Πως να το κανω πιο πολιτισμένο???

Πως να το κανω πιο πολιτισμένο???

Δημοσίευσηαπό Πλαντζουνας Γιαννης » Τετ Φεβ 06, 2019 10:33 pm

Καλησπερα στη ομαδα και παλι...6 περιπου μηνες που εχω στη ιδιοκτησια μου το vitaraκι μου(8v- 1995) δεν εχω κανένα παράπονο...θελω βέβαια να το βοηθησω λιγο αλλαζοντας αναρτησεις λαστιχα κτλ (οχι ψηλωμα) αλλα θα ηθελα να μου προτεινεται κατι ωστε να γινει οσο γινεται πιο πολιτισμενο στο χωμα γιατι αυτη την στιγμη κοπανιεται αρκετά και κυριως τι πρεπει να αλλαξω γιατι λογω ηλικιας δεν γνωριζω πολλα(μην με πιασουν και κοτσο)...η χρηση ειναι περιπου 60-40 και νορμαλ χωματοδρομους για το χομπι(κυνήγι)...
Πλαντζουνας Γιαννης
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2018 9:54 pm
Aka: Plantzoucrete
Λάστιχα: 205/70/15
cb: Όχι
Name: Γιαννης

Re: Πως να το κανω πιο πολιτισμένο???

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Πέμ Φεβ 07, 2019 3:18 pm

Συνονόματε όταν λες να αλλάξεις αναρτήσεις, εννοείς και ελατήρια; Έχουν πέσει αυτά που φοράει; Ή απλά θες καινούργια αμορτισέρ κι ένα νέο ελαστικό για νορμάλ χωματόδρομους; :think:
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Co-Αdmin
Co-Αdmin
 
Δημοσιεύσεις: 37035
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Aka: Καλτσόγιαννος ή Τζιτζιλόνης
Λάστιχα: Yokohama Geolandar G015
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Πως να το κανω πιο πολιτισμένο???

Δημοσίευσηαπό Tasos1981 » Πέμ Φεβ 07, 2019 8:43 pm

Αμα σου κοπαναει πολυ κοιτα τις πιεσεις στα λαστιχα.
Άβαταρ μέλους
Tasos1981
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2018 8:54 pm
Aka: Tasos
Λάστιχα: Michellen latitude
cb: Όχι
Name: Tασος

Re: Πως να το κανω πιο πολιτισμένο???

Δημοσίευσηαπό Πλαντζουνας Γιαννης » Παρ Φεβ 08, 2019 4:08 am

Αυτο ακριβως...κοπαναει αρκετα νομιζω...αλλα δεν ξερω τι ακριβως να κανω για να το "βοηθησω" λιγακι...λαστιχα φοραω 205/70/15 και πιεση εχω στα 25...οι αναρτησεις κτλ ειναι σχετικα καλες απλα λεω μήπως με κατι αλλο παει λιγο καλυτερα...
Πλαντζουνας Γιαννης
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2018 9:54 pm
Aka: Plantzoucrete
Λάστιχα: 205/70/15
cb: Όχι
Name: Γιαννης

Re: Πως να το κανω πιο πολιτισμένο???

Δημοσίευσηαπό panoshm » Παρ Φεβ 08, 2019 9:52 am

Με 25 πίεση σε κροκάλα θα κοπανάει... αν το κατεβάζεις στα 22 θα είσαι καλύτερα ;-)
ΕικόναGV2.0 5DFreestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 29993
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Λάστιχα: BF Goodrich A/T K02
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: OME/MAD(+8cm)
cb: Ναι
Name: Πάνος


Επιστροφή στο Αναρτήσεις/Λάστιχα

costas66 Τρί Απρ 23, 2019 1:22 am Καλό δρόμο Διονύση.
ΔΙΑΣ Τρί Απρ 23, 2019 1:21 am Καλημέρα σε όλους
stelios8ess Δευτ Απρ 22, 2019 10:45 pm AAA Tony δεν το έχετε εσείς; Μετά τον Επιτάφιο πάμε για τσίπουρα και θαλασσινά.
Tony Louk Δευτ Απρ 22, 2019 10:17 pm M. Παρασκευή & τσιπουράδικο....τσου...τσου.... τσου... Σόδομα & Γόμορα γίναμε .....
Tzivitzonis Δευτ Απρ 22, 2019 9:09 pm @Dafi: σε ποιές συζητήσεις π.χ. δε σε αφήνει να μπεις;
Dafi Δευτ Απρ 22, 2019 7:04 pm Καλησπέρα κ καλές γιορτές σε όλο το φόρουμ, μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνεται να μπορώ να δω όλες τις δ.συζητησεις γτ σε κάποιες δεν προσβαση
kostasgal Δευτ Απρ 22, 2019 6:15 pm eliaszim κανόνισες τσιπουράδικο για μετά τον επιτάφιο ή ακόμη βάλε + 2 ατομα
Tony Louk Δευτ Απρ 22, 2019 4:39 pm Πάρε τα χρυσά κλειδιά....(ο έχων χρυσό αυτοκίνητο...έχει και χρυσά κλειδιά) χε χε χε!
Στράτος Δευτ Απρ 22, 2019 4:21 pm Ψιτ ψιτ ψιτ.......θέλω και εγώ να γράφω σε κλειδωμένα τοπικ...........πως γίνεται....;;;;;;;;; χεχε!!!!
arahova Δευτ Απρ 22, 2019 10:32 am Καλημέρα και Καλή Μεγάλη Εβδομάδα.
stelios8ess Δευτ Απρ 22, 2019 10:09 am Καλημέρααα.... καλή Μεγάλη Εβδομάδα
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2019 7:45 am Καλημέρα και και καλή εβδομάδα.
lss_00 Δευτ Απρ 22, 2019 7:10 am Καλημέρα.....
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Απρ 22, 2019 1:24 am Καλημερα και καλη Μεγαλη Βδομαδα Δια!
ΔΙΑΣ Δευτ Απρ 22, 2019 1:24 am Καλημέρα σε όλους και καλή ΜΕΓΆΛΗ ΕΒΔΟΜΆΔΑ
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2019 11:16 pm Την Μ.Τετάρτη 24-4-2019 στον Μπάκα στην Πεντέλη έχουμε λέμε ;-) .
panoshm Κυρ Απρ 21, 2019 11:14 pm Άντε λυσσάρηδες, βγήκε ο καφές... :mrgreen:
Σταύρος 4x4 Κυρ Απρ 21, 2019 10:58 pm :coffee: :text-givemebeer: :coffee: :text-givemebeer: :mrgreen:
gi@nn@kis Κυρ Απρ 21, 2019 7:09 pm Ναιιιι ... θα βγαλουμε καφε;;;;; και οοσοι μπορούν ...
Σταύρος 4x4 Κυρ Απρ 21, 2019 6:17 pm Μ Τετάρτη θα έχει καφέ, για όποιους δεν φύγουν , όπως εγώ :mrgreen: :text-givemebeer:
david_bodo Κυρ Απρ 21, 2019 11:25 am Καλημέρα σε όλους!!!!
stelios8ess Κυρ Απρ 21, 2019 10:12 am Καλημέρααα...
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2019 8:53 am ΙΩΑΝΝΗ Π καλημέρα.Ρίξε μαι ματιά .
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2019 6:50 am Καλημέρα σας.
ΙΩΑΝΝΗΣ Π Σάβ Απρ 20, 2019 4:08 pm Χαιρεται.Μολις απεκτησα ενα NGV 1.6.Μενω στην Ανδρο και θα ηθελα να εχω την καρτα του VITARACLUB.Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω;
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης