Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό eliaszim » Σάβ Φεβ 10, 2018 6:26 pm

Themis4 έγραψε:
Themis4 έγραψε:Εμένα με ΑΜ τι σημαίνει ?
Από που είναι ??

suz.png

Εγώ με ΑΜ τι κάνω ?
(Α)στο (Μ)αλ@κ@ όπως είναι , σημαίνει ?

:oyaxaxaxa: :oyaxaxaxa: :oyaxaxaxa: :oyaxaxaxa: :oyaxaxaxa: πολύ καλό
Άβαταρ μέλους
eliaszim
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Τετ Οκτ 26, 2016 3:37 pm
Τοποθεσία: Βόλος-Λάρισα-Αθήνα
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215X60X17
Suspension: ΜP (+5)
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Ηλίας

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό paolito » Σάβ Φεβ 10, 2018 7:10 pm

Themis4 έγραψε:
Themis4 έγραψε:Εμένα με ΑΜ τι σημαίνει ?
Από που είναι ??

suz.png

Εγώ με ΑΜ τι κάνω ?
(Α)στο (Μ)αλ@κ@ όπως είναι , σημαίνει ?



Κλαίω :oyaxaxaxa: :oyaxaxaxa: :oyaxaxaxa: :oyaxaxaxa: :oyaxaxaxa:

(New Vitara 2016 GL+ /1.600cc/4X4 Benz.)
Άβαταρ μέλους
paolito
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 801
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 12, 2016 10:15 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Λάστιχα: ContiEco5. 215/55/17
cb: Όχι
Aka: paolito
Name: Παύλος

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό tsilos » Σάβ Φεβ 10, 2018 7:46 pm

Λες!!!!! :D Όλα είναι πιθανά..Δεν ξέρω ο πρώτος αν ήτανε ΑQ το μόνο που ξέρω είναι ότι μου έτρωγε τα λάστιχα αυτό είναι το μόνο σίγουρο.γιαυτο και τους ζαλισα να μου αλλαξουνε άξονα.παντως δεν μπορεί μοντέλα 2015 να έχουνε AQ και κάποια μοντέλα 2017 να έχουνε AP αν κάνανε λίφτινγκ όλα τα μοντέλα μετά το 2017 έπρεπε να είχανε ΑP???.Λογω ότι παλιότερα δούλεψα σε εργοστάσιο σε ποιοτικό έλεγχο πρέπει να παίζεται το παιχνίδι ελλατωματικων αξονων στην σειρά ΑΡ από serial number τάδε......έως τάδε.... Το Q,το Μ είναι κύκλος σειρών μόλις τελείωσαν τα 10 ψηφία το κοντέρ έφυγε από ΑΡ και πήγε σε ΑQ ,το ότι το βλέπουμε ανάποδα το ΑQ μοντέλα 2015 σήμαινει ότι το εργοστάσιο τροφοδοτείται από άλλο εργοστάσιο παραγωγής εκεί στην γραμμή ο cnc τους ξέφυγε και επειδή τους είναι δύσκολο να βρούνε την ζημιά από τάδε serial number έως τάδε θεώρησαν όλοι την γραμμή ΑP ελλατωματικη αλλά δεν σημαίνει ότι όλη η ΑΡ. ειναι ελλατωμματικη..αυτό φαίνεται εκ του πρακτικού ευθυγράμμιση ελαστικών η οπτικο ελεγχο όταν όμως στα φάει και είναι αργά :dance: Αυτά επομένως ειδωμεν και αναμένουμε...
Άβαταρ μέλους
tsilos
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Κυρ Απρ 17, 2016 3:37 pm
Τοποθεσία: Σχηματαρι,Γρεβενα
Λάστιχα: Michelin Latitube cross
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: tsilos
Name: Χρηστος

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό vit2015 » Σάβ Φεβ 10, 2018 8:06 pm

Μπορεί να είναι θέμα εργοστασίων όπως λες. Γιατί και εγω λέω του 2015 ειναι το δικό μου στάνταρ το AP θα εχει και όμως έχει AQ. Οπότε δεν παίζει θέμα χρονολογίας. Αν θες συμπλήρωσε το πίνακα που υπάρχει στη δεύτερη σελίδα μήπως βγάλουμε καμία άκρη. Το θετικό είναι ότι μαμά Suzuki ψάχνει το θέμα και δεν αδιαφορεί. Οπότε αναμένουμε ενημέρωση.
Άβαταρ μέλους
vit2015
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 27, 2015 4:26 pm
cb: Όχι
Aka: vtr
Name: Γιάννης

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό FSword » Σάβ Φεβ 10, 2018 8:11 pm

tsilos έγραψε:Αυτό είναι λίγο δύσκολο μου φαίνεται να γίνει γιατί θα δούνε την άδεια κυκλοφορίας θα στειλουνε τα στοιχεία και θα δούνε το ιστορικό για να μου στειλουνε άλλον άξονα.Τι θα πούνε στα κεντρικά ότι ήρθε ενα αυτοκίνητο να το αλλάξουμε άξονα σε ΑΡ χωρίς να στειλουνε στα κεντρικά τα στοιχεία μου...?

Μα σίγουρα θα δούνε το ιστορικό σου, δεν αντιλέγω. Αλλά αν έχει βγει οδηγία "αλλάξτε AP με AQ" τι σημασία έχει που έχεις κάνει μια αλλαγή ήδη; Αφού τώρα έχεις AP. Εγώ λέω εσύ να μην εστιάσεις στο ιστορικό σου, να εστιάσεις στο "έχω AP, χρειάζεται αλλαγή". Βέβαια αν έχει βγει τέτοια οδηγία δε θα χρειαστεί να τρέχεις Αθήνα, θα στο κάνει ο οποιοσδήποτε εξουσιοδοτημένος.

Πιθανολογώ πάντως πως όταν ανέφερες το πρόβλημά σου δεν είχε βγει τέτοιο θέμα με τους AP. Δέχτηκαν απλά ότι έχεις πρόβλημα εντός εγγύησης και αλλάξανε άξονα. Σου λέει, "Τι είχες AP; Με AP θα στον αλλάξουμε, μάλλον έπεσες σε προβληματικό". Αν δεν ήξεραν περί ελαττωματικών AP (αλλά θεωρήσανε ότι είσαι μεμονωμένη περίπτωση) λογικό να σου έβαλαν ξανά τον ίδιο κωδικό.
FSword
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τρί Δεκ 27, 2016 11:03 pm
cb: Όχι
Aka: FSword
Name: Μάνος

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό tsilos » Σάβ Φεβ 10, 2018 8:43 pm

FSword έγραψε:
tsilos έγραψε:Αυτό είναι λίγο δύσκολο μου φαίνεται να γίνει γιατί θα δούνε την άδεια κυκλοφορίας θα στειλουνε τα στοιχεία και θα δούνε το ιστορικό για να μου στειλουνε άλλον άξονα.Τι θα πούνε στα κεντρικά ότι ήρθε ενα αυτοκίνητο να το αλλάξουμε άξονα σε ΑΡ χωρίς να στειλουνε στα κεντρικά τα στοιχεία μου...?

Μα σίγουρα θα δούνε το ιστορικό σου, δεν αντιλέγω. Αλλά αν έχει βγει οδηγία "αλλάξτε AP με AQ" τι σημασία έχει που έχεις κάνει μια αλλαγή ήδη; Αφού τώρα έχεις AP. Εγώ λέω εσύ να μην εστιάσεις στο ιστορικό σου, να εστιάσεις στο "έχω AP, χρειάζεται αλλαγή". Βέβαια αν έχει βγει τέτοια οδηγία δε θα χρειαστεί να τρέχεις Αθήνα, θα στο κάνει ο οποιοσδήποτε εξουσιοδοτημένος.

Πιθανολογώ πάντως πως όταν ανέφερες το πρόβλημά σου δεν είχε βγει τέτοιο θέμα με τους AP. Δέχτηκαν απλά ότι έχεις πρόβλημα εντός εγγύησης και αλλάξανε άξονα. Σου λέει, "Τι είχες AP; Με AP θα στον αλλάξουμε, μάλλον έπεσες σε προβληματικό". Αν δεν ήξεραν περί ελαττωματικών AP (αλλά θεωρήσανε ότι είσαι μεμονωμένη περίπτωση) λογικό να σου έβαλαν ξανά τον ίδιο κωδικό.


Σωστός!!!!Πολύ καλά τα είπες!!!
Άβαταρ μέλους
tsilos
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Κυρ Απρ 17, 2016 3:37 pm
Τοποθεσία: Σχηματαρι,Γρεβενα
Λάστιχα: Michelin Latitube cross
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: tsilos
Name: Χρηστος

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό tsilos » Σάβ Φεβ 10, 2018 9:04 pm

ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ…..… ΕΚΔΟΣΗ……ΚΙΝΗΣΗ…… ΕΤΟΣ …………ΑΡΧΙΚΑ ΑΞΟΝΑ……….. ΦΘΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ..........ΟΝΟΜΑ
1,6 πετρέλαιο…..GL+………….4X4…………..06/2017…..…..AP…………………………….ΟΧΙ........................zerarblack
1,6 Βενζίνη.......GL+.........4X4..........11/2016........AQ.......................OXI........................paolito
1,6 Βενζίνη.......GL+.........4X4..........10/2015........AQ.......................OXI........................vit2015
1.4 Βενζινη.......S Auto......4X4..........07/2016........AQ.......................OXI........................PGP
1,6 πετρέλαιο….GLΧ Auto...4X4…………..05/2017.........???.......................ΟΧΙ.......................Tony Louk
1.6 πετρελαιο...GL+..........4X4..........08/2017........ΑQ.......................ΟΧΙ........................Τ. Petros
1,6 πετρέλαιο….GLΧ..........4X4..........08/2016........AQ.......................ΟΧΙ.......................eliaszim
1,6 πετρελαιο ......GL+.............4×4........07/2015.........AP (αντικατασταση 05/2017)......ΟΧΙ.......tsilos.

Για την φθορα ελαστικων πριν αλλαξω αξονα ειναι Ναι για τα αρχικα αξονα πριν ???..Τωρα εχω καινουρια ελαστικα με 4000χλμ μεχρι τωρα η φθορα ειναι Οχι ειναι πολυ νωρις.....
Άβαταρ μέλους
tsilos
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Κυρ Απρ 17, 2016 3:37 pm
Τοποθεσία: Σχηματαρι,Γρεβενα
Λάστιχα: Michelin Latitube cross
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: tsilos
Name: Χρηστος

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Σάβ Φεβ 10, 2018 10:54 pm

Όταν ακούω να τρώγονται λάστιχα πίσω, κάτι δεν μου κάθετε καλά :???:
Ακόμα να φεύγει 1-2 μοίρες η ευθυγράμμιση πίσω, δεν τρώει λάστιχα.
Αν μετά αλλαγή άξονα το πρόβλημα παραμένει, τότε είναι θέμα ελαττωματικού σασί.
Από πια μεριά έτρωγε τα λάστιχα :?: και τα δύο από την ίδια μεριά :?:

Για να θέλουν προαιρετικά να αλλάξουν κάποιους άξονες κάτι σοβαρό βρήκαν. :think:
Δεν τους χαλά 1-2 μοίρες (+ -) στην ευθυγράμμιση, είναι μέσα στα όρια.
Κάτι ραγίζει ή σπάει πολύ εύκολα.
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6653
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό tsilos » Κυρ Φεβ 11, 2018 12:10 am

stelios8ess έγραψε:Όταν ακούω να τρώγονται λάστιχα πίσω, κάτι δεν μου κάθετε καλά :???:
Ακόμα να φεύγει 1-2 μοίρες η ευθυγράμμιση πίσω, δεν τρώει λάστιχα.
Αν μετά αλλαγή άξονα το πρόβλημα παραμένει, τότε είναι θέμα ελαττωματικού σασί.
Από πια μεριά έτρωγε τα λάστιχα :?: και τα δύο από την ίδια μεριά :?:

Για να θέλουν προαιρετικά να αλλάξουν κάποιους άξονες κάτι σοβαρό βρήκαν. :think:
Δεν τους χαλά 1-2 μοίρες (+ -) στην ευθυγράμμιση, είναι μέσα στα όρια.
Κάτι ραγίζει ή σπάει πολύ εύκολα.


Τα έτρωγε και τα δύο πίσω μονοπατα εξωτερικά με λίγο πιο πολύ το πίσω δεξιά του συνοδηγού.στα 35000χλμ έγινε αντιληπτό όταν έφτασε στον δείκτη
φθοράς 3mm .στην ευθυγράμμιση το πίσω αριστερά έδινε τιμή 3,2mm και το δεξί 4,7mm αυτές με τον αλλαγμένο άξονα,οι άλλες οι τιμές από τον τεχνικό ήτανε όλες οκ.οταν πήγα στον εξουσιοδοτημένο συνεργείο με έβαλε στο δίκτυο suzuki και μου δείχνει τις εργοστασιακές από 4mm έως 6mm είμαι εντός.οπως καταλαβαίνετε εκεί δεν μιλάς...Λες είμαι εντάξει.Για το σασί δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει λάθος έχω Μπέι σε γραμμή παραγωγής είναι όλα ρομποτικά αν κάτι φύγει μιλάμε για μικρά 0,001mm.χτυπαει αλαρμ και σταματάει όλοι η παραγωγή.η εταιρεία που έκαναν την σύμβαση με τους άξονες έκανε την μαιμουνια εκει τα χέρια είναι πολωνικά όχι Γιαπωνέζικα.....με ότι αυτό συνεπάγεται.Εκανα ποιοτικό έλεγχο σε 170 εξαρτήματα στα leopard 2 στην hdvs .σε ένα κομμάτι στους μεντεσέδες παραγωγής 4000κομματια κάποιες διαστάσεις φύγανε στο 15% των κομματιών.οταν το αντιλήφθηκα ειδοποίησα τον διευθυντή.Ξερετε τι μου απάντησε?ανακάτεψε τα με τα άλλα δεν θα το πάρει κανένας πρεφα.Το αποτέλεσμα??? Τελευταίος έλεγχος από Γερμανούς..... ,πίστωση δεν είδαμε ποτέ για το συγκεκριμένο προϊόν.και έπειτα σε όλους τους ελέγχους που έκανα στα υπόλοιπα είχα τον Γερμανό στο σβέρκο.Με λίγα λόγια αν δεν γίνεται Ιαπωνία που είναι τυποποιημένοι στην παραγωγή και στον έλεγχο μην περιμένετε και πολλά.Οι Πολωνοί τώρα πιάσανε στα χέρια τους παραγωγή......Είναι σαν να μας φέρουν την audi στην Ελλάδα για παραγωγή οι κάποια κομμάτια ξέρετε τι θα γίνει??? :tsoukalas:
Άβαταρ μέλους
tsilos
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Κυρ Απρ 17, 2016 3:37 pm
Τοποθεσία: Σχηματαρι,Γρεβενα
Λάστιχα: Michelin Latitube cross
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: tsilos
Name: Χρηστος

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό Themis4 » Κυρ Φεβ 11, 2018 11:00 am

tsilos έγραψε:ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ…..… ΕΚΔΟΣΗ……ΚΙΝΗΣΗ…… ΕΤΟΣ …………ΑΡΧΙΚΑ ΑΞΟΝΑ……….. ΦΘΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ..........ΟΝΟΜΑ
1,6 πετρέλαιο…..GL+………….4X4…………..06/2017…..…..AP…………………………….ΟΧΙ........................zerarblack
1,6 Βενζίνη.......GL+.........4X4..........11/2016........AQ.......................OXI........................paolito
1,6 Βενζίνη.......GL+.........4X4..........10/2015........AQ.......................OXI........................vit2015
1.4 Βενζινη.......S Auto......4X4..........07/2016........AQ.......................OXI........................PGP
1,6 πετρέλαιο….GLΧ Auto...4X4…………..05/2017.........???.......................ΟΧΙ.......................Tony Louk
1.6 πετρελαιο...GL+..........4X4..........08/2017........ΑQ.......................ΟΧΙ........................Τ. Petros
1,6 πετρέλαιο….GLΧ..........4X4..........08/2016........AQ.......................ΟΧΙ.......................eliaszim
1,6 πετρελαιο ......GL+......4×4..... ...07/2015.........AP (αντικατασταση 05/2017)......ΟΧΙ.......tsilos.
1,6 πετρέλαιο….GLΧ..........4X4..........06/2015........AΜ.......................ΟΧΙ.......................themis4

Άβαταρ μέλους
Themis4
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 05, 2015 12:39 pm
Λάστιχα: 215/55/17
cb: Ναι
Aka: Themis
Name: Μάκης

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Κυρ Φεβ 11, 2018 3:26 pm

[quote="tsilos".στην ευθυγράμμιση το πίσω αριστερά έδινε τιμή 3,2mm και το δεξί 4,7mm αυτές με τον αλλαγμένο άξονα,οι άλλες οι τιμές από τον τεχνικό ήτανε όλες οκ.οταν πήγα στον εξουσιοδοτημένο συνεργείο με έβαλε στο δίκτυο suzuki και μου δείχνει τις εργοστασιακές από 4mm έως 6mm είμαι εντός.οπως καταλαβαίνετε εκεί δεν μιλάς...[/quote]

Κάτι δεν κατάλαβα ή κάτι δεν λες καλά :?: :D
έδινε τιμή............ 3,2mm και το δεξί 4,7mm
εργοστασιακές από 4mm έως 6mm
Εγώ γιατί νομίζω είσαι εκτός ορίων :eusa-think:
Από την άλλη δεν τους έχω εμπιστοσύνη, ότι έχουν για πέταμα Ελλάδα το στέλνουν :(
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6653
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό PGP » Κυρ Φεβ 11, 2018 4:31 pm

Σωστα... 3.2 εισαι καθαρα εκτος οριων και πρεπει να τους ζητησεις ξανα αλλαγη!!!
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό tsilos » Κυρ Φεβ 11, 2018 5:53 pm

PGP έγραψε:Σωστα... 3.2 εισαι καθαρα εκτος οριων και πρεπει να τους ζητησεις ξανα αλλαγη!!!


Σωστα καλα τα λετε!!Αυτο ειπα και εγω στην αντιπροσωπεια και μου ειπε δεν εχεις προβλημα ειναι μηδαμηνη η διαφορα +- 0,8 πανω κατω το δικαιολογει :think: Δεν εκατσα ετσι εκανα μια εκθεση αναλυτικη 2 σελιδων με συνημμενα φωτο ολα τα λαστιχα και αναλυτικα σε mm την φθορα ελαστικων ,συνημμενη την ευθυγραμμιση,και την αδεια κυκλοφοριας,να μου το πουνε γραπτα απο τα κεντρικα οτι δεν εχω προβλημα.μου απαντησανε το παρακατω κειμενο:

Αγαπητέ κύριε ...........(Τσιλο),
Αρχικά, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την επικοινωνία σας με την εταιρεία μας, καθώς και για την προτίμησή σας στη μάρκα Suzuki.

Σε απάντηση των αναφερομένων στο email σας, θα επιθυμούσαμε να διευκρινίσουμε τα ακόλουθα:
Έχουμε ενημερωθεί από τον Εξ/νο Επισκευαστή Suzuki Κακκαβάς στη Χαλκίδα αναφορικά με το τεχνικό κομμάτι της υπόθεσης
Οι τιμές ευθυγράμμισης της οπίσθιας ανάρτησης που επισυνάπτετε, βρίσκονται απόλυτα εντός ορίων των εργοστασιακών προδιαγραφών του αυτοκινήτου σας

Ως εκ τούτου, θεωρούμε πως δεν συντρέχει απολύτως κανένας λόγος ανησυχίας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας, για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνιση ή πληροφορία.

Με εκτίμηση,

Τηλέμαχος Λεύκαρος
Τεχνική Υποστήριξη
& Εκπαίδευση Δικτύου Suzuki

Οπως βλεπετε δεν μπορω να κανω κατι αλλο.Τωρα τους ξαναεστειλα email για τον αξονα που ειναι AP και να μου διασφαλισουνε παλι γραπτως οτι δεν διατρεχη κινδυνο η προσωπικη μου ασφαλεια πανω απο ολα και οτι δεν θα ξαναεπαναληφθει η φθορα των καινουριων μου ελαστικων.και αν χρηζει αντικατασταση ο αξονας.για να δουμε τωρα....ας τα εχω εγω γραπτα τα email και στο μελλον θα πραξω αναλογα.....!Τα γραμμενα αγραφα δεν γινονται... :naughty:
Άβαταρ μέλους
tsilos
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Κυρ Απρ 17, 2016 3:37 pm
Τοποθεσία: Σχηματαρι,Γρεβενα
Λάστιχα: Michelin Latitube cross
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17
Suspension: Μαμα
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: tsilos
Name: Χρηστος

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό paolito » Κυρ Φεβ 11, 2018 6:39 pm

Θέλω να πιστεύω ότι θα σου απαντήσουν θετικά σε ότι αφορά την αντικατάσταση του άξονα AP που ήδη έχεις ξαναλλάξει με τον νεότερο AQ. Η δική σου περίπτωση είναι πολύ ιδιαίτερη και θα πρέπει να της δοθεί μια οριστική λύση. Δεν επιτρέπεται μια σοβαρή αντιπροσωπία να ψάχνει ίσως για δικαιολογίες ώστε να αποφύγει μια τέτοια αλλαγή. Η ζημία που θα υποστεί μόνο και μόνο από την συγκεκριμένη δημοσιότητα στην περίπτωση που δεν τον αλλάξει, θα είναι πολλαπλάσια. Άσε που θα αρχίσει να κλονίζεται και η εμπιστοσύνη όλων μας. Όμως ας μην προτρέχουμε, θετική σκέψη και περιμένουμε να δούμε τι θα σου απαντήσουν. ;-)

(New Vitara 2016 GL+ /1.600cc/4X4 Benz.)
Άβαταρ μέλους
paolito
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 801
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 12, 2016 10:15 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Λάστιχα: ContiEco5. 215/55/17
cb: Όχι
Aka: paolito
Name: Παύλος

Re: Ανάκληση (???) πίσω άξονα σε NV

Δημοσίευσηαπό PGP » Κυρ Φεβ 11, 2018 7:35 pm

Λοιπον.....
Ακου τι θα κανεις για να τους κουνησεις καλα...
Συντασεις ενα ηλεκτρονικο γραμμα με ολο το ιστορικο και τις απαντησεις στα αγγλικα και το στελνεις στην μαμα στα κεντρικα, με κοινοποιηση στον Σφακιανακη.
Βαζεις μεσα ολες τις φωτο απο τις ευθυγραμμισεις και τους λες στο τελος οτι θα ενημερωθει το Υπουργειο Εμποριου, η ενωση καταναλωτων κλπ και οτι επιφυλασεσαι γι ολα τα νομιμα δικαιωματα σου γιατι οι προδιαγραφες του αυτοκινητου σου δεν ειναι αυτες που συμφωνησες να αγορασεις.
Βαζεις λιγο σαλτσα απο ασφαλεια της οικογενειας σου, μειωση αγοραστικης αξιας λογω ελλατωματτος και εξτρα εξοδα απο τις φθορες και την αυξημενη καταναλωση βενζινης λογο τριβης των ελαστικων.
Τους ζοριζεις στην αρχη μεχρι την μεση του γραμματος.
Στο τελος πριν κλεισεις, αφηνεις ενα μικρο ανοιγμα για περαιτερω συζητηση και προσφορας λυσης απο μερους τους.
Ενας καλος δικηγορος φιλος σου θα στο γραψει αμεσως.
Υ.Γ. Θα απαιτησεις νεα ελαστικα λογω της φθορας τους!
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Πέμ Απρ 18, 2024 3:36 am Καλημέρα όλη μέρα
arahova Τετ Απρ 17, 2024 10:35 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 17, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Απρ 16, 2024 10:16 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 16, 2024 6:31 am Καλημέρα σας.
Nikola Tenv Δευτ Απρ 15, 2024 7:21 pm Καλησπέρα ,καλή εβδομάδα
arahova Δευτ Απρ 15, 2024 10:55 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 15, 2024 6:08 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
john maxx Κυρ Απρ 14, 2024 11:30 pm Καλησπέρα
arahova Κυρ Απρ 14, 2024 11:48 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 14, 2024 7:01 am Καλημέρα σας.
KonKalamata Σάβ Απρ 13, 2024 5:26 pm Καλησπέρα σε όλους και καλό μας Σαββατοκύριακο.
arahova Σάβ Απρ 13, 2024 9:49 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Atlas Σάβ Απρ 13, 2024 8:51 am Καλημέρα παίδες!!!
antonis1627 Σάβ Απρ 13, 2024 8:08 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 12, 2024 9:51 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ//Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 12, 2024 6:08 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Πέμ Απρ 11, 2024 10:57 am Τετάρτη 17-4-2024 πάμε για καφεδάκι στη
arahova Πέμ Απρ 11, 2024 9:53 am Καλημέρα σε όλους.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες