Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Σάβ Δεκ 30, 2017 11:58 am

vagelisfil
Μήπως τον θόρυβο τον ακούς όταν αφήνεις το φρένο και πας να ξεκινήσεις :?: :?:
Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο έχει Hill Ηold. Πρόκειται για μια συσκευή που συγκρατεί το φρένο μέχρι ο συμπλέκτης να βρίσκεται στο σημείο τριβής,
καθιστώντας ευκολότερη την εκκίνηση σε ανηφόρες - κατηφόρες. (Εφόσον αφήσουμε το φρένο εμείς) Έχω παρατηρήσει κάποιους θορύβους στο δικό μου
αυτοκίνητο από τα πίσω δισκόφρενα, ιδικά όταν έχει να κινηθεί 2-3 μέρες και οξειδώνονται οι δίσκοι των φρένων. Το συγκεκριμένο δεν πρέπει να μας ανησυχεί.
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό vagelisfil » Σάβ Δεκ 30, 2017 6:39 pm

Δεν έχω ούτε αλλαγμένη εξάτμιση ούτε κάποια μετατροπή.
Επίσης όσες φορές το έχει κάνει το έκανε σε ίσιο σημείο και όχι σε δρόμο με κλήση που να έχει πιάσει το hill assist.
Πριν λίγο μου το ξαναέκανε και αυτή τη φορά ήταν πάρα πολύ δυνατό, τόσο δυνατό που η γυναίκα μου γύρισε και με κοίταξε τρομαγμένη μήπως έγινε τίποτα.
Συγκεκριμένα έφτασα σε αδιέξοδο, έκανα όπισθεν να κανω αναστροφή και με το που σταμάτησα για να ξεκινήσω πάλι προς τα μπροστά ξεκίνησε να το κάνει. Στην αρχή έκανε ένα δυνατό ουυυυυυ και σιγά σιγά ο ήχος ανέβαινε συχνότητα και έγινε ιιιιιιι και μετά σταμάτησε. Δε μπορώ να θυμηθώ αν εκείνη τη στιγμή πάταγα συμπλέκτη και αν είχα ταχύτητα μέσα γιατί έψαχνα απεγνωσμένα το κινητό να το ηχογραφίσω αλλά δε τα κατάφερα. Αμέσως κατέβηκα άνοιξα την τάπα του ρεζερβουάρ αλλά δεν έκανε καθόλου εκτόνωση. Ο ήχος ακούστηκε κάτω από την κεντρική κονσόλα, μάλλον το πίσω δεξιά δεν πρέπει να ισχύει επομένως μη βασίζεστε σε αυτό. Η διάρκεια πάλι ήταν κάπου στα 5 sec ίσως και λίγο παραπάνω αυτή τη φορά.
Αλλά ξαναλέω ότι το αυτοκίνητο ήταν σε πλήρη ακινησία εκείνη τη στιγμή όπως και σχεδόν όλες τις φορές.
Τελευταία επεξεργασία από vagelisfil και Σάβ Δεκ 30, 2017 8:30 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
:-)
Suzuki Vitara 1.6 DDiS GL+ (2015) - 120hp/320Nm
Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm
Άβαταρ μέλους
vagelisfil
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 747
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2016 12:46 am
Τοποθεσία: Αθήνα - Λευκάδα - Λιτόχωρο
Λάστιχα: GY EfficientGrip Perf. 2
Διάσταση ελαστικών: 215/55/R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Βαγγέλης Φίλιππας

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό l200 » Σάβ Δεκ 30, 2017 6:55 pm

οσο αργεις να πας σε μηχανικο θα το ακους συνεχεια .Τρεχα μετα την πρωτοχρονια αμεσως αλλιως και ουυυ θα ακους και ιιιι θα ακους και ουι ουι θα ακους
“Να λείπεις ― δεν είναι τίποτα να λείπεις.

Αν έχεις λείψει για ό,τι πρέπει,

θα ‘σαι για πάντα μέσα σ’ όλα εκείνα που γι’ αυτά έχεις λείψει,

θα ‘σαι για πάντα μέσα σ’ όλο τον κόσμο…”
Άβαταρ μέλους
l200
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 657
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 7:37 pm
Τοποθεσία: καβαλα
Λάστιχα: toyo 215.70.16
Suspension: ΟΜΕ
cb: Ναι
Name: ΓΙΩΡΓΟΣ

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό paolito » Σάβ Δεκ 30, 2017 11:08 pm

Κάποια στιγμή είχες αναφέρει προβλήματα με μπουκώματα και με το DPF και λύση δεν είχες βρει. Επίσης και για έναν περίεργο ήχο στην μπροστά αριστερή ρόδα όταν έστριβες αριστερά. Τώρα προστίθενται και νέοι περίεργοι ήχοι. Προσωπικά έχω μπερδευτεί αρκετά :think: . Πιστεύω ότι το αυτοκίνητο θα πρέπει το συντομότερο να πάει για γενικό σχολαστικό έλεγχο.

(New Vitara 2016 GL+ /1.600cc/4X4 Benz.)
Άβαταρ μέλους
paolito
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 801
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 12, 2016 10:15 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Λάστιχα: ContiEco5. 215/55/17
cb: Όχι
Aka: paolito
Name: Παύλος

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Σάβ Δεκ 30, 2017 11:38 pm

Κάτω από την κονσόλα, κοντά στο χειρόφρενο, επάνω στην κούρμπα που κάνει το πάτωμα,
υπάρχει μια συσκευή. Αν δεν κάνω λάθος ρυθμίζει την ευστάθεια του αυτοκινήτου.
Λες αυτό να κάνει τον θόρυβο :?: :think:
Πάνε κάπου το αυτοκίνητο που να μπορούν να το κάνουν ηλεκτρονικό έλεγχο.
Μπας και δείξει κάτι.
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό vagelisfil » Κυρ Δεκ 31, 2017 12:34 am

@Paolito
Έχεις απόλυτο δίκιο. Ούτε ψείρας είμαι ούτε σκαλώματα τρώω, απλά άμα δω κάτι διαφορετικό από αυτό που έχω συνηθίσει το ψάχνω. Τα προηγούμενα προβλήματα με τα μπουκώματα και τον ήχο στη ρόδα εξακολουθούν να υπάρχουν. Ειδικά με τα μπουκώματα έχει ξεφύγει πλέον. Πάμε χορεύοντας στο δρόμο.
Και για τα 2 θέματα πήγα σε 3 διαφορετικά εξουσιοδοτιμένα συνεργεία στην Αθήνα και σε ένα στην Κατερίνη που αγόρασα το αμάξι. Όλοι συνδέσανε το μηχάνημα στον εγκέφαλο και δε τους έβγαλε κανένα σφάλμα και μου είπαν ότι δεν έχει τίποτα. Με τον ένα μηχανικό κάναμε μάλιστα βόλτα από την Κυψέλη μέχρι τέρμα Βεΐκου και δεν έτυχε να το κάνει τότε. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι είναι το DPF και απλά περιμένω να κάνω το σέρβις των 60.000 σε λίγες μέρες να αλλάξω το φίλτρο πετρελαίου να δω αν θα φτιάξει.
Για τον ήχο στη ρόδα σήκωσαν το αμάξι γύρισαν τη ροδα δεν ακούστηκε κάτι χωρίς κανείς να σκεφτεί ότι όταν πατάει κάτω έχει όλο το βάρος και ίσως εκεί φανεί. Προσωπικά μου μοιάζει σαν να ακουμπάει το τακάκι πάνω στη δισκόπλακα ή να έχει στραβώσει κάτι αλλά πέρα από τον ήχο δεν έχω κάποια περίεργη ένδειξη ή αίσθηση. Ούτε με αυτό έβγαλα άκρη.
Ένα άλλο περίεργο που μου κάνει από το φθινόπωρο και δε το ανέφερα στο φόρουμ για να μη με πείτε τρελό είναι με το start stop. Όταν σβήσει το αμάξι στο φανάρι αμέσως ακούγεται από τη μηχανή ένα έντονο γουργουριτό όπως κάνει η κοιλιά μας όταν πεινάμε. Το πήγα πάλι στο συνεργείο, κάναμε βόλτα με το μηχανικό, το άκουσε και αυτός μου λέει δεν είναι τίποτα είναι η επιστροφή του πετρελαίου. Του λέω το έχω 2 χρόνια το αμάξι και το start stop το δουλεύω κάθε μέρα και σίγουρα δε το έχει ξανακάνει. Αυτός επέμενε ότι είναι φυσιολογικό. Δεν ξέρω αν το κάνει σε κανέναν άλλο από εσάς. Δεν ασχολήθηκα άλλο και με αυτό.
Τώρα ήρθε και το σφύριγμα και έδεσε η ιστορία.
Άμα πάω σε αντιπροσωπεία και πω ότι ακούω 4 παράξενους ήχους θα με πούνε ότι είμαι κανένας από αυτούς τους ψυχωτικούς που δεν έχουν τι να κάνουν.
Αλλά μηχανικός που συνδέει το αμάξι στο laptop και ψάχνει για σφάλματα ξέρω και γω να γίνω και ας μην έχω ιδέα από μηχανολογικά... Δυστυχώς έτσι δουλεύουν τα περισσότερα εξουσιοδοτιμένα συνεργεία σήμερα.
Τον είπα τον καημό μου!

@Στέλιο
όταν θα πάω πάλι στο συνεργείο θα τους πω να το κοιτάξουν και αυτό που είπες.

Παρεμπιπτόντως έτσι ακριβώς είναι ο ήχος που κάνει τώρα σε αυτή την ένταση και λίγο πιο μπάσος.
:-)
Suzuki Vitara 1.6 DDiS GL+ (2015) - 120hp/320Nm
Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm
Άβαταρ μέλους
vagelisfil
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 747
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2016 12:46 am
Τοποθεσία: Αθήνα - Λευκάδα - Λιτόχωρο
Λάστιχα: GY EfficientGrip Perf. 2
Διάσταση ελαστικών: 215/55/R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Βαγγέλης Φίλιππας

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό paolito » Κυρ Δεκ 31, 2017 8:43 am

Vagelisfil

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω. Με έπιασε σφίξιμο στο στομάχι με όλα αυτά που έχεις περιγράψει μέχρι τώρα.
Σίγουρα για όλα υπάρχει κάποια εξήγηση. Είχα προβληματιστεί για την ποιότητα του πετρελαίου που βάζεις από συγκεκριμένα βενζινάδικα στην επαρχία. Πιθανόν να ήταν η αιτία για την αρχή των προβλημάτων σου .

Σχετικά με το νέο θέμα του ήχου θα μπορούσε να είναι ίσως κάποιο ρουλεμάν, κάποια αντλία βουλωμένη και όρεξη να έχουμε να γράφουμε αράδες από πιθανές βλάβες και άκρη να μην βγαίνει.
Δουλειά έτσι όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται. Πας το συντομότερο σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο μέχρι να βρουν το πρόβλημα.
Τελευταία επεξεργασία από paolito και Κυρ Δεκ 31, 2017 9:42 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

(New Vitara 2016 GL+ /1.600cc/4X4 Benz.)
Άβαταρ μέλους
paolito
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 801
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 12, 2016 10:15 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Λάστιχα: ContiEco5. 215/55/17
cb: Όχι
Aka: paolito
Name: Παύλος

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό T. Petros » Κυρ Δεκ 31, 2017 9:35 am

Οσα αναφερεις ειναι πολυ σημαντικα εως επικινδυνα. Πηγαινε στην αντιπροσωπεια και ανεφερε ολα τα προβληματα του αυτοκινητου και βαλε τους να υπογραψουν μια υπευθυνη δηλωση οτι πηγες και τους ενημερωσες και αυτοι σου ειπαν ''δεν εχει τιποτα φυγε''. Μετα οτι συμβει τα πραγματα θα παρουν το δρομο τους. Μονο με γραπτα και οχι προφορικα. Καντο και θα δεις πως θα σοβαρευτουν.
Suzuki Vitara 2017 GL+ 1.6ddis Allgrip
Άβαταρ μέλους
T. Petros
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 3:17 pm
Τοποθεσία: Λαμία - Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Cooper Discoverer ATT
Διάσταση ελαστικών: 215/60r17
Suspension: Ελατήρια MAD +3.5cm
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Πέτρος

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης67 » Κυρ Δεκ 31, 2017 12:26 pm

Καλημέρα και χρόνια σας πολλά.
Μιά τελευταία παρατήρηση και από εμένα,εκτός και εάν έχει αναφερθεί πιό πάνω και δεν την διάβασα....
Όταν γίνετε ο συγκεκριμένος θόρυβος μήπως λειτουργείς και το air condition ??
Προσπάθησε 2-3 ημέρες να μην το δουλεύσεις μήπως είναι από εκεί ο θόρυβος...
Και κάτι γιά να ευθυμήσουμε...
Στο προτελευταίο μου αμάξι (VW BORA) κουβάλησα 2 φορές γάτες από Αγιο Στέφανο--->Κερατσίνι χειμώνα καιρό.Ακουγα ένα θόρυβο στην Εθνική οδό σαν αυτόν που έβαλε ο φίλος.Φυσικά και όταν άνοιγα καπό οι γάτες είχανε γίνει καπνός από τον φόβο.Στης γυναίκας μου όμως η γάτα που κουβάλησε και αυτή μέσα στην μηχανή (πάλι χειμώνα καιρό) της έκανε 400 € ζημιά....
Άβαταρ μέλους
Μιχάλης67
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 14, 2017 9:40 pm
Τοποθεσία: Δροσιά Αττική
cb: Όχι
Aka: IronMan67
Name: Μιχάλης

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό vit2015 » Κυρ Δεκ 31, 2017 12:46 pm

Χρόνια πολλά στη παρέα.
Φίλε paolito ελπίζω σύντομα να βρεις λύση στα προβλήματα σου. Όπως σου ειπαν και οι υπόλοιποι έτσι και εγω θα σου ελεγα να πας αντιπροσωπεία και να τους τριξεις τα δοντια για να σου φτιάξουν το αυτοκίνητο. Δεν ακούγεται τιποτα φυσιολογικό απο αυτα που περιγράφεις. Εχεις δώσει χρήματα για το αυτοκίνητο σου και εχεις απαίτηση να ειναι 100% λειτουργικό και ασφαλές. Τωρα ως προς το πρόβλημα με το σφύριγμα οπως σου ειπε ο Μιχαλης ριξε και μια ματια αν εχει κάποια σχέση ο κλιματισμός. Αλλα οπως σου ειπαμε γρήγορα αντιπροσωπεία για να ησυχάσεις και εσυ και το vitaraki σου. ;-)
Άβαταρ μέλους
vit2015
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 27, 2015 4:26 pm
cb: Όχι
Aka: vtr
Name: Γιάννης

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό eliaszim » Κυρ Δεκ 31, 2017 1:21 pm

Κατά αρχάς Χρόνια Πολλα σε όλους σας.Φιλε Βαγγέλη σε καταλαβαίνω και σε συμπονώ
ταυτόχρονα.Παρόμοια τύπου "παλαβά" προβλήματα μου εβγαζε κάθε τόσο το προηγούμενο
αυτοκίνητο που είχα.Είχα γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα σε εξουσιοδοτημένους και μη
αλλά λύση δεν εβρισκα..όλοι μου λέγανε το συγκεκριμένο μοντέλο δεν βγάζει τέτοιες βλάβες.
Στα συνεργεία και στις μετρήσεις όλα έδειχναν άψογα...είχα πετύχει λαχνό με το συγκεκριμένο κομμάτι.
Μου άρεσε πολύ σαν μοντέλο ,το είχα πληρώσει ακριβά γι αυτό και επέμενα.
Πολλά χρήματα ξόδεψα στο να ψάχνω,τελικά άκρη δεν βρήκα και το πούλησα χάνοντας χρήματα.
Η καλύτερη λύση αφού είναι ακόμα στην εγγυηση είναι αυτή που πρότεινε φίλος παραπάνω...
να σου υπογράψουν χαρτί ότι τα προβλήματα που αναφέρεις δεν τα παρουσιάζει..και να επιμείνεις.
Καλή χρονιά με Υγεία :text-happynewyear:
Άβαταρ μέλους
eliaszim
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1217
Εγγραφή: Τετ Οκτ 26, 2016 3:37 pm
Τοποθεσία: Βόλος-Λάρισα-Αθήνα
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215X60X17
Suspension: ΜP (+5)
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Ηλίας

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό paolito » Κυρ Δεκ 31, 2017 7:47 pm

vit2015 έγραψε:Χρόνια πολλά στη παρέα.
Φίλε paolito ελπίζω σύντομα να βρεις λύση στα προβλήματα σου. Όπως σου ειπαν και οι υπόλοιποι έτσι και εγω θα σου ελεγα να πας αντιπροσωπεία και να τους τριξεις τα δοντια για να σου φτιάξουν το αυτοκίνητο. Δεν ακούγεται τιποτα φυσιολογικό απο αυτα που περιγράφεις. Εχεις δώσει χρήματα για το αυτοκίνητο σου και εχεις απαίτηση να ειναι 100% λειτουργικό και ασφαλές. Τωρα ως προς το πρόβλημα με το σφύριγμα οπως σου ειπε ο Μιχαλης ριξε και μια ματια αν εχει κάποια σχέση ο κλιματισμός. Αλλα οπως σου ειπαμε γρήγορα αντιπροσωπεία για να ησυχάσεις και εσυ και το vitaraki σου. ;-)


Ο Βαγγέλης έχει το πρόβλημα όχι εγώ :naughty: . Εγώ ανάφερα μόνο σφίξιμο στο στομάχι με αυτά που διαβάζω :mrgreen:

Χρόνια Πολλά σε όλους με Υγεία! Όλα τα άλλα.. φτιάχνονται ;-)

(New Vitara 2016 GL+ /1.600cc/4X4 Benz.)
Άβαταρ μέλους
paolito
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 801
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 12, 2016 10:15 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Λάστιχα: ContiEco5. 215/55/17
cb: Όχι
Aka: paolito
Name: Παύλος

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό Panos2 » Κυρ Δεκ 31, 2017 9:15 pm

Αγαπητέ φίλε μας προβλημάτισες, αφού σου ευχηθούμε χρόνια πολλά και καλή χρονιά, θα θέλαμε όταν μάθεις, να μας ενημέρωσης που οφείλεται το πρόβλημα.
Panos2
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 28, 2013 9:26 pm
Λάστιχα: 195-80-15
cb: Όχι
Aka: Panoulis
Name: panos

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό vit2015 » Κυρ Δεκ 31, 2017 9:29 pm

paolito έγραψε:
vit2015 έγραψε:Χρόνια πολλά στη παρέα.
Φίλε paolito ελπίζω σύντομα να βρεις λύση στα προβλήματα σου. Όπως σου ειπαν και οι υπόλοιποι έτσι και εγω θα σου ελεγα να πας αντιπροσωπεία και να τους τριξεις τα δοντια για να σου φτιάξουν το αυτοκίνητο. Δεν ακούγεται τιποτα φυσιολογικό απο αυτα που περιγράφεις. Εχεις δώσει χρήματα για το αυτοκίνητο σου και εχεις απαίτηση να ειναι 100% λειτουργικό και ασφαλές. Τωρα ως προς το πρόβλημα με το σφύριγμα οπως σου ειπε ο Μιχαλης ριξε και μια ματια αν εχει κάποια σχέση ο κλιματισμός. Αλλα οπως σου ειπαμε γρήγορα αντιπροσωπεία για να ησυχάσεις και εσυ και το vitaraki σου. ;-)


Ο Βαγγέλης έχει το πρόβλημα όχι εγώ :naughty: . Εγώ ανάφερα μόνο σφίξιμο στο στομάχι με αυτά που διαβάζω :mrgreen:

Χρόνια Πολλά σε όλους με Υγεία! Όλα τα άλλα.. φτιάχνονται ;-)


Χεχε την έκανα τη πατατια μου. :lol: sorry paolito. Καλη χρονια μακριά απο προβλήματα. Εχουμε και ακριβώς το ίδιο μοντέλο. :dance:
Άβαταρ μέλους
vit2015
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 27, 2015 4:26 pm
cb: Όχι
Aka: vtr
Name: Γιάννης

Re: Περίεργος ήχος (εν στάσει)

Δημοσίευσηαπό A7PILOT » Κυρ Δεκ 31, 2017 9:49 pm

Λοιπόν Βαγγέλη έγραψες....!!!!!!
Τώρα μόλις άκουσα το θόρυβο που έβαλες στο βίντεο.....
Αυτός είναι ο θόρυβος που άκουγα και εγώ και τελικά είχα δίσκο πλατό, κάτι με τα δόντια εκεί είχαν σπάσει ....
Τέτοιες μέρες και σε έχουμε τρελάνει στις πληροφορίες Άντε λοιπόν να τις μαζέψεις όλες......
Ανακεφαλαίωση λοιπόν
1. Σίγουρα είσαι στην εγγύηση από ότι είδα το 15 το αγορασες κάπου εκεί Άρα γραμμή για την αντιπροσωπεία.
2. Βάλτους πρώτα να ακούσουν το θόρυβο που λες ότι ακούς και πες τους ότι κάποιος που είχε τον ίδιο θόρυβο είχε δίσκο πλατό....
3. Να επιμείνεις αναβοσβήνοντας το αυτοκίνητο να προσπαθήσουν να ακούσουν και ζωντανά το θόρυβο . Εγώ για να μπορέσει να τον ακούσει ο μάστορας χρειάστηκε να κάνω start πάνω από 20 φορές και να το περπατάω 1-2 μέτρα μπρος-πίσω... Και πάλι δεν μου έκανε το κέφι.... Ακούστηκε μόνο το ελαφρό σφύριγμα.....
4 . Όταν θα πάνε να το σηκώσουν για να το δούνε από κάτω , ζήτα να καταγράφεις με το τηλέφωνό σου με βίντεο έτσι ώστε για να το ανεβάσεις στο Vitara club. Και άστο ανοιχτό να καταγράψει τα πάντα... Μίλα εκεί και πες όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις..... Δεν ξέρεις καμιά φορά που μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτό το βίντεο που έγινε εν γνώσει τους
5. Όπως σου είπαν και παραπάνω οι φίλοι έχεις πληρώσει ένα σωρό λεφτά και έχεις απαίτηση να έχεις το καλύτερο αυτοκίνητο Τελεία και παύλα
6. Καλή χρονιά.... πάω να αλλάξω χρονιά...
Άβαταρ μέλους
A7PILOT
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 19, 2009 12:51 am
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ - ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Λάστιχα: MAXXIS AT WARM DRIVE-G015
Διάσταση ελαστικών: 215 & 225/70/16
Suspension: MAD / OME +4cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: A7PILOT
Name: ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΥΡΚΟΥΔΗΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες