Ιδέες για roll cages

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό κυριακος αθανασιου » Πέμ Οκτ 14, 2010 8:23 pm

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
οταν ειμαι ετοιμος θα σε ενημερωσω!!!!
θα το βαλω σιγουρα το κλουβι(οχι για τις τρελες) :D
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
Άβαταρ μέλους
κυριακος αθανασιου
S.A.S Member
S.A.S Member
 
Δημοσιεύσεις: 5369
Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 3:53 pm
Τοποθεσία: πευκι,στα βουνα της βορειας ευβοιας
Λάστιχα: simex 35/11.5/16
Suspension: μαμα...αχαχαχαχαχαχα
cb: Όχι
Aka: ψηλεας
Name: κυριακος αθανασιου

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό mytilini » Πέμ Οκτ 14, 2010 8:49 pm

Η αλεπού (F.I.A.-Κατασκευαστές) 100, τα αλεπουδάκια 101,γίνεται;ΔΕΝ γίνεται.Εδώ και χρόνια, έχω εκφράσει την απόλυτη αντίθεσή μου σε όλες αυτές τις καγκουριές (κλουβιά,κλουβάκια,μεταλλικούς προφυλακτήρες κλπ).Και όχι μόνο δεν παροτρύνω κανέναν,αλλα αντιθέτως αποτρέπω γνωστούς και φίλους από το να χαλάσουν άσκοπα το αυτοκίνητό τους και να δώσουν τσάμπα λεφτά.Η μεγαλύτερη ασφάλεια στο βουνό φίλε Alexelis είναι το μυαλό κι η γνώση.Στο βουνό πάμε για αναψυχή.Στην κλειστή πίστα που γίνονται αγώνες και υπάρχουν (υποτίθεται) μέτρα ασφάλειας, κάνε ό,τι θες.Αν πάλι κάποιοι επιμένουν να πάνε στο "Κυπαρίς-Ζαχάρ" ας επισκεφτούν τον "Νίνο" και να ζητήσουν την βοήθειά του.
Μη σβήνετε τα post μου, μπορώ και μόνος μου
Άβαταρ μέλους
mytilini
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 7:58 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
Λάστιχα: 225-75-16
Suspension: OME
cb: Ναι
Name: ΚΩΣΤΑΣ

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό alexelis » Παρ Οκτ 15, 2010 1:38 am

mytilini έγραψε:Η αλεπού (F.I.A.-Κατασκευαστές) 100, τα αλεπουδάκια 101,γίνεται;ΔΕΝ γίνεται.Εδώ και χρόνια, έχω εκφράσει την απόλυτη αντίθεσή μου σε όλες αυτές τις καγκουριές (κλουβιά,κλουβάκια,μεταλλικούς προφυλακτήρες κλπ).Και όχι μόνο δεν παροτρύνω κανέναν,αλλα αντιθέτως αποτρέπω γνωστούς και φίλους από το να χαλάσουν άσκοπα το αυτοκίνητό τους και να δώσουν τσάμπα λεφτά.Η μεγαλύτερη ασφάλεια στο βουνό φίλε Alexelis είναι το μυαλό κι η γνώση.Στο βουνό πάμε για αναψυχή.Στην κλειστή πίστα που γίνονται αγώνες και υπάρχουν (υποτίθεται) μέτρα ασφάλειας, κάνε ό,τι θες.Αν πάλι κάποιοι επιμένουν να πάνε στο "Κυπαρίς-Ζαχάρ" ας επισκεφτούν τον "Νίνο" και να ζητήσουν την βοήθειά του.


Nαι φίλε μου τωρα που το ξανασκέφτομαι εχεις δικιο :wink: δεν ειχα σε καμια περίπτωσή να σου βγω σε αυτα που εγραψες :wink: αυτο που πιστεύεις αυτο ειναι για σενα ,αν σε έθιξα σου ξαναζήσω ταπεινή συγνώμη καλο βράδυ

φιλικά ΑΛΕΞΕΛΗΣ Δ.
Γιατι η τρελα ειναι vitara
Εικόνα

http://www.youtube.com/watch?v=cXaAGRHdFdk
Άβαταρ μέλους
alexelis
S.A.S Member
S.A.S Member
 
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2009 9:33 pm
Τοποθεσία: ZITSA- IOANNINA

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό mytilini » Παρ Οκτ 15, 2010 8:38 am

Αδελφέ, δεν με κατάλαβες και μην αγχώνεσαι άδικα.Αλλο το να έχουμε ένα αυτοκίνητο για πάρτη μας να κάνουμε το κέφι μας και να το "κόβουμε-ράβουμε-σπάμε" και άλλο να έχεις ένα και μόνο για να κουβαλάμε οικογένεια κλπ.Αν λοιπόν έχουμε τη δυνατότητα να διατηρούμε ένα όχημα όπως το δικό σου ή του GrVit, το συζητάμε υπό προϋποθέσεις. Δες όμως τι έπαθε ο Κουμαριανός:αφού "κατακρεούργησε" το Vit του, του έβαλε cage το οποίο αχρήστρεψε τα πίσω καθίσματα.Και τώρα που θέλει να το "επαναφέρει" δεν...Τα Defender που φοράνε εργοστασιακά cages το κάνουν επειδή είναι αλουμινένια και η ίδια η εταιρία τους λέει ότι το αμάξωμα δεν τους παρέχει ασφάλεια (και ακουμπάνε ένα σκασμό λεφτά...)
Μη σβήνετε τα post μου, μπορώ και μόνος μου
Άβαταρ μέλους
mytilini
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 7:58 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
Λάστιχα: 225-75-16
Suspension: OME
cb: Ναι
Name: ΚΩΣΤΑΣ

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό kotsokias » Παρ Οκτ 15, 2010 12:57 pm

οχι ρε γαμοτο παλι τσαμπα χαλασαμε τα ευροπουλα ρε μητσο
και τα καναμε roll cage ε τι να σου πω.
Εικόνα
εδω ο γιωργος κοκκινης σωθηκε απο μυαλο οχι απο roll cage.
kotsokias ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Άβαταρ μέλους
kotsokias
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2009 9:16 pm
Τοποθεσία: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό mytilini » Παρ Οκτ 15, 2010 6:08 pm

Σωστά, από το μυαλό που είχε ως συνεπής αγωνιζόμενος και όχι καθημερινός χρήστης και εκδρομέας στο βουνό.Αργησες... Αν φίλε μου ήθελαν οι κατασκευαστές, θα τα έβαζαν από την αρχή στα τουτού μας.Γι' αυτό άλλωστε ενισχύουν συγκεκριμένα τμήματα των πλαισίων και της καμπίνας.Αλλά τι να λέμε τώρα.Ξαναλέω:άλλο πράγμα η αγωνιστική χρήση, άλλο η καθημερινή/εκδρομική μετακίνηση.Επί τη ευκαιρία:μήπως θα έπρεπε να έγραφες και τι άλλα υποχρεωτικά είχε αλλάξει στο αυτοκίνητό του ο Κοκκίνης;Λέω, μήπως;
Μη σβήνετε τα post μου, μπορώ και μόνος μου
Άβαταρ μέλους
mytilini
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 7:58 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
Λάστιχα: 225-75-16
Suspension: OME
cb: Ναι
Name: ΚΩΣΤΑΣ

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό mytilini » Παρ Οκτ 15, 2010 6:14 pm

Μη σβήνετε τα post μου, μπορώ και μόνος μου
Άβαταρ μέλους
mytilini
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 7:58 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
Λάστιχα: 225-75-16
Suspension: OME
cb: Ναι
Name: ΚΩΣΤΑΣ

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό mytilini » Παρ Οκτ 15, 2010 6:21 pm

Μη σβήνετε τα post μου, μπορώ και μόνος μου
Άβαταρ μέλους
mytilini
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 7:58 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
Λάστιχα: 225-75-16
Suspension: OME
cb: Ναι
Name: ΚΩΣΤΑΣ

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό mytilini » Παρ Οκτ 15, 2010 6:33 pm

Διαβάστε προσεκτικά τι γράφει ο Εγγλεζάρας για τις προδιαγραφές και τις προϋποθέσεις:
http://cgi.ebay.co.uk/AB-105P-51-OMP-RO ... 2a09fcdd31
Τυχαία σελίδα για αντίστοιχη καταχώρηση
Μη σβήνετε τα post μου, μπορώ και μόνος μου
Άβαταρ μέλους
mytilini
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 7:58 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
Λάστιχα: 225-75-16
Suspension: OME
cb: Ναι
Name: ΚΩΣΤΑΣ

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό KON.GV » Παρ Οκτ 15, 2010 8:39 pm

Aν είχα μαρούλια θα έβαζα ευχαρίστως roll cage και μάλιστα ιδιοκατασκευή (μάλλον από τον Αμοριανό αν με δεχότανε :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )και επιπλέον αυτόματο σύστημα πυρόσβεσης οχήματος σε συνδιασμό με μπακετ καθίσματα και ζώνες πολλαπλών σημείων. :idea:
Μου έχει τύχει να δω στην καλιφόρνια τζιμνι να παίρνει 4 τούμπες για πλάκα (όταν η μαμά ημιαυτόματη πλύμνη δεν λειτούργησε
και δεν το κατάλαβε εγκαίρως ο οδηγός σε ανηφόρα με μεγάλη κλίση)και βλέποντας που τσαλάκωσε κατάλαβα με τον πρακτικό τρόπο πόσο σωτήριο είναι το roll cage.
Επίσης όταν άλλο ένα τζιμνι σταμάτησε σχεδόν κάθετα με κόσμο μέσα σε χαλικόβουνο στην κατηφόρα με τη μούρη να κοιτάει το έδαφος κάθετα δε θέλω να φανταστώ τι θα συνέβαινε αν συνέχιζε το "ρολάρισμα" χωρίς roll cage.
Τώρα που δεν έχω τα μαρούλια παίζω πιο χαλαρά και με πιο σύνεση.
"Forgotten things remembered...
The tigers eat their young
The body stayed but inside the head...
The mind was on the run ..."
Άβαταρ μέλους
KON.GV
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6899
Εγγραφή: Πέμ Απρ 24, 2008 2:24 pm
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Λάστιχα: 235/85/16 caiman
Suspension: coil over 12"
cb: Ναι
Aka: Κοντζιβας η Μαντεμοκαμμένος
Name: Κωνσταντίνος

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό KON.GV » Παρ Οκτ 15, 2010 9:02 pm

kotsokias έγραψε:και τα καναμε roll cage ε τι να σου πω.

και πολύ καλά κάνατε!!!
"Forgotten things remembered...
The tigers eat their young
The body stayed but inside the head...
The mind was on the run ..."
Άβαταρ μέλους
KON.GV
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6899
Εγγραφή: Πέμ Απρ 24, 2008 2:24 pm
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Λάστιχα: 235/85/16 caiman
Suspension: coil over 12"
cb: Ναι
Aka: Κοντζιβας η Μαντεμοκαμμένος
Name: Κωνσταντίνος

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό mytilini » Παρ Οκτ 15, 2010 11:29 pm

Σωστά τα λές.Είδα λοιπόν στην παραλιακή έξω από το "Riba's" το περασμένο καλοκαίρι, EVO τουμπαρισμένο στο οποίο ο μπροστινός αριστερός σωλήνας τρύπησε τον πνεύμονα του οδηγού.Το αυτοκίνητο φτιάχτηκε και ξαναπουλήθηκε, ο οδηγός μας κοιτάει από ψηλά.Ξανακάνω την θεμελιώδη ερώτηση:γιατί τα συστήματα αυτά δεν τα βάζουν οι κατασκευαστές από την αρχή;
Αντί να αναλωνόμαστε άδικα, ψάξτε εδώ για χρηστικές βελτιώσεις δοκιμασμένες και σε λογικά λεφτά: www.zanfi.it
Μη σβήνετε τα post μου, μπορώ και μόνος μου
Άβαταρ μέλους
mytilini
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 7:58 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
Λάστιχα: 225-75-16
Suspension: OME
cb: Ναι
Name: ΚΩΣΤΑΣ

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό dj aris » Σάβ Οκτ 16, 2010 3:15 am

mytilini έγραψε:Σωστά τα λές.Είδα λοιπόν στην παραλιακή έξω από το "Riba's" το περασμένο καλοκαίρι, EVO τουμπαρισμένο στο οποίο ο μπροστινός αριστερός σωλήνας τρύπησε τον πνεύμονα του οδηγού.Το αυτοκίνητο φτιάχτηκε και ξαναπουλήθηκε, ο οδηγός μας κοιτάει από ψηλά.Ξανακάνω την θεμελιώδη ερώτηση:γιατί τα συστήματα αυτά δεν τα βάζουν οι κατασκευαστές από την αρχή;
Αντί να αναλωνόμαστε άδικα, ψάξτε εδώ για χρηστικές βελτιώσεις δοκιμασμένες και σε λογικά λεφτά: http://www.zanfi.it



Συγνωμη ειναι λογικα ολα αυτα τα λευτα που ζηταει ο τυπος?Για ψαλιδια 500 ευρω ενω τα περνουμε 400 αναρτηση ολοκληρομενη 2200 ενω την καλμινι να παρεις εχει 1700 δυο αμορτισερ 550 ευρω.Τι ειναι φθηνο απο εδω δεν εχω καταλαβει.Και αυτες οι τιμες χωρις μεταφορικα.
GV 1600 3D 2005
Άβαταρ μέλους
dj aris
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1798
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 26, 2009 3:36 am
Τοποθεσία: αχαρναι
Λάστιχα: A/T&mud
Suspension: + 10 homemade
cb: Ναι
Name: αρης

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό Mastergunner » Σάβ Οκτ 16, 2010 7:27 am

Παρακολουθόντας το θέμα σας θα τολμήσω να εκφέρω τη ταπεινή μου γνώμη!Όλοι εμείς έχουμε ένα αμάξι καθημερινής χρήσης με το οποίο περνάμε και κάποιες στιγμές χαλάρωσης σε κάποια βουνά ή αλλού σε αρμονία πάντα με τη φυση.Το roll cages είναι καθαρά μέσο ασφαλείας για αγωνιστική και μόνο χρήση προκειμένου το πλήρωμα να είναι όσο το δυνατόν πιο ασφαλής γίνεται και συνδιάζεται πάντα με μέσα ασφαλείας που ορίζουν οι εκάστοτε κανονισμοί του οχήματος.Απο οτι έχω δεί οι σωλήνες είναι μεγάλης διατομής Φ60 και ένω ενω κατα την κατασκευή του περνάει σίγουρα απο τεστ αντοχής και βελτιόνεται συνεχώς ωστε να παρέχει τη μενιστη δυνατή ασφάλεια!
Μια τέτοια ιδιοκατασκευή σας εφε θα είναι καλή στα μάτια των έξω,σε περίπτωση όμως ατυχήματος ίσως αποβεί μοιραία για τους επιβαινοντες στο όχημα,κι;αυτό γιατί μια λάθος κόλληση ή μια λάθος διατομή σωλήνας ή ακόμα και μια λάθος βίδα μπορεί να λειτουργήσει ανασταλτικά.Στα τριθυρα cabrio το ρόλο του roll cages τον παίζει η κεντρική αψίδα που σε συνδιασμό με τη ζώνη και τα προσκέφαλα προστατεύει (κατα το δυνατόν) τους επιβαίνοντες απο μια ανατροπή,στα ¨κλειστα¨ η καμπίνα παρέχει την απαιτούμενη προστασία στους επιβαίνοντες.
Αν όλοι εμείς περιοριστούμε στις δυνατότητες που μας προσφέρει το αμάξι μας δεν θα έχουμε άνάγκη απο τίποτα παραπέρα έκτος απο το να ευχαριστιόμαστε την κάθε διαδρομή μαζί του!!!!
Αυτά τα ολίγα :wink:
Κλείσε μέσα σου την Ελλάδα και θα νιώσεις κάθε είδους μεγαλείο

Ένας για Ολους και Όλοι για Έναν (Vitara Club)
Άβαταρ μέλους
Mastergunner
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6870
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 11:36 am
Τοποθεσία: Βροντάδος ΧΙΟΣ
Λάστιχα: FULDA TRAMP 4x4
Suspension: Calmini 3''/OΜΕ
cb: Όχι
Name: Γιώργος

Re: Ιδέες για roll cages

Δημοσίευσηαπό KON.GV » Σάβ Οκτ 16, 2010 9:59 am

Γιώργο κανένας δε διαφωνεί!Αν πηγαίνεις εκδρομή "πατημένο χωματόδρομο και πολλές φορές με χαλίκι Α3" όλα καλά άντε και καμιά λασπογούρνα και κανά λασπόδρομο 'άντε και χιονάκι φρέσκο η παγωμένο (όπως εμείς στις εξορμήσεις μας).
Αν όμως θέλεις και άλλα παιχνίδια αλλά ΟΧΙ συμμετοχή σε αγώνες τότε πρέπει να πάρεις πιο δραστικά μέτρα για την ασφάλειά σου.
Τώρα το ποιος θα κολλήσει τα σίδερα είναι άλλο παραμύθι και σίγουρα θα πρέπει να το προσέξει κανείς αυτό.
Όχι όμως ότι δεν χρειάζονται αν η εξόρμηση σου για πλάκα είναι" κ3 διαδρομή σε τριαλ".
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του (Αυτές που πραγματικά θέλει)και το λογικό είναι να πάρεις όσα πιο πολλά μέτρα ασφάλειας μπορείς και πέρα από αυτό να εξασφαλίσεις μια ποιότητα αντοχής πιο πέρα από τη μαμά!
το ενισχυμένο απάρτιο "παύει" να είναι ενισχυμένο όταν όλα τα υπόλοιπα δεδομένα αλλάξουν από μαμά.
Προσωπικά έχω ρίξει χρήμα στο gv (και κάποια τα εχω γλιτώσει από τα σερβις που το ακριβότερο στα 90 μου κοστισε 200ε ενω τα κάθε 7500 μου κοστίζουν 45 ε :idea: :idea: )
όχι για αβαρίες και για ζημιές αλλά για να εξασφαλίσω μια ποιότητα και περαιτέρω αντοχή στις εξορμήσεις που πάμε!
Το ίδιο ισχύει και για τα οχήματα με παραπάνω δυνατότητες που θέλουν να εξασφαλίσουν μια στοιχειώδη ασφάλεια.
"Forgotten things remembered...
The tigers eat their young
The body stayed but inside the head...
The mind was on the run ..."
Άβαταρ μέλους
KON.GV
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6899
Εγγραφή: Πέμ Απρ 24, 2008 2:24 pm
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Λάστιχα: 235/85/16 caiman
Suspension: coil over 12"
cb: Ναι
Aka: Κοντζιβας η Μαντεμοκαμμένος
Name: Κωνσταντίνος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ιδιοκατασκευές

Διοματάρης Σάβ Απρ 27, 2024 8:29 am Καλημέρα σας κύριοι
antonis1627 Σάβ Απρ 27, 2024 6:56 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Απρ 26, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες