Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Παράπονα, προτάσεις για τα συνεργεία

Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό PGP » Τετ Φεβ 07, 2018 6:33 pm

Το παρακατω που θα διαβασετε δεν ειναι διαφημηση... αλλα η ιστορια του πως γνωρισα ενα νεο φιλο!

Ολοι εδω ξερουν οτι ειμαι υπερβολικα πολυ περιεργος με τις λεπτομερειες, τελειομανης, κομπλεξικός με τα πράγματα μου, και δινω πολυ σημασια σε μικρα πραγματα, στις μικρολεπτομέρειες… Το μάτι μου πάντα πέφτει στην μικρολεπτομέρεια, όπου και αν είναι. Ειμαι αυτος που δεν ειχα φιλο ποτε βαφεα γιατι παντα τσακωνωμουν μετα. Και γαμοσταυριδια μερικές φορές!

Πριν λιγες μερες ενω ειχα παρκαρισμενο το αυτοκινητο κανονικα στο δρομο, οταν γυρισα βρηκα στο πισω αριστερο φτερο και το πισω αριστερο μερος του προφυλακτηρα του αυτοκινητου γρατσουνισμενα απο καποιο αλλο αυτοκινητο που περασε και δεν σταματησε.


Η ζημια ηταν σχετικα μικρη αλλα επειδη εγινε στα χερια μου και επειδη δεν θα ηθελα να χαλασω καμια καρδια μερες γιορτινες πηγα στον φιλο μου τον Γρηγορη Γραμματικα που εχει την Crystal Clear και με συστησε σε καποιους συνεργατες του για PDR για να ερθει η λαμαρινα εξω και να στρωσουν τα βαθουλωματα. Το πηγα εκει, και τα παιδια παροτι ειχαν μεγαλο φορτο εργασιας και τα αυτοκινητα περιμεναν μερες πιο πριν για να επισκευαστουν... το πηραν αμεσως μεσα και μεχρι το μεσημερακι του ειχαν ισιωσει την λαμαρινα στο νευρο αλλα η μπογια φαινοταν που ειχε σπασει στην γωνια.

Το εβλεπα απο εδω το εβλεπα απο εκει.... μου την εσπαγε τρελλα!!! Μιλαω στον Γρηγορη (detailing store) και στον φιλο το Χρηστο και μου συστησαν για βαφη τον ΗΛΙΑ ΚΙΖΙΔΗΣ στον Πειραια σαν τον καλυτερο βαφεα που θα μπορουσα να παω. Προσωπικα δεν τον ηξερα, και στην αρχη ειχα καποιες αμφιβολιες να παω, αλλα επεμειναν και οι δυο, οτι στην δουλεια του ηταν μεσα στους τοπ βαφεις στην Ελλαδα. Γινανε τα απαραιτητα τηλ. και συστάσεις ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΟΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, χαχαχα!!! και περασα απο εκει για να δω την δουλεια του και να αποφασισω μετα.

Οταν εφτασα εκει στην αρχη το μαγαζι δεν μου γεμισε το ματι, ειδα ομως καποια πολυ ακριβα αυτοκινητα μεσα και μου εδειξε καποιες επισκευες που ειχε κανει προσφατα ... ειδα τα κομματια βαμμενα που ειχαν μεγαλο βαθμο δυσκολιας στο ταιριασμα και στο σβησιμο του χρωματος. Πραγματικα εκει ειπα οτι αν κανει και την ιδια δουλεια στο δικο μου θα γινει οσο γινεται πιο κοντα και στο εργαστασιακο. Του εξηγησα ποσο περιεργος ειμαι και ποσο της λεπτομερειας και οτι θα ηθελα να ελεγχω και εγω το αμαξι μετα απο καθε σταδιο της βαφης. Συμφωνησε γιατι οπως μου ειπε ηταν σιγουρος για την δουλεια του. Κλειστηκε το ραντεβου αλλα δεν θα μπορουσα να αφησω το αυτοκινητο τα βραδια μεσα γιατι ηταν γεματο, (ειχε πολυ δουλεια, με ακριβα ακομα και με πολυ φτηνα αυτοκινητα που ερχοντουσαν συνεχεια). Συμφωνησα και μαλιστα ανακουφιστηκα γιατι ηθελα να παιρνω το αμαξι σπιτι. Θα εβαφα μονο το φτερο, και θα αφηνα τον προφυλακτηρα να τον καθαρισω με αλοιφη.

Πρωτη μερα.

Ξεκινανε στις 9.00 που ανοιγουν!!! εχω φτασει απο τις 8.00 και περιμενω!!! Ο φαναρτζης εβγαλε τον πισω προφυλακτηρα αμεσως με μικρα και ευγενικα χτυπηματακια με το χερι ξεκουμπωσε αμεσως. Κερδισε ποντους... εβγαλε και το πισω φως και διαφορα διακοσμητικα χωρις κοπανηματα και σπασιματα. Ολα τα κλιπς ζησανε και τα ξαναχρησιμοποιησαμε! Ξεκινησε το τριψιμο σε ολο το φτερο και καθαριστηκε ολη η επιφανεια. Στην γωνια περασαν ενα χερι ασταρι και το αφησαν να στεγνωσει καλα.

Δευτερη μερα.

Ετριψαν το ασταρωμενο μερος καλα με 2 χερια χαρτι το δευτερο ηταν πολυ ψηλο για να μην αφησει γραμμες. Ελεγχος με σκονη και με φακο για ατελειες στο στρωσιμο. Βρηκαμε 2 πολυ μικρες ατελειες με την σκονη, και τις στρωσαμε με ειδικο ασταρι. Τριφτηκε ξανα ολο το φτερο μαζι με το μερος που ειναι για επισκευη. Ελεγχος ξανα! Ολα καλα!


Τριτη μερα.

Η μερα της κρισης! Ηρθε ο χρωματογραφος!!! Εγινε ελεγχος στο διπλανο κομματι και παρθηκαν οι μετρησεις για να ερθει το χρωμα ακριβως στο ιδιο με το υπολοιπο αυτοκινητο και οχι στο περιπου! Προετοιμασία του χρωματος στο μηχανημα. ΛΕΥΚΟ ΠΕΡΛΑ!!! δύσκολο χρωμα και δυσκολη προσαρμογη. Ετοιμαστηκε η βαση του χρωματος και μετα φτιαχτηκε το δευτερο χερι που ειναι η περλα. Χρειαστηκε να γινει και αλλαγη της συνθεσης απο το ταμπελακι χρωματος του αυτοκινητου οπως προσταζε ο υπολογιστης!

Αν βαζαμε οτι λεει το ταμπελακι του αυτοκινητου θα ερχοταν στο 75% αλλα με τον χρωματογραφο εφτασε στο 98% !!! Αυτα τα νουμερα τα εβγαλε ο υπολογιστης που πηρε τις μετρησεις απο την διπλανη πορτα.

Πλυσιμο ολο φτερο για να μην μεινει τιποτα πανω και χαλασει την βαφη. Προσεκτικο στεγνωμα και το καλυψανε με τις κλασσικες ταινιες και πλαστικα. Εγινε προσεκτικη μονωση ωστε να μην περασει η βαφη στο υπολοιπο αυτοκινητο.

Μπηκε ο Ηλιας με το πιστολι βαφης με την λευκη βαση και εστρωσε το πρωτο χερι. Το αφησαμε στον φουρνο περιπου μια ωρα για να ψηθει καλα. Φαινοταν η διαφορα με το υπολοιπο αλλα δεν ειχε μπει η περλα. Μετα απο λιγο μπηκαμε μεσα και περασε το δευτερο χερι, την περλα! Ξανα το αφησαμε για καμια ωριτσα να ψηθει. Τωρα φαινοταν ακριβως οπως και το υπολοιπο αυτοκινητο το χρωμα! Ελεγχος και ουτε ενα σπασιμο ουτε μπιμπικι ουτε φλοιο πορτοκαλιου... τιποτα! Σαν εργοστασιο. Περασαμε και το λουστρο μετα απο λιγο, και εγινε ελεγχος ξανα. Καποια μπιμπικακια βγηκαν με τον λουστρο αλλα τριφτικανε και φυγανε ολα.

Βγηκε το αμαξι εξω απο τον φουρνο και το κοιταξαμε στο φως της ημερας και με φακο μετα, και βρηκαμε και αλλα 2-3 μικροσκοπικα μπιμπικακια που καθαριστηκαν αμεσως. Καθησα γυρω στην 1 ωρα και το ψιριζα απο εδω και απο εκει μεχρι να τους δωσω το ΟΚ ! στο τελος, ανακουφισμενος ειπα το ΝΑΙ.

Το πηρα σπιτι γιατι δεν ηθελαν να μονταρουν τα πραγματα πανω, αμεσως μετα απο την βαφη.


Τεταρτη μερα.

Μια που ειχε στεγνωσει καλα το χρωμα και ο λουστρος, ηρθε η ωρα του γιαλισματος. Μονωση ξανα και γυαλισμα με αλοιφες. Ο φανοποιος εβαλε το προφυλακτηρα, φωτα, πλαστικα και τα ψιλολογια απο μεσα που ειχαμε βγαλει και το μονταρε με την ιδια προσοχη που τα εβγαλε την πρωτη μερα. Ολα κουμπωσαν αμεσως χωρις κανενα προβλημα. Η γωνια που ειχε βαφτει ειχε ερθει προσωπο με τον προφυλακτηρα και δεν φαινοταν τιποτα οτι ειχε στραβωσει πριν απο λιγες μερες.

Ελέγχτηκε με μετρητή βαφής και βρέθηκε ακριβώς όπως το υπόλοιπο αυτοκίνητο χωρίς να έχει φύγει ούτε ένα χιλιοστό απο τα υπόλοιπα κομμάτια!!!!

Το χρωμα ηταν λες και ηταν της μαμας του απο το εργοστασιο! Εμεινα πολυ ευχαριστημενος τοσο με τον φανοποιο οσο και την βαφη απο τον Ηλια. Η δουλεια ηταν εκτος απο επαγγελματικη ηταν και ποιοτικη! Εμεινα τοσο ευχαριστημενος που απο οτι μου ειχε ζητησει, εδωσα παραπανω γιατι μου αρεσε η δουλεια του, και πιστευα οτι αυτα που ζηταγε ηταν πολυ λιγα για ολη την δουλεια που ειχε κανει. Ενω δεν ειχα φιλο μπογιατζη γιατι δεν μπορουσα να βρω καποιον σωστο επαγγελματια, τωρα ξερω που θα εμπιστευω ξανα το αυτοκινητο μου!

Τον συστηνω ανεπιφυλακτα στους φιλους μου! Αν τον χρησιμοποιησετε πειτε οτι διαβασατε εδω, θα σας προσεξει σαν και μενα.
α (1).jpg

α (2).jpg

α (3).jpg

α (4).jpg

α (5).jpg
Τελευταία επεξεργασία από PGP και Δευτ Σεπ 04, 2023 10:33 pm, έχει επεξεργασθεί 5 φορά/ες συνολικά
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό nick_89 » Τετ Φεβ 07, 2018 8:34 pm

Τέλεια!!
Στο Πειραιά υπάρχουν πρώτης ποιότητας χώροι για τετοια πράγματα. Μηχανουργεια, βαφεις, αναλωσιμα και άλλα πολλά, χωρίς το ακριβό περιτύλιγμα και χωρίς ο χώρος να είναι σπονσοραρισμένος απο περιοδικό.

ταξιδιάρα ψυχή..
Vitara Virus
Raptorian
Άβαταρ μέλους
nick_89
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 21797
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 6:26 pm
Τοποθεσία: Αθήνα GR
Λάστιχα: General Grabber AT
Διάσταση ελαστικών: 285/70/ R17
Suspension: Fox Racing
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Scotsman
Name: Νίκος

Re: ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό PGP » Τετ Φεβ 07, 2018 9:49 pm

Αισθανθηκα οτι τον εκλεβα στο τελος με ολη αυτη την ταλαιπωρια που εκανε, να μου παρει τα μισα και λιγοτερα απο οσα θα μου παιρνανε αλλοι επισημοι βαφεις!!!
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό nick_89 » Τετ Φεβ 07, 2018 10:31 pm

Μια χαρά!! Καλορίζικος και θα τον έχουμε στα υπ' όψην για να βάψουμε το καπό μας :mrgreen:

ταξιδιάρα ψυχή..
Vitara Virus
Raptorian
Άβαταρ μέλους
nick_89
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 21797
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 6:26 pm
Τοποθεσία: Αθήνα GR
Λάστιχα: General Grabber AT
Διάσταση ελαστικών: 285/70/ R17
Suspension: Fox Racing
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Scotsman
Name: Νίκος

Re: Φανοποιός ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό panoshm » Τετ Φεβ 07, 2018 11:41 pm

Φοβερή δουλειά φαίνεται!

Το να το αναφέρεις εδώ είναι το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις :!: :clap: :clap:

Έγινε εμπλουτισμός του τίτλου για καλύτερα αποτελέσματα στην αναζήτηση ;-)
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό PGP » Πέμ Φεβ 08, 2018 1:07 am

Ειχε μια φερραρι μεσα στο μαγαζι ... κιτρινη!!! Και δεν καταλαβαινες που ειχε βαψει και που το ειχε κοψει!
Ο χρωματογραφος με εντυπωσιασε σαν λειτουργια!
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό P GV O9 » Παρ Φεβ 09, 2018 1:38 pm

Εξαιρετικά λεπτομερής η όλη αναφορά και το ίδιο χρήσιμη!!!
Μπράβο στον επαγγελματισμό του συγκεκριμένου για την ποιόητα δουλειάς
και εξυπηρέτησης!!!
:clap: :clap: :clap:
Με VITARA παρέα η ζωή είναι ωραία στα βουνά όλη μέρα!!!
Άβαταρ μέλους
P GV O9
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 4:00 pm
Τοποθεσία: ΛΑΜΙΑ
Λάστιχα: MICHELLIN LATITUDE CROSS
Διάσταση ελαστικών: 225/70 R16
Suspension: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Re: Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Παρ Φεβ 09, 2018 3:17 pm

PGP έγραψε:.... στο τελος, ανακουφισμενος ειπα το ΝΑΙ.
Να ζήσετε Παναγιώτη! :lol: :lol: :lol: :lol:
Φοβερή περιγραφή.... :lol: :lol: :lol:
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37834
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό PGP » Παρ Φεβ 09, 2018 4:00 pm

Ειχα στενοχωρηθει και αγχωθει οτι δεν θα πετυχει το χρωμα.
Για ενα τοσο μικρο χτυπηματακι να μπω σε διαδικασια να το βαψω...
Ποτε παλιοτερα οι μπογιατζηδες, δεν μου ειχαν πετυχει την αποχρωση σωστα σε αλλες δουλειες... ολοι στο εμπειρικο.
Δεν μπορεις να φανταστεις την χαρα μου οταν τελειωσε.
Εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος και να το πω σε 2 φιλους μου οτι υπαρχει μερακλης μαστορας ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω στους φιλους μου αλλα και στον μαστορα.
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Παρ Φεβ 09, 2018 9:34 pm

PGP έγραψε:..... και να το πω σε 2 φιλους μου οτι υπαρχει μερακλης μαστορας ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω στους φιλους μου αλλα και στον μαστορα.

Σωστός! :handgestures-thumbup: Μόνο που μέσω του φόρουμ μας, το λες όχι σε 2, αλλά σε 1002! :headbang: :dance:
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37834
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Κυρ Φεβ 18, 2018 12:47 am

Μπράβο στον επαγγελματία, φυσικά και θα χρειαστεί κάποια στιγμή λόγω γρατζουνιών
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό Μέρμιγκας Ιωάννης » Τετ Φεβ 28, 2018 1:31 pm

Eυχαριστώ για την περιγραφή. :clap: :clap:
Προγραμματιζω επισκεψη ταμάλα.
Μέρμιγκας Ιωάννης
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί Ιαν 23, 2018 11:44 am
Τοποθεσία: Αθήνα/Ερμιόνη/Μπράλος
Λάστιχα: 235/60/16
cb: Όχι
Aka: Yannis_Mgr
Name: Γιάννης

Re: Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό ArisR » Τετ Φεβ 28, 2018 3:44 pm

Μπραβο του και μπραβο σου που το αναφερεις..
Μπορεις να μας πεις το κοστος; Δεν εχω ιδεα, δεν εχω βαψει ποτε τιποτα...
Άβαταρ μέλους
ArisR
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 12, 2018 3:59 am
Λάστιχα: Yokohama Geolandar G015
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: kayaba - mad
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αρης

Re: Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό kons » Τετ Φεβ 28, 2018 9:30 pm

Με συγχωρείται ρε παιδιά αν μου ξέφυγε κάτι, αλλά σε ποια διεύθυνση είναι ?
750 grains of diplomacy
Άβαταρ μέλους
kons
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 869
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 04, 2008 6:48 pm
Τοποθεσία: Worldwide
Λάστιχα: Τoyo O/C AT+
Suspension: King Springs
cb: Ναι
Name: Kωνσταντίνος

Re: Φανοποιός, βαφεας ΗΛΙΑΣ ΚΙΖΙΔΗΣ

Δημοσίευσηαπό PGP » Τετ Φεβ 28, 2018 9:48 pm

Το αμαξι μου εχει περλα χρωμα και δεν ειναι ιδια η διαδικασια βαφης με τα κλασσικα μεταλλικα χρωματα.
Γι αυτο το λογο ειναι και σχεδον απιθανο να ταιριαξει το χρωμα αλλα και η διαδικασια που εχει επιπλεον σταδια που αυξανουν την τιμη.
Και να σου πω οτι πληρωσα μια τιμη ¨Α¨ δεν θα εχει σχεση με μια δουλεια που θα θελησεις να κανεις σε καποιο αλλο αμαξι.
Καθε δουλεια αναλογα του τι χρειαζεται ειναι λογικο να αλλαζει και η τιμη.
Βεβαια φανταζομαι θα εχει και καποια φασον τιμη ανα κομματι, αλλα δεν ρωτησα.
Λεωφόρος Θηβών 2, Βιομηχανικό και Σιδηροδρομικό Πάρκο, 18543 Πειραιάς Αττικής
Goggle maps περιοχη εδω. (37.9545931,23.6485769)
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Επόμενο

Επιστροφή στο Συνεργεία

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες