Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Τρί Νοέμ 22, 2016 1:02 am

Μήπως ζητάς πολλά από ένα suv με μεγάλους πρόβολους με άλλα χαρακτηριστικά? καλό -τίμιο αλλά περιορίσου αλλιώς πας στο προηγούμενο μοντέλο
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό VaL » Τρί Νοέμ 22, 2016 11:44 am

kaliakouda έγραψε:Μήπως ζητάς πολλά από ένα suv με μεγάλους πρόβολους με άλλα χαρακτηριστικά? καλό -τίμιο αλλά περιορίσου αλλιώς πας στο προηγούμενο μοντέλο

K το προηγούμενο Suv ήταν κ οι προβόλοι λίγο πολύ τα ίδια ήταν.
Τα άλλα χαρακτηριστικά του είναι ότι δεν έχει κοντά, είναι ίσως λίγο πιο χαμηλό?? κ η τετρακίνηση είναι ελαφρώς διαφορετική. Απο όσο βλέπω εγώ βέβαια απο την απ'έξω.
Γι αυτό είπα να ρωτήσω κ εσάς που ξέρετε κάτι παραπάνω.
Έλεγα μπας κ το έχει κανένας που το λέει η περδικούλα του να το χώσει χώμα, απλά ξέπεσε κ αυτός, όπως θα ξεπέσω κ εγώ στα μικρά......
Seriously Playful

(ψάχνοντας το σωστό vitara)
VaL
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 15, 2008 1:20 pm
Λάστιχα: Εχω αλλάξει πολλά ΑΤ
Suspension: Εξ Αυστραλίας
cb: Ναι
Aka: VaL
Name: VaL

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό geonv » Τρί Νοέμ 22, 2016 2:34 pm

ναι το λεει η περδικουλα..
geonv
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2015 11:51 am
Λάστιχα: geo at/fedima mud
Suspension: mad elat.
cb: Ναι
Aka: tango
Name: γιωργος

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό riverman » Τρί Νοέμ 22, 2016 2:50 pm

Έχω τη γνώμη ότι το πιο προβληματικό σημείο είναι στη μπροστινή μάσκα με τη μικρή γωνία προσέγγισης, δηλαδή θα βρίσκει εύκολα μπροστά.
Κινητήρας, με τη ροπή που έχει, δεν έχει θέμα και πιθανόν δεν τα χρειάζεται τα κοντά.
Το επόμενο είναι τα λάστιχα από τη μάνα του που και αυτό διορθώνεται στη πρώτη αλλαγή ή καλύτερα με δεύτερη τετράδα.
Κατά τα λοιπά μπορείς να πας στα περισσότερα (τηρουμένων των αναλογιών και της . . . περδικούλας) :-) :-) :D
Άβαταρ μέλους
riverman
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: Τετ Φεβ 17, 2010 9:27 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Λάστιχα: Michelin Lat. Cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: mama mia
cb: Ναι
Name: Αντώνης

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό VaL » Τρί Νοέμ 22, 2016 2:56 pm

geonv έγραψε:ναι το λεει η περδικουλα..

Χαίρομαι πολύ, γιατί αν τελικά το τσιμπίσω, να έχω κ ανάλογες παρέες.........
Μα να του βγάλουν τα κοντα........... :evil: :evil: :evil:
Seriously Playful

(ψάχνοντας το σωστό vitara)
VaL
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 15, 2008 1:20 pm
Λάστιχα: Εχω αλλάξει πολλά ΑΤ
Suspension: Εξ Αυστραλίας
cb: Ναι
Aka: VaL
Name: VaL

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό gv2000 » Τρί Νοέμ 22, 2016 3:01 pm

VaL έγραψε:
kaliakouda έγραψε:Μήπως ζητάς πολλά από ένα suv με μεγάλους πρόβολους με άλλα χαρακτηριστικά? καλό -τίμιο αλλά περιορίσου αλλιώς πας στο προηγούμενο μοντέλο

K το προηγούμενο Suv ήταν κ οι προβόλοι λίγο πολύ τα ίδια ήταν.
Τα άλλα χαρακτηριστικά του είναι ότι δεν έχει κοντά, είναι ίσως λίγο πιο χαμηλό?? κ η τετρακίνηση είναι ελαφρώς διαφορετική. Απο όσο βλέπω εγώ βέβαια απο την απ'έξω.
Γι αυτό είπα να ρωτήσω κ εσάς που ξέρετε κάτι παραπάνω.
Έλεγα μπας κ το έχει κανένας που το λέει η περδικούλα του να το χώσει χώμα, απλά ξέπεσε κ αυτός, όπως θα ξεπέσω κ εγώ στα μικρά......



η τετρακίνηση είναι διαφορετικής φιλοσοφίας όχι ελαφρώς διαφορετική.τόσο από grand vitara σε new grand vitara όσο και στο new vitara.
αναρωτήσου για τι χρήση θα προορίζεται το αυτοκίνητο και ανάλογα ψάξε.
ένα όχημα σαν το new vitara δεν θα μπορούσε να είχε transfer case.δεν ειναι αυτη η φιλοσοφία του...
για μένα τα new vitara αξίζουν σε περίπτωση που κάποιος κινείται κυρίως πόλη, κάνει ταξίδια και τυχαίνει στις διακοπές του να κινηθεί πατημένο χώμα.
thank you for the memories GV2000 ! ... I mean it!
(2004-2017)
Άβαταρ μέλους
gv2000
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 7274
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 1:15 pm
Λάστιχα: 235/70/16
Suspension: custom
cb: Ναι
Name: Παναγιώτης

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό VaL » Τρί Νοέμ 22, 2016 3:10 pm

riverman έγραψε:Έχω τη γνώμη ότι το πιο προβληματικό σημείο είναι στη μπροστινή μάσκα με τη μικρή γωνία προσέγγισης, δηλαδή θα βρίσκει εύκολα μπροστά.
Κινητήρας, με τη ροπή που έχει, δεν έχει θέμα και πιθανόν δεν τα χρειάζεται τα κοντά.
Το επόμενο είναι τα λάστιχα από τη μάνα του που και αυτό διορθώνεται στη πρώτη αλλαγή ή καλύτερα με δεύτερη τετράδα.
Κατά τα λοιπά μπορείς να πας στα περισσότερα (τηρουμένων των αναλογιών και της . . . περδικούλας) :-) :-) :D

Βασικά τις διαφορές στην τετρακίνηση σε σχέση με το προηγούμενο τις γνωρίζει κανείς??

Τα κοντά πάντα χρειάζονται. Κ για τις καταβάσεις είναι αναντικατάστατα αλλα κ όταν ξεψυχάει το μοτέρ σε ανηφόρες ή ΠΑΧΙΑ, ΠΑΧΙΑ λάσπη, τα θες κ τα παραθές.
Αν τα είχε, δε θα κάναμε καν αυτή τη κουβέντα. Θα ήταν το μόνο 1600άρι, 5άθυρο αμάξι με κοντά. Οπότε θα ήταν μονόδρομος η αγορά του.
Τώρα όμως, δεν απέχει κ πολύ απο το Quasqai και λοιπά crossovers.
Seriously Playful

(ψάχνοντας το σωστό vitara)
VaL
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 15, 2008 1:20 pm
Λάστιχα: Εχω αλλάξει πολλά ΑΤ
Suspension: Εξ Αυστραλίας
cb: Ναι
Aka: VaL
Name: VaL

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό VaL » Τρί Νοέμ 22, 2016 3:16 pm

gv2000 έγραψε:
VaL έγραψε:
kaliakouda έγραψε:Μήπως ζητάς πολλά από ένα suv με μεγάλους πρόβολους με άλλα χαρακτηριστικά? καλό -τίμιο αλλά περιορίσου αλλιώς πας στο προηγούμενο μοντέλο

K το προηγούμενο Suv ήταν κ οι προβόλοι λίγο πολύ τα ίδια ήταν.
Τα άλλα χαρακτηριστικά του είναι ότι δεν έχει κοντά, είναι ίσως λίγο πιο χαμηλό?? κ η τετρακίνηση είναι ελαφρώς διαφορετική. Απο όσο βλέπω εγώ βέβαια απο την απ'έξω.
Γι αυτό είπα να ρωτήσω κ εσάς που ξέρετε κάτι παραπάνω.
Έλεγα μπας κ το έχει κανένας που το λέει η περδικούλα του να το χώσει χώμα, απλά ξέπεσε κ αυτός, όπως θα ξεπέσω κ εγώ στα μικρά......



η τετρακίνηση είναι διαφορετικής φιλοσοφίας όχι ελαφρώς διαφορετική.τόσο από grand vitara σε new grand vitara όσο και στο new vitara.
αναρωτήσου για τι χρήση θα προορίζεται το αυτοκίνητο και ανάλογα ψάξε.
ένα όχημα σαν το new vitara δεν θα μπορούσε να είχε transfer case.δεν ειναι αυτη η φιλοσοφία του...
για μένα τα new vitara αξίζουν σε περίπτωση που κάποιος κινείται κυρίως πόλη, κάνει ταξίδια και τυχαίνει στις διακοπές του να κινηθεί πατημένο χώμα.


Δε βάζουμε το καθαρό εκτός δρομου βιτάρα(2πλό πλαίσιο, άξονας) στη κουβέντα. ΜΙλάμε για τα 2 SUV vitara. Κ όταν βγήκε το προηγούμενο, ούτε αυτό ήξερε τι φιλοσοφία ήταν.
Αλλα τώρα που το θυμάμαι, όταν βγήκε κ αυτό, όλοι δε το βρίζαμε ως άχρηστο, γιατί το συγκρίναμε με το απόλυτο Βιτάρα? Τελικά μια χαρά κόσμο βόλεψε κ αυτό κ έκανε πολλά χατήρια. Πάντα όχι σαν του αξονάτου, αλλα έκανε.
Ε ψάχνω το πόσα χατίρια μπορεί να κάνει αυτό......
Κ Δυστυχώς το μικρό βιτάρα , βάση προδιαγραφών είναι κατώτερο απο το άλλο Suv- vitara.
Seriously Playful

(ψάχνοντας το σωστό vitara)
VaL
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 15, 2008 1:20 pm
Λάστιχα: Εχω αλλάξει πολλά ΑΤ
Suspension: Εξ Αυστραλίας
cb: Ναι
Aka: VaL
Name: VaL

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό VaL » Τρί Νοέμ 22, 2016 3:28 pm

Ορίστε, μέχρι κ δημοψήφισμα έκανε το ρημαδο Autotriti, για το αν θα θέλουμε πιο ασφάλτινα ή πιο χωμάτινα....... Τα SUV γενικώς........

http://www.autotriti.gr/data/news/previ ... 139291.asp
Τελευταία επεξεργασία από VaL και Τρί Νοέμ 22, 2016 3:44 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Seriously Playful

(ψάχνοντας το σωστό vitara)
VaL
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 15, 2008 1:20 pm
Λάστιχα: Εχω αλλάξει πολλά ΑΤ
Suspension: Εξ Αυστραλίας
cb: Ναι
Aka: VaL
Name: VaL

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό Nikola Tenv » Τρί Νοέμ 22, 2016 3:35 pm

gv2000 έγραψε:
VaL έγραψε:
kaliakouda έγραψε:Μήπως ζητάς πολλά από ένα suv με μεγάλους πρόβολους με άλλα χαρακτηριστικά? καλό -τίμιο αλλά περιορίσου αλλιώς πας στο προηγούμενο μοντέλο

K το προηγούμενο Suv ήταν κ οι προβόλοι λίγο πολύ τα ίδια ήταν.
Τα άλλα χαρακτηριστικά του είναι ότι δεν έχει κοντά, είναι ίσως λίγο πιο χαμηλό?? κ η τετρακίνηση είναι ελαφρώς διαφορετική. Απο όσο βλέπω εγώ βέβαια απο την απ'έξω.
Γι αυτό είπα να ρωτήσω κ εσάς που ξέρετε κάτι παραπάνω.
Έλεγα μπας κ το έχει κανένας που το λέει η περδικούλα του να το χώσει χώμα, απλά ξέπεσε κ αυτός, όπως θα ξεπέσω κ εγώ στα μικρά......



η τετρακίνηση είναι διαφορετικής φιλοσοφίας όχι ελαφρώς διαφορετική.τόσο από grand vitara σε new grand vitara όσο και στο new vitara.
αναρωτήσου για τι χρήση θα προορίζεται το αυτοκίνητο και ανάλογα ψάξε.
ένα όχημα σαν το new vitara δεν θα μπορούσε να είχε transfer case.δεν ειναι αυτη η φιλοσοφία του...
για μένα τα new vitara αξίζουν σε περίπτωση που κάποιος κινείται κυρίως πόλη, κάνει ταξίδια και τυχαίνει στις διακοπές του να κινηθεί πατημένο χώμα.

Mια χαρά πάει το new vitara και σε πιο δύσκολα εδάφη.Δεν μιλάω για trial αλλά πατημένο χώμα πάει και συμβατικό ι.χ. πόσο μάλλον το vitara.
N.Vitara 1.6 D.Allgrip MP coil springs+2cm, Falken A/T3 , 4mm alum. engine skid plate.

51°13'N 07°38'E
Άβαταρ μέλους
Nikola Tenv
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2015 3:38 pm
Λάστιχα: Falken wildpeak A/T3wa
Διάσταση ελαστικών: 215-60-17
Suspension: εργ +3,5 εκ ΜΡ
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: the yachtsman
Name: Νικος

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό DENNISLA » Τρί Νοέμ 22, 2016 3:38 pm

ωχ ωχ αμα ανοιξουμε τωρα κουβεντα μεταξυ grand vitara k ngv θα :mrgreen: :mrgreen:

Σιγουρα το nv δεν ειναι για να κανει πραγματα οπως το παλιο gv & to ngv, οι δυνατοτητες του ειναι πιο περιορισμενες...
Τωρα υπαρχει κ η αλλη φιλοσοφια: ολα τα suv πανε παντου (δχετικο ειναι αυτο) .....Ναι ΔΕΝ θα διαφωνησω αλλα... το θεμα ειναι πως πανε? πως περνανε τα εμποδια? κ με τι τιμημα?
Οντως μπορει να περασει ενα κομματι παχιας λασπης , ενα κομματι ανηφορικο με νεροφαγωμα....αλλα τι επιπτωσεις θα εχουν αυτα για το αμαξι?
Αμα ειναι να σπασω το αμαξι,να καψω συμπλεκτη για να περασω ενα εμποδιο κ να πω οτι περασα για εμενα δεν εχει αξια...
Ολα τα αυτοκινητα εχουν τα ορια τους κ τις αντοχες τους....

Αν εσυ εχεις τον νου σου να κανεις Off road με δυσκολιες, γνωμη μου παντα , δεν νομιζω να σε καλυψει το nv, οχι τοσο γιατι δεν θα τα βγαλει εις περας αλλα το πως θα τα βγαλει ;-) ;-) ;-)
ΑΡΓΑ ΒΑΔΙΖΩ ΖΩΗ ΚΕΡΔΙΖΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
DENNISLA
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2009 10:33 am
Τοποθεσία: LA
Λάστιχα: Kobra + Geo A/T
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16-225/65/17
Suspension: MAD+KYB+3,5cm
cb: Ναι
Aka: Troooolllllllll
Name: DENNIS

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό fiverg » Πέμ Νοέμ 24, 2016 3:08 pm

VaL έγραψε:Αρα... ως γνωστών κοντά δεν έχει :evil: :evil: :evil: :evil:
Ψήλωμα, το κόβουμε να παίρνει....
Σε λάσπες, ΧΟΝΤΡΕΣ λάσπες, λέγε με καλλίδρομο π.χ. κ νεροφαγώματα πως δουλεύει?
Αλήθεια, με τη ρεζέρβα ανάγκης, σε βουνά, πως την παλεύεται? Γιατί αυτό το ανακάλυψα μόλις χθες και φρίκαρα......!!!

Αυριο λέω να πάω στη Σουζούκι, να δω τι τιμές και προσφορές παίζουν.... Μιας κ είμαι ψιλοάφραγκος αυτή την εποχή, αλλα πρέπει να αλλάξω αμάξι.


Από τα γραφόμενά σου, αν βάζεις σαν πρώτη προτεραιότητα το εκτός δρόμου, μάλλον πρέπει να αφήσεις το Vitara. Είναι SUV όπως πλέον και όλα που κυκλοφορούν
με συγκεκριμένα μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα κατά περίπτωση όταν το συγκρίνεις μαζί τους. Αν πιστεύεις ότι το Duster θα σε καλύψει ΟΚ, αλλά και αυτό δεν το δίνουν στα καλάθια, κοστίζει 20Κ+ και είναι επίσης SUV. Καμία σχέση π.χ. με Jimny που για μένα είναι πραγματικό off roader.
Στην θέση σου θα κύτταζα μάλλον προς μτχ Terios που και αυτό είναι SUV με χώρους για οικογένεια, αλλά τουλάχιστον δεν θα λυπάσαι τα λεφτά που έδωσες αν θέλεις να το πας σε πολύ δύσκολα κομμάτια. Μπορείς να βρεις και κάτω από 10Κ με λιγότερα από 100Κ χλμ.
fiverg
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Τετ Ιαν 13, 2016 9:32 am
Λάστιχα: Toyo Open Country U/T
Διάσταση ελαστικών: 215/55/17
Suspension: KYB Excel-G / MAD
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Γιώργος

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό gv2000 » Πέμ Νοέμ 24, 2016 3:45 pm

VaL έγραψε:
Δε βάζουμε το καθαρό εκτός δρομου βιτάρα(2πλό πλαίσιο, άξονας) στη κουβέντα. ΜΙλάμε για τα 2 SUV vitara. Κ όταν βγήκε το προηγούμενο, ούτε αυτό ήξερε τι φιλοσοφία ήταν.
Αλλα τώρα που το θυμάμαι, όταν βγήκε κ αυτό, όλοι δε το βρίζαμε ως άχρηστο, γιατί το συγκρίναμε με το απόλυτο Βιτάρα? Τελικά μια χαρά κόσμο βόλεψε κ αυτό κ έκανε πολλά χατήρια. Πάντα όχι σαν του αξονάτου, αλλα έκανε.
Ε ψάχνω το πόσα χατίρια μπορεί να κάνει αυτό......
Κ Δυστυχώς το μικρό βιτάρα , βάση προδιαγραφών είναι κατώτερο απο το άλλο Suv- vitara.


το προηγούμενο που λες (νομίζω αναφέρεσαι στο New Grand Vitara) ανήκει στην κατηγορία εκτός δρόμου 4x4. Ήξερε την κατηγορία που ανήκει όπως ξέρουμε και την κατηγορία του νέου Vitara.
Απόλυτο Vitara δεν υπάρχει. Απλά επειδή κρίνω (ίσως και λάθος) ότι θα αναζητήσεις το κάτι παραπάνω σε εκδρομές εδώ μέσα με την παρέα θα δεις ότι σε μερικά σημεία δεν θα μπορείς να ακολουθήσεις ΧΩΡΙΣ να ταλαιπωρηθείς εσύ ή το new vitara.
Εγώ δεν μίλησα για κατώτερο-ανώτερο απλά λέω ότι είναι διαφορετικής φιλοσοφίας αυτοκίνητα με μόνο κοινό το όνομα vitara.
Από προσωπική εμπειρία μιλάω που από πιτσιρικάς οδηγούσα ένα terios και πραγματικά του έπινα το αίμα στο βουνό!
thank you for the memories GV2000 ! ... I mean it!
(2004-2017)
Άβαταρ μέλους
gv2000
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 7274
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 1:15 pm
Λάστιχα: 235/70/16
Suspension: custom
cb: Ναι
Name: Παναγιώτης

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό panoshm » Πέμ Νοέμ 24, 2016 3:50 pm

Ας αφήσουμε τις συγκρίσεις των μοντέλων και να παραμείνει το topic καθαρό, με απαντήσεις ξεκάθαρες για το New Vitara ;-)

Ξαναθυμίζουμε τα αρχικά ερωτήματα του φίλου που άνοιξε το topic:

VaL έγραψε:Θέλω , ειδικά απο τους παλαιούς κ χωμάτινους αλλα κ απο όποιον έχει όποια ιδέα έχει απο αυτό το αμάξι, μια άποψη.
Πολύ γενικά ξέρω τις διαφορές απο τα ωραιότα παλαιότερα βιτάρα κ τι λείπει απο εκείνα.
Αλλα θέλω πιο πολλές πληροφορίες. Ακόμα κ για το αν υπάρχει τρόπος ψηλώματος όπως κάνατε τα SUV GrandVitara σας...


Παρακαλούμε, να μείνουμε σε αυτά :!:
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30476
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Δυνατότητες Νέου Βιτάρα εκτός δρόμου και εντυπώσεις??

Δημοσίευσηαπό arahova » Παρ Δεκ 02, 2016 9:44 am

Ένα μικρό τεστάρισμα με τα μαμίσια και στο AUTO για να δω τις δυνατότητες σε ανηφόρα με πέτρες.
Οι εντυπώσεις πάρα πολύ καλές (το τρακτέρ δεν ξέρω αν θα πήγαινε τόσο αργά !!!!) :D :D :D
Βέβαια μιλάμε για το αυτόματο σασμάν και όχι το χειροκίνητο.
Και για να μην έχουμε και κανένα απρόοπτο με τα μαμίσια πήραμε και ένα κανονικό ζαντολάστιχο, όπως φαίνεται και στη φωτό.
20161130_144624.jpg
20161130_144624.jpg (182.74 KiB) 3610 προβολές
(DIESEL-4X4-AUTO)
Άβαταρ μέλους
arahova
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 3714
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2016 12:52 am
Λάστιχα: Michelin CrossClimate 2
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: Μαμίσια
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: arahova
Name: Στάθης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Πέμ Απρ 18, 2024 3:36 am Καλημέρα όλη μέρα
arahova Τετ Απρ 17, 2024 10:35 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 17, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης