SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Εδώ γράφουμε ότι αφορά τα πετρελαιοκίνητα.

SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό ΗΛΙΑΣ » Κυρ Φεβ 20, 2011 9:40 pm

Θα σας πω τα βάσανά μου με το service, παίρνοντας αφορμή από το φίλο που αναγκάστηκε να πάρει το jimny.
Όλα άρχισαν το καλοκαίρι που πήγα το αυτοκίνητο (NGV 1.9 TDIS), στην αντιπροσωπεία της περιοχής μου, για να μου αλλάξουν μία τροχαλία στον ιμάντα του δυναμό, επειδή έβγαζε θόρυβο.
Φεύγω από το service, ημέρα Πέμπτη, παρκάρω το αυτοκίνητο στο γκαράζ και Σάββατο πρωί ξεκινάω με την οικογένεια για θάλασσα, με προορισμό την Καβάλα. Μετά το Δερβένι, ακούγεται ένας θόρυβος (σαν ήχος από ντραμς) και μου σβήνει ο κινητήρας. Φορτώνω το αυτοκίνητο στην ΕΛΠΑ, πάμε στην εν λόγω αντιπροσωπεία και βλέπουμε ότι ο ιμάντας του δυναμό κόπηκε σε κορδόνια, ένα από τα οποία πέρασε στον ιμάντα χρονισμού και έφερε την καταστροφή.
Ανέλαβαν την ευθύνη κι έμεινε το αυτοκίνητο στο συνεργείο ένα μήνα, μέχρι να ανοίξουν το κεφαλάρι και να αλλάξουν τις βαλβίδες. Καθυστερούσαν λέει τα ανταλλακτικά.
Παίρνω λοιπόν το αυτοκίνητο περί τα τέλη Σεπτέμβρη, με τη διαβεβαίωση ότι έχει αποκατασταθεί πλήρως η ζημιά, χωρίς να μου ζητήσουν να πληρώσω τίποτε.
Μετά από μερικές μέρες άρχισε να μυρίζει πετρέλαιο, στο χώρο της μηχανής και άφηνε και λαδάκια όταν το παρκάριζα.
Ξανά στην αντιπροσωπεία λοιπόν, μέσα πάλι το αυτοκίνητο για δύο μέρες, για να μαζέψουμε τις διαρροές. Τώρα όμως κάνω γνωστοποίηση του θέματος και στην κεντρική αντιπροσωπεία, επισημαίνοντάς τους την ασχετοσύνη του συγκεκριμένου συνεργείου. Αυτοί παρ΄ όλα αυτά με παραπέμπουν στην ίδια αντιπροσωπεία.
Αφού λοιπόν έμεινε το αυτοκίνητο άλλες δύο μέρες στο συνεργείο, όπως είπα, με καλούν να το πάρω με τη διαβεβαίωση ότι τακτοποιήθηκαν όλα.
Στον ύπνο τους μάλλον, αφού η μυρωδιά πετρελαίου συνεχίζονταν. Πηγαίνω λοιπόν σε εξωτερικό συνεργείο επισκευής αντλιών και μπεκ και εκεί έρχεται η πρώτη κρυάδα.
Το παλικάρι στο συνεργείο της αντιπροσωπείας, έσπασε μία πλαστική βάση από το σωληνάκι των επιστρεφομένων πετρελαίων και αντί να το αλλάξει το κόλλησε με logo!!!!!! Μάλιστα το πρώτο μπέκ ήταν λασκαρισμένο.
Τα φτιάχνουμε όλα αυτά, οπότε τελειώσαμε με το πετρέλαιο.
Έλα όμως που το λαδάκι άρχισε να εμφανίζεται πάλι. Αυτή τη φορά στο πάνω μέρος του κινητήρα, μαζευόταν σε δύο κοιλότητες που κάνει το μέταλλο, κι από κει έπεφτε στην πολλαπλή εξαγωγής κι εκεί να δεις ντουμάνι.
Τώρα λοιπόν ψάχνω να πάω σε άλλη αντιπροσωπεία, ώστε αν είναι κάτι σοβαρό να μην έχω πρόβλημα αναγνώρισης της ευθύνης από την εταιρεία (όλα τα service έγιναν σε επίσημα συνεργεία της εταιρείας).
Έχοντας αυτό το πρόβλημα ανέβηκα στα Άγραφα για την κοπή της πίτας, απ΄ όπου μίλησα με κάποια παιδιά για άλλα συνεργεία.
Κατέληξα να πάω σε άλλο συνεργείο, πάλι επίσημο της suzuki, αφού είχα να κάνω και το service των 112.500 χλμ.
Κλείνω το ραντεβού και πάω στο συνεργείο, αφού ενημερώνω πάλι την κεντρική αντιπροσωπεία για τη συνέχιση των προβλημάτων μου.
Στο συνεργείο ενημερώνω τον υπεύθυνο για το ιστορικό, οπότε άρχισε να το ελέγχει πιο προσεκτικά. Και να ΄σου η δεύτερη κρυάδα. Η τροχαλία στον ιμάντα του δυναμό (αυτή με το αμορτισεράκι) ήταν σπασμένη σε ένα σημείο.
Κάνουμε το service, παραγγέλνουμε το ανταλλακτικό και ανανεώνουμε το ραντεβού, αφού πρώτα πλύνω τον κινητήρα, για να ελέγξουν καλύτερα από που έρχεται το λαδάκι.
Παρασκευή 18/2 στις 8:30 το πρωί είμαι στο συνεργείο. Αλάζουμε την τροχαλία, αλλάζουμε το κολλάρο στο φίλτρο pdf (μου άναβε κι εμένα το κίτρινο λαμπάκι με το ξαπλωμένο ζήτα), αλλάζουμε το φίλτρο καμπίνας (για πρώτη φορά στα 112.500 χλμ.) κι αφού κρύωσε καλά ο κινητήρας αρχίζουμε να ψάχνουμε το λάδι. Ρίξαν σπρέυ καθαρισμού, στεγνώσαν όλα τα μέταλα με αέρα, ξεβιδώσανε μια από τις βίδες που κρατάνε το κεφαλάρι, αλλά αποτέλεσμα μηδέν.
Οπότε αποφασίζουν να ανοίξουν το καπάκι των βαλβίδων.
Λύνουν λοιπόν όλα τα παρελκόμενα στο πάνω μέρος κι ανοίγουν το καπάκι.
Εκεί να δείτε γέλια. Οι βίδες που συγκρατούν τον εκκεντροφόρο.....όλες λασκαρισμένες!!!!!
Και το καλύτερο, μία σπασμένη αρίδα (τρυπάνι αέρος) μέσα στο χώρο του εκκεντροφόρου, "φωλιασμένη" ευτυχώς σε μια άκρη !!!!!!
Οι άνθρωποι δεν πιστεύανε αυτά που βλέπανε. Απορούσαν πώς ακόμη δεν είχα πάθει καμιά καταστροφή.
Φυσικά βγάλανε φωτογραφίες, τις στείλανε στην Αθήνα και περιμένω τώρα τη δική τους απάντηση (της κεντρικής αντιπροσωπείας).
Ήδη έχω ενημερώσει το δικηγόρο μου, να ξεκινήσουμε πλέον δικαστικά, αφού δεν ξέρω τι άλλο "μαγικό" κάνανε στο αυτοκίνητο.
Το παιχνίδι θα χοντρύνει πολύ. Έχω σκοπό πάντως να στείλω επιστολή μέχρι και στην Ιαπωνία.
Τους πληρώνουμε ένα μάτσο λεφτά για την αγορά, για τα service και να έχουμε τέτοια ανταπόκριση από την πλευρά τους?
ΗΛΙΑΣ
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 12:03 pm
Τοποθεσία: ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Λάστιχα: Geolandar A/T
cb: Ναι
Name: ΗΛΙΑΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό Mastergunner » Κυρ Φεβ 20, 2011 9:53 pm

ΗΛΙΑΣ έγραψε:.......Φυσικά βγάλανε φωτογραφίες, τις στείλανε στην Αθήνα και περιμένω τώρα τη δική τους απάντηση (της κεντρικής αντιπροσωπείας).
Ήδη έχω ενημερώσει το δικηγόρο μου, να ξεκινήσουμε πλέον δικαστικά, αφού δεν ξέρω τι άλλο "μαγικό" κάνανε στο αυτοκίνητο.
Το παιχνίδι θα χοντρύνει πολύ. Έχω σκοπό πάντως να στείλω επιστολή μέχρι και στην Ιαπωνία.
Τους πληρώνουμε ένα μάτσο λεφτά για την αγορά, για τα service και να έχουμε τέτοια ανταπόκριση από την πλευρά τους?



+100000000 Ρήμαξέ τους :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

(Για το δεύτερο κάντε μια κοινή επιστολή όσοι έχετε προβλήματα με το diesel)
Κλείσε μέσα σου την Ελλάδα και θα νιώσεις κάθε είδους μεγαλείο

Ένας για Ολους και Όλοι για Έναν (Vitara Club)
Άβαταρ μέλους
Mastergunner
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6870
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 11:36 am
Τοποθεσία: Βροντάδος ΧΙΟΣ
Λάστιχα: FULDA TRAMP 4x4
Suspension: Calmini 3''/OΜΕ
cb: Όχι
Name: Γιώργος

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό mikemicha » Κυρ Φεβ 20, 2011 9:55 pm

Ηλία μου τι να πώ. 1000 δίκια έχεις. Τα είχαμε πεί και από κοντά.

Υ.Γ: Και λίγα θα κάνεις...
Τελευταία επεξεργασία από mikemicha και Σάβ Ιούλ 23, 2011 2:12 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
«…τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι…»
Άβαταρ μέλους
mikemicha
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 3084
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 2:00 pm
Τοποθεσία: Γιαννιτσά - Καβησός Έβρου
Λάστιχα: Yokohama G015
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: MAD+.....
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Μιχάλης

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό panoshm » Κυρ Φεβ 20, 2011 10:02 pm

Η πλήρη αντικατάσταση με ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ κινητήρα, παίζει σαν σενάριο αποκατάστασης τυχόν ζημιών που δημιουργήθηκαν εκ νέου λόγω της ασχετοσύνης των "μαστόρων"?
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό tano » Κυρ Φεβ 20, 2011 10:54 pm

στη αντιπροσοποια δεν εχουνε ιδεα απο πετρελαιο :twisted: :twisted: καλιτερα στα RENAULT :wink:
άλλο
Άβαταρ μέλους
tano
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 28, 2010 5:46 pm
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Name: θανασησ

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό voreia » Κυρ Φεβ 20, 2011 11:36 pm

Ελα ρε Ηλια πως κανεις ετσι .... τα παιδια θελανε να σε βλεπουνε συχνα και δεν στο ειπαν μην το παρεις στραβα, γι αυτο δεν το κανανε σωστα!!!! Κοιτα δικαστικα μην ζητησουν και αποζημιωση για το χαμενο τους εργαλειο (αυτο που ταχα ξεχασανε στο μοτερ σου κατα τα λεγομενα σου :lol: :lol: :lol: ) Τι να λεμε το θεμα συνεργεια (εξουσιοδοτημενα και μη) ειναι τεραστιο κεφαλαιο. Καλα ξεμπερδεματα :? :?
voreia
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2011 11:39 am
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
cb: Όχι
Name: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό ΗΛΙΑΣ » Κυρ Φεβ 20, 2011 11:57 pm

Δεν ξέρω πιο θα είναι το αποτέλεσμα από την προσπάθεια αυτή.
Αυτό, όμως, που σίγουρα γνωρίζω είναι ότι θα γίνει ένα καλό ταρακούνημα προς αυτούς και φυσικά η ενημέρωση του κόσμου για το τι κρύβεται πίσω από τις βιτρίνες.
Ήδη έδειξε ενδιαφέρον ένας δημοσιογράφος από περιοδικό αυτοκινήτου να καλύψει το γεγονός.
Θέλει λίγο προσοχή ο χειρισμός της υπόθεσης. Θα δούμε όμως !!!! Θα σας κρατάω ενήμερους για την εξέλιξη της υπόθεσης.
ΗΛΙΑΣ
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 12:03 pm
Τοποθεσία: ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Λάστιχα: Geolandar A/T
cb: Ναι
Name: ΗΛΙΑΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό johndrama » Δευτ Φεβ 21, 2011 12:59 am

Mου φαινεται πως πρεπει να γινει λιστα με τα εξουσιοδοτημενα και οχι μονο συνεργεια οπου κατα καιρους μελη την εχουν πατησει ωστε να μην τη πατησει κοσμος στο μελλον :whistle: :whistle: :whistle: Εγω ξερω ενα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ηλια ευχομαι να βρεις λυση στο προβλημα σου γιατι μαλλον αδικα ταλαιπωρεισαι τοσο καιρο απο λαθη καποιων αλλων τη πληρωνεις εσυ!!!
KYNΗΓΙ-ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ-ΚΑΛΗ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
johndrama
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2909
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 23, 2008 10:24 pm
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ-ΚΑΒΑΛΑ
Λάστιχα: NGV 1.6 MP-Kayaba
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: MP & KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: sj410 LWB
Name: Γιαννης.

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό panoshm » Δευτ Φεβ 21, 2011 1:01 am

johndrama έγραψε:Mου φαινεται πως πρεπει να γινει λιστα με τα εξουσιοδοτημενα και οχι μονο συνεργεια οπου κατα καιρους μελη την εχουν πατησει ωστε να μην τη πατησει κοσμος στο μελλον :whistle: :whistle: :whistle: Εγω ξερω ενα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ηλια ευχομαι να βρεις λυση στο προβλημα σου γιατι μαλλον αδικα ταλαιπωρεισαι τοσο καιρο απο λαθη καποιων αλλων τη πληρωνεις εσυ!!!

Η λίστα, αμαυρώνει κάποιον για πολύ καιρό, ενώ εν τω μεταξύ μπορεί να έχει αλλάξει μάστορα, υπεύθυνο συνεργείου κλπ....
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό johndrama » Δευτ Φεβ 21, 2011 1:28 am

panoshm έγραψε:
johndrama έγραψε:Mου φαινεται πως πρεπει να γινει λιστα με τα εξουσιοδοτημενα και οχι μονο συνεργεια οπου κατα καιρους μελη την εχουν πατησει ωστε να μην τη πατησει κοσμος στο μελλον :whistle: :whistle: :whistle: Εγω ξερω ενα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ηλια ευχομαι να βρεις λυση στο προβλημα σου γιατι μαλλον αδικα ταλαιπωρεισαι τοσο καιρο απο λαθη καποιων αλλων τη πληρωνεις εσυ!!!

Η λίστα, αμαυρώνει κάποιον για πολύ καιρό, ενώ εν τω μεταξύ μπορεί να έχει αλλάξει μάστορα, υπεύθυνο συνεργείου κλπ....

Εχεις απολυτο δικιο ισως ομως υπο τον φοβο των Ιουδαιων παψουν να πειραματιζονται στα αυτοκινητα μας και προσλαμβανουν καλα μαστορια που γνωριζουν το αντικειμενο.Ο καταναλωτης εχει μεγαλη δυναμη αλλα δε το γνωριζει........
Ειναι κριμα να διαβαζεις για παρομοιες καταστασεις που εξελισσονται σε εξουσιοδοτημενα συνεργεια πραγματικα λυπαμαι.
KYNΗΓΙ-ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ-ΚΑΛΗ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
johndrama
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2909
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 23, 2008 10:24 pm
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ-ΚΑΒΑΛΑ
Λάστιχα: NGV 1.6 MP-Kayaba
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: MP & KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: sj410 LWB
Name: Γιαννης.

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό scriptalex » Δευτ Φεβ 21, 2011 2:16 am

panoshm έγραψε:
johndrama έγραψε:Mου φαινεται πως πρεπει να γινει λιστα με τα εξουσιοδοτημενα και οχι μονο συνεργεια οπου κατα καιρους μελη την εχουν πατησει ωστε να μην τη πατησει κοσμος στο μελλον :whistle: :whistle: :whistle: Εγω ξερω ενα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ηλια ευχομαι να βρεις λυση στο προβλημα σου γιατι μαλλον αδικα ταλαιπωρεισαι τοσο καιρο απο λαθη καποιων αλλων τη πληρωνεις εσυ!!!

Η λίστα, αμαυρώνει κάποιον για πολύ καιρό, ενώ εν τω μεταξύ μπορεί να έχει αλλάξει μάστορα, υπεύθυνο συνεργείου κλπ....


πολυ καλη η απαντηση σου Πανο και πολυ δικαιη :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ...
Άβαταρ μέλους
scriptalex
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2009 9:20 pm
Τοποθεσία: ΑΓΡΙΝΙΟ-NIKAIA
Λάστιχα: michelen AT
Suspension: oxi akoma
cb: Όχι
Name: alexis

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό MKB » Δευτ Φεβ 21, 2011 8:06 am

Ηλία όλα αυτά τα τεχνικά λάθη που περιγράφεις αποδεικνύουν για άλλη μια φορά πόσο 'ασχημα είναι τα αποτελέσματα όταν στόχος στην επάνδρωση των συνεργείων δεν είναι η γνώση και η ικανότητα των τεχνικών,αλλά τα φτηνά χέρια με αποτέλεσμα αυτό που έπαθες αλλά και αυτά που παθαίνει πολύς κόσμος στα επίσημα συνεργεία.Για φαντάσου Ηλία,αυτό που έγινε στον κινητήρα σου να γινόταν στο σύστημα τιμονιού ή στο σύστημα πέδησης,γι΄αυτό λοιπόν πολύ καλά θα κάνεις να τους κυνηγήσεις.
Γεια σου Ηλία και καλή επιτυχία.
Φιλικά Γιωργος.
Φιλικά Γιωργος.
Άβαταρ μέλους
MKB
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 2053
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 23, 2009 9:56 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
Λάστιχα: 225 75 16
cb: Ναι
Name: Γιωργος

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό Mastergunner » Δευτ Φεβ 21, 2011 8:40 am

Παιδιά όπως τα λέει ο Γιώργος (ΜΚΒ).....
Όπως είπε και ο Kfanis ανοίξτε ένα θέμα,βρήτε μια κοινή συνησταμμένη και κάντε κάτι επίσημο :!:
Δεν είναι δυνατο να διαβάζουμε τέτοιες βλάβες σε ένα αμάξι μικρότερο της 8 ετίας.... :evil:
Όσο για τα συνεργεία,πολλές φορές δεν φταίει ο απλός μηχανικός των 1000 ευρώ αλλά η γραμμή της αντιπροσωπείας (μονοπώλειο βλέπεις,παρόλο τους νόμους κτλ).
Είναι ανήκουστο ένας diesel να βγάζει περισσότερα προβλήματα απο τη βενζίνη.
Σχετικά με το diesel βρήκα ένα άρθρο δοκιμών στο http://www.autotriti.gr/Auto/_Nea_Monte ... elo=SUZUKI

Η γνώμη μου είναι:Κάντε μια λίστα και μια ομαδική καταγγελία στον Σφακιανάκη (όχι τον Νότη) δεν μπορεί να πληρώνει κάποιος τόσα χρήματα για την αγορά και να τρέχει συνέχεια στα συνεργεία.....
Κλείσε μέσα σου την Ελλάδα και θα νιώσεις κάθε είδους μεγαλείο

Ένας για Ολους και Όλοι για Έναν (Vitara Club)
Άβαταρ μέλους
Mastergunner
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6870
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 11:36 am
Τοποθεσία: Βροντάδος ΧΙΟΣ
Λάστιχα: FULDA TRAMP 4x4
Suspension: Calmini 3''/OΜΕ
cb: Όχι
Name: Γιώργος

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό ΗΛΙΑΣ » Δευτ Φεβ 21, 2011 9:42 am

Η δημοσίευση στοιχείων μπορεί να έχει ποινικές ευθύνες, γι΄ αυτό θέλει λίγο προσοχή.
Νομίζω πως μέσα από τη συζήτηση στο forum, μπορούμε να πετύχουμε αποτελεσματικούς τρόπους στην επίλυση των προβλημάτων που μας προκύπτουν.
Ίσως να βοηθήσει μια από κοινού διαμαρτυρία στην κεντρική αντιπροσωπεία, με κάποιο έγγραφο που να το υπογράφουμε οι παθόντες.
Έχω την εντύπωση πως οι άνθρωποι αδιαφορούν εντελώς για τη λειτουργία των συνεργείων.
Στο συνεργείο που τράβηξα την ταλαιπωρία, διώξανε τον τεχνικό και προσλάβανε ένα παιδί που μόλις βγήκε από τον ΟΑΕΔ.
Τα αυτοκίνητά μας χρειάζονται τεχνική υποστήριξη από έμπειρο προσωπικό. Δεν είναι απλά Ι.Χ.
ΗΛΙΑΣ
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 12:03 pm
Τοποθεσία: ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Λάστιχα: Geolandar A/T
cb: Ναι
Name: ΗΛΙΑΣ ΤΣΑΚΙΡΗΣ

Re: SUZUKI SERVICE..........KILLERS

Δημοσίευσηαπό pantelis » Δευτ Φεβ 21, 2011 9:57 am

Φίλε, δυστυχώς "και ο άγιος φοβέρα θέλει"...
Αν δε βλέπεις ανταπόκριση ούτε από τα κεντρικά, κάνε μία επιστολή στο Japan. Μόνο έτσι σταματάνε να πουλάνε τρέλα...
"Information is not knowledge. Knowledge is not wisdom. Wisdom is not truth. Truth is not beauty. Beauty is not love. Love is not music. Music is the best..."
Frank Zappa 1940-1993
Άβαταρ μέλους
pantelis
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1613
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 4:40 pm
Τοποθεσία: Αργυρούπολη - Πόρτο Ράφτη
Λάστιχα: G012 225/65R17
Suspension: Rocky Road
cb: Ναι
Name: Παντελής

Επόμενο

Επιστροφή στο Diesel

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες