Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Μεγάλες Ορεινές Διασχίσεις που κράτησαν από 4 ημέρες και άνω

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό dpol » Τρί Αύγ 23, 2022 12:12 pm

Ανεκτίμητης αξίας εμπειρίες, σταθερές στο πέρασμα του χρόνου !!! Εύγε στην παρέα :clap: :clap:

Δεν μπορώ όμως να μην παρατηρήσω τα εξής, θυμάμαι τις πρώτες διασχίσεις του Αλέξανδρου είχαν πολύ συγκεκριμένο πρωτόκολλο, ελαφρύς εξοπλισμός, φαγητό στο καπό, κάθε βράδυ υπνος αλλού και ψήσιμο με ότι έδινε η φύση απο εξοπλισμό, θυμάμαι ενα βράδυ εξω απο το Νυμφαίο φτιάξαμε ψησταριά με σύρμα του Ινδιανου :shock:

Στην διάρκεια του χρόνου έγιναν αρκετές αλλαγές με σκοπό να προσαρμοστεί η διάσχιση στα χρόνια που βάζαμε στην πλάτη μας κυρίως.
Στις διασχίσεις που οργάνωσα εγω που καθιερώσαμε τις δυο βραδιες στο ιδιο σημείο.

Εσείς ομως ρε μαγκες το πηγατε σε αλλο επιπεδο, σκηνες που πρεπει να πληρώσουν ΕΝΦΙΑ, ψησταριες που λειτουργούν με ρευμα και πρεπει να πληρώσουν ΤΕΒΕ, πετρογκαζ με μεγαλες μπουκαλες, και φωτο απο τσιμπούσια, ζητημα να ειδαμε καποιες ελαχιστες απο διαδρομές :think: :think:

Και καλά οι νεότεροι της παρέας , εσυ ρε ψηλε που φωναζες "μην ακουσω μοτερακι να φουσκώνει στρωμα το βράδυ" τι λες για ολα αυτα :whistle: :whistle:

Κύριοι νομίζω οτι πρέπει να επανέλθουμε στις ρίζες μας :!: :!:
Του χρονου σε ξενοδοχείο που να εχει και πριζα φόρτησης EV. :lol: :lol: :lol:
Μην ξυνεστε στην γκλιτσα του τσοπανη!!!
Άβαταρ μέλους
dpol
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:36 pm
Τοποθεσία: Άγραφα
Λάστιχα: Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 215-80-16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Γκλίτσας ή Αγραφιώτης
Name: Δημήτρης

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό stamatdi » Τρί Αύγ 23, 2022 4:05 pm

Να και κάτι από εμένα για να θυμόμαστε όσα όμορφα περάσαμε...
Resizer_16612596343845.jpg
Στολισμένη η κυρά με τα κολιέ της...

Resizer_16612592596271.jpg
Όλη η παρέας εν ώρα δράσης..
Τελευταία επεξεργασία από antonis1627 και Τετ Αύγ 24, 2022 7:35 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Πατάμε πάντα το κουμπί "Προβολή στην δημοσίευση".
Άβαταρ μέλους
stamatdi
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 07, 2022 3:29 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ /ΛΟΥΤΡΑΚΙ
Λάστιχα: YOKOHAMA GEO/LING LONG MT
Διάσταση ελαστικών: 195/80/15 -215/75/15
Suspension: KAYABA / MAD
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Name: Δημήτρης

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό SIAL » Τρί Αύγ 23, 2022 8:32 pm

dpol έγραψε:Ανεκτίμητης αξίας εμπειρίες, σταθερές στο πέρασμα του χρόνου !!! Εύγε στην παρέα :clap: :clap:

Δεν μπορώ όμως να μην παρατηρήσω τα εξής, θυμάμαι τις πρώτες διασχίσεις του Αλέξανδρου είχαν πολύ συγκεκριμένο πρωτόκολλο, ελαφρύς εξοπλισμός, φαγητό στο καπό, κάθε βράδυ υπνος αλλού και ψήσιμο με ότι έδινε η φύση απο εξοπλισμό, θυμάμαι ενα βράδυ εξω απο το Νυμφαίο φτιάξαμε ψησταριά με σύρμα του Ινδιανου :shock:

Στην διάρκεια του χρόνου έγιναν αρκετές αλλαγές με σκοπό να προσαρμοστεί η διάσχιση στα χρόνια που βάζαμε στην πλάτη μας κυρίως.
Στις διασχίσεις που οργάνωσα εγω που καθιερώσαμε τις δυο βραδιες στο ιδιο σημείο.

Εσείς ομως ρε μαγκες το πηγατε σε αλλο επιπεδο, σκηνες που πρεπει να πληρώσουν ΕΝΦΙΑ, ψησταριες που λειτουργούν με ρευμα και πρεπει να πληρώσουν ΤΕΒΕ, πετρογκαζ με μεγαλες μπουκαλες, και φωτο απο τσιμπούσια, ζητημα να ειδαμε καποιες ελαχιστες απο διαδρομές :think: :think:

Και καλά οι νεότεροι της παρέας , εσυ ρε ψηλε που φωναζες "μην ακουσω μοτερακι να φουσκώνει στρωμα το βράδυ" τι λες για ολα αυτα :whistle: :whistle:

Κύριοι νομίζω οτι πρέπει να επανέλθουμε στις ρίζες μας :!: :!:
Του χρονου σε ξενοδοχείο που να εχει και πριζα φόρτησης EV. :lol: :lol: :lol:


Τα είπες όλα! Με κάλυψες Μήτσο! :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ΡΕΚΛΑ 2022 το λέω εγώ αυτό , ο διοργανωτής μας όμως νομίζει ότι έκανε διάσχιση :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shifty: :shifty: :shifty: , έχεις και τον νούμερο ένα διαφθορέα κρεάτων - ψησήματος , που λέγετε πιλότος και έχεις το τέλειο συνδυασμό , μετά την δεύτερη μέρα κρεάτων , πάει για τρίτη και τέταρτη και πέμπτη και ........ είσαι έτοιμος για χειρουργείο και αυτός συνεχίζει ακάθεκτος :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Σαφώς και όλους μας αρέσει η κρεατοφαγία εδώ μέσα δεν το αρνούμε :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: αλλά μέχρι ενός σημείου :hand: :hand: :hand: :mrgreen:

Πέραν της πλάκας , διάσχιση σημένει ...... κάνω χιλιόμετρα καθημερινά για να δω μέρη , να απολαύσω στο έπακρο χιλιόμετρα στο χώμα , να κοιμηθώ σε αντίσκηνο και μόνο αντίσκηνο , να ανάψω φωτιά το βράδυ και να κάτσουμε γύρω από αυτήν και όχι για να ψήνουμε ντε και καλά , κάθε μέρα αλλά για να απολαύσουμε την παρέα με θέα τα αστέρια και κάποια άλλα πράματα , που απλά δεν περιγράφονται με λόγια αλλά πρέπει να τα ζήσεις!!! ;-) Σαφώς και πάνω από όλα είναι η παρέα και μερικές φορές , όταν για διάφορους λόγους , το ζητούμενο είναι η χαλάρωση , γίνετε η << διάσχιση >> όπως έγινε και κανείς δεν είχε παράπονο αλλά το απολαύσαμε! ;-)

Προσωπικά θα ήθελα να υπάρξει μια διάσχιση σε όλα τα ορεινά της Πελοποννήσου - το έχω πει πολλές φορές - και γιατί όχι να μην πάει και Στερεά Ελλάδα - αν δεν γμίζει το πρόγραμμα 7 ημερών. Κανείς όμως δεν πέρνει πρωτοβουλία και έχουμε επαναλήψεις ίδιων μερών όπως φέτος. Επίσης , έχω γίνει πλέον γραφικός , στο να λέω ότι πρέπει να βγούμε και εκτός όπως Βουλγαρία (εκεί έκανα το καλύτερο οφ ως τώρα!!!!) , πόσο μάλλον Τουρκία που βγήκαμε φέτος με μεγάλο ατού τις μισές τιμές στα πάντα όλα!!! Θα μου πει κανείς τι μας λες τώρα με την οικονομική κατάσταση στην οποια βρισκόμαστε και συμφωνώ σε αυτό αλλά πρώτον η διάσχιση δεν είναι για όλους πόσο μάλλον για οικογένειες και δεύτερον απλά θα αναφέρω ότι στην Τουρκία για 5500 χλμ τα όλα έξοδα ανα άτομο σε αμάξι με 3 άτομα και βαρυφορτωμένο ήταν μόνο 750 ευρώ για 2 εβδομάδες!!!

Τροφή για σκέψη για την διάσχιση του χρόνου και βλέπουμε...... ;-)
Άβαταρ μέλους
SIAL
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 7182
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 14, 2008 11:28 am
Τοποθεσία: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Λάστιχα: TOYO OPEN COUNTRY AT3
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: JIMNYBITS
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Βουνοκαμμένος
Name: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό SIAL » Τρί Αύγ 23, 2022 8:36 pm

Λίγες φωτό και από εμένα για την ώρα και βλέπουμε ...... :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :mrgreen:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
Άβαταρ μέλους
SIAL
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 7182
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 14, 2008 11:28 am
Τοποθεσία: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Λάστιχα: TOYO OPEN COUNTRY AT3
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: JIMNYBITS
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Βουνοκαμμένος
Name: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Τετ Αύγ 24, 2022 10:13 am

Κύριε ΣΙΑΛ μπορείτε να μου στείλε την τελευταία φωτό σε ΦΟΥΛ ανάλυση να την κάνω αφίσα πάνω από το κρεβάτι μου να έχω όνειρα γλυκά κάθε βράδυ; :whistle: :mrgreen: :mrgreen:
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37882
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό SIAL » Τετ Αύγ 24, 2022 10:36 am

Tzivitzonis έγραψε:Κύριε ΣΙΑΛ μπορείτε να μου στείλε την τελευταία φωτό σε ΦΟΥΛ ανάλυση να την κάνω αφίσα πάνω από το κρεβάτι μου να έχω όνειρα γλυκά κάθε βράδυ; :whistle: :mrgreen: :mrgreen:


Κοίτα να μαζευτείτε εκεί κάτω να βγάλετε διάσχιση Πελοποννήσου και άσε τις ΦΟΥΛ αναλύσεις γιατί αν σε πάρει γραμμή το :orcs-whip: του σπιτιού θα σε κλαίνε οι μαύρες ρέγγες τρομάρα σου! :mrgreen: :niania: :niania: :niania: :niania: :niania: :icon-lol: :icon-lol: :icon-lol: :icon-lol:


υγ. δήλωσες και ότι θα έρθεις στα μέρη του Φάνη στην διάσχιση ..... επίσης τρομάρα σου! :mrgreen: :niania: :niania: :niania: :banbutton: :lol:
υγ2. ΓΙΩΤΑ μαστίγωσετον όπως και να χει του χρειάζεται!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :tsoukalas: :tsoukalas: :tsoukalas: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
SIAL
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 7182
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 14, 2008 11:28 am
Τοποθεσία: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Λάστιχα: TOYO OPEN COUNTRY AT3
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: JIMNYBITS
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Βουνοκαμμένος
Name: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Τετ Αύγ 24, 2022 10:56 am

:mrgreen:

Μη φοβάσαι και τρώω μαστίγιο από το μωρό τώρα.... που μου'χει φύγει η μέση και τα ισχία σαν κ*λ0γερος :character-oldtimer: :doh:
Α και τώρα που το θυμήθηκα........ Για παντρέψου πρώτα και μετά μιλάμε! :tsoukalas:
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37882
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό SIAL » Τετ Αύγ 24, 2022 1:28 pm

Tzivitzonis έγραψε::mrgreen:

Μη φοβάσαι και τρώω μαστίγιο από το μωρό τώρα.... που μου'χει φύγει η μέση και τα ισχία σαν κ*λ0γερος :character-oldtimer: :doh:
Α και τώρα που το θυμήθηκα........ Για παντρέψου πρώτα και μετά μιλάμε! :tsoukalas:


Παρακαλώ την διαχείρηση να τον μπάναρει αυτόν από πάνω είναι εκτός θέματος!!!!] :mrgreen: :text-lol: :text-lol: :text-lol: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-tease: :teasing-tease: :teasing-tease: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
Άβαταρ μέλους
SIAL
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 7182
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 14, 2008 11:28 am
Τοποθεσία: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Λάστιχα: TOYO OPEN COUNTRY AT3
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: JIMNYBITS
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Βουνοκαμμένος
Name: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό Tony Louk » Τετ Αύγ 24, 2022 2:51 pm

Με λίγα λόγια... ζητάς τον από πάνω σου να μπανάρει τη διαχείριση ... :lol: :lol: :lol:

Μήπως όμως η διαχείριση έχει δίκιο???

:lol: :lol: :lol:
NV 1.6 Diesel AllGrip GLX TCSS (Automatic)
Συν/χος Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος μηχανικός ΕΜΠ
Άβαταρ μέλους
Tony Louk
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9340
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2017 6:18 pm
Τοποθεσία: Χαλκούτσι Ωρωπού
Λάστιχα: Lat.cross/Malatesta Kobra
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17-215/65/16
Suspension: +4/5 cm (αποστ+λαστ)
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Name: Αντώνης

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό sps_gr » Τετ Αύγ 24, 2022 4:49 pm

Πολλά μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες!!
:clap: :clap: :clap:
Άβαταρ μέλους
sps_gr
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1917
Εγγραφή: Τρί Αύγ 29, 2017 7:44 pm
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Λάστιχα: BF Goodrich A/T KO2
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: MP+4 & KYB
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Σπύρος

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Τετ Αύγ 24, 2022 5:25 pm

Tzivitzonis έγραψε:Κύριε ΣΙΑΛ μπορείτε να μου στείλε την τελευταία φωτό σε ΦΟΥΛ ανάλυση να την κάνω αφίσα πάνω από το κρεβάτι μου να έχω όνειρα γλυκά κάθε βράδυ; :whistle: :mrgreen: :mrgreen:

Παντως αν καιγεσαι για φωτο που θα σε κανει να κοιμασαι τα βραδια ηρεμα ,,μπορω να σου στειλω μια δικια μου :lol: :lol: :mrgreen:
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11414
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό P GV O9 » Τετ Αύγ 24, 2022 11:41 pm

Εξαιρετικά!!!
Μπράβο σε ΟΛΟΥΣ σας!!!
Επική διάσχιση!!!
:clap: :clap: :clap:
Με VITARA παρέα η ζωή είναι ωραία στα βουνά όλη μέρα!!!
Άβαταρ μέλους
P GV O9
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 840
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 4:00 pm
Τοποθεσία: ΛΑΜΙΑ
Λάστιχα: MICHELLIN LATITUDE CROSS
Διάσταση ελαστικών: 225/70 R16
Suspension: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό A7PILOT » Πέμ Αύγ 25, 2022 7:38 am

Καλημέρα.
Θα παρακαλούσα τη διαχείριση να βάλει το "Να ξαναγινόμαστε πάλι πιτσιρίκοι..." για τον φίλο μου το Μήτσιο....
Άβαταρ μέλους
A7PILOT
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 19, 2009 12:51 am
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ - ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Λάστιχα: MAXXIS AT WARM DRIVE-G015
Διάσταση ελαστικών: 215 & 225/70/16
Suspension: MAD / OME +4cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: A7PILOT
Name: ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΥΡΚΟΥΔΗΣ

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό eibpartner » Πέμ Αύγ 25, 2022 3:14 pm

Συγχαρητήρια σε όσους συμετείχαν !!! :clap: :clap: Φοβερή εμπειρία :shock: :shock:
eibpartner
NEW GR VITARA 2.0 JLXA
MOD 09'
Άβαταρ μέλους
eibpartner
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 380
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 1:34 am
Τοποθεσία: Κρυονέρι
Λάστιχα: DUELER A/T 001
Διάσταση ελαστικών: 235/65/17
Suspension: mad-αποστάτες-kyb
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Παναγιώτης

Re: Καλοκαιρινή κατασκηνωτική διάσχιση 2022

Δημοσίευσηαπό Σταύρος 4x4 » Πέμ Αύγ 25, 2022 5:30 pm

SIAL έγραψε:
dpol έγραψε:Ανεκτίμητης αξίας εμπειρίες, σταθερές στο πέρασμα του χρόνου !!! Εύγε στην παρέα :clap: :clap:

Δεν μπορώ όμως να μην παρατηρήσω τα εξής, θυμάμαι τις πρώτες διασχίσεις του Αλέξανδρου είχαν πολύ συγκεκριμένο πρωτόκολλο, ελαφρύς εξοπλισμός, φαγητό στο καπό, κάθε βράδυ υπνος αλλού και ψήσιμο με ότι έδινε η φύση απο εξοπλισμό, θυμάμαι ενα βράδυ εξω απο το Νυμφαίο φτιάξαμε ψησταριά με σύρμα του Ινδιανου :shock:

Στην διάρκεια του χρόνου έγιναν αρκετές αλλαγές με σκοπό να προσαρμοστεί η διάσχιση στα χρόνια που βάζαμε στην πλάτη μας κυρίως.
Στις διασχίσεις που οργάνωσα εγω που καθιερώσαμε τις δυο βραδιες στο ιδιο σημείο.

Εσείς ομως ρε μαγκες το πηγατε σε αλλο επιπεδο, σκηνες που πρεπει να πληρώσουν ΕΝΦΙΑ, ψησταριες που λειτουργούν με ρευμα και πρεπει να πληρώσουν ΤΕΒΕ, πετρογκαζ με μεγαλες μπουκαλες, και φωτο απο τσιμπούσια, ζητημα να ειδαμε καποιες ελαχιστες απο διαδρομές :think: :think:

Και καλά οι νεότεροι της παρέας , εσυ ρε ψηλε που φωναζες "μην ακουσω μοτερακι να φουσκώνει στρωμα το βράδυ" τι λες για ολα αυτα :whistle: :whistle:

Κύριοι νομίζω οτι πρέπει να επανέλθουμε στις ρίζες μας :!: :!:
Του χρονου σε ξενοδοχείο που να εχει και πριζα φόρτησης EV. :lol: :lol: :lol:


Τα είπες όλα! Με κάλυψες Μήτσο! :mrgreen: :lol: ΡΕΚΛΑ 2022 το λέω εγώ αυτό , ο διοργανωτής μας όμως νομίζει ότι έκανε διάσχιση :lol: :shifty: , έχεις και τον νούμερο ένα διαφθορέα κρεάτων - ψησήματος , που λέγετε πιλότος και έχεις το τέλειο συνδυασμό , μετά την δεύτερη μέρα κρεάτων , πάει για τρίτη και τέταρτη και πέμπτη και ........ είσαι έτοιμος για χειρουργείο και αυτός συνεχίζει ακάθεκτος :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Σαφώς και όλους μας αρέσει η κρεατοφαγία εδώ μέσα δεν το αρνούμε :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: αλλά μέχρι ενός σημείου :hand: :hand: :hand: :mrgreen:

Πέραν της πλάκας , διάσχιση σημένει ...... κάνω χιλιόμετρα καθημερινά για να δω μέρη , να απολαύσω στο έπακρο χιλιόμετρα στο χώμα , να κοιμηθώ σε αντίσκηνο και μόνο αντίσκηνο , να ανάψω φωτιά το βράδυ και να κάτσουμε γύρω από αυτήν και όχι για να ψήνουμε ντε και καλά , κάθε μέρα αλλά για να απολαύσουμε την παρέα με θέα τα αστέρια και κάποια άλλα πράματα , που απλά δεν περιγράφονται με λόγια αλλά πρέπει να τα ζήσεις!!! ;-) Σαφώς και πάνω από όλα είναι η παρέα και μερικές φορές , όταν για διάφορους λόγους , το ζητούμενο είναι η χαλάρωση , γίνετε η << διάσχιση >> όπως έγινε και κανείς δεν είχε παράπονο αλλά το απολαύσαμε! ;-)

Προσωπικά θα ήθελα να υπάρξει μια διάσχιση σε όλα τα ορεινά της Πελοποννήσου - το έχω πει πολλές φορές - και γιατί όχι να μην πάει και Στερεά Ελλάδα - αν δεν γμίζει το πρόγραμμα 7 ημερών. Κανείς όμως δεν πέρνει πρωτοβουλία και έχουμε επαναλήψεις ίδιων μερών όπως φέτος. Επίσης , έχω γίνει πλέον γραφικός , στο να λέω ότι πρέπει να βγούμε και εκτός όπως Βουλγαρία (εκεί έκανα το καλύτερο οφ ως τώρα!!!!) , πόσο μάλλον Τουρκία που βγήκαμε φέτος με μεγάλο ατού τις μισές τιμές στα πάντα όλα!!! Θα μου πει κανείς τι μας λες τώρα με την οικονομική κατάσταση στην οποια βρισκόμαστε και συμφωνώ σε αυτό αλλά πρώτον η διάσχιση δεν είναι για όλους πόσο μάλλον για οικογένειες και δεύτερον απλά θα αναφέρω ότι στην Τουρκία για 5500 χλμ τα όλα έξοδα ανα άτομο σε αμάξι με 3 άτομα και βαρυφορτωμένο ήταν μόνο 750 ευρώ για 2 εβδομάδες!!!

Τροφή για σκέψη για την διάσχιση του χρόνου και βλέπουμε...... ;-)



Καλησπέρα σας , να πω και εγώ δυο λόγια για την διοργάνωση της διάσχισης.

dpol έγραψε: σκηνες που πρεπει να πληρώσουν ΕΝΦΙΑ, εσυ ρε ψηλε που φωναζες "μην ακουσω μοτερακι να φουσκώνει στρωμα το βράδυ" τι λες για ολα αυτα :whistle: :whistle: . :lol: :lol: :lol:

Δημήτρη , τότε είχε κινητό με πλήκτρα και τώρα έχει κινητό με 8'' οθόνη να την γρατζανα , διότι χάνετε τελευταία , έχει παρενέργειες το τοτέμ :lol:
Επίσης έχει σκηνή σαν πολυκατοικία , αυτή που είδες δικιά του είναι :lol: :lol: :lol: και πάντα μαζί του κουβαλά μεγάλα ταψιά για να βάζει τα κοψίδια στην ντολη :mases: :lol:
SIAL έγραψε: ο διοργανωτής μας όμως νομίζει ότι έκανε διάσχιση

Ο Διοργανωτής δεν νομίζει τίποτα,, διοργάνωσε μια διάσχιση ανάλογα με τον παλμό της παρέας και το αποτέλεσμα αποτυπώθηκε αυτό που αποτυπώθηκε,,, και δεν αποζητά δάφνες...
Σταύρος 4x4 έγραψε:Όπως καταλαβαίνετε, το πρόγραμμα στηρίζετε και καθορίζετε ανάλογα την διάθεση της παρέας :!:


Κάναμε ότι γινόταν να περάσει η παρέα καλα, εντάξει λίγο κρέας παραπάνω έπεσε απο τον πιλότο, αλλά οκ διορθώνετε, ;-)
Αλλά είναι θέμα διοργανωτή, ιδού η Ρόδος, όποιος θέλει διοργανώνει, είπε κανείς ότι δεν αρέσει ο παλαιός προγραμματισμός της διάσχισης ?
Όταν περνούν τα χρόνια και χάνετε ο παλμός ή το ενδιαφέρων είναι πρωτίστως ένα ταξίδι στο εξωτερικό, ,,, χαλάει η συνταγή δεν νομίζετε...

Τώρα, ξέρετε ότι κάποιες ανάγκες έκαναν να αλλάξουν κάποια πράγματα για την διάσχιση, τα γνωρίζετε, τα αναφέρατε και εσείς από πάνω.
Και τα συζητάμε κάθε χρόνο, κυρίως με τον Sial, ώστε προσαρμόζονταν τα σχεδία της διάσχισης.

Η φετινή διοργάνωση έγινε από εμένα εκτάκτως, μάλιστα με τις πιέσεις του Sial να μην αργήσω την ανακοίνωση, μεγάλη μαλαγάνα :mrgreen:
Χαίρομαι που βλέπω τον dpol μετα απο 5 χρόνια, να ξαναβλέπει μια διοργάνωση διάσχισης :clap: :clap:
πριν την επόμενη , το ξαναζητάμε το θέμα και βάζουμε τις πινελιές μας
Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλα με υγεία,,, και περισσότεροι.... ;-)
GRAND VITARA 2.0 - (2005) (Power Winch PW 12000PS SR)
...Μακριά απο τον χρόνο, μέσα στην φύση...

''Ο κόσμος είναι ένα βιβλίο. Όσοι δεν ταξιδεύουν διαβάζουν μόνο μια σελίδα του''

ΕικόναΕικόναΕικόνα
ΦΙΛΟΦΡΟΝΕΙ ΠΑΣΙΝ
Άβαταρ μέλους
Σταύρος 4x4
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 6318
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2012 11:56 pm
Τοποθεσία: Χαϊδάρι - Ασπρονέρι Διδυμότειχου - Ζευγολατιό Μεσσηνίας
Λάστιχα: Malatesta Kobra - GRABBER
Διάσταση ελαστικών: 235/70/16
Suspension: Bilstein - DOBINSONS
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Μεσοέλατος και Μεσοπέλαγος
Name: Σταύρος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ορεινές Διασχίσεις με το Vitaraclub

antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Πέμ Απρ 18, 2024 3:36 am Καλημέρα όλη μέρα
arahova Τετ Απρ 17, 2024 10:35 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 17, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Απρ 16, 2024 10:16 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 16, 2024 6:31 am Καλημέρα σας.
Nikola Tenv Δευτ Απρ 15, 2024 7:21 pm Καλησπέρα ,καλή εβδομάδα
arahova Δευτ Απρ 15, 2024 10:55 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες