Μετατροπη 2wd σε all grip

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό MitsosX » Κυρ Ιαν 27, 2019 10:33 pm

Όλα γίνονται....
Εγώ δε θα το έκανα....
Άβαταρ μέλους
MitsosX
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 22, 2018 11:29 pm
Τοποθεσία: Οκτάνα
Λάστιχα: Yokohama Geolandar G015
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17
Suspension: Eibach Pro-Lift Kit
cb: Όχι
Name: Μήτσος

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Δευτ Ιαν 28, 2019 2:20 am

Γιωργος ΗΛΙΑΣ έγραψε:Μα και βέβαια δεν θα μπω στον κόπο για να κάνω μετατροπή
Θα <<λουστω>> την λάθος επιλογή μου και η ζωή συνεχίζεται
Και μόνο για να είμαι στο vitara club vitara και μόνο τίποτα άλλο φίλε Νικολαε

Εσυ να εισαι καλα και ολα τα αλλα θα γινουν ,,,υγεια να υπαρχει και αυτο που θες θα το καταφερεις . :D :D
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11405
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό T. Petros » Δευτ Ιαν 28, 2019 1:01 pm

Στη θέση σου θα κοιτούσα να βελτιώσω τις δυνατότητες του αυτοκινήτου που έχω όπως είναι (2wd) βάζοντας λάστιχα a/t ή all season και κάνοντας ένα μικρό ψηλωματακι. Γενικά βελτιώνεις το ύψος (που έχει θέμα το nv) και την πρόσφυση και πας βόλτα στο βουνό να το ευχαριστηθεις όσο μπορείς και όσο μπορεί και αυτό. Μέχρι εκεί. Πίστεψέ με ότι τα νέα suv ακόμα και με κίνηση στους εμπρός τροχούς μπορούν να πάνε πολύ μακριά και με μεγάλη ασφάλεια σε δύσκολες συνθήκες όπως χιόνι λάσπη κ.τ.λ. γι'αυτό κ οι περισσότερες εταιρείες στην κατηγορία του nv φτιάχνουν αυτοκίνητα με κίνηση εμπρός και κουμπάκια που αλλάζουν τα mode ώστε να μπορείς να ελέγχεις όσο περισσότερο γίνεται το εμπρός διαφορικό. Πίστεψέ με ότι το nv 2wd έχει δυνατότητες offroad και μάλιστα πολύ καλές.
https://youtu.be/qYSSoIVB8x0
Suzuki Vitara 2017 GL+ 1.6ddis Allgrip
Άβαταρ μέλους
T. Petros
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 3:17 pm
Τοποθεσία: Λαμία - Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Cooper Discoverer ATT
Διάσταση ελαστικών: 215/60r17
Suspension: Ελατήρια MAD +3.5cm
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Πέτρος

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό darkman » Δευτ Ιαν 28, 2019 1:50 pm

Καλημερα πανω απο ολα πρεπει να ειμαστε συνηδιτοποιημενοι με την καθε αγορα που κανουμε ;-)
Εγω δεν πηρα το 4χ4 Γιατι δεν το χρειάζομαι , δεν παω βουνα δεν μπαίνω σε χαραδρες ουτε ορμάω στα χιονια και γενικα ειμαι καλο και φρόνιμο αγοράκι , αρα θα ειχα ενα 4χ4 απλα για να λεω οτι ειναι 4χ4 :(
Ο στοχος ο δικος μου να ηταν πετρέλαιο για οικονομια και γενικα να ειναι ενα αμαξι που να μην εχει θεματα :D ολα τα αμαξια που ειχα ηταν 2χ4 και δεν ειχα κανενα θεμα για αυτα που εκανα , και δεν ηταν και Vitara τωρα που ειναι και vitara ποιος με πιανει :lol: :lol: :lol: :lol:
May the Force be with you.
Άβαταρ μέλους
darkman
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 15, 2018 2:38 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: 215/55 R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Name: Manos

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Δευτ Ιαν 28, 2019 1:59 pm

Ωραιος ο Μανος :clap: :clap:
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11405
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό Themis4 » Δευτ Ιαν 28, 2019 3:05 pm

darkman έγραψε:Καλημερα πανω απο ολα πρεπει να ειμαστε συνηδιτοποιημενοι με την καθε αγορα που κανουμε ;-)
Εγω δεν πηρα το 4χ4 Γιατι δεν το χρειάζομαι , δεν παω βουνα δεν μπαίνω σε χαραδρες ουτε ορμάω στα χιονια και γενικα ειμαι καλο και φρόνιμο αγοράκι , αρα θα ειχα ενα 4χ4 απλα για να λεω οτι ειναι 4χ4 :(
Ο στοχος ο δικος μου να ηταν πετρέλαιο για οικονομια και γενικα να ειναι ενα αμαξι που να μην εχει θεματα :D ολα τα αμαξια που ειχα ηταν 2χ4 και δεν ειχα κανενα θεμα για αυτα που εκανα , και δεν ηταν και Vitara τωρα που ειναι και vitara ποιος με πιανει :lol: :lol: :lol: :lol:

Φίλε Μάνο . Παίρνοντας την ευκαιρία από τα λόγια σου , θέτω το εξής ερώτημα .
Δηλαδή ένα τετρακίνητο είναι για να " βουτάς " στα χιόνια ή στις λάσπες ? ή μήπως δίνει και κάποια σχετική περισσότερη ασφάλεια σε αντίξοες καιρικές συνθήκες ή σε κάποιον ενδεχομένως λάθος χειρισμό ?
Και το NV δίνει αυτή την δυνατότητα της επιλεκτικής τετρακίνησης σε προσθοκίνητη επιλογή .
Άβαταρ μέλους
Themis4
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 05, 2015 12:39 pm
Λάστιχα: 215/55/17
cb: Ναι
Aka: Themis
Name: Μάκης

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό darkman » Δευτ Ιαν 28, 2019 3:56 pm

Μακη οπως ειπα και πριν ειναι τι το θες το αμαξι :) δηλαδη τα 2χ4 εχουν λιγότερη ασφάλεια ? οταν λες αντίξοες συνθηκες για δωσε μου ενα παράδειγμα για να καταλαβω και εγω ? :-)
Εγω ειμαι 45 και οδηγώ απο τα 15 μηχανή και μετα αμαξι δεν εχω πεσει σε αντίξοες συνθηκες που να με σωσει το αμαξι ουτε εχω αισθανθεί οτι εχω λιγοτερη ασφαλεια με το 2χ4 (προσοχη μιλάμε για νορμαλ οδηγό και οχι κανεναν καγκουρα ) :think: αν εχει αντίξοες συνθηκες εξω δεν βγαίνω καθομαι σπιτι :lol: :lol: :lol:
Νομιζω οτι το κριτήριο αυτον που περνουν SUV 4x4 πρεπει να ειναι για της Off Road δυνατότητες του.
May the Force be with you.
Άβαταρ μέλους
darkman
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 15, 2018 2:38 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: 215/55 R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Name: Manos

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό Themis4 » Δευτ Ιαν 28, 2019 4:16 pm

Συμφωνώ σε πολλά που ανέφερες .
Αντίξοες εννοώ , πολύ βροχή , γλίτσα , παγετός , κοκ.
Άβαταρ μέλους
Themis4
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 05, 2015 12:39 pm
Λάστιχα: 215/55/17
cb: Ναι
Aka: Themis
Name: Μάκης

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό darkman » Δευτ Ιαν 28, 2019 4:51 pm

Τι να σου πω βρε Μακη μου , δεν ειχα θεμα με την βροχη ποτε μου , εκτος τωρα αν λες καμια πλημμύρα αλλα νομιζω οτι με το ελλαντα θες βαρκα για να την σκαπουλάρεις και οχι 4χ4 ;-) παγετό που εχει πιασει μια δυο φορες στο δασος χαιδαριου δεν βγήκα καν εξω , και 4χ4 να ειχα δεν θα έβγαινα για να μην κανω ζημιά στο αμαξι η κανενας αλλος στο δικο μου :lol: αλλα εχω δει του γείτονα και φιλου το Rav4 που εκανε το λαθος να το βγαλει εξω και χωρις αλυσίδες να τον περνει η κατηφόρα :lol: :lol: :lol:
Τωρα η γλίτσα τα λαδια κτλ κτλ που ειναι κατι που δεν μπορείς να το προβλέψεις και μπορει να σου κατσει παντου ίσως εκει να εχεις ενα καλο προβάδισμα ;-)
Αλλα δεν θα επερνα 4χ4 για αυτον τον λογο :(
May the Force be with you.
Άβαταρ μέλους
darkman
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 15, 2018 2:38 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: 215/55 R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Name: Manos

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό Themis4 » Δευτ Ιαν 28, 2019 5:07 pm

Σύμφωνοι .
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα .
Είναι και τι θέλεις από κάθε όχημα .
Εγώ που επισκέπτομαι το αεροδρόμιο πολύ συχνά λόγω δουλειάς από Χαλκίδα δεν λέει να χάνω πτήσεις κάτι περίεργες ώρες τα ξημερώματα όπως έχανα παλαιότερα .
Πρόσφατα πάντως έκανα πολλές καλές πράξεις στην γειτονιά :-) .
20190108_074010.jpg
20190108_074010.jpg (46.13 KiB) 3023 προβολές
Άβαταρ μέλους
Themis4
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 05, 2015 12:39 pm
Λάστιχα: 215/55/17
cb: Ναι
Aka: Themis
Name: Μάκης

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό darkman » Δευτ Ιαν 28, 2019 6:28 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Εγω ειμαι αυτος ο παρκαρισμενος στα δεξια ;-) ;-) ;-)
Κοιτα εσυ ξερεις καλυτερα και οπως λες αν πρεπει να εισαι εξω All Weather τοτε σιγουρα εκανες καλα :dance:
Αλλα και παλι προσοχη ετσιιι ενα αμαξι ειναι μην πιεζουμε καταστάσεις ;-)
May the Force be with you.
Άβαταρ μέλους
darkman
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 15, 2018 2:38 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: 215/55 R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Name: Manos

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Δευτ Ιαν 28, 2019 10:19 pm

Ξεφύγαμε πάλι και θα μας μαλώνουν :D

Το θέμα είναι αν μπορούμε και συμφέρει να μετατρέψουμε ένα ΝV 2wd σε all grip.
Κάνοντας μια πρόχειρη έρευνα θέλουμε πάνω από 20.000 € για να μαζέψουμε μόνο τα βασικά εξαρτήματα.
1. Θέλουμε σασμάν χωρίς διαφορικό (το 2wd έχει ενσωματωμένο σασμάν και διαφορικό)
2. Θέλουμε το δεύτερο βοηθητικό σασμάν. (πού έχει το εμπρός διαφορικό)
3. Τα εμπρός ιμιαξόνια (παίρνουν κίνηση από το βοηθητικό σασμάν)
4. Τον κεντρικό άξονα που δίνει κίνηση από το βοηθητικό σασμάν στο πίσω διαφορικό.
5. Πίσω διαφορικό μαζί με την βάση του (μόνο η βάση κάνει 250 €)
6. Τα πίσω ιμιαξόνια.
7. Τα πίσω ρουλεμάν (βάση τροχών) πρέπει να μπορούν να υποδεχθούν τα ιμιαξόνια
Δεν ξέρω αν ο πίσω άξονας του 2wd μπορεί να υποδεχθεί το πίσω διαφορικό ή θέλει αλλαγή :think:
Αυτά είναι τα πρώτα απαραίτητα, σίγουρα θέλει ακόμα αρκετά.
Για τις καλωδιώσεις που πάνε στα σασμάν και στο διαφορικό ας ασχοληθεί κάποιος ηλεκτρολόγος. :D
Τελευταία επεξεργασία από stelios8ess και Τρί Ιαν 29, 2019 12:25 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό vagelisfil » Τρί Ιαν 29, 2019 12:56 am

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, συμφωνώ και εγώ ότι δεν αξίζει κάποιος να κάνει μια τέτοιου είδους μετατροπή. Το κόστος σίγουρα θα είναι κατά πολύ μεγαλύτερο από το να αγόραζε εξ' αρχής Allgrip μοντέλο. Πέρα από αυτό είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν θα έφτανε, ούτε καν θα πλησίαζε την λειτουργικότητα του original μοντέλου αφού σίγουρα θα γίνουν πολλές "πατέντες" για να ξεπεραστούν εμπόδια, και τέλος όσο καλά και να τα βάλεις όλα τα εξαρτήματα αργά ή γρήγορα θα αρχίσουν να βαράνε alarm, ενδείξεις, λαμπάκια, μπιπ μπιπ από αισθητήρες κλπ. (εδώ καλά καλά ανάβουν στα εργοστασιακά, φαντάσου στα πειραγμένα...)

Προσωπικά επειδή και εγώ είμαι παθόν και έχω το 2WD μοντέλο, κάθε φορά που βλέπω στο δρόμο κανένα AllGrip και λέω στη γυναίκα "κοίτα, τι ωραίο που είναι, πάει και στα βουνά", αυτή σταυροκοπιέται και ευχαριστεί το Θεό που δεν το πήραμε 4WD, γιατί απλά δε θα υπήρχε τώρα.
Θα ήταν κάπως έτσι, σκαλωμένο σε λάσπες, βράχια, δέντρα, δε ξέρω.... :lol: :lol: :lol:
The-Land-Rover-Discovery-lies-abandoned-after-becoming-stuck.jpg
The-Land-Rover-Discovery-lies-abandoned-after-becoming-stuck.jpg (68.01 KiB) 2965 προβολές
:-)
Suzuki Vitara 1.6 DDiS GL+ (2015) - 120hp/320Nm
Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm
Άβαταρ μέλους
vagelisfil
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 747
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2016 12:46 am
Τοποθεσία: Αθήνα - Λευκάδα - Λιτόχωρο
Λάστιχα: GY EfficientGrip Perf. 2
Διάσταση ελαστικών: 215/55/R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Βαγγέλης Φίλιππας

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό Γιωργος ΗΛΙΑΣ » Τρί Ιαν 29, 2019 1:14 am

Φυσικά και όλα ξεκινούν και τελειώνουν με το να είμαστε υγιείς
Αυτό θα πρέπει να ευχόμαστε, και βέβαια να μην σταματήσουμε ποτέ να ονειρευόμαστε .

Εγώ δεν θέλω 4χ4 για να καμαρώνω στους φίλους μου, αλλά για τους παρακάτω λόγους :

Καταρχήν έχω στην κατοχή μου ένα μικρό φουσκωτό με τρέιλερ στην Μουρτερη Εύβοιας με δύσκολη αμμουδα
Και κάθε φορά που είναι να το ρίξω η να το βγάλω κάνω τον Σταύρο μου ,
πολλές φορές έχω πιάσει τον εαυτό μου να ψυθίριζει και το Πάτερ ημων.
Και τις 3 φορές που κολλησα στην άμμο φετος το καλοκαίρι είχαν βυθιστεί στην άμμο οι μπροστινές ρόδες του vitara
Σκάβοντας για να βάλω ξύλα ,πέτρες ,λαστιχένια πατάκια ,ξεφούσκωμα στα λάστιχα ,απλά ακούμπησε και η κοιλιά κάτω στην άμμο ευτυχώς με έβγαλε ένα 4χ4 .
Για να φτάσω στο σπίτι στην Εύβοια πρέπει να διασχίσω 2 km.κακοτραχαλο χωματόδρομο,
οπου τον Χειμώνα μετατρέπεται σε πίστα για τετρακίνητα,με λιμνούλες νερόφαγοματα και πολύ λασπουργιο.

Οι διαδρομές για εξερεύνηση σε δασικός δρόμους πάντα τελειώνουν κάνοντας όπισθεν
μιας και έκανε την εμφάνιση του το γλυστριμα η κόλλημα τελικά ,που δεν με αφήνουν να χαρώ ξενοιαστος την διαδρομή στο δάσος.
Για τα χιόνια τι να πω ότι φοβάμαι να << παίξω >> γιατί χάνει την πρόσφυση για πλάκα το esp αναβοσβήνει συνεχομενα και κάνω δεξιά λέγοντας ως εδώ παιδιά δεν μπορούμε να πάμε παραπάνω .
Αυτά για την ώρα.
Μην σας κουράσω άλλο .
Πάντοτε ονειρευόμουναααα ένα μικρό τζιπάκι ......
Οι ψαράδες ξέρουν ότι η θάλασσα είναι επικίνδυνη και η καταιγίδα τρομερή,
αλλά ποτέ δεν έχουν βρεί αυτούς τους κινδύνους αρκετούς για να μείνουν στην στεριά.
Άβαταρ μέλους
Γιωργος ΗΛΙΑΣ
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2761
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 11:54 pm
Τοποθεσία: Καματερό - Μουρτερή Εύβοιας
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/55/17
Suspension: Eibach prolift+2,5cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Γιώργος
Name: Γιωργος

Re: Μετατροπη 2wd σε all grip

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Τρί Ιαν 29, 2019 2:08 am

T. Petros έγραψε:Στη θέση σου θα κοιτούσα να βελτιώσω τις δυνατότητες του αυτοκινήτου που έχω όπως είναι (2wd) βάζοντας λάστιχα a/t ή all season και κάνοντας ένα μικρό ψηλωματακι. Γενικά βελτιώνεις το ύψος (που έχει θέμα το nv) και την πρόσφυση και πας βόλτα στο βουνό να το ευχαριστηθεις όσο μπορείς και όσο μπορεί και αυτό. Μέχρι εκεί. Πίστεψέ με ότι τα νέα suv ακόμα και με κίνηση στους εμπρός τροχούς μπορούν να πάνε πολύ μακριά και με μεγάλη ασφάλεια σε δύσκολες συνθήκες όπως χιόνι λάσπη κ.τ.λ. γι'αυτό κ οι περισσότερες εταιρείες στην κατηγορία του nv φτιάχνουν αυτοκίνητα με κίνηση εμπρός και κουμπάκια που αλλάζουν τα mode ώστε να μπορείς να ελέγχεις όσο περισσότερο γίνεται το εμπρός διαφορικό. Πίστεψέ με ότι το nv 2wd έχει δυνατότητες offroad και μάλιστα πολύ καλές.
https://youtu.be/qYSSoIVB8x0

Διαφωνώ σε όλα!!
Το μπροστοκίνητο ειναι ενα όχημα με πάρα πολύ περιορισμένες δυνατότητες εκτός δρόμου(ειδικά σε σχέση με το αντίστοιχο τετρακίνητο μοντέλο) και είναι λάθος να αναφέρουμε οτι έχει πολύ καλές δυνατότητες offroad, μπορεί να το διαβάσουν άπειροι οδηγοί και να μπουν σε μπελάδες..
Οσο αφορά τα δικινητα SUV το μόνο σίγουρο ειναι οτι οι εταιρίες δεν τα φτιάξανε για να μπουν στο χώμα..
(το βίντεο δείχνει έναν "τολμηρό" οδηγό σε ελεγχόμενο τερέν)
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες