Κατασκευή rock sliders

Κατασκευή rock sliders

Δημοσίευσηαπό teri » Σάβ Ιουν 08, 2024 1:31 am

Πριν καιρό είχα δει την παρουσίαση ενός φίλου που κατασκεύασε rock sliders σε ένα πεντάθυρο ngv και μου άρεσε η ιδέα. Είπα να κάνω και γω μια προσπάθεια και σας την παρουσιάζω καθώς πρόκειται για το τρίθυρο, σε περίπτωση που κάποιος έχεις απορία πώς μπορεί να φαίνεται.

IMG_20240601_133411 (1).jpg

IMG_20240607_191303.jpg

IMG_20240607_191309.jpg

IMG_20240601_142333.jpg
teri
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 29, 2020 2:16 pm
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: Mp +4
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Λευτέρης

Re: Κατασκευή rock sliders

Δημοσίευσηαπό BOSS » Σάβ Ιουν 08, 2024 10:08 am

Ωραία κατασκευή,ευγε! :clap: :clap: :clap:
Πυρ,γυνη και θαλασσα...

Άβαταρ μέλους
BOSS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9239
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 10:55 pm
Τοποθεσία: Συμη-Σαλαμινα
Λάστιχα: Crosswind M/T LingLong
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: +6
cb: Όχι
Εργάτης: Ναι
Aka: εκδρομοφαγος
Name: ΒΑΛΑΝΤΗΣ

Re: Κατασκευή rock sliders

Δημοσίευσηαπό sps_gr » Κυρ Ιουν 09, 2024 8:33 am

:clap: :clap: :clap:
Άβαταρ μέλους
sps_gr
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1954
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2017 7:44 pm
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Λάστιχα: BF Goodrich A/T KO2
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: MP+4 & KYB
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Σπύρος

Re: Κατασκευή rock sliders

Δημοσίευσηαπό Tony Louk » Κυρ Ιουν 09, 2024 11:08 am

Τι σωλήνα χρησιμοποίησες Λευτέρη ?
NV 1.6 Diesel AllGrip GLX TCSS (Automatic)
Συν/χος Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος μηχανικός ΕΜΠ
Άβαταρ μέλους
Tony Louk
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9462
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2017 6:18 pm
Τοποθεσία: Χαλκούτσι Ωρωπού
Λάστιχα: Lat.cross/Malatesta Kobra
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17-215/65/16
Suspension: +4/5 cm (αποστ+λαστ)
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Name: Αντώνης

Re: Κατασκευή rock sliders

Δημοσίευσηαπό Moody_AL » Κυρ Ιουν 09, 2024 2:50 pm

Να ρωτήσω την χρησιμότητα και πως λειτουργεί;
New Suzuki Vitara FL 1.0 BoosterJet FWD Automatic GL+
Άβαταρ μέλους
Moody_AL
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 745
Εγγραφή: Τρί Ιαν 12, 2021 5:28 pm
Λάστιχα: Falken Wildpeak AT3WA
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17
Suspension: +3.5: Eibach+Falken
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Αν είχε τετρακίνητο θα ήταν ο Tony.
Name: Αλέξανδρος

Re: Κατασκευή rock sliders

Δημοσίευσηαπό teri » Κυρ Ιουν 09, 2024 3:18 pm

Tony Louk έγραψε:Τι σωλήνα χρησιμοποίησες Λευτέρη ?


Η σωλήνα είναι σιδερένια μαύρη φ48 και πάχος 2mm αν θυμάμαι καλά. Θα μετρήσω και θα γράψω σε περίπτωση που έκανα λάθος

Moody_AL έγραψε:Να ρωτήσω την χρησιμότητα και πως λειτουργεί;


Λειτουργεί σαν προστασία για τα πλαστικά στο μασπιε. Αν είναι να βρει σε κάποιο εμπόδιο πχ πέτρα, βρίσκει πρώτα στη σωλήνα που είναι ελάχιστα πιο χαμηλά από το μασπιε. Αλλά και για το αισθητικό κομμάτι κατά τη γνώμη μου.
teri
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 29, 2020 2:16 pm
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: Mp +4
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Λευτέρης


Επιστροφή στο Ιδιοκατασκευές

arahova Τετ Ιουν 19, 2024 10:59 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Ιουν 19, 2024 5:52 am Καλημέρα σας.
ΣΤΑΥΡΟΣ Τρί Ιουν 18, 2024 8:10 pm Φίλε Κωνσταντίνε suzukivitara50 καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
suzukivitara50 Τρί Ιουν 18, 2024 8:01 pm Καλησπερα απο ΑΙΓΙΟ
Nikola Tenv Τρί Ιουν 18, 2024 1:23 pm Καλησπέρα απο Θεσσαλονίκη
arahova Τρί Ιουν 18, 2024 11:14 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Ιουν 18, 2024 6:24 am Καλημέρα σας.
KonKalamata Δευτ Ιουν 17, 2024 9:28 pm Καλησπέρα...
arahova Δευτ Ιουν 17, 2024 9:46 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Ιουν 17, 2024 6:10 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
arahova Κυρ Ιουν 16, 2024 9:53 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Ιουν 16, 2024 7:14 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Ιουν 15, 2024 10:43 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Σάβ Ιουν 15, 2024 7:11 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Ιουν 14, 2024 10:05 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Ιουν 14, 2024 6:18 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Ιουν 13, 2024 10:45 am Καλημέρα σε όλους.
LEMON Πέμ Ιουν 13, 2024 8:14 am Καλημέρα πουλάκια μου
antonis1627 Πέμ Ιουν 13, 2024 6:09 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Ιουν 12, 2024 11:18 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Ιουν 12, 2024 6:27 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Τρί Ιουν 11, 2024 12:53 pm ΑύριοΤετάρτη 12 Ιουνίου πάμε για καφεδάκι στην
arahova Τρί Ιουν 11, 2024 10:20 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Ιουν 11, 2024 6:05 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Ιουν 10, 2024 12:24 pm Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες