ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό panoshm » Δευτ Σεπ 22, 2014 3:32 pm

vitaroulas έγραψε:Μέχρι τώρα είχα συναντήσει μόνο περιπτώσεις να κομπλάρουν λιγότερο. Πρώτη φορά ακούω να κομπλάρουν περισσότερη ώρα :think:
Και εγώ, αλλά μάλλον η μικρή αύξηση της κατανάλωσης που παρατηρώ το τελευταίο 6μηνο ίσως επιβεβαιώνει αυτή τη παρατήρηση.... Δε μπορώ να είμαι και με ένα ξύλο μαζί μου και να κατεβαίνω κάθε φορά να βλέπω πότε κομπλάρει και πότε όχι ο ανεμιστήρας :doh: αφού αυτός δουλεύει "τρελά" έτσι κι αλλιώς...
extarifman έγραψε:1: πλαστικό είναι, το τρύπησα του έκανα βόλτες και μετά έβαλα θερμοκολλα υψηλής θερμοκρασίας.
2: υπάρχει η πιθανότητα ηλεκτρόλυσης αν και η το εξάρτημα είναι το ίδιο υλικό με τη βαλβίδα. Δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα έως τώρα, άλλα ουτως η αλλωσ από τη βαλβίδα περνάει το αρνητικό για να δώσει εντολή και όχι το θετικό για αυτό έβαλα και το ρελε.
3: νομίζω πως ναι, αλλά θα συναντήσεις πολλές αντιδράσεις όπως είχα εγώ όταν το πρώτο σκέφτηκα (δες την αρχή του topic)
Την 1η αντίδραση την είχα από το συνεργείο... βέβαια δεν μπήκαμε σε τόσες λεπτομέρειες.... Εγώ το σκέφτομαι πάντως σοβαρά να το κάνω όταν χρειαστεί να αλλάξω ψυγείο (μέχρι τώρα δόξα το Θεό, πάνε όλα καλά με το μαμά ψυγείο μου) και να βάλω μεταλλικό από χαλκό για να καθαρίζεται κιόλας, και να κάνω το βεντιλατέρ ηλεκτρικό.... με bypass όπως και εσύ κλπ κλπ κλπ..... Το θέμα με την ηλεκτρόλυση με απασχολεί όμως, εξού και ρωτάω για τα μέταλλα που υπάρχουν στο κύκλωμα ψύξης......

Όπως καταλαβαίνεις η ιδέα σου, έχει ανάψει φωτιές σε αρκετό κόσμο :whistle: :mrgreen:
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό extarifman » Δευτ Σεπ 22, 2014 6:42 pm

panoshm έγραψε:
vitaroulas έγραψε:Μέχρι τώρα είχα συναντήσει μόνο περιπτώσεις να κομπλάρουν λιγότερο. Πρώτη φορά ακούω να κομπλάρουν περισσότερη ώρα :think:
Και εγώ, αλλά μάλλον η μικρή αύξηση της κατανάλωσης που παρατηρώ το τελευταίο 6μηνο ίσως επιβεβαιώνει αυτή τη παρατήρηση.... Δε μπορώ να είμαι και με ένα ξύλο μαζί μου και να κατεβαίνω κάθε φορά να βλέπω πότε κομπλάρει και πότε όχι ο ανεμιστήρας :doh: αφού αυτός δουλεύει "τρελά" έτσι κι αλλιώς...
extarifman έγραψε:1: πλαστικό είναι, το τρύπησα του έκανα βόλτες και μετά έβαλα θερμοκολλα υψηλής θερμοκρασίας.
2: υπάρχει η πιθανότητα ηλεκτρόλυσης αν και η το εξάρτημα είναι το ίδιο υλικό με τη βαλβίδα. Δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα έως τώρα, άλλα ουτως η αλλωσ από τη βαλβίδα περνάει το αρνητικό για να δώσει εντολή και όχι το θετικό για αυτό έβαλα και το ρελε.
3: νομίζω πως ναι, αλλά θα συναντήσεις πολλές αντιδράσεις όπως είχα εγώ όταν το πρώτο σκέφτηκα (δες την αρχή του topic)
Την 1η αντίδραση την είχα από το συνεργείο... βέβαια δεν μπήκαμε σε τόσες λεπτομέρειες.... Εγώ το σκέφτομαι πάντως σοβαρά να το κάνω όταν χρειαστεί να αλλάξω ψυγείο (μέχρι τώρα δόξα το Θεό, πάνε όλα καλά με το μαμά ψυγείο μου) και να βάλω μεταλλικό από χαλκό για να καθαρίζεται κιόλας, και να κάνω το βεντιλατέρ ηλεκτρικό.... με bypass όπως και εσύ κλπ κλπ κλπ..... Το θέμα με την ηλεκτρόλυση με απασχολεί όμως, εξού και ρωτάω για τα μέταλλα που υπάρχουν στο κύκλωμα ψύξης......

Όπως καταλαβαίνεις η ιδέα σου, έχει ανάψει φωτιές σε αρκετό κόσμο :whistle: :mrgreen:

Το θέμα της ηλεκτρολυσης το ειχα σκεφτεί και εγώ αλλά δε ξέρω τελικα κατά πόσο επηρεάζει. Δωσε μου λίγο τα φώτα σου. Είχα διαβάσει κάπου οτι υπάρχει ασυμβατότητα με το καπάκι και το χαλκό του ψυγείου οποτε τα σωματίδια που δημιουργουνται φραζουν το ψυγείο. Εγώ πάντως δεν είχα αντιμετωπισει τέτοιο θέμα και ουτως η αλλως προσπαθώ να αλλαζω συχνά παραφλου. Το μόνο που είδα ήταν να έχει πιάσει η βαλβιδα που έβαλα μια πράσινη μακα επανω της. Δε ξέρω το θεμα της ηλεκτρολυσης θελει πολύ συζήτηση. Πάντως ψαχνοντας το θέμα στο google ειδα οτι και άλλα αυτοκίνητα εχουν το ιδιο θέμα και εχουν βρει τη λύση με ενα ειδικό υγρό που κάνει τη δουλεια του ανοδίου που υπάρχει στους θερμοσιφωνες.
Πάντα για να κερδίσεις από κάπου πρέπει να χάσεις από κάπου αλλού (Α.Δ.Μ.Ε.)
Άβαταρ μέλους
extarifman
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 2:08 am
Λάστιχα: Geolandar
Suspension: μαμακα
cb: Όχι
Name: kostas

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό extarifman » Δευτ Σεπ 22, 2014 9:52 pm

fteriel έγραψε:Παρα πολυ καλη πατεντα! Μπορεις να δωσεις πληροφοριες για τον τυπο βεντιλατερ που χρησιμοποιησες?


Παραπλήσιο με αυτό: http://www.spalautomotive.com/eng/produ ... P70_LL-41A
Πάντα για να κερδίσεις από κάπου πρέπει να χάσεις από κάπου αλλού (Α.Δ.Μ.Ε.)
Άβαταρ μέλους
extarifman
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 2:08 am
Λάστιχα: Geolandar
Suspension: μαμακα
cb: Όχι
Name: kostas

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό Ex.kostas » Δευτ Σεπ 22, 2014 10:35 pm

Η βαλβίδα σε τι θερμοκρασία δίνει εντολή για να ανάψει το βεντιλατερ :?:
SV1SAW
Άβαταρ μέλους
Ex.kostas
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 24, 2010 5:52 pm
Τοποθεσία: Ν.ΦΙΛΟΘΕΗ
Λάστιχα: MAXXIS MUD
Διάσταση ελαστικών: 245/70/16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Κώστας

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό extarifman » Δευτ Σεπ 22, 2014 11:10 pm

Ex.kostas έγραψε:Η βαλβίδα σε τι θερμοκρασία δίνει εντολή για να ανάψει το βεντιλατερ :?:

87ºC on 82ºC off θερμοστάτης 85ºC (έτσι όταν έχεις ταχύτητα ανοίγει ο θερμοστάτης και ψύχεται ο κινητήρας με τη ροή του αέρα στο ψυγείο χωρίς να ανάβει το βεντιλατερ.)
Πάντα για να κερδίσεις από κάπου πρέπει να χάσεις από κάπου αλλού (Α.Δ.Μ.Ε.)
Άβαταρ μέλους
extarifman
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 2:08 am
Λάστιχα: Geolandar
Suspension: μαμακα
cb: Όχι
Name: kostas

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό Ex.kostas » Δευτ Σεπ 22, 2014 11:18 pm

extarifman έγραψε:
Ex.kostas έγραψε:Η βαλβίδα σε τι θερμοκρασία δίνει εντολή για να ανάψει το βεντιλατερ :?:

87ºC on 82ºC off θερμοστάτης 85ºC (έτσι όταν έχεις ταχύτητα ανοίγει ο θερμοστάτης και ψύχεται ο κινητήρας με τη ροή του αέρα στο ψυγείο χωρίς να ανάβει το βεντιλατερ.)

Σε ευχαριστώ.
SV1SAW
Άβαταρ μέλους
Ex.kostas
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 24, 2010 5:52 pm
Τοποθεσία: Ν.ΦΙΛΟΘΕΗ
Λάστιχα: MAXXIS MUD
Διάσταση ελαστικών: 245/70/16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Κώστας

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό Tragistos » Πέμ Δεκ 18, 2014 6:00 pm

υπάρχει περίπτωση να μπορεί να μπει η βαλβίδα στην έξοδο του ψυγείου με ένα ταφ στο κολάρο και λίγο χαμηλότερη ρύθμιση;θεωρητικά δεν θα παίρνει τόσο εύκολα μπρος το βεντιλατέρ γιατί η βαλβίδα θα είναι πιο κάτω και θα έχει κρυώσει ήδη το νερό με την ροή του αέρα.

ρωτάω γιατί το τρύπημα του ψυγείου είναι λίγο ανορθόδοξη λύση.
Vitara 1.6 16V JLX 5d '94 Japan - VHF ICOM - CB MIDLAND
Άβαταρ μέλους
Tragistos
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2009 8:42 pm
Τοποθεσία: Άγιος Αθανάσιος Θεσ/νίκης
Λάστιχα: Yokohama G012 A/T-S
Suspension: KYB + 4cm
cb: Ναι
Name: Νίκος

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό Rallistas77 » Παρ Δεκ 19, 2014 11:02 am

Tragistos έγραψε:υπάρχει περίπτωση να μπορεί να μπει η βαλβίδα στην έξοδο του ψυγείου με ένα ταφ στο κολάρο και λίγο χαμηλότερη ρύθμιση;θεωρητικά δεν θα παίρνει τόσο εύκολα μπρος το βεντιλατέρ γιατί η βαλβίδα θα είναι πιο κάτω και θα έχει κρυώσει ήδη το νερό με την ροή του αέρα.

ρωτάω γιατί το τρύπημα του ψυγείου είναι λίγο ανορθόδοξη λύση.

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και 'γω όταν είδα το project, το έκαναν παλιότερα σε OPEL απ ότι θυμάμαι.
New Grand Vitara 1.6 (3d) μοντ:'08
Βόλος
"if in doubt....flat out..." colin mcrae
Άβαταρ μέλους
Rallistas77
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 15, 2011 2:36 pm
Τοποθεσία: Βόλος
Λάστιχα: Latitude Cross
Suspension: Μαμά
cb: Όχι
Aka: Rallistas77
Name: Θεόδωρος

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό Νικολόπουλος » Τετ Δεκ 24, 2014 12:09 am

το ειχα ακουσει οτι γινετε και επιτελους το βλεπω και στην πραγματικοτιτα....ωραιος,πολυ καλη δουλεια...Το βλεπω να το κανω και εγω στο V6 μου!!!! :clap: :clap: :clap:
Άβαταρ μέλους
Νικολόπουλος
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2014 2:41 pm
Τοποθεσία: Γλυφάδα-Αθήνα
Λάστιχα: HANKOOK A/T 225/75/1
Suspension: οτι να'ναι...
cb: Όχι
Aka: Nikolas
Name: Νικολας

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό extarifman » Παρ Δεκ 26, 2014 1:21 pm

Rallistas77 έγραψε:
Tragistos έγραψε:υπάρχει περίπτωση να μπορεί να μπει η βαλβίδα στην έξοδο του ψυγείου με ένα ταφ στο κολάρο και λίγο χαμηλότερη ρύθμιση;θεωρητικά δεν θα παίρνει τόσο εύκολα μπρος το βεντιλατέρ γιατί η βαλβίδα θα είναι πιο κάτω και θα έχει κρυώσει ήδη το νερό με την ροή του αέρα.

ρωτάω γιατί το τρύπημα του ψυγείου είναι λίγο ανορθόδοξη λύση.

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και 'γω όταν είδα το project, το έκαναν παλιότερα σε OPEL απ ότι θυμάμαι.

Καλησπέρα και χρονιά πολλά...
'Ολο το concept είναι ανορθόδοξο από τη στιγμή που παρεμβαίνεις στο σχεδιασμό του κατασκευαστή. Το τρύπημα του ψυγείου έγινε γιατί όσα αυτοκίνητα είχα με ventilater είχαν τη βαλβίδα πάνω στο ψυγείο και κοντά στο θερμοστάτη. Η λύση που λες δεν ακούγεται κακή και μπορεί να δουλεύει το ίδιο καλά, απλά επειδή δε μου δούλεψε με το ταφ στην είσοδο του ψυγείου σκέφτηκα ότι πάνω στο ψυγείο θα είναι ιδανικό. Άλλωστε είχα αγοράσει άλλο ψυγείο γιατί όταν είχα το πρόβλημα της υπερθέρμανσης μου είχαν πει οτι μπορεί να φταίει το ψυγείο. Το παλιό ψυγείο έχω τρυπήσει και έχω το καινούριο στην άκρη.
Πάντα για να κερδίσεις από κάπου πρέπει να χάσεις από κάπου αλλού (Α.Δ.Μ.Ε.)
Άβαταρ μέλους
extarifman
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 2:08 am
Λάστιχα: Geolandar
Suspension: μαμακα
cb: Όχι
Name: kostas

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό ΧΡΗΣΤΟΣ1990 » Παρ Μαρ 20, 2015 2:36 am

Πόσο κοστισε αυτη η πατεντα? Υπάρχει άνθρωπος που μπορει να τη κανει π να ξερει στη θεσσαλονικη?
Άβαταρ μέλους
ΧΡΗΣΤΟΣ1990
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 18, 2014 1:10 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονιη και βερολινο
Suspension: mama
cb: Όχι
Name: ΧΡΗΣΤΟΣ

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό extarifman » Παρ Μαρ 27, 2015 12:45 am

ΧΡΗΣΤΟΣ1990 έγραψε:Πόσο κοστισε αυτη η πατεντα? Υπάρχει άνθρωπος που μπορει να τη κανει π να ξερει στη θεσσαλονικη?


Γύρω στα 160 € (το μεγάλο κόστος είναι το βεντιλατέρ). Δε ξέρω αν υπάρχει κάποιος στη Θεσσαλονίκη να το κάνει, είμαι ιδιώτης καμιά σχέση με συνεργείο.
Πάντα για να κερδίσεις από κάπου πρέπει να χάσεις από κάπου αλλού (Α.Δ.Μ.Ε.)
Άβαταρ μέλους
extarifman
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 29, 2011 2:08 am
Λάστιχα: Geolandar
Suspension: μαμακα
cb: Όχι
Name: kostas

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό DimitrisBlackVitara » Παρ Απρ 17, 2015 6:31 pm

extarifman έγραψε:
ventilater 1.jpg
ventilater 2.jpg
και φυσικά το βεντιλατερ.

Μπορεις να μας πεις απο που εχεις αγορασει το βεντιλατερ?. Η δουλεια σου ειναι πολυ καλη. θα ηθελα να κανω την μεταροπη σου για να δω το αποτελεσμα....
DimitrisBlackVitara
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 24, 2014 1:04 am
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Λάστιχα: BF A/T 215/75/15
Name: jim

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό theo_ts » Παρ Απρ 17, 2015 6:34 pm

Φίλε Δημήτρη για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας θα πρέπει πρώτα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου ανοίγοντας νέο θέμα , μετά συνεχίζεις ακάθεκτος


Καλό θα είναι να διαβάσεις και τους


•Τα όρια της ζωή σου ειναι απλως επινοήσεις του εαυτού σου.
•Εξερεύνησε, Ονειρέψου, Ανακάλυψε.
•Ακολούθησε τον δρόμο σου ως την άκρη. Η αξία του δρόμου είναι να μην σταματήσεις.
Άβαταρ μέλους
theo_ts
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 16485
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2010 4:03 pm
Τοποθεσία: Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Λάστιχα: Mickey Thompson MTZ
Διάσταση ελαστικών: 35x12.5/17
Suspension: Air Suspension
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Τεο
Name: ΘΟΔΩΡΗΣ

Re: ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ (ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΕΛΟΣ)

Δημοσίευσηαπό Απος » Πέμ Φεβ 18, 2021 9:33 pm

καλησπέρα σε όλους... υπήρξε κάποια συνέχεια σε αυτό το θέμα, δηλαδή κάποιες λεπτομερείες για προμηθευτες θερμοστάτη, στήριξη βεντιλατερ κτλ , για να μπορέσουμε να αναπαράγουμε αυτό το πολύ ωραίο αποτέλεσμα
Απος
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Φεβ 17, 2021 10:16 am
Τοποθεσία: Ναξος
Λάστιχα: yokohama
Διάσταση ελαστικών: 205/70/15
Suspension: original
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Απόστολος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ιδιοκατασκευές

Nikola Tenv Παρ Μαρ 29, 2024 10:24 am Καλημέρα σας
arahova Παρ Μαρ 29, 2024 10:17 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
KOUTOUROUSHIS Παρ Μαρ 29, 2024 7:25 am kalimera
antonis1627 Παρ Μαρ 29, 2024 7:14 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες