Χρονισμος βαλβιδων.

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Παρ Απρ 13, 2012 11:55 pm

lyggas έγραψε:Συμπέρασμα: έστω και με καύση υγραερίου, αν προσέχει κανείς, ο κινητήρας έχει μέλλον. :wink:

και για να μη μένει τίποτε αναπάντητο.... διάλογος με το φίλο lyggas στο shoutbox όπου φαίνεται ΤΙ προσέχει κανείς... :wink:

lyggas_valves-lpg.jpg
lyggas_valves-lpg.jpg (36.56 KiB) 8343 προβολές
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37837
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό KON.GV » Σάβ Απρ 14, 2012 9:56 am

Tzivitzonis έγραψε:
lyggas έγραψε:Συμπέρασμα: έστω και με καύση υγραερίου, αν προσέχει κανείς, ο κινητήρας έχει μέλλον. :wink:

και για να μη μένει τίποτε αναπάντητο.... διάλογος με το φίλο lyggas στο shoutbox όπου φαίνεται ΤΙ προσέχει κανείς... :wink:

lyggas_valves-lpg.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: πάει το 62,5 θα το κάνουμε 50?? :o :o
Εγώ το δουλεύω σε όλες τις στροφές και το διαγνωστικό έχει δείξει καθαρά κανένα πρόβλημα. :wink:
Το θέμα είναι αν σε όλο το φάσμα των στροφών τα μπέκ που σου τοποθετήσανε είναι ικανά να δώσουν τα ανάλογα "μιλιμπάρ" μίγματος.... :idea: :idea:
Σαφώς αν έχεις αδυναμία τροφοδοσίας μίγματος(για διάφορους λόγους πχ μικρά μπεκ λάθος ρυθμίσεις λάθος τοποθέτηση κλπ...) σε όλο το φάσμα των στροφών τότε σίγουρα θα αποκτήσεις και πρόβλημα... :idea:
"Forgotten things remembered...
The tigers eat their young
The body stayed but inside the head...
The mind was on the run ..."
Άβαταρ μέλους
KON.GV
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6899
Εγγραφή: Πέμ Απρ 24, 2008 2:24 pm
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Λάστιχα: 235/85/16 caiman
Suspension: coil over 12"
cb: Ναι
Aka: Κοντζιβας η Μαντεμοκαμμένος
Name: Κωνσταντίνος

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό lyggas » Σάβ Απρ 14, 2012 10:17 am

KON.GV έγραψε:
Tzivitzonis έγραψε:
lyggas έγραψε:Συμπέρασμα: έστω και με καύση υγραερίου, αν προσέχει κανείς, ο κινητήρας έχει μέλλον. :wink:

και για να μη μένει τίποτε αναπάντητο.... διάλογος με το φίλο lyggas στο shoutbox όπου φαίνεται ΤΙ προσέχει κανείς... :wink:

lyggas_valves-lpg.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: πάει το 62,5 θα το κάνουμε 50?? :o :o
Εγώ το δουλεύω σε όλες τις στροφές και το διαγνωστικό έχει δείξει καθαρά κανένα πρόβλημα. :wink:
Το θέμα είναι αν σε όλο το φάσμα των στροφών τα μπέκ που σου τοποθετήσανε είναι ικανά να δώσουν τα ανάλογα "μιλιμπάρ" μίγματος.... :idea: :idea:
Σαφώς αν έχεις αδυναμία τροφοδοσίας μίγματος(για διάφορους λόγους πχ μικρά μπεκ λάθος ρυθμίσεις λάθος τοποθέτηση κλπ...) σε όλο το φάσμα των στροφών τότε σίγουρα θα αποκτήσεις και πρόβλημα... :idea:

Σωστά. Φτωχό μίγμα=αργή καύση=τσουρούφλισμα βαλβίδων. :lol:
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4312
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

ρύθμιση βαλβίδων

Δημοσίευσηαπό spiros76 » Παρ Νοέμ 16, 2012 7:48 pm

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το βιταρακι μου 1.6 του 2003. Απο τις 90000χλμ και μετά έχω πρόβλημα με τις βαλβίδες του αυτοκινήτου μου, χτυπάνε αρκετά. Σε όσους μάστορες και αν το πήγα, όσες φορές και αν τις ρύθμισαν, μετά από απο λίγο καιρό πάλι ακουγόντουσαν.Έχω πληρώσει πάρα πολλες φορές την ρύθμιση αλλα πάλι οι βαλβίδες χτυπάνε.Υπήρχαν φορές που ακουγόντουσαν λιγότερο και άλλες που έκανε σαν πετρελαιοκίνητο όπως και τώρα!!!!!!!! Τώρα που το έχω κάνει υγραεριοκίνητο υπάρχει κίνδυνος μεγαλύτερος αν το αφησω χωρις να τις ρυθμίσω πάλι? πριν 1200χλμ υποτίθεται οτι ρυθμίστικαν!!!!!!!
spiros76
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2012 9:46 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Λάστιχα: geolander g015
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
cb: Ναι
Name: spiros

Re: ρύθμιση βαλβίδων

Δημοσίευσηαπό κυριακος αθανασιου » Παρ Νοέμ 16, 2012 9:16 pm

κατι κανουν λαθος φιλε...δεν γινεται να ξερυθμιζονται μονες τους...

οσο για την ερωτηση σου...οι αρυθμιστες βαλβιδες μπορουν να δημιουργησουν πολλες ζημιες στον κινητηρα...
με η' χωρις υγραεριο.. ;-)
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
Άβαταρ μέλους
κυριακος αθανασιου
S.A.S Member
S.A.S Member
 
Δημοσιεύσεις: 5369
Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 3:53 pm
Τοποθεσία: πευκι,στα βουνα της βορειας ευβοιας
Λάστιχα: simex 35/11.5/16
Suspension: μαμα...αχαχαχαχαχαχα
cb: Όχι
Aka: ψηλεας
Name: κυριακος αθανασιου

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Σάβ Νοέμ 17, 2012 6:33 pm

Spiro76 η ερώτησή σου ήρθε και "κόλλησε" εδώ, στο ήδη υπάρχον θέμα! ;-)


Δηλ Σπύρο, όταν ξαναπας μετά από λίγο για να στις ξανα-ρυθμίσουν, τι σου λένε; Ότι είχαν "χάσει" πάλι; :think:
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37837
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό spiros76 » Κυρ Νοέμ 18, 2012 6:59 pm

Tzivitzonis έγραψε:Spiro76 η ερώτησή σου ήρθε και "κόλλησε" εδώ, στο ήδη υπάρχον θέμα! ;-)


Δηλ Σπύρο, όταν ξαναπας μετά από λίγο για να στις ξανα-ρυθμίσουν, τι σου λένε; Ότι είχαν "χάσει" πάλι; :think:


Συγνώμη δεν είδα το ήδη υπάρχον θέμα,όσο για τις βαλβίδες μου λένε οτι ξαναθέλουν ρύθμιση και ειλικρινά έχω βαρεθεί και απογοητευτεί με το όλο θέμα!!!! αν είναι δυνατόν μετά απο 1500χλμ οι βαλβίδες να βαράνε σαν να είναι πετρελαιοκίνητο!!!!! απο βδομάδα θα πρέπει οπωσδήποτε να το ξαναπάω, το θέμα είναι οτι αναγκαστικά θα πρέπει να κάνω ένα ταξιδάκι 200χλμ και ανησυχώ για τις επιπτώσεις!!!!
spiros76
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2012 9:46 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Λάστιχα: geolander g015
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
cb: Ναι
Name: spiros

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Κυρ Νοέμ 18, 2012 7:01 pm

Το υγραέριο πόσο καιρό το έχεις; Σε μήνες και χλμ αν θυμάσαι....
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37837
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό spiros76 » Κυρ Νοέμ 18, 2012 7:24 pm

Tzivitzonis έγραψε:Το υγραέριο πόσο καιρό το έχεις; Σε μήνες και χλμ αν θυμάσαι....


ο τελευταιος χρονισμος βαλβίδων έγινε στην τοποθέτηση του υγραερίου, τέλος Σεπτέμβρη το έβαλα και έχω κάνει 1600χλμ.
spiros76
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2012 9:46 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Λάστιχα: geolander g015
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
cb: Ναι
Name: spiros

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Νοέμ 18, 2012 7:28 pm

spiros76 έγραψε:
Tzivitzonis έγραψε:Το υγραέριο πόσο καιρό το έχεις; Σε μήνες και χλμ αν θυμάσαι....


ο τελευταιος χρονισμος βαλβίδων έγινε στην τοποθέτηση του υγραερίου, τέλος Σεπτέμβρη το έβαλα και έχω κάνει 1600χλμ.


Είχες θέμα με τις βαλβίδες και πριν τον Σεπτέμβριο ?
Επισκέπτης
 

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό spiros76 » Κυρ Νοέμ 18, 2012 7:34 pm

Επισκέπτης έγραψε:Είχες θέμα με τις βαλβίδες και πριν τον Σεπτέμβριο ?


Θέμα με τις βαλβίδες είχα απο τις 90000χλμ και μετά, απο το μεγάλο service και μετά,συνέχεια τις ρυθμίζαν και μετά απο κάποια χλμ ξαναακουγόντουσαν, αλλες φορες λιγότερο και άλλες όπως τώρα περισσότερο. Συνήθως μετά απο ρύθμιση μου έλεγαν οτι οι βαλβίδες ήταν πολύ ανοιχτές.
spiros76
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2012 9:46 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Λάστιχα: geolander g015
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
cb: Ναι
Name: spiros

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Τρί Δεκ 11, 2012 1:20 am

spiros76 έγραψε:απο βδομάδα θα πρέπει οπωσδήποτε να το ξαναπάω, το θέμα είναι οτι αναγκαστικά θα πρέπει να κάνω ένα ταξιδάκι 200χλμ και ανησυχώ για τις επιπτώσεις!!!!

Κανα νεότερο φίλε;; :think:
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37837
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό spiros76 » Τρί Δεκ 11, 2012 11:00 pm

τα νεότερα με τον χρονισμό των βαλβίδων δεν είναι και τα καλύτερα όπως και τόσες φορές. Το πήγα για ρύθμιση και μου τις ρυθμίσαν με ζεστό κινητήρα, με αποτέλεσμα με το που το βάλαμε μπροστά να χτυπάνε και πάλι, ο μηχανικός μου είπε να μην ανησυχώ οτι δεν παθαίνει τίποτα και να του το πάω την επόμενη μέρα από το πρωί να το ξαναρυθμίσει με κρύο κινητήρα όπως και έγινε! αφου λοιπόν την επόμενη μέρα παριμέναμε να κρυώσει καλά το ξαναρύθμισε λέγοντάς μου οτι τις ρύθμιζε με όσο πιο κλειστές μπορούσε στα διάκενα που έδεινε ο κατασκευαστής. το αποτέλεσμα ήταν οι βαλβίδες σαφώς να είναι καλύτερα αλλα όχι να μην ακούγονται.Πρόσεξα οτι εξέτασε πολύ προσεχτικά όλο το σύστημα των βαλβίδων για τυχών πατούρες στα μέταλα, μήπως υπήρχε κανένα σπασμένο ελατήριο επαναφοράς (αν δεν κανω λάθος έτσι μου το είπε), όλα μου είπε οτι δείχνουν να μην έχουν πρόβλημα. Απο τότε έχω κάνει περίπου 500χλμ και μπορώ να πώ οτι ακούγονται πάλι. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως όταν το αυτοκίνητο είναι κρύο το πρωί και το οδηγώ, όταν πατάω το γκάζι για να επιταχύνει οι βαλβίδες ακούγοντε τόσο πολύ λες και βαράει μπιέλα.Όταν ζεσταθεί λιγάκι αυτό το φαινόμαινο σταματάει. Δεν ξέρω γιατί αλλα η απογοήτευση είναι μεγάλη.
spiros76
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2012 9:46 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Λάστιχα: geolander g015
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
cb: Ναι
Name: spiros

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό Ex.kostas » Τρί Δεκ 11, 2012 11:33 pm

spiros76 έγραψε:τα νεότερα με τον χρονισμό των βαλβίδων δεν είναι και τα καλύτερα όπως και τόσες φορές. Το πήγα για ρύθμιση και μου τις ρυθμίσαν με ζεστό κινητήρα, με αποτέλεσμα με το που το βάλαμε μπροστά να χτυπάνε και πάλι, ο μηχανικός μου είπε να μην ανησυχώ οτι δεν παθαίνει τίποτα και να του το πάω την επόμενη μέρα από το πρωί να το ξαναρυθμίσει με κρύο κινητήρα όπως και έγινε! αφου λοιπόν την επόμενη μέρα παριμέναμε να κρυώσει καλά το ξαναρύθμισε λέγοντάς μου οτι τις ρύθμιζε με όσο πιο κλειστές μπορούσε στα διάκενα που έδεινε ο κατασκευαστής. το αποτέλεσμα ήταν οι βαλβίδες σαφώς να είναι καλύτερα αλλα όχι να μην ακούγονται.Πρόσεξα οτι εξέτασε πολύ προσεχτικά όλο το σύστημα των βαλβίδων για τυχών πατούρες στα μέταλα, μήπως υπήρχε κανένα σπασμένο ελατήριο επαναφοράς (αν δεν κανω λάθος έτσι μου το είπε), όλα μου είπε οτι δείχνουν να μην έχουν πρόβλημα. Απο τότε έχω κάνει περίπου 500χλμ και μπορώ να πώ οτι ακούγονται πάλι. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως όταν το αυτοκίνητο είναι κρύο το πρωί και το οδηγώ, όταν πατάω το γκάζι για να επιταχύνει οι βαλβίδες ακούγοντε τόσο πολύ λες και βαράει μπιέλα.Όταν ζεσταθεί λιγάκι αυτό το φαινόμαινο σταματάει. Δεν ξέρω γιατί αλλα η απογοήτευση είναι μεγάλη.

κοίτα μην φταίει κάτι άλλο όπως τα κουζινετα της μπιελας στο στροφαλο
που χτυπάνε και όχι οι βαλβίδες .
SV1SAW
Άβαταρ μέλους
Ex.kostas
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 24, 2010 5:52 pm
Τοποθεσία: Ν.ΦΙΛΟΘΕΗ
Λάστιχα: MAXXIS MUD
Διάσταση ελαστικών: 245/70/16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Κώστας

Re: Χρονισμος βαλβιδων.

Δημοσίευσηαπό spiros76 » Τρί Δεκ 11, 2012 11:49 pm

Ex.kostas έγραψε:
spiros76 έγραψε:τα νεότερα με τον χρονισμό των βαλβίδων δεν είναι και τα καλύτερα όπως και τόσες φορές. Το πήγα για ρύθμιση και μου τις ρυθμίσαν με ζεστό κινητήρα, με αποτέλεσμα με το που το βάλαμε μπροστά να χτυπάνε και πάλι, ο μηχανικός μου είπε να μην ανησυχώ οτι δεν παθαίνει τίποτα και να του το πάω την επόμενη μέρα από το πρωί να το ξαναρυθμίσει με κρύο κινητήρα όπως και έγινε! αφου λοιπόν την επόμενη μέρα παριμέναμε να κρυώσει καλά το ξαναρύθμισε λέγοντάς μου οτι τις ρύθμιζε με όσο πιο κλειστές μπορούσε στα διάκενα που έδεινε ο κατασκευαστής. το αποτέλεσμα ήταν οι βαλβίδες σαφώς να είναι καλύτερα αλλα όχι να μην ακούγονται.Πρόσεξα οτι εξέτασε πολύ προσεχτικά όλο το σύστημα των βαλβίδων για τυχών πατούρες στα μέταλα, μήπως υπήρχε κανένα σπασμένο ελατήριο επαναφοράς (αν δεν κανω λάθος έτσι μου το είπε), όλα μου είπε οτι δείχνουν να μην έχουν πρόβλημα. Απο τότε έχω κάνει περίπου 500χλμ και μπορώ να πώ οτι ακούγονται πάλι. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως όταν το αυτοκίνητο είναι κρύο το πρωί και το οδηγώ, όταν πατάω το γκάζι για να επιταχύνει οι βαλβίδες ακούγοντε τόσο πολύ λες και βαράει μπιέλα.Όταν ζεσταθεί λιγάκι αυτό το φαινόμαινο σταματάει. Δεν ξέρω γιατί αλλα η απογοήτευση είναι μεγάλη.

κοίτα μην φταίει κάτι άλλο όπως τα κουζινετα της μπιελας στο στροφαλο
που χτυπάνε και όχι οι βαλβίδες .


φαντάζομαι οτι ο μηχανικός θα το επαιρνε χαμπάρι,τοσες φορες το άκουσε, τα κουζινέτα θα χτυπούσαν ακόμη και με ζεστή μηχανή, ο θόρυβος προέρχεται σίγουρα απο τις βαλβίδες απο ψηλά στη μηχανή, τα κουζινέτα είναι χαμηλά!!!!
spiros76
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2012 9:46 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Λάστιχα: geolander g015
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
cb: Ναι
Name: spiros

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες