Μύρισε ο συμπλέκτης

Re: Μύρισε ο συμπλέκτης

Δημοσίευσηαπό WildBoar » Παρ Μαρ 15, 2019 7:43 pm

Και σε μένα στις αρχές είχε μυρίσει όταν το είχα ζορίσει. Σε ανηφόρες εκτός δρόμου βοηθάει γενικά το sport mode.
Αλλάζοντας λάστιχα βελτιώνεις παρά πολύ την πρόσφυση και ζορίζεις λιγότερο όλα τα αλλά.
Σε σημεία που μου είχε μυρίσει τώρα περναει άνετα και σε σημεία που ήθελε lock τώρα περναει με snow ακόμη και στο auto. Επίσης πολύ σημαντική είναι και η εμπειρία όσο περναει ο καιρός το μαθαίνεις καλυτερα το αμάξι και γνωρίζεις τα όρια του και πως να ξεπερνάς δύσκολες καταστάσεις.
Άβαταρ μέλους
WildBoar
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 08, 2018 3:53 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17
Suspension: stock
cb: Όχι
Name: Κωνσταντίνος

Re: Μύρισε ο συμπλέκτης

Δημοσίευσηαπό Nikola Tenv » Παρ Μαρ 15, 2019 10:41 pm

GregoryA έγραψε:Ωωω ναι μυρισε και μενα. Η πρωτη δυσκολη κακοτραχαλη χωματινη διαδρομη ειναι γεγονος.Λασπες,πετρες,χαντακια ,νεροφαγιες,ανηφορες,κατηφορες,απολαυση. Ομως σε ενα πολυ ανηφορικο κομματι που αναγκαστηκα να παω με lock λογω πολλων λασπων, μυρισε υπεροχα χωρις ομως να βγαλει προειδοποιητικα μηνυματα στο καντραν. Σε 3 λεπτα που κρατησε το δυσκολο και πολυ σιγανο ανεβασμα...μυρισε!!!!! Κανω κατι παιδια η κλαιω για τυχον φθορα!!!.
Παντως το ευχαριστηθηκα αλλα απεξω αν καθησεις η μυρωδια ειναι ακομα στη μυτη μου.


Eγώ Γρηγόρη δεν σε πιστεύω..... γιατί δεν ανέβασες φωτογραφίες :liar: :liar: :lol: :lol: :laughing-rolling:
Country & Ocean
Once 4x4- Always 4x4
51°13'N 07°38'E
Άβαταρ μέλους
Nikola Tenv
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2015 3:38 pm
Aka: the yachtsman
Λάστιχα: Conti/ yoko Geo 12 A/T
Διάσταση ελαστικών: 215-55-17/215-60-17
Suspension: εργοστασιακή
cb: Ναι
Name: Νικος

Re: Μύρισε ο συμπλέκτης

Δημοσίευσηαπό GregoryA » Σάβ Μαρ 16, 2019 10:25 am

Nikola Tenv έγραψε:Eγώ Γρηγόρη δεν σε πιστεύω..... γιατί δεν ανέβασες φωτογραφίες :liar: :liar: :lol: :lol: :laughing-rolling:

Μου κοπηκαν τα κεφια οταν μοσχοβολησε...αλλα μετα εβγαλα μια!!!! :lol: :lol:

20190315_151830-1024x576.jpg
Lifes2short...Ride the World
SUZUKI VITARA 1.4 GL+ DITC 4WD
HONDA ST1300A PAN EUROPEAN
Άβαταρ μέλους
GregoryA
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Τρί Οκτ 16, 2018 1:41 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη
Aka: Gregory
Λάστιχα: Continental
Διάσταση ελαστικών: 215/55R17
Suspension: Μαμά
cb: Όχι
Name: Γρηγόρης

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

ΣΡΕΚ Τετ Μάιος 22, 2019 10:14 am καλημερα σε ολους !!!
stelios8ess Τετ Μάιος 22, 2019 9:48 am Καλημέρααα...
antonis1627 Τετ Μάιος 22, 2019 7:00 am Καλημέρα σας.
ΔΙΑΣ Τετ Μάιος 22, 2019 1:23 am Κάλήμέρά σέ όλους
stelios8ess Τρί Μάιος 21, 2019 10:21 am Καλημέρααα...
antonis1627 Τρί Μάιος 21, 2019 6:37 am Καλημέρα σας.
ΔΙΑΣ Τρί Μάιος 21, 2019 1:20 am Καλημέρα σε όλους
stelios8ess Δευτ Μάιος 20, 2019 12:20 pm Καλημέρααα...
antonis1627 Δευτ Μάιος 20, 2019 12:07 pm Τετάρτη 22-5-2019 μαζευόμαστε στον Μπάκα για .
mitsosstr636r Δευτ Μάιος 20, 2019 8:12 am καλημέρα καλή εβδομάδα
lss_00 Δευτ Μάιος 20, 2019 7:20 am Καλημέρα.....
antonis1627 Δευτ Μάιος 20, 2019 6:58 am Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
ΔΙΑΣ Δευτ Μάιος 20, 2019 1:21 am Καλημέρα σε όλους
antonis1627 Κυρ Μάιος 19, 2019 11:01 am Καλημέρα Νίκο.
ΜΩΡΑΙΤΗΣ Κυρ Μάιος 19, 2019 10:48 am Καλημέρα σε όλη την παρέα
arahova Κυρ Μάιος 19, 2019 9:23 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μάιος 19, 2019 7:41 am Καλημέρα σας.
Atlas Κυρ Μάιος 19, 2019 7:33 am Καλημέρα παίδες
antonis1627 Σάβ Μάιος 18, 2019 6:35 am Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο.
span Παρ Μάιος 17, 2019 11:53 am Καλημεραααα!
arahova Παρ Μάιος 17, 2019 8:59 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Παρ Μάιος 17, 2019 6:05 am Καλημέρα σας.
stelios8ess Πέμ Μάιος 16, 2019 9:48 am Καλημέρααα...
taxidriver06 Πέμ Μάιος 16, 2019 9:39 am Καλημέρες!!!
arahova Πέμ Μάιος 16, 2019 8:58 am Καλημέρα σε όλους.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες