Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Αξεσουάρ που αφορούν NV

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό Babis1098 » Δευτ Μαρ 11, 2019 10:22 pm

Το πρόβλημα είναι οτι στα δυο μπροστά τζάμια, ενω εχω το πιστοποιητικο, δεν εβαλαν τα αυτοκόλλητα πανω στις μεμβράνες που έχουν το κωδικό του πιστοποιητικου που σημαίνει οτι αν εγω παω μετα απο 1 χρόνο στην llumar με κάποιο θέμα στην μεμβράνη δεν μπορώ να αποδείξω οτι αυτη που φοραω είναι όντως αυτη που μου έβαλαν και οτι δεν την εχω αντικαταστιση με κάποια αλλη μεμβράνη.....απο θέμα νομιμότητας δεν συντρέχει λόγος καθώς η απόχρωση που διάλεξα είναι έκτος νομιμότητας....μονο οι διαφανή της llumar είναι νόμιμη αυτο μου το ξεκαθάρισε ο εγκαταστατης.......

Και αντε αυτός να το εχει σαν τακτική και το γνωρίζει σαν καταστημα της llumar , αν χρειαστεί να πάω σε αλλο καταστημα της llumar τι θα τους πω? Και γιατί να πιστέψει οτι εγώ δεν πηγα και την αλλαξα και εβαλα κατι αλλο και τώρα παω σε αυτούς για εγγύηση.....παιδια ειναι ξεκάθαρο καθε τζαμι πρέπει να εχει πανω το αυτοκόλλητο με το κωδικό του πιστοποιητικου αλλιώς δεν ξέρεις τι θα ακούσεις....
Babis1098
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 28, 2018 3:36 pm
cb: Όχι
Name: Μπαμπης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό manolis68 » Δευτ Μαρ 11, 2019 11:04 pm

Μα φαινεται οτι ειναι Llumar μην ανησυχείς.
Μπορει εσυ να μην τη βλεπεις αλλα αυτοι ξερουν τα προιοντα τους.
Εχεις και το χαρτι οποτε ειναι ολα οκ.
Αλλωστε δεν θα παθουν κατι. Ειναι πολυ καλες μεμβρανες και οι εγκαταστατες ειναι εμπειροι. Μην ανησυχεις.
Το αποτελεσμα απο οτι καταλαβα σου αρεσει, οποτε κοιτα να το χαρεις. Μην χαλιεσαι με "αν" και "μπορει". :tsoukalas:
Άβαταρ μέλους
manolis68
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2019 8:19 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: Εργοστασιακή
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Aka: manolis68
Name: Μανώλης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό PGP » Τρί Μαρ 12, 2019 12:41 am

Χωρίς αυτοκόλλητο σημαίνει χωρίς πιστοποίηση.
Μπορεί να την εχετε βάλει εσείς καπου άλλου, και έτσι δεν αναλαμβάνει ευθύνη ο εγκατάστατης.
Όλα τα αλλά είναι περιττά.
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό Hellas4x4 » Τρί Μαρ 12, 2019 2:32 pm

Απ' ότι καταλαβαίνω δεν σου έβαλαν αυτοκόλλητο στα 2 μπροστινά, αλλά σου έδωσαν χαρτί για όλα;;;
Εάν είναι αυτή η περίπτωσή σου, πολλοί εγκαταστάτες το κάνουν αυτό...
Δεν θα κρίνω αν είναι σωστό ή λάθος αλλά το κάνουν...
Αν σου έχουν δώσει χαρτί με το τι μεμβράνες φοράς είσαι μια χαρά...
Live To Fly - Ride To Live!

Άβαταρ μέλους
Hellas4x4
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 12:28 am
Τοποθεσία: Παλλήνη, Αττικής
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Hellas4x4
Name: Antonis

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό PGP » Τρί Μαρ 12, 2019 3:55 pm

Αν σου έχουν γράψει στο χαρτί όμως σκουροτητα για τα εμπρός παράθυρα 10% π.χ. αλλά εσυ είχες ζητήσει και εχετε συμφωνήσει και στο τέλος σου βάλανε π.χ. 70% σκουροτητα και δεν σου βάλανε αυτοκόλλητο στα εμπρός τζάμια...
Μετά τι κανεις? Δυστηχως τιποτα και δεν μπορείς να αποδείξεις τιποτα. Θα σου πουν εμείς σου βάλαμε 10%, εσυ την άλλαξες μόνος σου!!!
Όποτε συμφωνία από την αρχή για τα αυτοκόλλητα πιστοποίησης και για το χαρτί.
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό manolis68 » Τρί Μαρ 12, 2019 4:55 pm

Για να καταλαβω και εγω κατι:
Το αυτοκολλητακι τι πιστοποιει? Οτι ειναι νομιμες οι μεμβρανες, ή ειναι κατι σαν εγγυηση οτι εχεις τις Χ μεμβρανες με τα Ψ χαρακτηριστικα και οτι για τα επομενα 5 χρονια (οσο η εγγυηση) δεν θα τα χασουν και δεν θα ξεκολλησουν?
Άβαταρ μέλους
manolis68
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2019 8:19 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: Εργοστασιακή
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Aka: manolis68
Name: Μανώλης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό PGP » Τρί Μαρ 12, 2019 4:58 pm

Ότι είναι νόμιμες και σύμφωνες με τον νομο.
Η εγγύηση είναι το χαρτί.
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό manolis68 » Τρί Μαρ 12, 2019 6:26 pm

Αρα γιατι να βαλει αυτοκολλητακι απο τη στιγμη που δεν ειναι νομιμες αφου ειναι πιο σκουρες απο το κανονικο?
Εσυ δηλαδη που εχεις και στο παρμπριζ μεμβρανη, εχεις αυτοκολλητακι και εκει και σε ολα τα παραθυρα?

Οι άλλες εταιρειες βαζουν αυτοκολλητακι και μονο αυτη δεν βαζει ή ειναι ο συγκεκριμενος τοποθετητής που δεν βαζει?
Άβαταρ μέλους
manolis68
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2019 8:19 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: Εργοστασιακή
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Aka: manolis68
Name: Μανώλης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό PGP » Τρί Μαρ 12, 2019 6:36 pm

Υπάρχουν διάφορες κατηγορίες και εξαιρέσεις που μπορεί να βάλεις νόμιμα φίμε και να σου βάλουν και αυτοκόλλητο. Εγώ έχω σε όλες αυτοκόλλητακι νόμιμα.
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό Babis1098 » Τρί Μαρ 12, 2019 7:33 pm

Παιδια δεν εχω να πω κατι αλλο το μονο που θα σας πω ειναι οπου και να πατε να βάλετε ζητήστε εξ αρχής να υπάρχουν παντου αυτοκόλλητα που να παραπέμπουν με το κωδικό τους στο αντίστοιχο πιστοποιητικο.Δυστυχώς εγω δεν το χειριστηκα σωστά και ελπίζω να μην εχω θεμα.....
Babis1098
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 28, 2018 3:36 pm
cb: Όχι
Name: Μπαμπης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό JOHNV6 » Τρί Μαρ 12, 2019 9:01 pm

batfalcon έγραψε:Και επιπλεον αυτα που λενε οι εμποροι για UV και φιλτρα η μη, να ξερετε οτι λενε ΑΝΟΗΣΙΕΣ (με κεφαλαια.)
Οι υπεριωδεις ΔΕΝ περνουν απο ΚΑΝΕΝΑ υλικο, ΠΛΗΝ του Χαλαζια. Συνεπως οποιος σας πει οτι τα κρυσταλλα δεν εχουν "φιλτρο" η ειναι ασχετος η σας κοροϊδευει για να παρει το χρημα


Ευτυχώς που έχουμε και εσένα να μας διαφωτήσεις μιας και τόσα χρόνια όλες οι εταιρείες ανά τον κόσμο λένε ανοησίες, ήμαστε άσχετοι και κοροιδευουμε κιόλας.....
δεν ξέρω αν αυτή την στιγμή που γελάω κάνω καλά ή πρέπει να την δω αλλιώς....




PGP έγραψε:Όποτε συμφωνία από την αρχή για τα αυτοκόλλητα πιστοποίησης και για το χαρτί.

???
PGP έγραψε:Χωρίς αυτοκόλλητο σημαίνει χωρίς πιστοποίηση.
Μπορεί να την εχετε βάλει εσείς καπου άλλου, και έτσι δεν αναλαμβάνει ευθύνη ο εγκατάστατης.
Όλα τα αλλά είναι περιττά.


PGP έγραψε:Υπάρχουν διάφορες κατηγορίες και εξαιρέσεις που μπορεί να βάλεις νόμιμα φίμε και να σου βάλουν και αυτοκόλλητο. Εγώ έχω σε όλες αυτοκόλλητακι νόμιμα.

φίλε μου κάπου κάνεις λάθος.
Συμφωνίες με τον εγκαταστάτη δεν γίνονται!!! είναι υποχρέωση του να πιστοποιήσει κατά τον νόμο ότι αυτός ορίζει και όχι ότι θα θέλαμε εμείς να ορίζει!!!
Η βάζεις τις νόμιμες και έχεις αυτοκόλλητο και σήμανση ή δεν βάζεις τις νόμιμες και δεν έχεις αυτοκόλλητο, Τόσο απλά! Και αυτό δεν το λέει ο κάθε εγκαταστάτης επειδή του ήρθε αλλά επειδή αυτό ορίζει ο νόμος.
Καμμία κατηγορία και εξαιρέση δεν υπάρχει απο την μεριά του εγκαταστάτη απο την στιγμή που δεν ορίζει κάτι τέτοιο ο νόμος!
Οι εξαιρέσεις βεβαίως και υπάρχουν αλλά δεν μπορεί κανένα μαγαζί να βάλει αυτοκόλλητο νομιμότητας σε τζάμι απο την στιγμή που δεν είναι! Αν πχ έχει κάποιος έχει χαρτί για οποιοδήποτε ιατρικό θέμα και επιβάλεται να έχει το όχημα του μεμβράνες παντού, μόνο με το συγκεκριμένο χαρτί και επιδεικνύοντας το είναι νόμιμο το όχημα! Ητε σε ΚΤΕΟ ήτε σε έλεγχο απο αστυνομικό όργανο. Οχι απο το αυτοκολλητάκι του εγκαταστάτη που δεν του επιτρέπεται να βάλει έτσι και αλλιώς. Δεν είναι γιατροί οι μεμβρανάδες ούτε κρατικός φορέας για να πιστοποιούνε το κάθε χαρτί που θα τους φέρνει ο εκάστοτε πελάτης.
Δεν μπορεί κανένας να πιστοποιησει πχ εμπρόσθιο παρμπρίζ απο την στιγμή που ο νόμος λέει ότι απαγορεύεται!! Κανείς όμως!! Κρατικός φορέας μόνο μπορεί να κάνει εξαίρεση.
Αρα λοιπόν, απλά να ξέρεις ότι στο τελευταίο που είπες είσαι λάθος και αν σου έχουν βάλει αυτοκόλλητο είναι και οι εγκαταστάτες λάθος και σίγουρα το αυτοκολητάκι δεν δείχνει την νομιμότητα του οχήματος σου.

Babis1098 έγραψε:Παιδια δεν εχω να πω κατι αλλο το μονο που θα σας πω ειναι οπου και να πατε να βάλετε ζητήστε εξ αρχής να υπάρχουν παντου αυτοκόλλητα που να παραπέμπουν με το κωδικό τους στο αντίστοιχο πιστοποιητικο.Δυστυχώς εγω δεν το χειριστηκα σωστά και ελπίζω να μην εχω θεμα.....

Φίλε μου μην αγχώνεσαι! Πολύ καλά έπραξε ο εγκαταστάτης που τις τοποθέτησες! Ο οποιοσδήποτε νόμιμος εγκαταστάτης και όχι τσαρλατάνος το ίδιο θα έκανε!! Να τις χαρείς χωρίς άγχος!
το να είσαι γίδι και να μην ενοχλείς κανέναν, δεν με απασχολεί καθόλου!!!!!
το να προσπαθείς όμως να πείσεις και τους δίπλα σου ότι είναι και αυτοί γίδια για να μην αισθάνεσαι μόνος σου...
αυτό με τρελλαίνει!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
JOHNV6
S.A.S Member
S.A.S Member
 
Δημοσιεύσεις: 2817
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 15, 2008 10:55 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Λάστιχα: 35"
Διάσταση ελαστικών: maxxis trepador
Suspension: coilover
cb: Ναι
Aka: γιάφκαρχος-σιδεροτζαμάς!!!
Name: Γιάννης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό manolis68 » Τρί Μαρ 12, 2019 9:09 pm

Οι υπολοιποι που εχουν βαλει Llumar έχουν και αυτοί το ίδιο θέμα ή είναι πολιτική της εταιρείας αυτό το να μην κολλάνε αυτοκόλλητα παντού? Οι άλλοι από άλλες μάρκες τα βάζουν?
Πάντως και εγώ στη θέση του το ίδιο θα έκανα. Αν είναι όπως λέτε, γιατί να βάλω αυτοκόλλητο νομιμότητας σε κάτι μη νόμιμο?
Άλλωστε και οι αστυνομικοί σε πιθανό έλεγχο δεν είναι κατσίκια. Βλέπουν τη μεμβράνη και όχι το αυτοκόλλητο. Φαντάσου να φας κλήση και να πας δικαστικά. Θα αναφερθεί το αυτοκόλλητο σαν πιστοποίηση και θα βρει μπελά ο εγκαταστάτης. Νομίζω ότι δεν αξίζει τόν κόπο να το ρισκάρει
Άβαταρ μέλους
manolis68
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2019 8:19 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: Εργοστασιακή
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Aka: manolis68
Name: Μανώλης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό GeorgeTabs » Τρί Μαρ 12, 2019 10:31 pm

Λοιπόν, μιας και μου κέντρισε το συγκεκριμένο θέμα την προσοχή όσον αφορά τα διάκενα, σε 3 αυτοκίνητα έχω βάλει llumar, στο πρώτο (έτος 2000) τα έβαλα στο κεντρικό στο Αιγάλεω (ποτάμι) τα έβαλε με 2-3 χιλιοστά κενό απο την άκρη του τζαμιού.
Το δεύτερο (έτος 2004) στο Μαρουσι (Πεντέλης) επίσης με ίδιο διάκενο. (Αυτο το αμάξι το πούλησα το 2007)
Στο τρίτο (έτος 2009) τις πέρασε πρόσωπο εκεί που τελειώνει το τζάμι, και νομίζω δεν εχει πουθενά ατέλειες στο κόψιμο.
Σε κανένα αυτοκίνητο δεν είχα ποτέ ξεκολλήματα φουσκάλες κλπ, πλην όπως το έχω αντιληφθεί (και που ΔΕΝ μπορώ να αποδείξω) ξεθωριάσματος κάπου μετά τα 6-8 χρόνια.
Άβαταρ μέλους
GeorgeTabs
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 04, 2010 2:27 pm
Λάστιχα: TOYO Open Country M+S
Διάσταση ελαστικών: 205/70/15
Suspension: Νορμαλ ύψος Monroe
cb: Ναι
Name: Γιώργος

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό kooman » Τρί Μαρ 12, 2019 11:38 pm

GeorgeTabs έγραψε:Λοιπόν, μιας και μου κέντρισε το συγκεκριμένο θέμα την προσοχή όσον αφορά τα διάκενα, σε 3 αυτοκίνητα έχω βάλει llumar, στο πρώτο (έτος 2000) τα έβαλα στο κεντρικό στο Αιγάλεω (ποτάμι) τα έβαλε με 2-3 χιλιοστά κενό απο την άκρη του τζαμιού.
Το δεύτερο (έτος 2004) στο Μαρουσι (Πεντέλης) επίσης με ίδιο διάκενο. (Αυτο το αμάξι το πούλησα το 2007)
Στο τρίτο (έτος 2009) τις πέρασε πρόσωπο εκεί που τελειώνει το τζάμι, και νομίζω δεν εχει πουθενά ατέλειες στο κόψιμο.
Σε κανένα αυτοκίνητο δεν είχα ποτέ ξεκολλήματα φουσκάλες κλπ, πλην όπως το έχω αντιληφθεί (και που ΔΕΝ μπορώ να αποδείξω) ξεθωριάσματος κάπου μετά τα 6-8 χρόνια.


Στο τρίτο αυτοκίνητο, σε ποιο κατάστημα τις έβαλες;
kooman
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 317
Εγγραφή: Τετ Μαρ 01, 2017 3:07 am
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ
Λάστιχα: yokohama A/T
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: kayaba
cb: Όχι
Name: Μάνος

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό GeorgeTabs » Τετ Μαρ 13, 2019 8:18 am

Πάλι Αιγάλεω, όπως το πρώτο.
Άβαταρ μέλους
GeorgeTabs
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 04, 2010 2:27 pm
Λάστιχα: TOYO Open Country M+S
Διάσταση ελαστικών: 205/70/15
Suspension: Νορμαλ ύψος Monroe
cb: Ναι
Name: Γιώργος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αξεσουάρ/Εξοπλισμός

arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Πέμ Απρ 18, 2024 3:36 am Καλημέρα όλη μέρα
arahova Τετ Απρ 17, 2024 10:35 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 17, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Απρ 16, 2024 10:16 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 16, 2024 6:31 am Καλημέρα σας.
Nikola Tenv Δευτ Απρ 15, 2024 7:21 pm Καλησπέρα ,καλή εβδομάδα
arahova Δευτ Απρ 15, 2024 10:55 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 15, 2024 6:08 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
john maxx Κυρ Απρ 14, 2024 11:30 pm Καλησπέρα
arahova Κυρ Απρ 14, 2024 11:48 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 14, 2024 7:01 am Καλημέρα σας.
KonKalamata Σάβ Απρ 13, 2024 5:26 pm Καλησπέρα σε όλους και καλό μας Σαββατοκύριακο.
arahova Σάβ Απρ 13, 2024 9:49 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Atlas Σάβ Απρ 13, 2024 8:51 am Καλημέρα παίδες!!!
antonis1627 Σάβ Απρ 13, 2024 8:08 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 12, 2024 9:51 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ//Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 12, 2024 6:08 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Πέμ Απρ 11, 2024 10:57 am Τετάρτη 17-4-2024 πάμε για καφεδάκι στη
arahova Πέμ Απρ 11, 2024 9:53 am Καλημέρα σε όλους.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες