Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό GiorgosN » Δευτ Ιαν 01, 2018 10:49 pm

Οπως λεει και ο τιτλος ειμαι στη φαση αγορας αυτοκινητου και προβληματιζομαι οσον αφορα την αγορα πετρελαιου.Βασικα σκεφτομαι το 1.6 ντιζελ Gl+ στα 23000 ευρω.Οσο και αν διαβασα ολα τα αρθρα και τα σχολια χρηστων και μη στεκονται στην ακαταλληλοτητα της αγορας πετρελαιου απο καποιον που δν κανει πανω απο 5000χλμ περιοριζοντας τους λογους ακαταλληλοτητας αποκλειστικα στην μακρα διαρκεια αποσβεσης του παραπανω κοστους αγορας (μιλαω για κανουρια αμαξια).Και εδω ερχονται τα ερωτηματα μου, καθως προσωπικα δεν με απασχολει το αν κοστιζει περισσοτερο σαν αρχικη αγορα, ουτε εαν στο μελλον λογω εξισωσης τιμης πετρ-βενζ καιει σχεδον τα ιδια,ουτε αν επιβληθουν χαρατσια περιβαλλοντικα, αυτο που με απασχολει ειναι αν θα υπαρχουν τεχνικα-μηχανικα προβληματα (διαφορα που ακουω για τα φιλτρα dpf,καυσιμου, για μυκητες στο τεποζιτο λογω ακινησιας κτλ)και ποια ενδεχομενως θα ειναι αυτα και αν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα ή συμβαινουν μια στις 1000 ,λογω του οτι το αμαξι θα κινειται αραια (οχι πανω απο 5000χλμ συνολικα) λιγα χλμ το χρονο σε μικρα ταξιδια , ενω τα διαστηματα κινησης του θα ειναι επισης μικρα (μια δυο φορες την εβδομαδα) και κινηση μεσα στην πολη αλλα και εκτος δρομου σε χωμα.Η χρηση δηλ ειναι καθαρα για διασκεδαση και οχι για να με παει αποκλειστικα στη δουλεια( να ναι καλα το παπι μου χαχα).Το αμαξι για το οποιο ψαχνομαι ειναι το βιταρα το τρεχον μοντελο στα 1600 πετρελαιο.Οποιαδηποτε γνωμη ειναι χρησιμη!!
ΥΓ.δεν θα αναφερω την εναλλακτικη λυση ,αν δεν προχωρησω στο ντιζελ, ακομη για να μην προκαταβαλλω τις αποψεις σας!!
YOU CAN GO FAST I CAN GO ANYWHERE!!!
Άβαταρ μέλους
GiorgosN
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 506
Εγγραφή: Τετ Δεκ 31, 2008 9:01 pm
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ-ΛΙΜΝΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑ
Λάστιχα: MAMA
Διάσταση ελαστικών: 215/55/17
Suspension: MAMA
cb: Όχι
Name: ΓΙΩΡΓΟΣ

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Δευτ Ιαν 01, 2018 11:17 pm

Όπως θέτεις το θέμα πάρε με βενζίνη, All Grip (4x4) με χειροκίνητο σασμάν.
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό T. Petros » Δευτ Ιαν 01, 2018 11:31 pm

Αν θελεις δυναμη, χαμηλη καταναλωση, λιγα τελη κυκλοφοριας και πολλα χιλιομετρα σε εθνικη παρε το πετρελαιο. Αν οχι παρε το 1.6 βενζινη που θα σου βγει και πιο φθηνο και δεν θα ανησυχεις συνεχεια για τα θεματακια των diesel με το καυσιμο. Η καλυτερη λυση για σενα ετσι οπως τα περιεγραψες 1.6 βενζινη allgrip.
Suzuki Vitara 2017 GL+ 1.6ddis Allgrip
Άβαταρ μέλους
T. Petros
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 3:17 pm
Τοποθεσία: Λαμία - Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Cooper Discoverer ATT
Διάσταση ελαστικών: 215/60r17
Suspension: Ελατήρια MAD +3.5cm
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Πέτρος

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό panoshm » Τρί Ιαν 02, 2018 2:03 am

GiorgosN έγραψε:Η χρηση δηλ ειναι καθαρα για διασκεδαση
Με γνώμονα αυτό και σκεπτόμενος ότι η διασκέδαση δεν τελειώνει ποτέ, καθώς και ότι θα κάνεις 5000km το χρόνο, κατ'εμέ η έλλειψη αργών θα σε κάνει να αναπολήσεις το παλιό σου μοντέλο (Grand Vitara 1.6) ;-)

Κατά τα άλλα, σίγουρα όχι πετρέλαιο ;-) θα πάει "τσάμπα"
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30475
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Τρί Ιαν 02, 2018 11:34 am

Μετακινηθήκαμε και στη σωστή ενότητα ;-)
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37878
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό GiorgosN » Τρί Ιαν 02, 2018 12:50 pm

Μαλιστα!Συμφωνω και εγω οτι η βενζινη θα μου ταιριαζε περισσοτερο παντα σε 4χ4 εκδοση ωστοσο βαρεθηκα να πηγαινω ασθμαινοντας μεχρι να βγαλει καποιο ιχνος ροπης...για αυτο κοιταξα προς το πετρελαιο, βεβαια και το 1.4 ειναι καλη περιπτωση καθως εχω αυτα που θελω χωρις τα θεματα του πετρελαιου ωστοσο το δινουν γελοιωδως (φτανει τα 28000) ακριβα καθως σε υποχρεωνουν να παρεις την πιο πλουσια εκδοση με ενα σωρο αχρηστα εξτρα τουλαχιστον για μενα!Τα θεματα του πετρελαιου με τετοια χρηση που περιγραφω θα ειναι υπαρκτα?
Και για να κανω λιγο πιο περιπλοκη την εξισωση η εναλλακτικη που ανεφερα παραπανω ακουει στο παλιο κλασσικο GV με την υπαρξη των πολυ χρησιμων αργων!!Αν απογοητευτω τελικα με τα πετρελαια και επειδη δεν σκοπευω να δωσω 28000 για το 1.4 και να πασχιζω να περασω το νεροφαγωμα ετσι και αλλιως, θα παω ειτε σε τριθυρο GV ειτε σε 2λιτρο.Οπως καταλαβαινετε ειμαι σε μεγαλο διλλημα!
YOU CAN GO FAST I CAN GO ANYWHERE!!!
Άβαταρ μέλους
GiorgosN
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 506
Εγγραφή: Τετ Δεκ 31, 2008 9:01 pm
Τοποθεσία: ΒΥΡΩΝΑΣ-ΛΙΜΝΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑ
Λάστιχα: MAMA
Διάσταση ελαστικών: 215/55/17
Suspension: MAMA
cb: Όχι
Name: ΓΙΩΡΓΟΣ

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό vit2015 » Τρί Ιαν 02, 2018 12:57 pm

Γιώργο καλημέρα και καλη χρονια.
Είμαι ιδια περίπτωση με εσένα. Δηλαδή λιγα χιλιόμετρα το χρόνο για εκδρομές και βόλτες. Επέλεξα το 1.6 βενζίνη allgrip γιατί θεωρώ οτι ειναι πιο αξιόπιστο. Ναι έχει χαμηλότερη ροπη και μεγαλύτερη κατανάλωση αλλα εχεις κάπως το κεφάλι σου πιο ήσυχο. Εξάλλου γνωστός μηχανικός suzuki μου ειπε μακρια απο πετρέλαιο, μηχανικος opel μου λεει θα πέσει κλάμα με τα πετρέλαια.Τωρα το πετρέλαιο θελει πολλα χιλιόμετρα για να ανεβάζει θερμοκρασια και να διατηρείται καθαρος ο κινητήρας .Αν το ήθελες για πολλα χιλιομετρα θα σου πρότεινα πετρέλαιο αλλα για λιγα χιλιόμετρα θα σου πω να πάρεις βενζίνα. Εκτός αυτού επειδή ζουμε σε περίεργη χώρα βλέπω οτι προωθούν το κόσμο πολυ προς το πετρέλαιο και πιστεύω οτι θα ακολουθήσει τσεκουρομα οπως με τα διλιτρα
Τωρα ως προς τα τεχνικα θέματα. Λογω του χαμηλού βάρους κινείται αξιοπρεπεστατα ειδικα στη λειτουργία sport. Στο auto μέτρια πράγματα. Κατανάλωση σε ταξίδι γύρο στο 5.5 με 6.2 ανάλογα με το πως το πας.
Αν θες βέβαια ροπή και σε παίρνει οικονομικά πας 1.4 turbo. Αλλιώς αν δεν το βιάζεσαι περιμένεις το facelift που πιστεύω θα αντικαταστήσουν το 1.6 με το 1.4 οπως έκαναν στο s cross.
Ελπίζω να σε βοηθησα κάπως ώστε να κάνεις την επιλογή σου. Οτι και να διαλέξεις καλορίζικο να ειναι! :-)
Τελευταία επεξεργασία από kaliakouda και Τρί Ιαν 02, 2018 2:24 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διόρθωση ...Τ9
Άβαταρ μέλους
vit2015
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 27, 2015 4:26 pm
cb: Όχι
Aka: vtr
Name: Γιάννης

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό T. Petros » Τρί Ιαν 02, 2018 1:04 pm

Και χωρις αργα μια χαρα παει το nv. Δεν σκαρφαλωνει οπως τα παλαιοτερα και ζοριζεται πιο ευκολα ο συμπλεκτης αλλα η τετρακινηση του δειχνει πολυ καλη μεχρι στιγμης και πολυ εξυπνη σε σχεση με παλαιοτερης τεχνολογιας 4χ4. Λειτουργει οπως χρειαζεται κ οταν χρειαζεται. Επισης ενα συν τα διαφορικα περιορισμενης ολισθησης που κανουν εξαιρετικη δουλεια. Για πιο light offroad με ενα καλο all terain λαστιχο πιστευω ειναι οτι πρεπει για "διασκεδαση" αρκει να μην το παρακανεις. Ο μονος περιορισμος ειναι η αποσταση απο το εδαφος, που διορθωνεται ευκολα με ενα μικρο ψηλωμα.
Suzuki Vitara 2017 GL+ 1.6ddis Allgrip
Άβαταρ μέλους
T. Petros
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 3:17 pm
Τοποθεσία: Λαμία - Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Cooper Discoverer ATT
Διάσταση ελαστικών: 215/60r17
Suspension: Ελατήρια MAD +3.5cm
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Πέτρος

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Τρί Ιαν 02, 2018 2:30 pm

Ένα είναι το αμάξι διασκέδασης :!: :!:
Όλα τα υπόλοιπα είναι απλά για να έχουμε να λέμε αφού παίρνεις διαμάντι σε κοψοχρονιά, αυτά από μένα!!!
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό fiverg » Τρί Ιαν 02, 2018 6:44 pm

Μάλλον σου τα έγραψα και σε άλλο forum αλλά μάλλον δεν είδες την απάντηση :D .

Το 1.6 diesel έχει πολύ περισσότερο "νεύρο" από το 1.6 βενζίνης, πολύ καλύτερες επιδόσεις σε προσπεράσματα. Στην βενζίνη έχεις αξιοπρεπείς επιδόσεις, με το
diesel μέχρι και τα 120 km/h έχεις γκάζι και μάλιστα μπόλικο (ρεπρίζ αντίστοιχες ενός δίλιτρου tiguan). Αν λοιπόν θέλεις και λίγο χαμόγελο στην ζωή σου
σκέψου το diesel αφού δεν θέλεις να πας στο S.
To diesel υστερεί μόνο σε θόρυβο στο ρελαντί και κραδασμούς.

Το προφίλ χρήσης σου ταιριάζει στο diesel αφού δεν σε νοιάζει το κόστος αγοράς. Θα το χρησιμοποιείς σε εκδρομές, άρα και πιο φτηνά θα κάνεις τις εκδρομές σου (είναι και 6τάχυτο εναντίον 5τάχυτου βενζίνης) και δεν έχεις θέμα με το φίλτρο αφού θα κάνεις τα χιλιόμετρα σε ανοιχτό δρόμο (κι εγώ που κάνω χρήση και στην πόλη έχω 2 αναγεννήσεις σε δυο χρόνια και 30000 χλμ). Max ροπή στις 1500 στροφές για να ανέβεις και καμιά ανηφορίτσα με σαθρά. Άρα τι να φοβηθείς; Μην πιάσει μύκητες το ντεπόζιτο από την ακινησία; Ε, βάλε κανένα μυκητοκτόνο (προσωπικά δεν έχω βάλει ποτέ κανένα πρόσθετο αλλά το αμάξι κινείται καθημερινά).
fiverg
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Τετ Ιαν 13, 2016 9:32 am
Λάστιχα: Toyo Open Country U/T
Διάσταση ελαστικών: 215/55/17
Suspension: KYB Excel-G / MAD
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Γιώργος

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό paolito » Τετ Ιαν 03, 2018 12:02 am

Τους ίδιους προβληματισμούς είχα και εγώ πριν έναν χρόνο. Πιστεύω ότι δεν θα δυσκολευτείς να αποφασίσεις αν κάτσεις και διαβάσεις με πολύ προσοχή όλα τα άρθρα που αναφέρονται στα NV πετρελαίου και βενζίνης. Αντίστοιχες πληροφορίες πλημυρίζουν το διαδίκτυο με τα θετικά και τα αρνητικά του κάθε κινητήρα κλπ κλπ. Έκανα προσεκτική έρευνα για τις δικές μου ανάγκες και επέλεξα βενζίνη για πάρα πολλούς λόγους.

Το post του φίλου μας vit2015 με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

Καλή τύχη σε ότι επιλέξεις ;-)

(New Vitara 2016 GL+ /1.600cc/4X4 Benz.)
Άβαταρ μέλους
paolito
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 801
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 12, 2016 10:15 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Λάστιχα: ContiEco5. 215/55/17
cb: Όχι
Aka: paolito
Name: Παύλος

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό Themis4 » Τετ Ιαν 03, 2018 12:09 am

vit2015 έγραψε: γιατί θεωρώ οτι ειναι πιο αξιόπιστο.
αλλα εχεις κάπως το κεφάλι σου πιο ήσυχο.
Εξάλλου γνωστός μηχανικός suzuki μου ειπε μακρια απο πετρέλαιο, μηχανικος opel μου λεει θα πέσει κλάμα με τα πετρέλαια.

Με καλή πρόθεση .
1) Αξιόπιστο ¨? τι εννοείς ?
2) Το κεφάλι σου πιο ήσυχο ? τι εννοείς ?
3) Κλάμα ? ? Τι εννοείς ?

Άσχετο που σημαίνει πολλά .
Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου βρει 1 μόνο 1 καινούργιο μοντέλο φορτηγάκι τύπου TRANSIT , VITO , SPRINT Hyundai H1, κτλπ (από οποιανδήποτε μάρκα) που να βγαίνει σε βενζίνη ενώ πριν 2-3 χρόνια υπήρχαν και σε έκδοση με βενζίνη ?
Άβαταρ μέλους
Themis4
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 05, 2015 12:39 pm
Λάστιχα: 215/55/17
cb: Ναι
Aka: Themis
Name: Μάκης

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό vit2015 » Τετ Ιαν 03, 2018 1:10 am

Γεια σου φίλε Θέμη.
Να σου εξηγήσω αμέσως τι εννοούσα. Απλα προσωπικά πιστεύω ότι ένα βενζινοκινητο θα εμφανίσει λιγότερα προβλήματα όταν δεν κάνει πολλά χιλιόμετρα. Οπότε δεν θα έχεις άγχος για μύκητες δεν θα έχεις άγχος αν θα παγώσει το πετρέλαιο δεν θα έχεις το άγχος να βρεις το πρατήριο με τη λιγότερη νοθεία. Για το κλάμα εννοεί τα φίλτρα dpf τις αντλίες πετρελαίου και λοιπές ασθένειες των πετρελαίων. Παρόλα αυτά προτίμησα βενζίνα και πρότεινα και στο Γιώργο να πάρει βενζινα εξαιτίας των λίγων χιλιομέτρων. Όταν κάνεις πολλά χιλιόμετρα ή άν έχεις βαρύ όχημα όπως αυτά που περιγράφεις είναι μονόδρομος το πετρέλαιο. Σε αυτή τη περίπτωση το κέρδος από τα καύσιμα είναι μεγάλο οποτε και κάποια βλάβη να βγάλει έχεις κάνει νωρίτερα απόσβεση. Δηλαδή η άποψη μου είναι να αγοράζει ο καθένας το αυτοκίνητο του με βάση τις ανάγκες του και τι του ταιριάζει γιατί το καθένα έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του.
Άβαταρ μέλους
vit2015
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 27, 2015 4:26 pm
cb: Όχι
Aka: vtr
Name: Γιάννης

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό Themis4 » Τετ Ιαν 03, 2018 10:46 am

Οκ. συμφωνώ εν μέρη μαζί σου .
Απλά τα φορτηγάκια που ανέφερα παραπάνω , επειδή ψάχνω να αγοράσω καινούργιο ένα βενζινοκίνητο , γιατί μόνο ευρω 5 σε diesel και πάνω επιτρέπετε να κυκλοφορεί στην Αθήνα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ .
Ενώ πριν 3 χρόνια υπήρχαν καινούργια φορτηγάκια ΚΑΙ βενζινοκίνητα !! . Τώρα δεν υπάρχει καινούργιο ούτε 1 από καμία εταιρεία .
Οι μικροί ντιζελοκινητήρες δεν συμφέρουν πια τις αυτοκινητοβιομηχανίες στην παραγωγή γιαυτό γίνονται όλα .
Η συμβουλή μου στον φίλο που θέλει να αγοράσει και βρίσκετε σε δίλημμα είναι :
Οδήγησε και τους 3 τύπους και αποφάσισε .
Άβαταρ μέλους
Themis4
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 05, 2015 12:39 pm
Λάστιχα: 215/55/17
cb: Ναι
Aka: Themis
Name: Μάκης

Re: Αγορα Vitara και προβληματισμοι!

Δημοσίευσηαπό batfalcon » Τετ Ιαν 03, 2018 3:37 pm

Oλη η υπόθεση με το dpf έχει αναφερθεί και αλλού. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ούτε κι εγώ διάβασα κάτι για το ΠΩΣ & ΠΟΤΕ επιλέγεις diesel. Tα περιοδικά ειδικού τύπου, η κωφεύουν η αγνοούν την πραγματική έκταση του θέματος και δεν αναφέρομαι μόνο στα Ελληνικά.
Στο ψαξε ψαξε στο web πριν καταλήξω στην παραγγελία του diesel, έπεσα πάνω σε έναν Αυστραλό που λέει τα σύκα σύκα, τα χώνει όπου πρέπει (ακόμα και στον Πρωθυπουργό τους), ξεμπροστιάζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ καταστάσεις και με λίγα λόγια μου άνοιξε τα μάτια.
Το έχω ξανα βάλει το συγκεκριμένο video, συγχωρείστε με όσοι ήδη το έχετε δει, αλλά εδώ ταιριάζει γάντι, και απομυθοποιεί την πραγματική "αναγέννηση" του φίλτρου.



Υ.Γ. Κάτι κάνω λάθος και δεν μπορω να βάλω το λινκ σωστά, οποιος μπορει ας βοηθήσει παρακαλώ.
Τελευταία επεξεργασία από panoshm και Τετ Ιαν 03, 2018 3:42 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διόρθωση ενσωμάτωσης βίντεο
Suzuki Vitara 2018 GL+ 1.6 diesel Auto (TCSS) All Grip.

The ONLY Difference between Men and Boys is the price of their toys.
Άβαταρ μέλους
batfalcon
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2622
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2017 9:04 am
Τοποθεσία: Γιάννενα, Αθήνα, Στερεά, Πελοπόνησσος, Μακεδονία, Θράκη, Κρήτη, Επτάνησα, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, κλπ
Λάστιχα: Continental / BFG
Διάσταση ελαστικών: 215/55-17 215/65-16
Suspension: Οπως το πηρα.
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Bat
Name: Μιχάλης

Επόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Πέμ Απρ 18, 2024 3:36 am Καλημέρα όλη μέρα
arahova Τετ Απρ 17, 2024 10:35 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 17, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Απρ 16, 2024 10:16 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 16, 2024 6:31 am Καλημέρα σας.
Nikola Tenv Δευτ Απρ 15, 2024 7:21 pm Καλησπέρα ,καλή εβδομάδα
arahova Δευτ Απρ 15, 2024 10:55 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 15, 2024 6:08 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
john maxx Κυρ Απρ 14, 2024 11:30 pm Καλησπέρα
arahova Κυρ Απρ 14, 2024 11:48 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 14, 2024 7:01 am Καλημέρα σας.
KonKalamata Σάβ Απρ 13, 2024 5:26 pm Καλησπέρα σε όλους και καλό μας Σαββατοκύριακο.
arahova Σάβ Απρ 13, 2024 9:49 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Atlas Σάβ Απρ 13, 2024 8:51 am Καλημέρα παίδες!!!
antonis1627 Σάβ Απρ 13, 2024 8:08 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 12, 2024 9:51 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ//Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 12, 2024 6:08 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Πέμ Απρ 11, 2024 10:57 am Τετάρτη 17-4-2024 πάμε για καφεδάκι στη
arahova Πέμ Απρ 11, 2024 9:53 am Καλημέρα σε όλους.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες