Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Αξεσουάρ που αφορούν NV

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό batfalcon » Κυρ Μαρ 10, 2019 12:05 am

Αφου ειναι κατι που ο νομος το απαγορευει και οχι μονο στην Ελλαδα! Εσεις γιατι επιμενετε;
Και επιπλεον αυτα που λενε οι εμποροι για UV και φιλτρα η μη, να ξερετε οτι λενε ΑΝΟΗΣΙΕΣ (με κεφαλαια.)
Οι υπεριωδεις ΔΕΝ περνουν απο ΚΑΝΕΝΑ υλικο, ΠΛΗΝ του Χαλαζια. Συνεπως οποιος σας πει οτι τα κρυσταλλα δεν εχουν "φιλτρο" η ειναι ασχετος η σας κοροϊδευει για να παρει το χρημα
Suzuki Vitara 2018 GL+ 1.6 diesel Auto (TCSS) All Grip.

The ONLY Difference between Men and Boys is the price of their toys.
Άβαταρ μέλους
batfalcon
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2622
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2017 9:04 am
Τοποθεσία: Γιάννενα, Αθήνα, Στερεά, Πελοπόνησσος, Μακεδονία, Θράκη, Κρήτη, Επτάνησα, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, κλπ
Λάστιχα: Continental / BFG
Διάσταση ελαστικών: 215/55-17 215/65-16
Suspension: Οπως το πηρα.
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Bat
Name: Μιχάλης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό GeorgeTabs » Κυρ Μαρ 10, 2019 12:48 am

Σύμφωνα με το skincancer.org αυτό που λες ισχύει για το μπροστινό τζάμι, αλλά στα πλαϊνά περνούν οι uva.
https://www.skincancer.org/prevention/are-you-at-risk/sun-hazards-in-your-car
Άβαταρ μέλους
GeorgeTabs
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 04, 2010 2:27 pm
Λάστιχα: TOYO Open Country M+S
Διάσταση ελαστικών: 205/70/15
Suspension: Νορμαλ ύψος Monroe
cb: Ναι
Name: Γιώργος

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό shaolin » Κυρ Μαρ 10, 2019 12:50 am

:clap: :clap:
GeorgeTabs έγραψε:Σύμφωνα με το skincancer.org αυτό που λες ισχύει για το μπροστινό τζάμι, αλλά στα πλαϊνά περνούν οι uva.
https://www.skincancer.org/prevention/are-you-at-risk/sun-hazards-in-your-car
Άβαταρ μέλους
shaolin
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: Σάβ Απρ 14, 2018 10:54 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: continental allseasoncont
Διάσταση ελαστικών: 215/55/17
Suspension: Μαμά
cb: Ναι
Aka: ShAoLiN
Name: Νίκος

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό Babis1098 » Κυρ Μαρ 10, 2019 12:26 pm

Καλημέρα στην Παρέα!!!
Χτες πηγα και εβαλα μεμβράνες στην llumar στο Αιγάλεω.Εβαλα την sun protection 49 παντού πλην στο μπροστά παρμπρίζ
και εχω να πω τα εξής:
Α.Πολύ καλη δουλειά στον τρόπο εγκατάστασης με πολυ προσοχη .Εβαλαν καλύψεις στις πόρτες και δεν λερωσαν τιποτα.
Β. Οι μεμβράνες μπήκαν έως την άκρη του τζαμιού και λιγο πιο μεσα απο το λάστιχο στο τζαμι.
Γ.Η llumar δεν βαζει αυτοκόλλητο αρα δεν δίνει πιστοποίηση στα τζάμια οδηγου/ συνοδηγού...σε ερώτηση στον εγκατάστατη ειπε ότι το αυτοκόλλητο στα πισω τζάμια καλύπτει και τα μπροστά ,αυτά είναι κοραφεξαλα...δεν ξέρω και αν πιστοποιούν τα τελείως λευκά ....
Δ.Οι μεμβρανες ειναι σε κατάσταση αποθαραπειας οπότε θα επανέλθω σε λιγες μερες....παντως σε βόλτα χτες το βράδυ μπορώ να πω ότι δεν ειχα θέμα και σήμερα το πρωί ο ήλιος δεν ενοχλούσε.....γενικά μεχρι στιγμής είμαι ΟΚ...

Περα απο τα ανωτέρω ήθελα να πω πως εγω πήγαινα για τελειως διαφανή παντού πλην ομως ο εγκατάστατης που ειπε οτι μονο με την διαφανή UV δεν θα ειχα μείωση στην θερμοκρασία στην καμπίνα οπότε η χρήση μεμβρανων με χρωμα ηταν μονόδρομος ......ο θεος μαζι μας..... :mrgreen:
Babis1098
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 28, 2018 3:36 pm
cb: Όχι
Name: Μπαμπης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό GeorgeTabs » Κυρ Μαρ 10, 2019 12:54 pm

Στον συγκεκριμένο έχω φτιάξει 2 αυτοκίνητα, και στα 2 άριστη εργασία (10 χρόνια το ένα, 18 το άλλο) αλλά πηρα και στα 2 αυτοκόλλητα πιστοποίησης. Ήταν όμως αρκετά διαφανείς (όχι τελείως) ωστε να θεωρούνται νόμιμες. Οι 49 δεν είναι νόμιμες μπροστά, ίσως γιαυτο δεν σου έδωσε...
Άβαταρ μέλους
GeorgeTabs
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 04, 2010 2:27 pm
Λάστιχα: TOYO Open Country M+S
Διάσταση ελαστικών: 205/70/15
Suspension: Νορμαλ ύψος Monroe
cb: Ναι
Name: Γιώργος

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό Babis1098 » Κυρ Μαρ 10, 2019 1:06 pm

Μονο οι τελειως διαφανής ειναι νομιμες εστω και λίγο χρώμα εισαι εκτος νομιμότητας......
Αλλα αλλο νόμιμο και αλλο πιστοποίηση....εγω θελω την πιστοποίηση σε αυτο που εβαλα το αν ειναι παρανομο ή οχι ειναι αλλο πράγμα....επόμενος καταληγω οτι σου βαζει μη νομιμα αλλα δεν θελει να ξερει τίποτα.....βασικα αυτο που κανουν ειναι βλακεια καθοσον σου δινει αλλο χαρτη που λεει οτι σου εχει βαλει παντου 49%....
Babis1098
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 28, 2018 3:36 pm
cb: Όχι
Name: Μπαμπης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό PGP » Κυρ Μαρ 10, 2019 2:29 pm

Babis1098 έγραψε:Καλημέρα στην Παρέα!!!
.....Η llumar δεν βαζει αυτοκόλλητο αρα δεν δίνει πιστοποίηση στα τζάμια οδηγου/ συνοδηγού...σε ερώτηση στον εγκατάστατη ειπε ότι το αυτοκόλλητο στα πισω τζάμια καλύπτει και τα μπροστά ,αυτά είναι κοραφεξαλα...δεν ξέρω και αν πιστοποιούν τα τελείως λευκά ....

Αυτά είναι π@π@ρι€$... πες του αν είναι έτσι να στις βάλει στα μπροστα που θα καλύψουν τα πίσω.
Απλά δεν θέλει να σου δώσει χαρτί για τις εμπρός γιατί είναι εκτός προδιαγραφών για να μπουν εκεί.
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό manolis68 » Κυρ Μαρ 10, 2019 3:38 pm

Babis1098 έγραψε:Καλημέρα στην Παρέα!!!
Χτες πηγα και εβαλα μεμβράνες στην llumar στο Αιγάλεω.Εβαλα την sun protection 49 παντού πλην στο μπροστά παρμπρίζ
και εχω να πω τα εξής:
Α.Πολύ καλη δουλειά στον τρόπο εγκατάστασης με πολυ προσοχη .Εβαλαν καλύψεις στις πόρτες και δεν λερωσαν τιποτα.
Β. Οι μεμβράνες μπήκαν έως την άκρη του τζαμιού και λιγο πιο μεσα απο το λάστιχο στο τζαμι.
Γ.Η llumar δεν βαζει αυτοκόλλητο αρα δεν δίνει πιστοποίηση στα τζάμια οδηγου/ συνοδηγού...σε ερώτηση στον εγκατάστατη ειπε ότι το αυτοκόλλητο στα πισω τζάμια καλύπτει και τα μπροστά ,αυτά είναι κοραφεξαλα...δεν ξέρω και αν πιστοποιούν τα τελείως λευκά ....
Δ.Οι μεμβρανες ειναι σε κατάσταση αποθαραπειας οπότε θα επανέλθω σε λιγες μερες....παντως σε βόλτα χτες το βράδυ μπορώ να πω ότι δεν ειχα θέμα και σήμερα το πρωί ο ήλιος δεν ενοχλούσε.....γενικά μεχρι στιγμής είμαι ΟΚ...

Περα απο τα ανωτέρω ήθελα να πω πως εγω πήγαινα για τελειως διαφανή παντού πλην ομως ο εγκατάστατης που ειπε οτι μονο με την διαφανή UV δεν θα ειχα μείωση στην θερμοκρασία στην καμπίνα οπότε η χρήση μεμβρανων με χρωμα ηταν μονόδρομος ......ο θεος μαζι μας..... :mrgreen:


Αν θες, πες μας την τιμη που σου πηρε. Επεσε και παζαρι? :D
Εβαλες καμια λωριδα στο παρμπριζ?

Οταν λες οτι μπηκαν ως την ακρη του τζαμιου εννοεις πως δεν υπαρχει περιθωριο καθολου απο την ακρη ως τη μεμβρανη? Ουτε ενα χιλιοστο?
Σε αυτα που ειχες παλιοτερα, ετσι ηταν βαλμενες οι μεμβρανες? Ειχες κανενα εστω και μκρο προβλημα ξεκολληματος?

Και κατι ακομα: Το βραδυ καθρεφτιζουν ωστε να γυαλιζουν και να ενοχλουν εστω ελαχιστα στην ορατοτητα?
Άβαταρ μέλους
manolis68
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2019 8:19 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: Εργοστασιακή
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Aka: manolis68
Name: Μανώλης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό Babis1098 » Κυρ Μαρ 10, 2019 3:57 pm

Η τιμη ειχε δωθει με προσφορά στα 194Ε πριν παω ακόμα......για το παρμπρίζ λωρίδα δεν έβαλα γιατί ουσιαστικά θα μου καλύπτεται μονο το σημείο που πιάνει έτσι και αλλιώς το σκιαστρο του αυτοκινήτου.....οποτε δεν είχε νόημα για μένα...

Είναι μεχρι την άκρη καθόλου περιθώριο,για θέματα ειναι νωρις ακομα .Παλιότερα δεν είχα μεμβρανες σε αυτοκινητο και ελπίζω αν έχει θέμα να αναλαμβάνει την επισκευή δωρεάν(γιατί αν δείτε τα ψιλά γράμματα της εγγύησης θα καταλάβετε)

Γυαλαδες δεν εχω πλην τις φυσιολογικές που ειχα και πριν...
Babis1098
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 28, 2018 3:36 pm
cb: Όχι
Name: Μπαμπης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό manolis68 » Κυρ Μαρ 10, 2019 4:07 pm

:D :D :D
Μου αρεσε το 194!
Οχι 190, οχι 200, αλλα 194!!!
Σαν τη λαικη 4,99 και το 99 με ψιλα ψιλα γραμματα και μισοσβησμενο!
:D :D :D
Φανταζομαι απο deals.gr ή κατι παρομοιο...
Άβαταρ μέλους
manolis68
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2019 8:19 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: Εργοστασιακή
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Aka: manolis68
Name: Μανώλης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό Babis1098 » Κυρ Μαρ 10, 2019 4:19 pm

Τίποτα απο αυτά με απλο τηλέφωνο στο κατάστημα....
Babis1098
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 28, 2018 3:36 pm
cb: Όχι
Name: Μπαμπης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό Babis1098 » Κυρ Μαρ 10, 2019 4:27 pm

PGP έγραψε:
Babis1098 έγραψε:Καλημέρα στην Παρέα!!!
.....Η llumar δεν βαζει αυτοκόλλητο αρα δεν δίνει πιστοποίηση στα τζάμια οδηγου/ συνοδηγού...σε ερώτηση στον εγκατάστατη ειπε ότι το αυτοκόλλητο στα πισω τζάμια καλύπτει και τα μπροστά ,αυτά είναι κοραφεξαλα...δεν ξέρω και αν πιστοποιούν τα τελείως λευκά ....

Αυτά είναι π@π@ρι€$... πες του αν είναι έτσι να στις βάλει στα μπροστα που θα καλύψουν τα πίσω.
Απλά δεν θέλει να σου δώσει χαρτί για τις εμπρός γιατί είναι εκτός προδιαγραφών για να μπουν εκεί.


Η llumar και η κάθε εταιρεία δεν πιστοποιεί αν αυτο που βάζω είναι νόμιμο ή οχι άλλα σου δίνει πιστοποίηση σε αυτο που σου βάζει δηλαδη πιστοποιεί οτι αυτο που φοράς είναι αυτό που πληρώνεις....το αν είναι νόμιμο θα κρίνει ο αρμόδιος φορεας του κράτους βάση νομοθεσία βλέποντας τα πιστοποιητικα που σου δίνουν....στην περίπτωση μου πήρα δύο χαρτιά με ίδιους κωδικούς στο ενα περιλαμβάνει ολα τα πισω και το δεύτερο μονο τα μπροστά το αυτοκόλλητο δεν λέει νόμιμο ή οχι αλλα σε πιο τζαμι ανήκει το πιστοποιητικο....αρα ετσι που το εκαναν αν θέλει κάποιος να μου κανει θέμα μπορεί να πει οτι εχω βάλει αλλη μεμβρανη απο αυτη που λέει το πιστοποιητικο......
Babis1098
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 28, 2018 3:36 pm
cb: Όχι
Name: Μπαμπης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό PGP » Κυρ Μαρ 10, 2019 7:23 pm

Το πιστοποιητικό αυτοκόλλητο μπαίνει από την εξω πλευρά της μεμβράνης προς το εσωτερικό του αυτοκινήτου.
Κολλάει πάνω στην μεμβράνη.
Δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκολλήσεις το πιστοποιητικό, να αφαιρέσεις την μεμβράνη και να ξανα κολλήσεις το πιστοποιητικό στην νέα μεμβράνη.
Υπάρχει τρόπος να μπει πιστοποιητικό σε όλα ακόμα και στο παρμπρίζ, (όπως το έχω κάνει), αλλα θέλει διαδικασία.
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό Babis1098 » Κυρ Μαρ 10, 2019 9:32 pm

Δεν σκοπεύω να κάνω πατέντες. ...κακος δεν του έκανα θέμα πριν πληρώσω. ...τα γράφω για όσους σκοπεύουν να βάλουν ωστε μην πιστεύουν τις ιστορίες τους.....
Babis1098
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 28, 2018 3:36 pm
cb: Όχι
Name: Μπαμπης

Re: Φιμέ μεμβράνες τζαμιών

Δημοσίευσηαπό manolis68 » Δευτ Μαρ 11, 2019 8:28 pm

Babis1098 έγραψε:Η llumar και η κάθε εταιρεία δεν πιστοποιεί αν αυτο που βάζω είναι νόμιμο ή οχι άλλα σου δίνει πιστοποίηση σε αυτο που σου βάζει δηλαδη πιστοποιεί οτι αυτο που φοράς είναι αυτό που πληρώνεις....το αν είναι νόμιμο θα κρίνει ο αρμόδιος φορεας του κράτους βάση νομοθεσία βλέποντας τα πιστοποιητικα που σου δίνουν....στην περίπτωση μου πήρα δύο χαρτιά με ίδιους κωδικούς στο ενα περιλαμβάνει ολα τα πισω και το δεύτερο μονο τα μπροστά το αυτοκόλλητο δεν λέει νόμιμο ή οχι αλλα σε πιο τζαμι ανήκει το πιστοποιητικο....αρα ετσι που το εκαναν αν θέλει κάποιος να μου κανει θέμα μπορεί να πει οτι εχω βάλει αλλη μεμβρανη απο αυτη που λέει το πιστοποιητικο......


Δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα.
Αγορασες κατι και σου εδωσαν ενα εγγραφο που πιστοποιει τι ειναι αυτο που σου εβαλαν και σε ποιο παραθυρο. Σωστα ή καταλαβα κατι λαθος?
Ετσι δε μπορεις να πας μετα απο ενα χρονο και πεις οτι ζητησεις αλλο και σου εβαλαν αλλο.
Κατι σαν εγγυηση δηλαδη.
Αν για παραδειγμα επαιρνες μπαρες οροφης, θα σου εδιναν ενα πιστοποιητικο ωστε να ξερεις γραπτα τι σου εδωσαν. Δεν θα σου κολλησουν αυτοκόλλητο πανω στη μπαρα.
Το θεμα ειναι πως εχεις γραπτα με σφραγιδα και υπογραφη το τι σου εχουν βαλει και ετσι αποφευγεις τους απατεωνες που ταζουν κατι και σου βαζουν κατι αλλο.
Αυτο ειναι και μια χαρα και για το ΚΤΕΟ αν σε ρωτησουν τι ειναι αυτα που εχεις βαλει. Δεν ειναι νομιμα πιθανοτατα καποια απο αυτα, αλλα δεν θα εχεις προβλημα. ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ δεν λεει κατι, ουτε σε ιδιωτικο ουτε δημοσιο ΚΤΕΟ εκτος απο ελαχιστες κραυγαλεες περιπτωσεις
Άβαταρ μέλους
manolis68
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Παρ Φεβ 22, 2019 8:19 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: Εργοστασιακή
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Aka: manolis68
Name: Μανώλης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αξεσουάρ/Εξοπλισμός

arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Πέμ Απρ 18, 2024 3:36 am Καλημέρα όλη μέρα
arahova Τετ Απρ 17, 2024 10:35 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 17, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Απρ 16, 2024 10:16 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 16, 2024 6:31 am Καλημέρα σας.
Nikola Tenv Δευτ Απρ 15, 2024 7:21 pm Καλησπέρα ,καλή εβδομάδα
arahova Δευτ Απρ 15, 2024 10:55 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 15, 2024 6:08 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
john maxx Κυρ Απρ 14, 2024 11:30 pm Καλησπέρα
arahova Κυρ Απρ 14, 2024 11:48 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 14, 2024 7:01 am Καλημέρα σας.
KonKalamata Σάβ Απρ 13, 2024 5:26 pm Καλησπέρα σε όλους και καλό μας Σαββατοκύριακο.
arahova Σάβ Απρ 13, 2024 9:49 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Atlas Σάβ Απρ 13, 2024 8:51 am Καλημέρα παίδες!!!
antonis1627 Σάβ Απρ 13, 2024 8:08 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 12, 2024 9:51 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ//Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 12, 2024 6:08 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Πέμ Απρ 11, 2024 10:57 am Τετάρτη 17-4-2024 πάμε για καφεδάκι στη
arahova Πέμ Απρ 11, 2024 9:53 am Καλημέρα σε όλους.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης