τζι-βι σοβαντισμα

τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό GATOZ » Πέμ Μάιος 23, 2019 4:42 pm

κυριοι,
το τζι βι επαρθει, τουλαχιστον επλερωθει, δια να ειμαθα ακριβεις, και αναμενεται την ερχομενη εβδομας
δεδόμενα
1. τζι-βι 5d / 2004 2.0, μαυρο, με αεριο brc και με αδεια επαγγελματικου, οι 2 πισω θεσεις, θυσια
2. γατος το θελει δια βουνον αγριον και μονον - δια ασφαλτος και λάιτ μάουντεν, εχωμε
3. σακκας

Στοχοι
1. αψηλωμα
2. διαφορικεματοκρεμασματα
3. επισκευαι αν θελει
4. μπορει και αφαιρεσις αεριου
5. μαζεματα αν θελει
7. σαλονι νεοταπετσαρισμα, ειμαι σιχασιαρης
8. τζι-πι-ες και μπλεδοντο
9. θερμομετρο μεσα/οξω
10. αργατης ιδρωμενος
11. παπουτσολαστιχα
12. ποδιαι
14. φτιαξιμο ολου του πισω μερους με ντουλαπια εκατερωθεν και χωρο για σληπ
15. σιμπιερα μονιμη
16. κατραμι μεμβρανες πισω παραθυρια
17. φωτα + λεντομπαρα

γενικως οτι χρειαζεται για να παενει ασφαλτο με 120 ταξιδι και σε χωμα να κυνηγαει δια-μποση και σια αε

περιμενω προσθηκαι και προτασεις αμεσα, απο εβδομας θα ψαχνει η βικυ αντρα...
μιλφΑμαν
Άβαταρ μέλους
GATOZ
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2726
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2015 7:38 pm
Τοποθεσία: Πετρούπολη
Λάστιχα: Malatesta Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: 4wheelers +14
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: gatoz
Name: Θεοντόρε δη Γκρέιπ (τ νοτ)

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό BOSS » Πέμ Μάιος 23, 2019 4:47 pm

Με το καλο να ερθει στα χερια σου,να το φτιαξεις οπως αγαπας και να το ευχαριστηθεις στο επακρο!!! :handgestures-thumbupright:
Πυρ,γυνη και θαλασσα...

Άβαταρ μέλους
BOSS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9205
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 10:55 pm
Τοποθεσία: Συμη-Σαλαμινα
Λάστιχα: Crosswind M/T LingLong
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: +6
cb: Όχι
Εργάτης: Ναι
Aka: εκδρομοφαγος
Name: ΒΑΛΑΝΤΗΣ

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό GATOZ » Πέμ Μάιος 23, 2019 4:50 pm

ναι ρε συ μποση, θενκς αλλα επειδης γατος ασχετος με τζιβι-χωμα κλπ, χρειαζομαι και προτασεις-επεξηγησεις
μιλφΑμαν
Άβαταρ μέλους
GATOZ
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2726
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2015 7:38 pm
Τοποθεσία: Πετρούπολη
Λάστιχα: Malatesta Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: 4wheelers +14
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: gatoz
Name: Θεοντόρε δη Γκρέιπ (τ νοτ)

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό vic27 » Πέμ Μάιος 23, 2019 7:01 pm

Προς το παρόν, με το καλό να το παραλάβεις. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μοναχά τους :D
Άβαταρ μέλους
vic27
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4186
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2014 11:55 pm
Τοποθεσία: Νίκαια
Λάστιχα: BF ko2
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: αποστάτες +45 mm
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: vic27
Name: Βίκτωρας

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό Dimitris80 » Πέμ Μάιος 23, 2019 7:57 pm

Επειδή είναι μεγάλο και ωραίο project θα σου πρότεινα να το σκεφτείς και να καταλήξεις στο τι θα ήθελες να κάνεις με το αυτοκίνητο.
Έχοντας καταλήξει σε αυτό, εγώ θα πήγαινα σε μάστορες του χώρου να μου πούνε προτάσεις και επιλογές και κατά πάσα πιθανότητα θα το έφτιαχνα όλο σε έναν με τη μία, αν είχα τα χρήματα, για να μου κάνει και καλό deal.
Αν δεν τα έχεις, αρχίζεις με ψήλωμα, λάστιχα και ποδιές και σιγά σιγά προσθέτεις-επενδύεις ;-)
Μην το βιαστείς, φτιάξε το όταν θα νοιώθεις έτοιμος, για να ευχαριστηθείς και τη διαδικασία. Στα λέω για να τα ακούω και εγώ, που μέσα σε ένα χρόνο έχω ρήξει μπόλικα φράγκα σε "βελτιώσεις" :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Dimitris80
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Δευτ Απρ 03, 2017 1:15 pm
Τοποθεσία: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Λάστιχα: Κινέζικα
Διάσταση ελαστικών: 245/75/R16
Suspension: Custom
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Dimitris
Name: Δημήτρης

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό GATOZ » Πέμ Μάιος 23, 2019 9:06 pm

τζιμ,
ως γατος, μονιμως τρεχω...
αρα πρεπει και αυτο το προτζεκτ να το τρεξω να τελειωσει αμεσως.
μπατζετ υπαρχει ικανοτατο, ως επαγγελματικο το βιτ, ως μαλακας φορολογουμενος που κοβει τα παντα εγω, φορολογιεμαι με πανω απο 90%, αρα ενα πεντοχιλιαρο σημαινει ενα πεντακοσαρικο
περι μαστοριου, ειδε φακτ αρ 3.
τωρα επειδη ειναι απειρα τα μικροπραγματα, χρειαζομαι ιδεες ωστε στη φουρια μη ξεχαστει κατι.
...αφου το παραλαβω, δυσκολα θα ξαναφτιαξω κατι, οποτε βοηθεια απο το κοινο...

π.χ. για στερεου, τι χρειαζεται, τι υπαρχει, τι μπαινει? πχ android? με dvr? με sensors για tilt?
για σι-μπι επισης
για το βιτσιο μου με τα θερμομετρα τρομαρα μου, τι υπαρχει?
κλπ
μιλφΑμαν
Άβαταρ μέλους
GATOZ
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2726
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2015 7:38 pm
Τοποθεσία: Πετρούπολη
Λάστιχα: Malatesta Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: 4wheelers +14
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: gatoz
Name: Θεοντόρε δη Γκρέιπ (τ νοτ)

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό Dimitris80 » Πέμ Μάιος 23, 2019 11:43 pm

Για CB, θα πρότεινα. Δοκιμασμένο μηχάνημα από πολλούς στο club. Επίσης συνιστώ και το μαγαζί για επιλογή κεραίας, βάσης και καλωδίωση. Ο Γιάννης που έχω γνωρίσει εγώ είναι πάρα πάρα πολύ εξυπηρετικός και καλό άνθρωπος.
Τώρα για multimedia αναλόγως το budget και τις απαιτήσεις διαλέγεις. Αν θες χάρτες off road της ανάβασης πχ, θα πρέπει να έχει Garmin GPS. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το wikiloc οπότε με το android κινητό μου είμαι ΟΚ για off road navigation.
Ας πουν τη γνώμη τους και οι πιο έμπειροι και ειδικοί στο θέμα όμως, μιας και εγώ είμαι σχετικά νέος στο άθλημα :D
Άβαταρ μέλους
Dimitris80
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Δευτ Απρ 03, 2017 1:15 pm
Τοποθεσία: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Λάστιχα: Κινέζικα
Διάσταση ελαστικών: 245/75/R16
Suspension: Custom
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Dimitris
Name: Δημήτρης

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό nidi » Πέμ Μάιος 23, 2019 11:49 pm

Εγώ θα μιλήσω από πλευράς μου και σε ότι έχει να κάνει με διαβίωση και όχι με off road καθότι δεν είναι και το καλύτερο μου! Μία σκηνούλα οροφής θα σε ενδιέφερε? Να την βάλεις επάνω και να κοιμάσαι σε βούνα, σε θάλασσες, σε ρεματιές, σε λίμνες? Γιατί αν βάλεις πίσω συρτάρια που λες, πόθεν θα βάλεις τη στρωματσάδα? Εκτός αν πας στη λύση να στήνεις σκηνή (που κι αυτό σαν λύση μου αρέσει πολύ και μετριάζει πολύ το κόστος της σκηνής οροφής που θα σε πάει 1.5-2Κ).

Για το ψήλωμα πάντως, ή θα πας στην απλή λύση MAD+KYB να πάρεις 5 ποντάκια (αν δεν κάνω λάθος) χωρίς να πειράξεις τίποτε άλλο δομικά Ή θα τα μαρκαλέψεις όλα από χάμω και θα τους αλλάξεις τα φώτα με βάσεις ψηλώματος, αποστάτες, κλπ κλπ

Για το CB, δεν έχω αλλά πολύ κόσμος φοράει MIDLAND.

Για στέρεο, ή θα πας να πάρεις 5-7 ίντσες με οθόνες κεραίες τηλεοράσεις video και τα ρέστα, ή θα πάρεις ένα ταπεινό ραδιο-USB να του καρφώνεις το στικάκι να παίζεις τις μουσικάρες σου. Επειδή είσαι ψαγμένη τυπάρα όμως, ίσως θα μπορέσεις να καταφέρεις να κάνεις κάτι που προσπάθησα αλλά δεν το κατάφερα λόγω έλλειψης γνώσης και των σωστών resources. Να στήσεις ένα μικρό δίκτυο εντός οχήματος με ένα modem/ router, να καρφώσεις και ένα σκληρό και με μία ταμπλέτα να μπαίνεις στο δίκτυό σου και να βλέπεις/ ακούς ότι θες (το προσπάθησα παίρνοντας ένα modem με USB αλλά η σύνδεση με την ταμπλέτα ήταν πολύ αργή..)

GPS μόνο GARMIN (όρεξη και λεφτά να έχεις) εκτός αν κατεβάσεις πιο ψαγμένες εφαρμογές στην ταμπλέτα που λέγαμε οπότε δεν πάρεις καν gps device.

Για εργάτη, ότι και να πάρεις, αχρείαστος να είναι.. λογικά Made in China θα είναι αλλά επώνυμος από Αμερική.. μονάχα να έχει συνθετικό σχοινί ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.. πολύ πιο ελαφρύ, εύχρηστο & ασφαλές σε σχέση με το συρματόσχοινο!

Για ποδιές κοίτα τις προσφορές/ ομαδικές παραγγελίες του club!

Για λάστιχα, κατά τη γνώμη μου ΜΟΝΟ BFGoodrich Ολ/ μαντ τερέν.. εγώ στο ίδιο μοντέλο είχα καταφέρει να φορέσω 235/70 που είναι ελάχιστα πιο μεγάλα απτο εργοστασιακό και πατούσε ακόμα πιο καλά για το βάρος του το όχημα.. απλά να έχεις στο νου σου ότι αν πας σε αυτή τη διάσταση, δε θα χωρούν αλυσίδες! Για ζάντες δεν έχω ιδέα!

Για μεμβράνες θα πας στον Γιάννη που είναι και κοντοχωριανός σου στο Περιστέρι (JOHNV6.. έχει προσφορά για τα μέλη). Απλά ο καλύτερος!

Για λεντόμπαρα, χωρίς να είμαι κάθετος αλλά μόνο από την εμπειρία μου, είναι από τα πιο άχρηστα αξεσουάρ σε 4χ4 εκτός αν πας για nigh safari στο Ngorongoro!! Ο Γιώργαρος μας -καλή του ώρα- ήταν μύστης των νυχτερινών αλλά ειλικρινά.. πόσες νυχτερινές θα κάνεις για να κάνεις τη νύχτα μέρα?? Μετά τις 8, θα πρέπει ήδη να έχεις στήσει, να έχεις πετάξει το κρέας/ ψάρι στη θράκα και να είσαι στην 3η παγωμένη μπύρα!!

Και τώρα που είπα παγωμένη μπύρα, αντί για λεντόμπαρες και χριστουγεννιάτικα λαμπάκια, πάνε παρε μία ψυγειάρα 12V ή cooler να κρατάς το κρέας και τη μπύρα παγωμένα!!

Αυτά από εμένα. Θα χαρώ πολύ να κάνουμε και ένα session από κοντά!! Ζηλεύω πολύ αυτή τη διαδικασία.. το κάναμε το 2011 ;)

Καλή επιτυχία στο project :geek:
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Παρ Μάιος 24, 2019 9:37 am

συμφωνω για την σκηνη οροφής(),για δυο λόγους:
1)σαν επαγγελματικό πεντάθυρο θεωρώ οτι θα έχεις θεματάκια σε πιθανό έλεγχο απο "περίεργο" όργανο της τάξης (τα πέρασε και κάποιος γνωστός με ngv επαγγελματικό, το οποίο όμως είχε καθισματα πίσω και πιθανόν εξόργισαν το όργανο). Άρα θα πρότεινα να κάνεις κάτι πιο διακριτικό πίσω (και ίσως ανάλογο με την φύση του ΚΑΔ) η σκηνή οροφής θα σε βοηθήσει σε αυτό γιατι το υπονοδωμάτιο και οι κατασκευές του μεταφέρετε εκτός οχήματος
2)δεν θα έχεις απλωσε-μαζεψε στρώμα, βαλε το ψυγείο στην άκρη, πάρε την βαλίτσα, τράβα μπροστά τα καθίσματα. Γυρνάς μανιβέλα, ανεβαίνεις κοιμάσαι και αντίστροφα . Και έχεις όλο τον χώρο πίσω για να κουβαλάς οτι σου κατέβει.
Βέβαια άντε να κατέβεις για κατουρήμα στις 4-5 το πρωί απο κει πάνω :lol: :lol: ..αυτό είναι για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Παρ Μάιος 24, 2019 9:46 am

Για τσισάκια χουνί με λάστιχο :lol: :lol:
Το είδα σε στρατιωτικά ελικόπτερα.

Τελικά Vitarotroxospito θέλεις να κάνεις ή
αυτοκίνητο να σκαρφαλώνει στα βουνά για λασποδρομίες :think:
Διότι με τόσο φορτίο δεν το βλέπω να σκαρφαλώνει.
Τελευταία επεξεργασία από stelios8ess και Παρ Μάιος 24, 2019 10:01 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό Dimitris80 » Παρ Μάιος 24, 2019 9:50 am

Antonioz έγραψε:συμφωνω για την σκηνη οροφής(),για δυο λόγους:
1)σαν επαγγελματικό πεντάθυρο θεωρώ οτι θα έχεις θεματάκια σε πιθανό έλεγχο απο "περίεργο" όργανο της τάξης (τα πέρασε και κάποιος γνωστός με ngv επαγγελματικό, το οποίο όμως είχε καθισματα πίσω και πιθανόν εξόργισαν το όργανο). Άρα θα πρότεινα να κάνεις κάτι πιο διακριτικό πίσω (και ίσως ανάλογο με την φύση του ΚΑΔ) η σκηνή οροφής θα σε βοηθήσει σε αυτό γιατι το υπονοδωμάτιο και οι κατασκευές του μεταφέρετε εκτός οχήματος
2)δεν θα έχεις απλωσε-μαζεψε στρώμα, βαλε το ψυγείο στην άκρη, πάρε την βαλίτσα, τράβα μπροστά τα καθίσματα. Γυρνάς μανιβέλα, ανεβαίνεις κοιμάσαι και αντίστροφα . Και έχεις όλο τον χώρο πίσω για να κουβαλάς οτι σου κατέβει.
Βέβαια άντε να κατέβεις για κατουρήμα στις 4-5 το πρωί απο κει πάνω :lol: :lol: ..αυτό είναι για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα

Ή πιο απλά και πιο φτηνά, αγοράζεις μία που θέλει τον ίδιο (μπορεί και λιγότερο) χρόνο για στήσιμο και τη φυτεύεις κάτω από ένα δέντρο ή από την τέντα του αυτοκινήτου σου :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Dimitris80
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: Δευτ Απρ 03, 2017 1:15 pm
Τοποθεσία: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Λάστιχα: Κινέζικα
Διάσταση ελαστικών: 245/75/R16
Suspension: Custom
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Dimitris
Name: Δημήτρης

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Παρ Μάιος 24, 2019 9:57 am

Εχει να πεσει πολυ γραψιμο σε αυτο το νημα :lol:
Συμφωνω απολυτα με τον Νικο για την σκηνη ,,,,μεγαααλη ευκολια :D
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11405
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό ΜΠΑΟΥ » Παρ Μάιος 24, 2019 10:04 am

πέτσωσέ το όλο πίσω και πρίν τα μπροστά καθίσματα κάνε το τελευταίο φύλο με μεντεσέδες (όταν βάζεις το φουσκωτό στρώμα επάνω θα τραβάς τα καθίσματα εμπρός θα ανοίγεις το φύλο και θα έχεις κρεβατάρα)

τη μποτίλια άμα θες να την κρατήσεις υπάρχουν λύσεις και για απο κάτω.

ανάρτηση-επικοινωνίιες- recovery- φωτισμός- λάστιχα το πάς σε μάστορα του είδους ανακοινώνεις το μπάτζετ και στο φτιάχνει.

και το βασικότερο μπειμπιλίνο απο κάτω.

του χρόνου άμα βαρεθείς να τραβιέσαι με τον εργάτη βάλε και ένα μπλοκέ πίσω να γλυτώσεις κατά το 1/2.

η άποψή μου είναι οτι καλύτερα να έχεις ένα εργαλείο στημένο εκδρομικά και ας χάνει λίγο σε προσπέλαση εμποδίων γιατί στο τέλος καταλήγεις με ένα μόνιμο εργοτάξιο.
Τελευταία επεξεργασία από ΜΠΑΟΥ και Παρ Μάιος 24, 2019 10:15 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
τσακωμένος με την άσφαλτο (quality-passed συγκρουόμενα vitara 1.6-8v, jimny 1.3 grand vitara 1.6-16v)
current test ford fiesta ecoboost 100ps
Άβαταρ μέλους
ΜΠΑΟΥ
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: n.york
Λάστιχα: hankook
Διάσταση ελαστικών: 195/50-15
Suspension: sach st
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: γορίλας
Name: ΝΙΚΟΣ

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό Tony Louk » Παρ Μάιος 24, 2019 10:11 am

Θοδωρή, αν συζητήσεις και με το ΔΙΑ, πιστεύω θα σου πεί ότι η σκηνή στην οροφή είναι μάλλον κακή για off-road, και λόγω ύψους (κλαδιά, ανέβασμα κέντρου βάρους του αυτοκινήτου), αλλά και λόγω έξτρα βάρους.

Πιστεύω η καλύτερη λύση, για το θέμα του ύπνου είναι κατάργηση υγραερίου και κάποιο "ψευδοπάτωμα" με συρτάρια από κάτω + φουσκωτό στρώμα.

Έτσι και σε τυχαίο έλεγχο, θά βλέπουν πίσω ένα επίπεδο πάτωμα για φόρτωμα.

Ίσως και μία τροχοσκηνή αλά Αντονιοζ, να είναι καλή ιδέα!
NV 1.6 Diesel AllGrip GLX TCSS (Automatic)
Συν/χος Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος μηχανικός ΕΜΠ
Άβαταρ μέλους
Tony Louk
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9275
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2017 6:18 pm
Τοποθεσία: Χαλκούτσι Ωρωπού
Λάστιχα: Lat.cross/Malatesta Kobra
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17-215/65/16
Suspension: +4/5 cm (αποστ+λαστ)
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Name: Αντώνης

Re: τζι-βι σοβαντισμα

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Παρ Μάιος 24, 2019 11:46 am

Dimitris80 έγραψε:Ή πιο απλά και πιο φτηνά, αγοράζεις μία που θέλει τον ίδιο (μπορεί και λιγότερο) χρόνο για στήσιμο και τη φυτεύεις κάτω από ένα δέντρο ή από την τέντα του αυτοκινήτου σου :mrgreen:

Μπά δεν βγαίνει.. θες πολυ καλή pop up, εγω που πήρα πέρσι και μετά από μια φορά που την δούλεψα την κράτησα για να παίζουν τα παιδιά στην αυλή ..επίσης να θυμάσαι η pop up θέλει χώρο μέσα στο αυτοκίνητο όπως και τα στρώματα, αυτοφούσκωτα ή μη.
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Επόμενο

Επιστροφή στο Ιδιοκατασκευές

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης