θελω να ρωτησω κατι με μπλοκε

θελω να ρωτησω κατι με μπλοκε

Δημοσίευσηαπό παναγιωτης22 » Πέμ Ιουν 18, 2009 6:33 pm

καλησπερα εχω calmini αναρτησει σετ με ψαλιδια κομπλε.τωρα εχω παραγηλει μπλοκε πισω arb τη λετε θα δω διαφορα
παναγιωτης22
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2009 6:46 pm

Δημοσίευσηαπό Ex-member » Πέμ Ιουν 18, 2009 6:39 pm

Φιλε περνα απο την ενοτητα Καλως ηρθατε/Νεα Μελη (κανονες του φορουμ)!!!
Ex-member
 

Δημοσίευσηαπό SAM » Πέμ Ιουν 18, 2009 10:08 pm

Πρωτα κανε μια εγγραφη να σε γνωρισουμε πρωτα :wink:
Πάω παντού γιατί μπορώ
Τους σέβομαι όλους δεν φοβάμαι κανέναν
Γειά και χαρά Πάνος
Άβαταρ μέλους
SAM
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2009 8:21 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Λάστιχα: BF TA MAD KM2
Suspension: MAD + calmini
cb: Ναι
Aka: Σατανικό μπιζέλι ο Ελαφοκυνηγος
Name: Πάνος

Re: θελω να ρωτησω κατι με μπλοκε

Δημοσίευσηαπό panoshm » Πέμ Ιουν 18, 2009 10:38 pm

παναγιωτης22 έγραψε:καλησπερα εχω calmini αναρτησει σετ με ψαλιδια κομπλε.τωρα εχω παραγηλει μπλοκε πισω arb τη λετε θα δω διαφορα
Αυτός ο συνδυασμός είναι το όνειρο κάθε GV... τουλάχιστον για μένα.....


καλώς ήλθες :D
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30478
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Δημοσίευσηαπό Ex-member » Πέμ Ιουν 18, 2009 10:49 pm

Παντως φιλε επειδη αυτος ο συνδιασμος ειναι πολυ γνωριμος(για μενα τουλαχιστον) θα δεις πως θα υπαρξει μεγαλη διαφορα στις ικανοτητες του αυτοκινητου σου!!!! :wink: Καλη αγορα φιλε!!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Ex-member
 

Re: θελω να ρωτησω κατι με μπλοκε

Δημοσίευσηαπό Mitsos-Feroza » Πέμ Ιουν 18, 2009 10:56 pm

παναγιωτης22 έγραψε:καλησπερα εχω calmini αναρτησει σετ με ψαλιδια κομπλε.τωρα εχω παραγηλει μπλοκε πισω arb τη λετε θα δω διαφορα


Πιστευω οτι οταν ενας off-roader εχει βαλει αναρτηση calmini κ παραγγελνει μπλοκε ARB το κανει οχι γιατι του περισσευουνε τα 2000κατι ευρω, αλλα γιατι εχει εξαντλησει τα ορια του αυτοκινητου του.

Αν βαζεις μπλοκε κ εχεις ακομα την απορια αν θα δεις διαφορα, κατα την αποψη μου κακως το βαζεις, γιατι αυτο μου λεει οτι δεν ξερεις ποια ειναι η χρηση του καθως κ τα νεα ορια του αυτοκινητου σου....

Οσο απολυτο κι αν φαινεται το παραπανω, το μπλοκε δεν ειναι ενας απλος διακοπτης παιχνιδι, πρεπει να ξερεις τι ζητας πριν το βαλεις.

Αν παρολα αυτα ρωτας ετσι για να ρωτησεις, εγω θα σου απαντησω διαφορετικα. Αν το βαλεις θα δεις διαφορα τεραστεια. Προς 2 αντιθετες κατευθυνσεις ομως. Η θα πολλαπλασιασεις τις ζημιες αλλα κ τα προβληματα σου απο την αγνοια χρησης του, η θα πας πολυ μακρια σε πολυ δυσκολα κομματια που πριν δεν φανταζοσουνα....

Καλη τυχη, κ οπως ειπανε τα παιδια ποιο πριν καλως ηρθες.
Mitsos-Feroza
 

Re: θελω να ρωτησω κατι με μπλοκε

Δημοσίευσηαπό Ex-member » Πέμ Ιουν 18, 2009 11:03 pm

Mitsos-Feroza έγραψε:
παναγιωτης22 έγραψε:καλησπερα εχω calmini αναρτησει σετ με ψαλιδια κομπλε.τωρα εχω παραγηλει μπλοκε πισω arb τη λετε θα δω διαφορα


Πιστευω οτι οταν ενας off-roader εχει βαλει αναρτηση calmini κ παραγγελνει μπλοκε ARB το κανει οχι γιατι του περισσευουνε τα 2000κατι ευρω, αλλα γιατι εχει εξαντλησει τα ορια του αυτοκινητου του.

Αν βαζεις μπλοκε κ εχεις ακομα την απορια αν θα δεις διαφορα, κατα την αποψη μου κακως το βαζεις, γιατι αυτο μου λεει οτι δεν ξερεις ποια ειναι η χρηση του καθως κ τα νεα ορια του αυτοκινητου σου....

Οσο απολυτο κι αν φαινεται το παραπανω, το μπλοκε δεν ειναι ενας απλος διακοπτης παιχνιδι, πρεπει να ξερεις τι ζητας πριν το βαλεις.

Αν παρολα αυτα ρωτας ετσι για να ρωτησεις, εγω θα σου απαντησω διαφορετικα. Αν το βαλεις θα δεις διαφορα τεραστεια. Προς 2 αντιθετες κατευθυνσεις ομως. Η θα πολλαπλασιασεις τις ζημιες αλλα κ τα προβληματα σου απο την αγνοια χρησης του, η θα πας πολυ μακρια σε πολυ δυσκολα κομματια που πριν δεν φανταζοσουνα....

Καλη τυχη, κ οπως ειπανε τα παιδια ποιο πριν καλως ηρθες.


Πραγματικα η απαντηση σου περιεχει ολη την αληθεια της καταστασης!!!! 8) 8) 8) Ακριβως οπως τα ειπες ειναι !!!! :wink:
Ex-member
 

Re: θελω να ρωτησω κατι με μπλοκε

Δημοσίευσηαπό mprizolas » Πέμ Ιουν 18, 2009 11:26 pm

Mitsos-Feroza έγραψε:
παναγιωτης22 έγραψε:καλησπερα εχω calmini αναρτησει σετ με ψαλιδια κομπλε.τωρα εχω παραγηλει μπλοκε πισω arb τη λετε θα δω διαφορα


Πιστευω οτι οταν ενας off-roader εχει βαλει αναρτηση calmini κ παραγγελνει μπλοκε ARB το κανει οχι γιατι του περισσευουνε τα 2000κατι ευρω, αλλα γιατι εχει εξαντλησει τα ορια του αυτοκινητου του.

Αν βαζεις μπλοκε κ εχεις ακομα την απορια αν θα δεις διαφορα, κατα την αποψη μου κακως το βαζεις, γιατι αυτο μου λεει οτι δεν ξερεις ποια ειναι η χρηση του καθως κ τα νεα ορια του αυτοκινητου σου....

Οσο απολυτο κι αν φαινεται το παραπανω, το μπλοκε δεν ειναι ενας απλος διακοπτης παιχνιδι, πρεπει να ξερεις τι ζητας πριν το βαλεις.

Αν παρολα αυτα ρωτας ετσι για να ρωτησεις, εγω θα σου απαντησω διαφορετικα. Αν το βαλεις θα δεις διαφορα τεραστεια. Προς 2 αντιθετες κατευθυνσεις ομως. Η θα πολλαπλασιασεις τις ζημιες αλλα κ τα προβληματα σου απο την αγνοια χρησης του, η θα πας πολυ μακρια σε πολυ δυσκολα κομματια που πριν δεν φανταζοσουνα....

Καλη τυχη, κ οπως ειπανε τα παιδια ποιο πριν καλως ηρθες.


Τα λές αυτά από τη ζήλια σου γιατί δεν έχεις ARB !!!
Πώς δε θα δεί διαφορά , θα δεί δύο παραπάνω διακοπτάκια !!!
mprizolas
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τρί Μάιος 06, 2008 11:54 pm
Λάστιχα: 235/60/16
Suspension: Mama
cb: Ναι
Name: Μιχάλης

Δημοσίευσηαπό dpol » Πέμ Ιουν 18, 2009 11:38 pm

Πάντως φίλε μου εάν δεν δείς διαφορά με το ARB αναλαμβάνω να σε ελαφρύνω απο την παρουσία του στο καβούκι σου αφιλοκερδώς βέβαια :D :D :D :wink:
Μην ξυνεστε στην γκλιτσα του τσοπανη!!!
Άβαταρ μέλους
dpol
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11407
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:36 pm
Τοποθεσία: Άγραφα
Λάστιχα: Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 215-80-16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Γκλίτσας ή Αγραφιώτης
Name: Δημήτρης

Δημοσίευσηαπό Ex-member » Πέμ Ιουν 18, 2009 11:41 pm

dpol έγραψε:Πάντως φίλε μου εάν δεν δείς διαφορά με το ARB


Πολυ αμφιβαλω γι΄αυτο κ.Δημητρη!!! :wink:
Ex-member
 

Re: θελω να ρωτησω κατι με μπλοκε

Δημοσίευσηαπό Mitsos-Feroza » Πέμ Ιουν 18, 2009 11:51 pm

παναγιωτης22 έγραψε:.... τη λετε θα δω διαφορα


Mitsos-Feroza έγραψε: Αν το βαλεις θα δεις διαφορα τεραστεια. Προς 2 αντιθετες κατευθυνσεις ομως. Η θα πολλαπλασιασεις τις ζημιες αλλα κ τα προβληματα σου απο την αγνοια χρησης του, η θα πας πολυ μακρια σε πολυ δυσκολα κομματια που πριν δεν φανταζοσουνα....


mprizolas έγραψε:Πώς δε θα δεί διαφορά , θα δεί δύο παραπάνω διακοπτάκια !!!


Ναι περα απο την αισθητικη διαφορα των 2 παραπανω διακοπτων, το θεμα ειναι αν προχωρησει στην χρηστικη διαφορα τι θα δει....
Ολη μας ξερουμε οτι αμαξι που σκαρφαλωνει βουνο θελει αξονες κ μπλοκε.
Το θεμα ειναι το παλικαρι το ξερει?
Η απλα τοποθετει κατι γιατι του το πουλησανε γιατι του προιξανε τα αυτια οι παρεες κλπ κλπ κλπ??

Ανθρωπος που βαζει ARB ειναι απαραδεκτο να ρωταει "θα δω διαφορα".

Εαν δεν ξερετε την χρηση κ τις δυνατοτητες αυτων των πραγματων ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ!
Κ ειμαι καθετη σ'αυτο.
Αν δεν ξερει τι του προσφαιρουνε μονο ζημιες θα δει κ τπτ αλλο.....

Τελοσπαντων αυτα ειναι η αποψη μου, κ το λεω για να μην αποφασισει κανεις να το βαλει επειδη "ετσι ακουσε" κ σπασει το αμαξι του για το τιποτα. Πρωτα πρεπει να βρεις τα ορια του αμαξιου σου κ μετα να το βαλεις... κ πριν το βαλεις πρεπει να ξερεις τι ζητας!

Πολλα εγραψα κ δεν θα πω αλλα γιατι θα με πειτε κακια....!
8)
Mitsos-Feroza
 

Δημοσίευσηαπό mprizolas » Πέμ Ιουν 18, 2009 11:52 pm

Εσύ καλά τα λές ....... :roll: :roll:
mprizolas
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τρί Μάιος 06, 2008 11:54 pm
Λάστιχα: 235/60/16
Suspension: Mama
cb: Ναι
Name: Μιχάλης

Δημοσίευσηαπό παναγιωτης22 » Παρ Ιουν 19, 2009 1:02 am

mprizolas έγραψε:
Εσύ καλά τα λές .......
επειδη με ξερει ο gmak ο akridas ειμαι απο το 4χ4fun το αμαξι μου το εχουν δει πολυ ειναι και στην αφισα του σκαρτα εκατο απεξω με ρεζερβα στην σχαρα απλα εκει που με προδιδει με μπλοκε θα με εβγαζε και ειμαι μαστορας σε αντιπροσωποια και επειδη θελω να μαθω καποια πραγματα θα ανεβω στα τριαλ στα γιανενα να βρω τα παιδια με τα vitara να δω τη εχουν φτιαξει.απο πατρα ειμαι.
παναγιωτης22
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2009 6:46 pm

Δημοσίευσηαπό panoshm » Παρ Ιουν 19, 2009 1:06 am

Φτιάχτο μεγάλε αλλά τράβα καμιά φωτό την ώρα του μαστορέματος να το δούμε και μεις πως είναι αφού δεν μας έτυχε ως τώρα...
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30478
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Δημοσίευσηαπό mprizolas » Παρ Ιουν 19, 2009 1:21 am

παναγιωτης22 έγραψε:
mprizolas έγραψε:Εσύ καλά τα λές ....... :roll: :roll:
επειδη με ξερει ο gmak ο akridas ειμαι απο το 4χ4fun το αμαξι μου το εχουν δει πολυ ειναι και στην αφισα του σκαρτα εκατο απεξω με ρεζερβα στην σχαρα απλα εκει που με προδιδει με μπλοκε θα με εβγαζε και ειμαι μαστορας σε αντιπροσωποια και επειδη θελω να μαθω καποια πραγματα θα ανεβω στα τριαλ στα γιανενα να βρω τα παιδια με τα vitara να δω τη εχουν φτιαξει.απο πατρα ειμαι.

Μπράβο ρε φίλε !!
Τώρα τα ειπες καλά τα πράγματα .
Φτιάχτο και πιές του το αίμα !!!!
mprizolas
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τρί Μάιος 06, 2008 11:54 pm
Λάστιχα: 235/60/16
Suspension: Mama
cb: Ναι
Name: Μιχάλης

Επόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

arahova Τετ Μάιος 08, 2024 7:26 pm Καλησπέρα σας.
antonis1627 Τετ Μάιος 08, 2024 6:17 am Καλημέρα σας.
Γιώργος Κατσαμάκας Τρί Μάιος 07, 2024 10:03 pm Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά
antonis1627 Τρί Μάιος 07, 2024 10:25 am Πέντε και σήμερα μέχρι την Κυριακή 12-5-2024 για τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τρί Μάιος 07, 2024 7:06 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Μάιος 06, 2024 5:00 pm Χριστός Ανέστη και καλή εβδομάδα.
nikos marathonitis Δευτ Μάιος 06, 2024 3:13 pm Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία σε όλους!Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες
antonis1627 Δευτ Μάιος 06, 2024 7:14 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
Tzivitzonis Κυρ Μάιος 05, 2024 2:52 pm Καλοκαιρινή κολεξιόν :idea:
arahova Κυρ Μάιος 05, 2024 9:30 am Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μάιος 05, 2024 7:05 am Καλήμερα σας.Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη.
Tzivitzonis Σάβ Μάιος 04, 2024 10:21 pm ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!! ΕΙΡΗΝΗ& ΑΓΑΠΗ!!
arahova Σάβ Μάιος 04, 2024 9:15 am Καλημέρα και καλή Ανάσταση σε όλους.
Διοματάρης Σάβ Μάιος 04, 2024 8:49 am Καλημέρα σας κύριοι και καλή Ανάσταση να έχουμε
antonis1627 Σάβ Μάιος 04, 2024 7:32 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.Χρόνια πολλά καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα.
west.side7 Παρ Μάιος 03, 2024 11:59 am Καλημέρα σε όλους! Χρόνια πολλά με υγεία!
P GV O9 Παρ Μάιος 03, 2024 9:47 am Καλημέρα και ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ !!
antonis1627 Παρ Μάιος 03, 2024 7:06 am Καλημέρα σας Χρόνια πολλά.
antonis1627 Πέμ Μάιος 02, 2024 4:59 pm Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
arahova Πέμ Μάιος 02, 2024 3:12 pm Καλησπέρα σε όλους.
gi@nn@kis Πέμ Μάιος 02, 2024 9:01 am καλημερα !!!
Διοματάρης Πέμ Μάιος 02, 2024 8:03 am Καλημέρα σας
antonis1627 Πέμ Μάιος 02, 2024 6:22 am Καλημέρα σας.
Emmanouil xanthos Τετ Μάιος 01, 2024 11:08 pm Καλησπέρα καλό μήνα και καλή ανάσταση σε όλους
arahova Τετ Μάιος 01, 2024 9:36 pm Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης