβηνουν ολα εκεινα τα μπλιμπλικια αλλα τιποτα,ειναι πως να το πω... :mrgreen: α το θυμηθηκα ολο μελι μελι και απο λουκουμα τιποτα :lol: :lol: :lol: :lol:
Αξίζει φίλε μου να ζεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει.
Άβαταρ μέλους
manos12-74
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1188
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 2:27 am
Τοποθεσία: αθηνα κηφισια
Λάστιχα: dunlop grandtrek at
Suspension: mad+ kyb+αποστατες
cb: Όχι
Name: Μανος

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό Ddis » Σάβ Οκτ 13, 2012 7:09 pm

:D Οντως παιδιά έιναι έτσι ακριβώς όπως το περιγράφεται!Μόνο να πάρουμε φόρα κι αν πάρουμε... :D μια χαρά!!Πάντως όταν είναι κρύο με ενοχλέί λιγότερο,αλλά ξενερώνω αρκετά όταν παίρνω το hilux(2004 του μπαμπά :D ), γιατί εκεί με τις ίδιες συνθήκες ούτε θόρυβος ούτε τίποτα . Οπότε απ'ότι κατάλαβα, μάλλον όσο πιο γρήγορα συνηθίσω το "ασυνήθιστο" τόσο το καλύτερο για μένα...θα τρώμε λίγο καζούρα στα κοψίματα και θα είμαστε με την ελπίδα πως κάποια στιγμή θα γίνει θαύμα εξ ουρανού(γιατί από Japan μεριά δύσκολο το βλέπω) και το πρόβλημα αυτό θα λυθεί με κάποιο τρόπο :D
Άβαταρ μέλους
Ddis
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2012 12:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin cross
Suspension: Mother
cb: Όχι
Aka: Ddis
Name: Διονύσης

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό 4troxos » Σάβ Οκτ 13, 2012 8:29 pm

Καλωςηλθες.

Εκανες πολυ καλη επιλογη.

Η λυση στο τραβηγμα απο χαμηλα ειναι εδω...βρες το εξειδικευμενο συνεργειο και πες το και σε εμας.
viewtopic.php?f=27&t=5282
03/08,5D,full extra,esp/tcs,Ποδιές XMC,lift +2",cruise control,
Φιλτρο αερος K&N , kenwood 7200,Nuvicam ,κοτσαδορος απ/νος,
λασπ/ρες,parktronic, rear view camera, σποτάκια ,προστ/κα πλαινα,
alarm,ανεμοθ/στες, μπαγαζιέρα ορφ,7-8 lit/100km.
Άβαταρ μέλους
4troxos
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4645
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 9:50 pm
Τοποθεσία: Zante
Λάστιχα: COOPER AT3-sport2
Διάσταση ελαστικών: 225/75/16
Suspension: MAD
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Χρήστος

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό johndrama » Σάβ Οκτ 13, 2012 8:35 pm

Στο 1.6 που εχω δεν υπαρχει αυτο το θεμα αντιθετα στο ντίζελ του πατερα μου το χω συνηθίσει λυνεται ομως με το τσιπακι που παρεμβαλλεται στο ηλεκτρονικο γκαζι έχει ξανασυζητηθει αν το συνηθισεις δε σε ενοχλεί .
KYNΗΓΙ-ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ-ΚΑΛΗ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
johndrama
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2917
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 23, 2008 10:24 pm
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ-ΚΑΒΑΛΑ
Λάστιχα: NGV 1.6 MP-Kayaba
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: MP & KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: sj410 LWB
Name: Γιαννης.

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό Ddis » Σάβ Οκτ 13, 2012 9:25 pm

4troxos έγραψε:Καλωςηλθες.

Εκανες πολυ καλη επιλογη.

Η λυση στο τραβηγμα απο χαμηλα ειναι εδω...βρες το εξειδικευμενο συνεργειο και πες το και σε εμας.
http://www.vitaraclub.gr/viewtopic.php?f=27&t=5282



Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!Η αλήθεια είναι πως το "μαγικό μας φίλτρο" με το λαμπάκι του ,με απασχόλησε λίγο με έναν φίλο που πιανεται με τα diesel και δουλεύει στη Bosch.Είπε θα το ψάξει λίγο και θα μου προτείνει τρόπο κατάργησης του φίλτρου χωρίς check engine error.Οταν θα έχω νέα εννοείται πως θα σας ενημερώσω αμέσως, μιας και στη δική μου αγορά το vitaraclub έπαιξε καταλυτικότατο ρόλο!Αλήθεια το φίλτρο Κ&Ν σε αυτό τον τομέα βοηθάει τελικά;Τι παρεμβάσεις άλλες αξίζει να κάνω για να σετάριστει σωστά το vitaraki μου;!Thanks!! :wink:
Άβαταρ μέλους
Ddis
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2012 12:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin cross
Suspension: Mother
cb: Όχι
Aka: Ddis
Name: Διονύσης

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό Ddis » Σάβ Οκτ 13, 2012 9:38 pm

johndrama έγραψε:Στο 1.6 που εχω δεν υπαρχει αυτο το θεμα αντιθετα στο ντίζελ του πατερα μου το χω συνηθίσει λυνεται ομως με το τσιπακι που παρεμβαλλεται στο ηλεκτρονικο γκαζι έχει ξανασυζητηθει αν το συνηθισεις δε σε ενοχλεί .


Έιναι όντως θέμα συνήθειας αλλά πραγματικά αν δεν υπήρχε αυτό θα μιλούσα για ένα άψογο αυτοκίνητο!Αφού όταν το οδήγησα και είδα τη συμπεριφορά του σε σχέση με τη ροπή είπα μέσα μου "Καλά είναι δυνατόν να δώσαν οκ με τέτοιο θέμα από το εργοστάσιο;" και άντε δώσαν μετά δεν αναζητήσαν λύση από το ίδιο το εργοστάσιο;Και να σημειώσω πως δεν είναι γκρίνια όλο αυτό μιας και το οδήγησα πριν το πάρω και είδα και σχετικές αναρτήσεις εδω :wink: . Εχει εξαιρετικά στοιχεία πάνω του το όχημα, όπως είναι η ποιότητα κύλισης,η απαράμιλλη ευστάθεια του και ειδικά για 4χ4 original (γιατί για μένα 4χ4 χωρίς αργό δεν είναι 4χ4! αλλά υπερυψωμένο ιχ!)κι όσο για τη στιβαρότητα που βγάζει είναι άκρως εντυπωσιακή!Αλλά όλο αυτό το ωραίο πακέτο το χαλάει αυτό το "κουσούρι"... :?
Άβαταρ μέλους
Ddis
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2012 12:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin cross
Suspension: Mother
cb: Όχι
Aka: Ddis
Name: Διονύσης

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό Νικόλας » Κυρ Οκτ 14, 2012 10:25 pm

Καλώς ήρθες φίλε.Να το χαίρεσαι και καλοδούλεφτο το εργαλείο.
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗ ΓΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ !!!
Άβαταρ μέλους
Νικόλας
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4771
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 04, 2011 10:27 am
Λάστιχα: Geolandar A/T-S
Suspension: Πολυ σκληρή
cb: Όχι
Aka: Παλαμίδας
Name: Νικός

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό ΗΛΙΑΣ » Δευτ Οκτ 15, 2012 11:46 pm

Διονύση, καλώς όρισες κι από εμένα.
Η επιλογή σου είναι πολύ καλή και σου εύχομαι πραγματικά να το χαρείς το αμάξι σου.
Τώρα, όσον αφορά τα προβλήματα που ανέφερες, νομίζω κι εγώ ότι δε θα πρέπει να τα "ψειρίζεις" πολύ.
Αν σε πάρουν χαμπάρι σε καμιά αντιπροσωπεία ότι τα θέλεις όλα στην εντέλεια... κάηκες. Θα σου πάρουν και τα σώβρακα. Θα σου αλλάζουν τα πάντα με σκοπό όχι να σου λύσουν το πρόβλημα, αλλά να σου πουλάνε ανταλλακτικά.
Σου μιλάω εκ πείρας.
Οι μηχανικοί στις αντιπροσωπείες δεν τα γνωρίζουν τα diesel και το μόνο που κάνουν είναι να πειραματίζονται πάνω τους.
Η γνώμη μου είναι να δουλέψεις το αυτοκίνητο όπως είναι και να μην κάνεις τίποτε άλλο, αν δε σου ανάψει κάποιο από τα περίεργα λαμπάκια που έχει.
Το αυτοκίνητο που πήρες έχει πάρα πολλούς αισθητήρες, τους οποίους δε διαχειρίζεται σωστά το λειτουργικό σύστημα που έχει ο εγκέφαλος.
Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα πολλές φορές, να καταγράφονται διάφορες βλάβες περιφερειακές και η πραγματική βλάβη να μη φαίνεται πουθενά.
Εκεί χρειάζεται η εμπειρία που όπως σου είπα στις αντιπροσωπείες δεν υπάρχει.
Στο forum θα βρεις πολύ πιο αποτελεσματικές λύσεις, που σου εύχομαι να μη χρειαστείς ποτέ.
Και να ξέρεις ένα πράγμα: το Grand Vitara ή θα το αγαπήσεις παράφορα ή θα το μισήσεις θανάσιμα. Ενδιάμεσο δεν υπάρχει.
Καλές βόλτες !!!
ΗΛΙΑΣ
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 12:03 pm
Τοποθεσία: ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Λάστιχα: Geolandar A/T
cb: Ναι
Name: ΗΛΙΑΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ

Re: Ddis μόλις το πήρα,τι πρέπει να κάνω;

Δημοσίευσηαπό Ddis » Τετ Οκτ 17, 2012 12:08 am

Nα είσαι καλά Ηλία!!Σ'ευχαριστώ για τις ευχές αλλά και για τις παρατηρήσεις σου!Δεν μπορώ να μη δεν συμφωνήσω σε όλες!Όντως δεν θέλει και πολύ ψείρισμα!Ως τωρα μια χαρά όλα με το όχημα η μόνη παρατήρηση αυτή και εξήγησα τους λόγους!Είναι καταπληκτικά στημένο 4χ4 σε αυτή την κατηγορία και μόνο αυτό λίγο του θολώνςει ελάχιστα την εικόνα!Όσο για τα λαμπάκια μόνο του μαγικού φίλτρου άναψε αλλά με μια βολτίτσα όλα οκ!Όσο για το forum το ξανάπα πως γίνεται πολύ καλή δουλειά και ελπίζω να συνησφέρω κι εγώ ελάχιστα ως νέος εδώ!
Τέλος για την αγάπη αυτή ήρθε πριν το αγοράσω και μόλις έκανα την πρώτη μου βόλτα ολοκληρώθηκε! :D Καλά μας ταξίδια φίλε!!
Άβαταρ μέλους
Ddis
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2012 12:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Michelin cross
Suspension: Mother
cb: Όχι
Aka: Ddis
Name: Διονύσης


Επιστροφή στο Diesel

Διοματάρης Σάβ Απρ 27, 2024 8:29 am Καλημέρα σας κύριοι
antonis1627 Σάβ Απρ 27, 2024 6:56 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Απρ 26, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες