Χειρολαβή Οδηγού

Re: Χειρολαβή Οδηγού

Δημοσίευσηαπό Leone » Τετ Μαρ 13, 2019 12:18 pm

NGV με σημα VW :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Leone
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 18, 2013 7:13 pm
Τοποθεσία: Λουτρακι
Aka: enduras
Λάστιχα: MT AT
Διάσταση ελαστικών: 225/75/16
Suspension: KYB + Αποστατες
cb: Ναι
Name: Βασιλης

Re: Χειρολαβή Οδηγού

Δημοσίευσηαπό mitsosstr636r » Τετ Μαρ 13, 2019 12:21 pm

Leone έγραψε:Την χειρολαβη μπορει να την χρησιμοποιεις και οταν το οχημα ειναι σταματημενο :whistle: :whistle: :mrgreen:


πολύ σωστός!
σε αυτή την περίπτωση η λαβή λέγεται oh yeah !!!!!!!

:geek:
Να πέσεις κάτω εφτά φορές, να σηκωθείς οκτώ.
Άβαταρ μέλους
mitsosstr636r
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2938
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 27, 2015 9:59 am
Τοποθεσία: Τρίπολη , Αθήνα
Aka: The number 1
Λάστιχα: G015
Name: Μήτσος

Re: Χειρολαβή Οδηγού

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Τετ Μαρ 13, 2019 12:30 pm

Στην περίπτωση της ύπαρξης χειρολαβής θα σκέφτηκε ο κατασκευαστής...
Προκειμένου να κατεβάζουν το τζάμι της πόρτας και να βγάζουν τον αγγόνα έξω από το παράθυρο,
ας κρατάνε την χειρολαβή :lol: :lol:
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 2074
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Aka: Stelios8es
Λάστιχα: Continental EcoContact™ 5
Διάσταση ελαστικών: 215-55 R 17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Name: Στέλιος

Re: Χειρολαβή Οδηγού

Δημοσίευσηαπό darkman » Τετ Μαρ 13, 2019 12:56 pm

Γιάννης Ποριχης έγραψε:Πιστευω οτι μπορουμε να τοποθετησουμε εκει την θηκη γυαλιων απο το ignis


Μια θηκούλα για τα γυαλια δεν θα ηταν άσχημη :D Ποσο εχει του Ignis ξερουμε ?
May the Force be with you.
Άβαταρ μέλους
darkman
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 15, 2018 2:38 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: 215/55 R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Name: Manos

Re: Χειρολαβή Οδηγού

Δημοσίευσηαπό arahova » Τετ Μαρ 13, 2019 1:05 pm

Εγώ πάντως νομίζω οτι η χειρολαβή έχει άλλο λόγο ύπαρξης.
Τα πιό σπορ αυτοκίνητα δεν έχουν χειρολαβή στην θέση του οδηγού, διότι ''συνήθως'' τα οδηγούν άτομα νεαρής ηλικίας
που δεν την χρειάζονται για να βολευτούν στο κάθισμα, σε αντίθεση με τα πιό ηλικιωμένα άτομα που οδηγούν κάποια
πιό μεγάλα αυτοκίνητα σε όγκο όπως Land Cruiser, Land Rover, Ford Μondeo κλπ. και για να ''βολευτούν'' χρειάζονται
κάποια βοήθεια. :lol: :lol:
Ετσι λοιπόν οι ''γρήγοροι'' δεν έχουν χειρολαβή, βλέπε GATOZ... :clap:
Τώρα ας κατατάξει ο κάθε ένας τον εαυτό του στην κατηγορία που νομίζει. :lol:
(DIESEL-4X4-AUTO)
Άβαταρ μέλους
arahova
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2016 12:52 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Αράχωβα
Aka: arahova
Λάστιχα: Michelin CrossClimate +
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: Μαμίσια
cb: Ναι
Name: Στάθης

Re: Χειρολαβή Οδηγού

Δημοσίευσηαπό Γιάννης Ποριχης » Τετ Μαρ 13, 2019 1:43 pm

Δεν γνωρίζω τιμή αλλά είναι εύκολο να ψάξουμε στα μεταχειρισμένα .......
Βέβαια εγώ έχω και μια καλύτερη επιλογή ........ Θα ξηλώσω την θήκη από το ignis της γυναίκας μου :lol: :lol: :lol: :whistle:
Γιάννης Ποριχης
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2016 2:03 pm
Τοποθεσία: χαλανδρι
Aka: john
Λάστιχα: MICHELIN Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17
Suspension: μαμα
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Χειρολαβή Οδηγού

Δημοσίευσηαπό Nikola Tenv » Τετ Μαρ 13, 2019 8:36 pm

Θα ήθελα τις χειρολαβές που έχει το land cruiser (+5 πόντους ground clearance))
Country & Ocean
Once 4x4- Always 4x4
51°13'N 07°38'E
Άβαταρ μέλους
Nikola Tenv
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2015 3:38 pm
Aka: the yachtsman
Λάστιχα: Conti/ yoko Geo 12 A/T
Διάσταση ελαστικών: 215-55-17/215-60-17
Suspension: εργοστασιακή
cb: Ναι
Name: Νικος

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αμάξωμα/πλαστικά μέρη

antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2019 9:10 am Καλημέρα σας.
BOSS Κυρ Μαρ 24, 2019 1:30 am Aπο αυριο τον ριχνει...καλο βραδυ σε ολους
Γιωργος ΗΛΙΑΣ Κυρ Μαρ 24, 2019 1:26 am τώρα μπόρεσα να μπω αναφερόμουν στην Εθνική από Αθηνα μέχρι την έξοδο για Χαλκίδα που πέρασα
BOSS Σάβ Μαρ 23, 2019 5:16 pm Καλησπερα...αναφερε και την περιοχη
Γιωργος ΗΛΙΑΣ Σάβ Μαρ 23, 2019 4:14 pm Καλησπέρα μεγάλη προσοχή στον δρόμο έχει δυνατό πλαϊνό άνεμο
arahova Σάβ Μαρ 23, 2019 11:56 am Καλημέρα σε όλους.
Γιάννης Ποριχης Σάβ Μαρ 23, 2019 10:49 am Καλημέρα ..........
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2019 8:38 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.
ΣΡΕΚ Παρ Μαρ 22, 2019 9:51 pm καλησπερα σε ολους και καλο τριημερο να περασουμε .........!!!
dpol Παρ Μαρ 22, 2019 3:57 pm Καλες θαλασσες Αντωνη, θα αναμενουμε φωτο
BOSS Παρ Μαρ 22, 2019 2:15 pm Καλα ταξιδια μαστρΑντωνη!
arahova Παρ Μαρ 22, 2019 9:57 am Καλημέρα καλό τριήμερο, syrio13 καλό ταξίδι και καλές θάλασσες.
antonis1627 Παρ Μαρ 22, 2019 8:50 am Φίλε Χάρη (x8052) καλημέρα,ρίξε μια ματιά σε παρακαλώ.
antonis1627 Παρ Μαρ 22, 2019 8:18 am Καλημέρα σας.
x8052 Παρ Μαρ 22, 2019 7:19 am Καλησπέρα. Νέο θέμα για service light σε diesel
syrio13 Παρ Μαρ 22, 2019 6:49 am Θα ανοιξω θεματακι και θα βαζω φωτο και νεα απο το ταξιδι!
syrio13 Παρ Μαρ 22, 2019 6:48 am Φιλοι και συμφορουμητες, Καλημερα, καλο τριημερο, καλο πασχα και καλο Καλοκαιρι! Ραντεβου απο Σεπτεμβρη παλι, λογο αναχωρησης για δουλεια!
ΔΙΑΣ Παρ Μαρ 22, 2019 2:23 am Καλημέρα σε όλους Καλό τριήμερο
ΣΡΕΚ Πέμ Μαρ 21, 2019 8:13 pm καλησπερα σε ολους .......... !!!
antonis1627 Πέμ Μαρ 21, 2019 8:00 am Καλημέρα σας.
ΔΙΑΣ Πέμ Μαρ 21, 2019 2:25 am Καλημέρα σε όλους ευχαριστώ
arahova Πέμ Μαρ 21, 2019 2:21 am Καλημέρα Δία, καλή δουλειά.
taxidriver06 Τετ Μαρ 20, 2019 8:34 pm Καλησπέρα!!!
antonis1627 Τετ Μαρ 20, 2019 6:26 am Καλημέρα σας.
ΔΙΑΣ Τετ Μαρ 20, 2019 2:22 am Καλημέρα σε όλους
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης