Προτάσεις Μπαταρίας NV

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό T. Petros » Σάβ Σεπ 24, 2022 11:30 pm

:lol: :lol: :lol: έχεις δικιο φίλε δεν το είχα δει εδώ....
Τελευταία επεξεργασία από mitsosstr636r και Τετ Δεκ 21, 2022 12:38 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Αφαίρεση παράθεσης!
Suzuki Vitara 2017 GL+ 1.6ddis Allgrip
Άβαταρ μέλους
T. Petros
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 3:17 pm
Τοποθεσία: Λαμία - Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Cooper Discoverer ATT
Διάσταση ελαστικών: 215/60r17
Suspension: Ελατήρια MAD +3.5cm
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Πέτρος

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό K1ngdom_GR » Τρί Νοέμ 15, 2022 5:08 pm

Καλησπέρα στην παρέα! Αν και μόλις 2 χρόνια με το vitara πρέπει να χρειάζομαι άμεσα αλλαγή μπαταρίας… Χρειάστηκε για 20 μέρες να έχω σε ακινησία το αμάξι και όταν πήγα να το βάλω μπροστά δυσκολεύτηκε να ξεκινήσει… Να σημειώσω ότι έχω και συναγερμό pandora με το gps εντοπισμού θέσης αλλά δεν έχει μεγάλη κατανάλωση στην μπαταρία ο συγκεκριμενος… Μου ήρθε μαλιστα ειδοποιση απο τον συναγερμο για χαμηλη σταθμη μπαταριας κατα πασα πιθανοτητα της μπαταριας του αυτοκινητου… Την μπαταρια του tag του χειριστηριου του συναγερμου την αλλαξα προσφατα οποτε δεν πρεπει να αφορα αυτο… Το ερωτημα μου ειναι αν θα πρεπει να προσεξω κατι στην αλλαγη της μπαταριας λογω συναγερμου pandora… Ειδα καποια χρησιμα πραγματα που εγραψε ο Αντωνης σε προιγουενο post… Εχω το hybrid 48v βενζινη εχετε να προτεινετε καποια συγκεκριμενη? Για καμια Bosch σκεφτομουν και να αποφυγω αντιπροσωπεια…
Φιλικά Ανδρέας.
Άβαταρ μέλους
K1ngdom_GR
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 1:05 pm
Λάστιχα: Continental
Διάσταση ελαστικών: 215/55R17
Suspension: Normal
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Ανδρέας

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό K1ngdom_GR » Τρί Νοέμ 15, 2022 7:47 pm

Οι φοβοι μου επαληθευτηκαν τελικα… το αυτοκινητο δεν ξεκιναει πλεον… Πρεπει να παρεδωσε το πνευμα της η μπαταρια… Μου ηρθε κ ειδοποιηση απο Pandora για χαμηλη σταθμη μπαταριας στο αυτοκινητο αλλα και στο tag του χειριστηριου... Για το χειριστηριο δεν μπορω να το εξηγησω μιας και ειχα αλλαξει σχετικά προσφατα… Οποτε αυριο το πρωι εχω τρεξιμο να φωναξω οδικη κ να παω το αμαξι αντιπροσωπεια… Απο αντιπροσωπεια θα χρεωθω για την αλλαγη της μπαταριας αν ειναι κατι τετοιο; Δεν εχω κλεισει 2 χρονια με το αμαξι… To αμαξι ειναι με start-stop
Φιλικά Ανδρέας.
Άβαταρ μέλους
K1ngdom_GR
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 1:05 pm
Λάστιχα: Continental
Διάσταση ελαστικών: 215/55R17
Suspension: Normal
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Ανδρέας

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό konrms » Τρί Νοέμ 15, 2022 10:00 pm

Ανδρέα, απλά από περιέργεια ρωτάω, πόσα χιλιόμετρα έχει κάνει το αμάξι αυτά τα δύο χρόνια; Το χρησιμοποιείς γενικά σε καθημερινή βάση; Πάντως μου κάνει εντύπωση που χρειάζεται τόσο νωρίς μπαταρία.
--
Suzuki Vitara 1.4 ALL GRIP GL+ (2019)
Άβαταρ μέλους
konrms
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 2:16 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Λάστιχα: CONTINENTAL ECO CONTACT
Διάσταση ελαστικών: 215/55 R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Konstantinos

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Τρί Νοέμ 15, 2022 10:19 pm

K1ngdom_GR έγραψε: Χρειάστηκε για 20 μέρες να έχω σε ακινησία το αμάξι και όταν πήγα να το βάλω μπροστά δυσκολεύτηκε να ξεκινήσει…

20 ημέρες είναι πολλές να αντέξει η μπαταρία με τα υπάρχον φορτία. Αν εκκίνησε ο κινητήρας πάλι καλά...
Θα προσπαθούσα να φορτίσω την μπαταρία με κάποιον φορτιστή μήπως και "ζωντανέψει"
Στην αντιπροσωπεία μη αναφέρεις αυτό το 20ημερο. Απλά ανέφερε ότι το πρωί δεν μπορούσε να εκκινήσει.
Μήπως και σου βάλουν άλλη στα πλαίσια της εγγύησης. Αν την πληρώσεις εκεί θα την πληρώσεις χρυσή. :-)
Κάνε μια έρευνα αγοράς μέσον Google για να έχεις εικόνα τιμής.
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό K1ngdom_GR » Τετ Νοέμ 16, 2022 12:08 am

Κοντεύω να κλείσω 2 χρόνια… Εχω κάνει περίπου 15500χλμ αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν το κινουσα τελευταια καθημερινα και ειδικα τελευταιο καιρο μου τυχανε κατι εκτακτα και ετσι είχα να το κινήσω 20 μέρες και όταν το έβαλα μπροστά αργησε να ξεκινήσει… Μου ήρθε κ μια ειδοποιηση απο τον Pandora οτι εχω χαμηλη σταθμη μπαταριας και απο εκει αρχισα να υποψιαζομαι οτι κατι δεν παει καλα..
Σημερα πηγα να το βαλω μπρος και δεν ξεκιναγε με τιποτα… Λετε να επιρρεασε την ζωη της μπαταριας ο Pandora που εχω;Υπαρχει περιπτωση απο αντιπροσωπεια να μου ριξουν τις ευθυνες στον συμαγερμο; Ο συγκεκριμενος συναγερμος ηταν απο τους ακριβους που ειχα βαλει κ ανέφερε οτι δεν καταναλωνει πολυ ενέργεια απο την μπαταρια του αυτοκινητου… Θελω να πιστευω οτι επαιξε ρολο η ακινησια που το ειχα… Η μπαταρια ειναι VARTA 12V 44A 350 A(EN) .. Αυτο θα κανω που ειπες Στελιο μηπως αποφυγω τα εξοδα… Παντως σε παλαιοτερο μου αυτοκινητο και εκει μπορει να ειχε τυχη να μην κινησω το αμαξι για μεγαλο διαστημα και δεν ειχα μεινει απο μπαταρια… Μαλιστα αλλαζα μπαταρια τοτε ανα 4-5 χρόνια… βεβαια δεν ειχα Pandora συναγερμο εκεί… Αυριο θα δειξει, αναγκαστηκα θα φερω οδικη, δεν εχω τροπο να φορτισω την μπαταρια αλλα κ να ειχα δεν εχω ξανα κανει κατι τετοιο… Ηταν να κανω κ το 2ο ετησιο service οποτε θα τα κανω ολα μαζεμενα! Επειδη εχω το start-stop αν η οδικη το βαλει μπρος θα πρεπει να το απενεργοποιησω μην μου μεινει στον δρομο φανταζομαι αν και σκεφτομουν μηπως να μου το παει η οδικη απευθειας στην αντιπροσωπεια για καθε ενδεχομενο… Ευχαριστω για τις συμβουλες κ θα ενημερωσω εκ νεου
Φιλικά Ανδρέας.
Άβαταρ μέλους
K1ngdom_GR
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 1:05 pm
Λάστιχα: Continental
Διάσταση ελαστικών: 215/55R17
Suspension: Normal
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Ανδρέας

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό arahova » Τετ Νοέμ 16, 2022 12:26 am

Ανδρέα δεν χρειάζεται να πληρώσεις οδική βοήθεια για μεταφορά.
Εγώ έμεινα στο χωριό μου, το έβαλα ''μπροστά'' με εκκινητή και
το έφερα Αθήνα και άλλαξα μπαταρία.
Αν δεν έχεις εκκινητή, κάλεσε ένα φίλο συγγενή να στο βάλει
μπρος με καλώδια και το πας αντιπροσωπεία. :-)

υ.γ, Η δική μου η μπαταρία ήταν 72Αh και CCA 760A με start και stop
(DIESEL-4X4-AUTO)
Άβαταρ μέλους
arahova
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2016 12:52 am
Λάστιχα: Michelin CrossClimate 2
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: Μαμίσια
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: arahova
Name: Στάθης

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό saltofx_v » Τετ Νοέμ 16, 2022 10:26 am

με την αγορα του αυτοκινητου εχεις 5 χρονια δωρεαν οδικη βοηθεια..
αν και δεν βλεπω λογο να καλεσεις οδικη για μπαταρια.κροκοδειλακια καλωδια δεν εχεις να σε βλαει καποιο αλλο αμαξι μπροστα?και να πας κυριος στην αντιπροσωπεια?
saltofx_v
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Τρί Ιουν 22, 2021 3:00 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Λάστιχα: mama
Διάσταση ελαστικών: 215/55/17
Suspension: εργοστασιακο
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Βαγγελης

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Τετ Νοέμ 16, 2022 1:41 pm

Tα καινούργια αυτοκίνητα είναι πιο απαιτητικά σε ρεύμα όταν είναι σβηστά.
Έβαλε "το χέρι του" και ο Pandora με το GPS (αν και χαμηλής κατανάλωσης) και άδειασαν την μπαταρία στο 20ημερο.
Για να πάρει αρκετό ρεύμα η μπαταρία, εφόσον δεν έχει χαλάσει (όχι να γεμίσει) θέλει να δουλέψει
ο κινητήρας τουλάχιστον μισή ώρα γύρω στις 1.000 στροφές, ακόμα και εν στάση.
Το αυτοκίνητο σου μπορεί να προσπαθήσεις να το εκκινήσεις με καλώδια από άλλο αυτοκίνητο, φυσικά Οff το Start-Stop.
Αν δεν λειτουργήσει η αλλαγή μπαταρίας στα πλαίσια της εγγύησης, πήγαινε σε ηλεκτρολόγο αυτοκίνητων ή εκεί που πουλάνε μπαταρίες,
να σου φορτίσουν και να κάνουν αναγέννηση στην μπαταρία σου, μπορεί να της δώσει ακόμα αρκετή ζωή (δούλεψε λίγο)
Αν χρειάζεται να αλλάξεις μπαταρία στο εμπόριο υπάρχουν όμοιες γύρω στα 60 € (AGM)
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6652
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό K1ngdom_GR » Τετ Νοέμ 16, 2022 2:30 pm

Τέλος καλό όλα καλά! Φώναξα το πρωί οδική από Suzuki, ηρθε σφαίρα ο ανθρωπος να ναι καλα! Το βάλαμε μπροστά, είχε πέσει όντως η μπαταρία… Μου είπε να το πάω αμεσως αντιπροσωπεια για να το δουν και εκει και να μου την αλλαξουν μεσα στην εγγυηση… Το start-stop το απενεργοποιησα αν και μου ειπε ο μηχανικος της οδικής οτι τωρα που εχει πεσει η μπαταρια εχει απενεργοποιηθει απο μονο του… Στην αντιπροσωπεια μου αλλαξαν την μπαταρια χωρις ευτυχως να πληρωσω το παραμικρο, ημουν μεσα στην εγγυηση κ επι την ευκαιρια μιας και ειχαν χρονο εκανα και το 2ο service που ειχα προγραμματισμενο σε λιγες μερες. Πολυ εξυπηρετικοι και ευτυχως δεν πληρωσα τον ουρανο με τα αστρα οπως φοβομουν παρα μονο τα εξοδα του 2ου service… Μπαταρια πρεπει να μου βαλανε παλι VARTA αλλα εχει και κατι αυτοκολλητα της suzuki και δεν ξεχωριζει πολυ καλα… Δεν ανεφερα οτι δεν το κινουσα συχνα τον τελευταιο καιρο :doh: για να μην μου γυρισει boomerang αυτο ενω δεν μου ειπαν τίποτα για τον Pandora αν κ θα ειδαν πιστεύω οτι ηταν εγκατεστημενος… Γενικα μου ειπαν οτι εχει τυχη κ σε αλλους πελατες με νεα αυτοκινητα να αδειασει η μπαταρια στα 2 χρονια και η μεγιστη διαρκεια ζωης ειναι μεχρι 3… Δυσκολα να φτασει τα 4-5 χρονια… Στα νεα αυτοκινητα οι μπαταριες εχουν νεα υλικα και υγρα, ενω τα νεα αυτοκινητα εχουν και ενα διαφορετικο setup οποτε ολα αυτα διαμορφωνουν την διαρκεια της μπαταριας σε συνδυασμο με την καθημερινη χρηση του αυτοκινητου, τις συνθηκες περιβαλλοντος κ.λ.π. Παντως αν και η νεα μπαταρια παθει κατι π.χ στους 5 μηνες το ποιο πιθανο είναι να μου την αλλαξουν κ αυτη χωρις κοστος μου ειπαν αν και δεν πιστευουν οτι θα εχω κανενα προβλημα. Θα κοιταξω να το κινω ποιο συχνα απο εδω και περα και θα δω αν και ο Pandora επιρρεαζει και αυτος σημαντικα την διαρκεια ζωης της μπαταριας αν και επικοινωνησα και με το καταστημα που μου ειχε κανει την εγκατασταση του συναγερμου και με διαβεβαιωσαν οτι ο συγκεκριμενος που εχω βαλει εχει την ελαχιστη καταναλωση. Σας ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες σας.
Φιλικά Ανδρέας.
Άβαταρ μέλους
K1ngdom_GR
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 1:05 pm
Λάστιχα: Continental
Διάσταση ελαστικών: 215/55R17
Suspension: Normal
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Ανδρέας

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό gfoyris » Τετ Νοέμ 16, 2022 2:45 pm

Επειδή έχω τον pandora smart pro v2 πάρε και ένα συντηρητή μπαταρίας αν αφήνεις πολύ καιρό το αμάξι σε ακινησία όσο και να μην τρώει, τρώει , δες τα βολτ από την εφαρμογη
Vitara 1.4 4χ4 all grip facelift gl+ manual
Άβαταρ μέλους
gfoyris
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 02, 2018 8:41 am
Λάστιχα: Toyo open country
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: mad
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Gfoyris
Name: Γιωργος

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό K1ngdom_GR » Τετ Νοέμ 16, 2022 2:52 pm

Ναι θα το ψάξω φιλε Γιώργο και ευχαριστώ για την συμβουλή . Εγω έχω τον Pandora smart pro v3.Απο την εφαρμογη το παρακολουθουσα και απο εκει μου ήρθε η 1η ειδοποιηση οτι κατι δεν παει καλα με την μπαταρια. Ποσο πρεπει να ειναι κανονικά τα volt? Οταν εμεινα ειχε φτασει η μπαταρια σχεδον στα 9Volt μεσο της εφαρμογης τωρα με την νεα ειναι στα 12,9Volt απο οτι βλεπω.
Τελευταία επεξεργασία από theo_ts και Τετ Νοέμ 16, 2022 8:13 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διαγραφή παράθεσης, όταν απαντάμε στον "από πάνω μας" δεν χρειάζεται παράθεση
Φιλικά Ανδρέας.
Άβαταρ μέλους
K1ngdom_GR
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 1:05 pm
Λάστιχα: Continental
Διάσταση ελαστικών: 215/55R17
Suspension: Normal
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Ανδρέας

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό Tony Louk » Τετ Νοέμ 16, 2022 3:21 pm

Αν η τάση πέσει κάτω από 11,5V, δεν πρόκειται ποτέ να φορτιστεί στο 100%, και το τέλος της είναι πολύ κοντά.

Καλό είναι να συνδέεται πάντα σε φορτιστή - συντηρητή, αν πρόκειται να μείνει ακίνητο το αυτοκίνητο πάνω από 5-6 μέρες.

Δεν ξέρω για τον pandora, αλλά ο δικός μου έχει λειτουργία "sleep", που πέφτει σε αδράνεια και "ξυπνάει" αυτόματα αν κουνηθεί το αυτοκίνητο.
NV 1.6 Diesel AllGrip GLX TCSS (Automatic)
Συν/χος Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος μηχανικός ΕΜΠ
Άβαταρ μέλους
Tony Louk
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9275
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2017 6:18 pm
Τοποθεσία: Χαλκούτσι Ωρωπού
Λάστιχα: Lat.cross/Malatesta Kobra
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17-215/65/16
Suspension: +4/5 cm (αποστ+λαστ)
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Name: Αντώνης

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό K1ngdom_GR » Τετ Νοέμ 16, 2022 4:34 pm

Μιλησα ξανα με το καταστημα που μου ειχε κανει την εγκατασταση του Pandora… Μου ειπε πως δεν υπαρχει τροπος να "απενεργοποιηθει" ο συναγερμος και να μην τραβαει ταση… Ολοι οι συναγερμοι καταναλωνουν ενεργεια… Οπως ειπες Αντωνη κατω απο τα 11,5Volt βαρανε καμπανακια… Τωρα στα 12,9 ειμαι οκ… Μου προτεινε και το καταστημα εναν συντηρητη με κοστος απο 100€-150€ οταν δεν κινω το αμαξι για μερες να χρησιμοποιω τον συντηρητη για να μην καταναλωνεται περισσοτερο η μπαταρια.Επειδή δεν γνωριζα οτι υπαρχει τετοιος εξοπλισμος ο "συντηρητης" ειναι σαν ενας "επαναφορτιστης" ας πουμε που ξανα γεμιζει την μπαταρια; Αυτο μπορει να γινετε πολλες φορες; Παρατεινετε ετσι η διαρκεια της μπαταριας; Τωρα που εμεινα απο μπαταρια αν ειχα τον συντηρητη θα μπορουσα να τον χρησιμοποιησω για να βαλω μπροστα το αμαξι;
Φιλικά Ανδρέας.
Άβαταρ μέλους
K1ngdom_GR
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 1:05 pm
Λάστιχα: Continental
Διάσταση ελαστικών: 215/55R17
Suspension: Normal
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Ανδρέας

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό gfoyris » Τετ Νοέμ 16, 2022 4:59 pm

Να μην αφήνεις την μπαταρία να πέσει κάτω από τα 12 volt. Και ο pandora πέφτει σε sleep mode σκέψου έχω βάλει και περιμετρικό ραντάρ . Να την κρατάς σε ένα καλό επίπεδο δεν θα πάθει τιποτα .
Vitara 1.4 4χ4 all grip facelift gl+ manual
Άβαταρ μέλους
gfoyris
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 02, 2018 8:41 am
Λάστιχα: Toyo open country
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: mad
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Gfoyris
Name: Γιωργος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες