New grand vitara 4 low lock

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό panoramix3519 » Τρί Σεπ 23, 2014 9:37 pm

*******edit by panoshm******* Πληροφοριακα το αμαξι εχει ΠΑΡΑ πολυ δυναμη με τα αργα αφου η πεμπτη πατωμα βγαζει γυρω στα 55 χιλιομετρα. Ετοιμο για σουζες.
Ποιος ο λογος να επιλεγω χειροκινητο η αυτοματο η με padlles οταν μπορω να τα εχω ολα μαζι.............
https://www.youtube.com/watch?v=GBN5OpSP_BU
https://www.youtube.com/watch?v=9AemjhgqP-k
By panoramix
panoramix3519
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2014 12:29 pm
cb: Όχι
Aka: panoramix3519
Name: Στεργιος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό panoramix3519 » Τετ Σεπ 24, 2014 9:49 am

Μετα απο υπολογισμους που καναμε το κόστος με το κλειδί στο χέρι που λένε είναι *******edit by panoshm******* δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δέσω το τηλ του δημοσίως)
Ποιος ο λογος να επιλεγω χειροκινητο η αυτοματο η με padlles οταν μπορω να τα εχω ολα μαζι.............
https://www.youtube.com/watch?v=GBN5OpSP_BU
https://www.youtube.com/watch?v=9AemjhgqP-k
By panoramix
panoramix3519
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2014 12:29 pm
cb: Όχι
Aka: panoramix3519
Name: Στεργιος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό panoshm » Τετ Σεπ 24, 2014 1:12 pm

panoramix3519 έγραψε:δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δέσω το τηλ του δημοσίως)

Φίλε panoramix3519 οτιδήποτε αφορά προσφορά προς τα μέλη του φόρουμ, πρέπει να αποσταλεί στους διαχειριστές του φόρουμ προς έλεγχο και κατόπιν οι ίδιοι θα την αναρτήσουν στην σωστή ενότητα

Το ότι έγινε εγγραφή μέλους που δεν έχει ακόμη Vitara (όπως προβλέπουν οι κανονισμοί), κάποιες φορές παραβλέπεται, οικειοθελώς και καλή τη πίστη, από τους διαχειριστές για την εύκολη πρόσβαση σε πληροφορίες/απορίες κλπ από τους ενδιαφερόμενους που ψάχνουν αυτοκίνητο.

Όμως η εγγραφή χρήστη για καθ' αυτό το λόγο διαφήμισης και μάλιστα η ανάρτηση posts ώστε να φτάσεις το σύνολο των 50 ώστε να αποκτήσει πρόσβαση σε λειτουργίες (όπως φαίνεται ξεκάθαρα κατ' εμέ ότι έγινε στη συγκεκριμένη περίπτωση), παραβαίνει σοβαρούς κανόνες... :!:

Έγινε edit του post
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30475
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Τετ Σεπ 24, 2014 1:30 pm

Κύριοι, κατ'αρχήν ορθή η παρατήρηση του panoshm. Δεύτερον επειδή μάλλον συμβαίνουν κάποια πράματα που δεν "κολλάνε" κατ'εμέ, το θέμα θα το δούμε με ψυχραιμία κι ό,τι απαιτηθεί θα το συζητήσουμε. :idea:
Φίλε panoramix να ξέρεις ότι το αρχικό κείμενο των τροποποιημένων δημοσιεύσεών σου δεν έχει χαθεί. Απλά το διευκρινίζω για να μην υπάρχει υπόνοια αδιάκριτου "σβησίματος δημοσιεύσεων" :!: ;-)
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37878
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό panoramix3519 » Τετ Σεπ 24, 2014 10:55 pm

επειδη δεν γνωριζομαστε πρωσοπικα θελω να ξεκαθαρισω καποια πραγματα. Οταν εκανα την εγγραφη υπηρχε απλα σαν ιδεα το προτζεκτ δεν ειχε γινει τιποτα παραπανω. Το οτι οτιδηποτε αφορα προσφορα για τα μελη πρεπει πρωτα να το στειλω στους διαχειριστες δεν το ηξερα ειναι λαθος μου ζηταω συγνωμη. Στην συγκεκριμενη ενοτητα που εκανα την αναρτηση θα μπορουσα να την κανω απο την πρωτη στιγμη οποτε δεν θα χρειαζομουν τα 50 ποστ οποτε νομιζω οτι ειναι λιγο ατοπο το οτι εκανα 50 ποστ για να κανω διαφημηση και ολα τα συναφη. Εκανα μια αναρτηση στο συγκεκριμενο ποστ για να προσφερω κατι στα μελη του κλαμπ σας και δεν νομιζω οτι προσβαλα κανεναν ουτε οτι εκανα κατι για να βλαψω καποιον. Οταν εκανα 50 ποστ απο τις λειτουργειες που ελαβα προσβαση ποιες χρησιμοποιησαγια να επωφεληθω γιατι αναφερεται λες και εκλεψα καποιο απορητο μυστικο. Με απολυτη ψυχραιμια και ορεξη για να λυσουμε την οποιαδηποτε παρεξηγηση μπορω να μαθω ποια ειναι τα πραγματα που "συμβαινουν και δεν κολλανε" ? (και δεν το λεω με κακια) Τελος αν πιστευετε οτι με καποιο τροπο εβλαψα το κλαμπ σας θα ηθελα να μου το πειτε για να το καταλαβω και να μην το ξανακανω μιας και αυτη τη φορα το εκανα αθελα μου. Σε καμια περιπτωση δεν ηθελα να βλαψω καποιον και αν το εκανα του ζηταω ταπεινα συγνωμη αρκει να μου το εξηγησει.
Ποιος ο λογος να επιλεγω χειροκινητο η αυτοματο η με padlles οταν μπορω να τα εχω ολα μαζι.............
https://www.youtube.com/watch?v=GBN5OpSP_BU
https://www.youtube.com/watch?v=9AemjhgqP-k
By panoramix
panoramix3519
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2014 12:29 pm
cb: Όχι
Aka: panoramix3519
Name: Στεργιος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Πέμ Σεπ 25, 2014 12:13 am

Κανείς δεν σε κατηγόρησε για τις μη αγαθές προθέσεις σου, μιας και όμως ξεκινώντας δεν είχες καν το πρότζεκτ στο μυαλό σου και τώρα έχει τελειοποιηθεί σου δίνεται η ευκαιρία πράγματι να προσφέρεις στα μέλη μας τις υπηρεσίες σου και :arrow:

Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχια, αγαπητέ Πανοραμίξ είσαι διατεθειμένος να μας κάνεις μια πλήρη και αναλυτική φωτοπαρουσίαση του πρότζεκτ που ανέπτυξες? αν ναι όλα τα παρακάτω ποστ του θέματος στην διάθεσή σου ;-)
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό panoramix3519 » Πέμ Σεπ 25, 2014 9:47 am

kaliakouda έγραψε:Κανείς δεν σε κατηγόρησε για τις μη αγαθές προθέσεις σου, μιας και όμως ξεκινώντας δεν είχες καν το πρότζεκτ στο μυαλό σου και τώρα έχει τελειοποιηθεί σου δίνεται η ευκαιρία πράγματι να προσφέρεις στα μέλη μας τις υπηρεσίες σου και :arrow:

Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχια, αγαπητέ Πανοραμίξ είσαι διατεθειμένος να μας κάνεις μια πλήρη και αναλυτική φωτοπαρουσίαση του πρότζεκτ που ανέπτυξες? αν ναι όλα τα παρακάτω ποστ του θέματος στην διάθεσή σου ;-)

Οπως εγραψα και παραπανω ενας φιλος μου εδωσε την ιδεα γιατι εγω δεν ειχα ποτε 4χ4 αλλα θελω να παρω οποτε και δεν ξερω που πασχετε εσεις με τα 4χ4. Οταν μου ειπε λοιπον ο φιλος που πασχετε και αν μπορω να το φτιαξω εψαξα στο ιντερνετ για να βρω και να διαβασω αν οντος το εχετε αναγκη και θα αξιζε να το φτιαξω. Σε αυτο το ψαξιμο βρηκα και το κλαμπ σας και γραφτηκα χωρις να εχω vitara. Στην πορεια μεχρι να την τελοιοποιησα και ηθελα να σας τη δειξω. Τα 50 ποστ για να ξεκλειδωσω καποιες λειτουργειες οπως αναφερετε αμα δειτε πρωτα το τελειωσα και σας το παρουσιασα εστω και στον παγκο να δουλευει και μετα τα συμπληρωσα οποτε δεν εκλεψα ουτε εκμεταλευτικα καποιον η κατι.
Εαν μια φωτοπαρουσιαση σας αρεσε μπορουσατε να μου το πειτε απο την αρχη να εβγαζα καμια φωτογραφια. Αν θα φτιαξουμε και αλλο τοτε θα εχετε και αναλυτικες φωτογραφιες και ακομα καλυτερα εαν θελει καποιος μπορει οταν θα το φτιαξουμε να ερθει να κερασουμε καφε και να μας βοηθησει κιολας ωστε να το δει με τα ματακια του και οχι μονο απο φωτο.
kfanis έγραψε:Aγαπητέ Στέργιε.....

Όταν πρωτογράφτηκες εδώ, μας βομβάρδισες με εκπληκτικές ιδιοκατασκευές, ιδέες για μεταροπές και ενα σωρό άλλες όμορφες ιδέες. :clap:
Στην πορεία όμως και καθώς περνούσε ο καιρός ενέπλεξες και συνεργεία, προμηθευτές ανταλλακτικών κ.ά.

Κάπου εδώ αλλάζει το πράγμα..... :think:

Αν θέλεις να μοιραστείς κάποια πράγματα με τα μέλη του club τότε αυτό είναι πολύ ωραίο και είναι αυτό που κάνουμε όλοι απο τότε που ξεκινήσαμε....
Αλλά όταν βλέπει κάποιος ένα νέο μέλος και μάλιστα ούτε κάν ιδιοκτήτη Vitara να μπαίνει σε τέτοιες διαδικασίες, του γεννιούνται "λογικά" ερωτήματα και αμφιβολίες για την εγγραφή του σε κάποιο forum.

Eδώ λοιπόν στην περίπτωση που θέλουμε να αναδείξουμε κάποιο επαγγελματία που μας βοήθησε σε κάποιο πρόβλημά μας ή μοντίφα μας ακολουθούμε την πιο κάτω διαδικασία:

Στέλνουμε στην ΟΔΣ πληροφορίες για το όλο θέμα, η ομάδα ερευνά αν πρόκειται για τίμια και αξιόπιστη προσφορά ή πρόταση και στο τέλος αν αξίζει την βγάζουμε προς τα έξω...
Φαντάζομαι οτι καταλαβαίνεις τους λόγους για τους οποίους το κάνουμε αυτό...
Κρατάμε και στηρίζουμε επαγγελματίες με ουσιαστικές προσφορές και όχι κάποιον που θα προσπαθήσει να εκμεταλευτεί την επισκεψιμότητα ενός club για ίδιο όφελος, προστατεύοντας με αυτό τον τρόπο τα μέλη!!

Όπως σου είπαν λοιπόν και τα παιδιά πιο πάνω απλά θα ακολουθήσεις την συγκεκριμένη διαδικασία όπως όλοι μας τόσα χρόνια, τηρώντας την ευρυθμία του forum! :idea:

Ελπίζω τώρα να καταλαβαίνεις αυτά που σου γράψαμε!
Φυσικά δεν είναι ανάγκη να τα αποδεχτείς αλλά αυτός είναι ο τρόπος που λειτουργεί το club!! ;-)

Αυτη ειναι η πρωτη και μονη ιδιοκατασκευη που μπλεχτηκε και αλλος μεσα και αν δεν ανεφερα τον φιλο που μου εδωσε την ιδεα και μου προσφερε το μαγαζι του και την βοηθεια του για να κατσω να την τελειοποιησω θα ημουν αχαριστος. (νομιζω λογικο). Δεν ενεπλεξα κανεναν αλλον μονο αυτον που μου εδωσε την ιδεα και με βοηθησε να την τελειοποιησω.
Οι ιδιοκατασκευες ειναι το χομπι μου οπως θα καταλαβατε και οποιος εχει ορεξη εχω και ακομα παρα πολλες εκτος απο αυτες που σας εχω δειξει τις οποιες οποιος θελει πολυ ευχαριστως να ερθει να κερασω καφε (η και κανα τσιπουρο) και να τις δειξω απο κοντα.
Το οτι επρεπε για να αναφερω τον φιλο να παρω πρωτα αδεια απο την διευθυνση οπως προειπα δεν το ηξερα και ξαναζηταω συγνωμη οπως ζητησα και ποιο πανω. Οποτε εχετε απολυτο δικιο και θα ηθελα εαν ειναι ευκολο να μου στειλει καποιος σε πμ τι πρεπει να κανω για να αναρτησω την προσφορα προς το κλαμπ σας γιατι το αλλο παιδι δεν πολυασχολειται με το ιντερνετ και αναγκαστικα θα πρεπει να το κανω εγω η αλιως να το κανει αυτος τηλεφωνικα.
Ευχαριστω πολυ εαν εβλαψα καποιον του ζηταω συγνωμη το εκανα αθελα μου.
Ποιος ο λογος να επιλεγω χειροκινητο η αυτοματο η με padlles οταν μπορω να τα εχω ολα μαζι.............
https://www.youtube.com/watch?v=GBN5OpSP_BU
https://www.youtube.com/watch?v=9AemjhgqP-k
By panoramix
panoramix3519
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2014 12:29 pm
cb: Όχι
Aka: panoramix3519
Name: Στεργιος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό panoramix3519 » Πέμ Σεπ 25, 2014 1:20 pm

Ευχαριστω παρα πολυ
Ποιος ο λογος να επιλεγω χειροκινητο η αυτοματο η με padlles οταν μπορω να τα εχω ολα μαζι.............
https://www.youtube.com/watch?v=GBN5OpSP_BU
https://www.youtube.com/watch?v=9AemjhgqP-k
By panoramix
panoramix3519
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2014 12:29 pm
cb: Όχι
Aka: panoramix3519
Name: Στεργιος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό kostas fk » Πέμ Σεπ 25, 2014 2:01 pm

Φίλε panoramix γεια σου.! Χαίρομαι που βρίσκεσαι σε αυτό το φόρουμ, μιας και φαίνεται οτι η δουλειά σου και οι γνώσεις σου θα βοηθήσουν πολύ κόσμο.
Αφού έχεις πλέων 50 δημοσιεύσεις θα γνωρίζεις ότι εχω κάνει και εγώ κάποια δουλειά στο ίδιο project και μάλιστα αρκετά επιτυχημένη.
(ακόμα δουλεύει!!!)
Επίσης όπως θα είδες δημοσίευσα τα πάντα με σκοπό να βοηθήσω όποιον θα ήθελε να κάνει κάτι παρόμοιο και να προσφέρω στο φόρουμ, όπως και το φόρουμ μου προσέφερε γνώσεις που δεν είχα.
Να σημειώσω ότι πήρα την σκυτάλη από άλλους εδώ μέσα.
Με αυτό το πνεύμα λοιπόν, καλό θα είναι να δημοσιεύσεις τα πάντα ώστε να ανταλλάξουμε απόψεις, να βελτιώσουμε την πατέντα και να βοηθήσουμε και άλλους.
Το Forum αυτό, όπως θα έχεις καταλάβει είναι πραγματικά εξαιρετικό.
Καλός ήρθες λοιπόν και περιμένω νέα σου. :D
20 years with Vitara
Άβαταρ μέλους
kostas fk
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 11:06 am
Τοποθεσία: Μεταμορφωση
Λάστιχα: yoko g015
cb: Όχι
Name: Κώστας Καργάκης

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό panoramix3519 » Πέμ Σεπ 25, 2014 2:12 pm

Οπως εγραψα και παραπανω φιλαρακο δεν εχω φωτο απο το συγκεκριμενο αλλα στο επομενο οταν θα φτιαξουμε θα βγαλω πολλες απο την ολη μετατροπη. (Θα ξυριστω θα χτενιστω να δειξω και την φατσα μου :dance: ). Δεν το ειχα σκεφτει απο την αρχη να βγαλω καμια φωτο λαθος μου.
Ποιος ο λογος να επιλεγω χειροκινητο η αυτοματο η με padlles οταν μπορω να τα εχω ολα μαζι.............
https://www.youtube.com/watch?v=GBN5OpSP_BU
https://www.youtube.com/watch?v=9AemjhgqP-k
By panoramix
panoramix3519
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2014 12:29 pm
cb: Όχι
Aka: panoramix3519
Name: Στεργιος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό kostas fk » Πέμ Σεπ 25, 2014 2:25 pm

Προσωπικά πέρα από φωτογραφίες θα ήθελα τεχνική ανάλυση όπως έκανα και εγώ και οι προηγούμενοι.!
Οι φωτογραφίες μπορούν να προωθήσουν το progect αλλά δεν θα βοηθήσουν στη γνώση μας. :(
20 years with Vitara
Άβαταρ μέλους
kostas fk
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 11:06 am
Τοποθεσία: Μεταμορφωση
Λάστιχα: yoko g015
cb: Όχι
Name: Κώστας Καργάκης

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό panoramix3519 » Πέμ Σεπ 25, 2014 2:45 pm

Βεβαιως απλα για να ειμαι ξεκαθαρος και να μην υπαρξει η οποιαδηποτε παρεξηγηση στα μηχανολογικα οτι θελετε. Στα ηλεκτρονικα τωρα επειδη δεν εμπλεξα με κατι το οποιο να ειναι open source οπως το ardruino αλλα εμπλεξα με προγραμματιζομαινο εγκεφαλο της siemens και ειναι ετοιμος ουτε πλακετες ουτε τιποτα εκει δεν μπορω να κανω τιποτα να σας δειξω τι? το προγραμμα ειναι σε γλωσσα ladder και ειναι πανω απο 15 σελιδες και ακτος αφτου μονο και μονο για να το ανοιξει καποιος το προγραμμα της siemens στοιχιζει κατι παραπανω απο 1500 χωρις τα καλωδια και το μοντεμ που χρειαζεται συν οτι το προγραμμα του αυτο που εχω γραψει το αποθηκευει σε μορφη που μονο αυτο μπορει να το διαβασει (για λογους ασφαλειας της siemens). Oποτε δεν εχω κατι να σας στειλω. Φαντασου οτι ο εξοπλισμος μονο προγραμματα καλωδια και τα συναφη μου εχουν στοιχισει κοντα στα 3500. Απλα εμενα με συμφερε να το φτιαξω με αυτα γιατι τον εξοπλισμο τον ειχα λογο της δουλειας μου και ηθελα κατι αξιοπιστο που πιστευω οτι ειναι.
Ποιος ο λογος να επιλεγω χειροκινητο η αυτοματο η με padlles οταν μπορω να τα εχω ολα μαζι.............
https://www.youtube.com/watch?v=GBN5OpSP_BU
https://www.youtube.com/watch?v=9AemjhgqP-k
By panoramix
panoramix3519
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2014 12:29 pm
cb: Όχι
Aka: panoramix3519
Name: Στεργιος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό panoshm » Πέμ Σεπ 25, 2014 3:00 pm

panoramix3519 έγραψε:το προγραμμα ειναι σε γλωσσα ladder και ειναι πανω απο 15 σελιδες και ακτος αφτου μονο και μονο για να το ανοιξει καποιος το προγραμμα της siemens στοιχιζει κατι παραπανω απο 1500 χωρις τα καλωδια και το μοντεμ που χρειαζεται συν οτι το προγραμμα του αυτο που εχω γραψει το αποθηκευει σε μορφη που μονο αυτο μπορει να το διαβασει (για λογους ασφαλειας της siemens). Oποτε δεν εχω κατι να σας στειλω. Φαντασου οτι ο εξοπλισμος μονο προγραμματα καλωδια και τα συναφη μου εχουν στοιχισει κοντα στα 3500.
To scada WinCC Simatic S5? S7? Ποιό? :whistle: ;-) (100άδες σελίδες ladder σε βιολογικούς καθαρισμούς :whistle: ) απλά το έχω "αφήσει" κάποια χρόνια τώρα, και με έχει "αφήσει" και αυτό.

Το φαντάστηκα να σου πω την αλήθεια ότι έχεις βάλει μονάδα PLC μέσα στο punto 8) :clap:
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30475
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό panoramix3519 » Πέμ Σεπ 25, 2014 3:08 pm

Κατα την γνωμη μου ειναι οτι ποιο αξιοπιστο υπαρχει σε αυτα τα θεματα. Στη δουλεια μου τα χρησιμοποιω παρα πολυ απο απλους αυτοματισμους μεχρι και στη ρομποτικη. Μου τα δειξανε οταν με ειχε στειλει η εταιρια στο εξωτερικο για εκπαιδευση και απο τοτε κολησα. Μιας και ξερεις απο αυτα ξερεις πως ειναι. Που να το δεις τωρα το πουντο, στο βιντεο δεν φαινοντε ουτε οι μισες λειτουργιες. Φαντασου οτι στο πουντο τα εχω κανει δυκτιο μεταξι τους και τα προγραμματιζω με wifi. Αλλη φορα θα το αναλυσουμε και αυτο και θα δεις.......
Ποιος ο λογος να επιλεγω χειροκινητο η αυτοματο η με padlles οταν μπορω να τα εχω ολα μαζι.............
https://www.youtube.com/watch?v=GBN5OpSP_BU
https://www.youtube.com/watch?v=9AemjhgqP-k
By panoramix
panoramix3519
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ Μάιος 07, 2014 12:29 pm
cb: Όχι
Aka: panoramix3519
Name: Στεργιος

Re: New grand vitara 4 low lock

Δημοσίευσηαπό tjordas » Παρ Οκτ 03, 2014 9:37 am

Μια απορία που μου προέκυψε panoramix, το NGV που έφτιαξες είχε esp; Αν ναι, υπάρχει πρόβλεψη για την απενεργοποίηση του αυτόματα κατα την εμπλοκή του 4LL, ή γίνεται χειροκίνητα από τον διακόπτη του;
Επίσης, αν έγινε κάποιο τεστ με τον εγκέφαλο του service της Suzuki, έβγαλε κάποιο σφάλμα;
NGV1600, 10/2011, ESP/TCS, Michelin latitude cross 225/65 R17.
Άβαταρ μέλους
tjordas
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Παρ Αύγ 02, 2013 1:29 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Λάστιχα: 225/65 R17
Suspension: MAMA
cb: Ναι
Aka: tjordas
Name: Τάσος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ιδιοκατασκευές

arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Πέμ Απρ 18, 2024 3:36 am Καλημέρα όλη μέρα
arahova Τετ Απρ 17, 2024 10:35 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 17, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Απρ 16, 2024 10:16 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 16, 2024 6:31 am Καλημέρα σας.
Nikola Tenv Δευτ Απρ 15, 2024 7:21 pm Καλησπέρα ,καλή εβδομάδα
arahova Δευτ Απρ 15, 2024 10:55 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 15, 2024 6:08 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
john maxx Κυρ Απρ 14, 2024 11:30 pm Καλησπέρα
arahova Κυρ Απρ 14, 2024 11:48 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 14, 2024 7:01 am Καλημέρα σας.
KonKalamata Σάβ Απρ 13, 2024 5:26 pm Καλησπέρα σε όλους και καλό μας Σαββατοκύριακο.
arahova Σάβ Απρ 13, 2024 9:49 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Atlas Σάβ Απρ 13, 2024 8:51 am Καλημέρα παίδες!!!
antonis1627 Σάβ Απρ 13, 2024 8:08 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 12, 2024 9:51 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ//Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 12, 2024 6:08 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Πέμ Απρ 11, 2024 10:57 am Τετάρτη 17-4-2024 πάμε για καφεδάκι στη
arahova Πέμ Απρ 11, 2024 9:53 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 11, 2024 6:03 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 10, 2024 7:46 pm Καλησπέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 10, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες