Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό kostas F » Τρί Ιουν 06, 2017 3:28 pm

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα!! Εχω το SUZUKI GRAND VITARA 3D, 1600, μοντέλο 2011 και ψαχνω να κάνω την μετατροπή βοηθητικού σασμάν από το δίλιτρο για τα αργά.. Υπάρχουν διαθεσιμα στην αγορά με τον ηλ. υπολογιστή τους και το κουμπί ταμπλό στα 650-700€ και σκέτα βοηθητικά στα 380-400€... Τα ερώτηματα εαν κάποιοι φίλοι γνωρίζουν είναι: α) εαν ταιριάζει το σετ απο το διλιτρο πετρέλαιοκινητήρα;; β) εαν υπάρχει κάποιος ηλεκτρολόγος/ ηλεκτρονικός που να μπορεί να κατασκευάσει την ηλ.πλακέτα για ποιο οικονομική λύση;; γ) κάποιο εξειδικευμένο και οικονομικό συνεργείο (και τιμές περίπου) στα Νότια προάστια που να μπορεί να αναλάβει την μετατροπή.. Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την ύπαρξη αυτού του Φόρουμ και την αλληλοβοήθεια των μελών του.
Τελευταία επεξεργασία από kaliakouda και Πέμ Ιουν 29, 2017 6:56 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Μεταφέρθηκε στη σωστή ενότητα.
kostas F
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μαρ 24, 2017 4:37 pm
Aka: Opallon
Name: kostas

Re: Μετατροπή GV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό TAKIS L. » Τρί Ιουν 06, 2017 11:25 pm

Φίλε Κώστα, διάβασε , , κι (υπάρχουν και άλλοι με τη μετατροπή) για να πάρεις μιά πρώτη ιδέα.

Φυσικά χρειάστηκε κόπος, χρόνος, επιμονή και βέβαια χρήμα για το όλο εγχείρημα.
Η πλακέτα, (που χρησιμοποιήσαμε οι περισσότεροι και που παραχωρήθηκε από τον πρωτοπόρο φίλο kosta fk τον οποίο χιλιοευχαριστούμε!!!!) δεν υπάρχει στο εμπόριο, οπότε πρέπει να βρείς ηλεκτρονικό (είναι λίγο επίπονο) για την κατασκευή της.
Τα σχέδια μπορείς να τα δείς μετά τις 100 δημοσιεύσεις.
Το εύκολο είναι να βρεθεί το τράνφερ, και βέβαια ένα μηχανικό να τα τοποθετήσει.

Κώστα, άλλαξε στο προφίλ σου το μοντέλο σε NGV 1,6.
peace - unity - love and have some off road fun!!!
Άβαταρ μέλους
TAKIS L.
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 7198
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 18, 2010 9:44 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Λάστιχα: Malatesta Cobra
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: Mad-KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O...γειά σας σύντροφοι
Name: ΤΑΚΗΣ Λ.

Re: Μετατροπή GV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό kostas F » Πέμ Ιουν 29, 2017 11:35 am

Ευχαριστώ όλους τους φίλους που μοιράζονται πληροφορίες και γνώσεις μέσα από αυτό το φόρουμ. Να σε ευχαριστήσω TAKIS L. για τις πληροφορίες σχετικά με την μετατροπή, αλλά περισσότερο απο όλους θα ήθελα να ευχαριστήσω τον αγαπητητό φίλο του φόρουμ stathis26 που ανέλαβε και μου έφτιαξε το G.VITARAKI μου, 1600cc, 3d, μοντ 2011, με τα γνησια χαρακτηριστικά απο το 2000cc. (βοηθητικό σασμάν, γνησιος εγκεφαλος 4χ4, 4H/4L-LOCK, κουμπί επιλογής κονσόλας) Η λειτουργία άψογη, η εργασία αποτέλεσμα ενός έμπειρου τεχνικού με συνέπεια και γνώση για το αντικείμενο. Ευχαριστώ και πάλι όλους αλλά ιδιαίτερα εσένα stathis26.. θα ήθελα να αναρτήσω και κάποιες φωτογραφίες από την διαδικασία μετατροπής αλλά δεν γνωρίζω πως.. αν κάποιοι φίλοι ενδιαφέρονται να δουν την διαδικασία, ας με ενημερώσουν πως γίνεται, η ας απευθυνθούν απευθείας στον stathis26.. :D :dance: :clap:
Τελευταία επεξεργασία από kostas F και Πέμ Ιουν 29, 2017 3:40 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
kostas F
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μαρ 24, 2017 4:37 pm
Aka: Opallon
Name: kostas

Re: Μετατροπή GV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό johndrama » Πέμ Ιουν 29, 2017 2:33 pm

Και γω θέλω αλλά είστε μακρυά να πάρει. Πρέπει να κανονίσω ένα ταξίδι Αθηνά.
KYNΗΓΙ-ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ-ΚΑΛΗ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
johndrama
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2909
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 23, 2008 10:24 pm
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ-ΚΑΒΑΛΑ
Λάστιχα: NGV 1.6 MP-Kayaba
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: MP & KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: sj410 LWB
Name: Γιαννης.

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Πέμ Ιουν 29, 2017 7:13 pm

Ο φίλος όμως ο Στάθης.. :ugeek:
Ενώ θεωρώ δεδομένο ότι εσύ μέσω Vitaraclub ενημερώθηκες και τον βρήκες :!:

Και καλά έκανες φυσικά και καλούς δρόμους πλέον, περιμένουμε όμως φωτογραφίες και αναλυτικά βίντεο Κώστα;-)

Θα θέλαμε επίσης ένα αναλυτικό κόστος ανταλλακτικών και εργασίας για τους φίλους υποψήφιους, εδώ μέσα δεν νοείται να λειτουργούμε αλλιώς σε τόσο σοβαρά θέματα που έχουν επιλυθεί :!:
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό johndrama » Πέμ Ιουν 29, 2017 7:17 pm

kaliakouda έγραψε:Ο φίλος όμως ο Στάθης.. :ugeek:
Ενώ θεωρώ δεδομένο ότι εσύ μέσω Vitaraclub ενημερώθηκες και τον βρήκες :!:

Και καλά έκανες φυσικά και καλούς δρόμους πλέον, περιμένουμε όμως φωτογραφίες και αναλυτικά βίντεο Κώστα;-)

Θα θέλαμε επίσης ένα αναλυτικό κόστος ανταλλακτικών και εργασίας για τους φίλους υποψήφιους, εδώ μέσα δεν νοείται να λειτουργούμε αλλιώς σε τόσο σοβαρά θέματα που έχουν επιλυθεί :!:

Γενικά ήταν λιγομίλητος.
KYNΗΓΙ-ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ-ΚΑΛΗ ΖΩΗ
Άβαταρ μέλους
johndrama
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2909
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 23, 2008 10:24 pm
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ-ΚΑΒΑΛΑ
Λάστιχα: NGV 1.6 MP-Kayaba
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: MP & KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: sj410 LWB
Name: Γιαννης.

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Πέμ Ιουν 29, 2017 7:24 pm

Η τακτική του μάστορα...θα πρέπει το όλο θέμα να κοιταχτεί ξανά γενικότερα, εδώ μέσα δεν θα επωφελείται κάποιος μόνο αλλά θα προσφέρει κιόλας..!!
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό Vasilis » Πέμ Ιουν 29, 2017 7:27 pm

kaliakouda έγραψε:Η τακτική του μάστορα...θα πρέπει το όλο θέμα να κοιταχτεί ξανά γενικότερα, εδώ μέσα δεν θα επωφελείται κάποιος μόνο αλλά θα προσφέρει κιόλας..!!



:clap: :clap: :clap: :clap:
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
Vasilis
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 08, 2008 3:23 pm
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ/ΚΙΑΤΟ
cb: Όχι
Aka: Ρουλετακιας-Ζαρακιας-Texakias
Name: ΒΑΣΙΛΗΣ

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό stathis26 » Πέμ Ιουν 29, 2017 9:38 pm

Φιλε μου δεν με ξερεις και γενικοτερα δεν εχω επωφελιθη καθολου απο το club μωλις ειδα τα σχολια και με ποιασανε τα νευρα μου και ενας ακομα λογος να μην ασχωλουμε με το τα club ειναι αυτος..
Εχω φτιαξει 10 μετατροπες απο τοτε που ασχοληθηκα και ο συγκεγκριμενος φιλος με βρηκε απο τον ρουσο με τα ανταλακτικα..
Τελευταία επεξεργασία από stathis26 και Πέμ Ιουν 29, 2017 10:48 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
stathis26
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 30, 2017 3:58 pm
cb: Όχι
Aka: stathis
Name: stathis

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό stathis26 » Πέμ Ιουν 29, 2017 9:56 pm

Επεισης αν θεσει καποιος ενα προβλημα ηλεκτρολογικης φυσης ναι θα βοηθισω οπου μπορω και ο λογος που μπηκα στο club ναι ηταν να παρω καποιες πληρωφοριες για την μετατροπη και στο τελος το εφτειαξα μονος μου με γνησια ανταλακτικα και οχι πλακετες και ιδιοκατασκευης επεισης και εφαγα μερονυχτα για να βγαλω ακρη και για να καταληξω δεν εχω παρει ουτε ενα πελατη απο το club αν υπαρχη καποια αμφισβητηση απο του διαχηρηστε ας με κλειση και ολα οκ.. και αν λεω ψεματα ας βγει καποιος να μου το πει...
Και ευχαριστω τον φιλο κωστα που μου εμπιστευτικε το καινουριο του GV 3D για να του το φτειαξω και το αποτελεσμα ηταν τελειο παντου η φαντασια σου ειναι το οριο σου...
stathis26
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 30, 2017 3:58 pm
cb: Όχι
Aka: stathis
Name: stathis

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Πέμ Ιουν 29, 2017 11:27 pm

Αγαπητέ Στάθη είμαι χαρούμενος γιατί διαπιστώνω για άλλη μια φορά ότι τα χιλιάδες μέλη μας--στην κυριολεξία αφού στατιστικά έχουμε 9.000 χτυπήματα την ημέρα-- μας παρακολουθούν ανελλιπως και τα νέα διαδίδονται ταχύτατα
Μετά από 2 μήνες απουσίας σου και σιωπής στα θέματα που ερωτήθηκες, αποφάσισες ως δια μαγείας να εμφανιστείς
Οι παρεξηγήσεις φυσικά είναι για τους ανθρώπους και μόνο με διάλογο λύνονται, εφόσον φυσικά υπάρχει θέληση

Όταν φίλε μου ερωτάσαι κάποια πραγματάκια και δεν απαντάς και εξαφανίζεσαι, δεν θα μπορούσα ποτέ να σου ανεβάσω μια προσφορά προς τα μέλη μας για την οποία δεν έχουμε βίντεο λειτουργίας του συστήματος επί του αμαξιού, ούτε καν μια φωτογραφία, σου ζητήθηκε αλλά που ήσουν?? :arrow: :arrow: :arrow:
kaliakouda έγραψε:
kaliakouda έγραψε:Θα θέλαμε και κάποιο βίντεο Στάθη αν δεν σου κάνει κόπο, όπου θα φαίνονται οι αλλαγές εσωτερικά στο ταμπλό του αμαξιού και οι νέες σου λειτουργίες εν κινήσει
Έτσι για να σου πούμε και τα καλορίζικα σε livestreaming και να το ζήσουμε από μέσα :D

stathis26 έγραψε:Με την πρωτη ευκαιρια θα σας στειλω..

Στάθη προφανώς χάθηκες πλέον αφού τελείωσες, ακόμη όμως οι φίλοι σε περιμένουν... :whistle:

Φυσικά σε καμμία περίπτωση δεν γίνεται αποδεκτό ότι δεν πήρες καν μια ιδέα για το σύστημα από το club, τελεία και παύλα σε αυτό, φυσικά και το έκανες μόνο σου παραπέρα και αυτό είναι αποδεκτό και εύγε για τις ώρες εργασίας που έριξες, αλλά πάλι προσφορά έστειλες για αυτό, δεν χαρίζεις τίποτα αλλά και αυτό αποδεκτό γίνεται
Επίσης οι 10 μετατροπές δεν δέχομαι ότι σου ήρθαν ουρανοκατέβατες.
Όμως το ότι δέχεσαι ότι αυτός ήταν ο λόγος που μπήκες στο club αυτό σε τιμεί!!

Από κει και πέρα αν νομίζεις ότι θες να συνεχίσεις εδώ κανένας δεν σε διώχνει, θα πρέπει όμως το θέμα να το συνεχίσουμε από εκεί που το σταματήσαμε, δηλαδή να μας ανεβάσεις ένα βιντεάκι με το αμάξι, το ταμπλώ του και τις λειτουργίες του εν κινήσει και να απαντήσεις σε κάποιες ερωτήσεις που θα τεθούν από τα μέλη μας ευλόγως
Δεν σου ζητάμε να μας αναλύσεις πως κι τι έκανες τεχνικά, άλλωστε αυτό δεν γίνεται επί του χάρτου, αλλά θα πρέπει να ξέρει κάποιος κάποια πραγματάκια που αφορούν τις επεμβάσεις που θα γίνουν στο αμάξι του
Όπως βλέπεις υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρονται και από την επαρχία να έρθουν Αθήνα για αυτό.

Για να μην μακρηγορώ άλλο περιμένουμε από σένα κάποιες φωτογραφίες και ακόμη καλύτερα ένα βίντεο με το αμάξι στην πράξη να βάζει τα αργά του
Σε αυτή την περίπτωση θα ανέβει και η Προσφορά σου προς τα μέλη μας !!

Φιλικά kaliakouda
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό stathis26 » Παρ Ιουν 30, 2017 12:21 am

1ον φωτογραφιες τις εχω δωσει στους διαχειριστες με mail αν θες σου στελνω την αποδειξη
2ον οχι δεν πηρα καποια ιδεα για την μετατροπη ουτε βοηθεια γιατι απλα δεν μπωρουσα να δω λογο οτι ειμαι καινουριο μελος
3ο δεν ακολουθησα της πατεντες που εχουν κανει για απλα δεν της εμπηστευομαι να ακουω βομβιτες χωρις λογο .
4ον αν ηθελες μαθεις τον λογο που χαθηκα ειναι υπαρχουν πιο σοβαροτατοι λογοι να μην μπαινει καποιος πχ λογοι υγειας οικογενεια ελπιζω να καταλαβενεις γιατι το κραξιμο το πας μια χαρα αρα εξυπνος..
5ον οι μετροπες δεν ηρθαν απο το club ουτε απο τον ουρανο ηρθαν απο συνεργεια που συνεργαζομε και με εμπιστευονται..
Οσο για το βιντεακι θα στο στειλω απλα για να κλεισω το θεμα
stathis26
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 30, 2017 3:58 pm
cb: Όχι
Aka: stathis
Name: stathis

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Παρ Ιουν 30, 2017 12:52 am

Μάλλον ξεχνάς ολόκληρη συζήτηση που άνοιξες εσύ, αυτή και μόνο έφτανε για να βοηθηθείς και να πάρεις ιδέες, τα υπόλοιπα είναι εκ του περισσού και αυτή τη στιγμή δεν έχουν νόημα πια

Διαχειριστής φίλε μου αυτή την στιγμή ενεργός είμαι μόνο εγώ και δεν έχω πάρει κάτι παραπάνω από αυτά που είδαμε μέσα
Αν παρ' όλα αυτά έστειλες σε κάποιον συντονιστή κάτι παραπάνω ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ,
--μια και μπήκες και τα λέμε--ανέβασε και ένα ωραίο βιντεάκι σε κοινή θέα, αφορά τα μέλη μας και όχι εμένα προσωπικά

ΥΓ1. Αν υπήρξε πρόβλημα οικογενειακό εύχομαι να είναι περαστικό :!: :!: :!:
ΥΓ2. Ξύπνιος δεν το παίζω, σίγουρα όμως δεν είμαι χαζός ;-)
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό kostas F » Δευτ Ιούλ 03, 2017 5:18 pm

kaliakouda έγραψε:Ο φίλος όμως ο Στάθης.. :ugeek:
Ενώ θεωρώ δεδομένο ότι εσύ μέσω Vitaraclub ενημερώθηκες και τον βρήκες :!:

Και καλά έκανες φυσικά και καλούς δρόμους πλέον, περιμένουμε όμως φωτογραφίες και αναλυτικά βίντεο Κώστα;-)
Θα θέλαμε επίσης ένα αναλυτικό κόστος ανταλλακτικών και εργασίας για τους φίλους υποψήφιους, εδώ μέσα δεν νοείται να λειτουργούμε αλλιώς σε τόσο σοβαρά θέματα που έχουν επιλυθεί :!:]

Καλησπέρα kaliakouda, όπως αναφέρω στο σχόλειο μου παραπάνω δεν γνωρίζω πως μπορώ να αναρτήσω κάποιες φωτογραφίες από την μετατροπή και να τα ανταλλακτικά! σχετικά με το πακέτο ανταλλακτικών προσωπικά το αγόρασα από τον
κο Ρούσο (μεταχειρισμένα ανταλλακτικά suzuki) στους Αγ. Ανάργυρους - Λ. Δημοκρατίας 220 τηλ. 2102388280 όσο για τιμές είναι ανάλογα με την διαθεσιμότητα και την ευχέρεια του πωλητή, εγώ πλήρωσα κατόπιν διαπραγματεύσεως 650€ για το πακέτο (βοηθητικό σασμάν, γνήσιος εγκέφαλος από το 2000cc, και το κουμπί επιλογής στην κονσόλα)..
Δεν είναι ευχάριστο να υπάρχουν άκομψες συμπεριφορές μεταξύ των μελών και των διαχειριστών του φόρουμ και απο την πλευρά μου θα ήθελα να ξεκαθαρίσω οτι μετά την παρούσα ανάρτηση μου αν κάποιο μέλος η οι διαχειριστές θα μπορούσαν να μου υποδείξουν κάποιο συνεργείο για την μετατροπή. Η απάντηση που έλαβα (όπως είναι και προφανές) ήταν οτι έπρεπε να κάνω 100 δημοσιεύσεις για να μπορώ να λάβω τα σχέδια κάποιου μέλους Kostas fk σχετικά με κάποια πατεντα ηλεκτρονικού υπολογιστή ... σεβόμαι απόλυτα τα πνευματικά δικαιώματα και την πατέντα του όμως αυτό που ήρθε κατευθείαν ήταν η παρομοίωση πιάσε το αυγό και κούρετο, επιπροσθέτως δεν έλαβα καμία άλλη ενημέρωση για κάποιον συγκεκριμένο μηχανικό που μπορούσε να αναλάβει την μετατροπή.
Αναζητώντας κάποια ανταλλακτικά στον ανωτέρο έμπορο κο Ρούσο για το βιτάρα μου και με την αίσθηση της ευχάριστης τύχης με ενημέρωσε οτι διαθέτει πακέτα μετατροπής σε 4χ4 και ότι συνεργάζεται με κάποιον έμπειρο τεχνικό για την εργασία αυτή. Μου έδωσε το τηλέφωνο του Στάθη Αθανασόπουλου (2102618831- 6936489239) και επικοινώνησα μαζί του και αφού ενημερώθηκα για την εργασία και το κόστος (400€ ολοκληρωτική εργασία+ 20 μια βαλβίδα συμπλέκτη+ 40€ για τις ενδείξεις 4χ4 στα όργανα από κάποιον προγγραματιστή) προχώρησα στην μετατροπή. Μετά από δύο μέρες το βιταράκι μου μπορεί να κάνει πιο ενδιαφέρουσες διαδρομές. Απο τεχνικής απόψεως η λειτουργία είναι τέλεια το μποκάρισμα γίνεται άμεσα χωρίς να τσιρίζουν οι βομβητές χωρίς λόγο και οι ενδείξεις στην οθόνη λειτουργούν τέλεια.. Αναφέρομαι κατόπιν προτροπής του Kaliakouda στο κόστος απόκτησης και εργασιών αλλά και κάποιων φωτογραφιών και βίντεο που έχω αλλά δεν γνωρίζω πως αναρτούνται. Όμως μέσα απο τις παραπάνω ενημερώσεις είδα κάποιες φωτογραφίες που έχει αναρτήσει ο stathis 26 πρότερα και δεν διαφέρουν κατα πολύ..
Ευχαριστώ και πάλι το φόρουμ για όλα τα ενδιαφέροντα σχόλια και αναρτήσεις και όλους τους φίλους που συμμετέχουν σε αυτό... επίσης πάλι ευχαριστώ απο καρδιάς stathis26 για την άψογη δουλειά σου..
Τελευταία επεξεργασία από theo_ts και Δευτ Ιούλ 03, 2017 5:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
kostas F
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μαρ 24, 2017 4:37 pm
Aka: Opallon
Name: kostas

Re: Μετατροπή NGV 3D, σε 4L (AΡΓΟ)

Δημοσίευσηαπό theo_ts » Δευτ Ιούλ 03, 2017 5:29 pm

Καλούς δρομους και καλα σκαρφαλωματα :dance:
Για το πως ανεβάζεις φωτο μπορείς να δεις
εδώ θα βρεις ενα

Ps: Max ανάλυση που μπορείς να ανεβάσεις είναι 1200χ900



.....και καλά ανεβάσματα


•Τα όρια της ζωή σου ειναι απλως επινοήσεις του εαυτού σου.
•Εξερεύνησε, Ονειρέψου, Ανακάλυψε.
•Ακολούθησε τον δρόμο σου ως την άκρη. Η αξία του δρόμου είναι να μην σταματήσεις.
Άβαταρ μέλους
theo_ts
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 16485
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2010 4:03 pm
Τοποθεσία: Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Λάστιχα: Mickey Thompson MTZ
Διάσταση ελαστικών: 35x12.5/17
Suspension: Air Suspension
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Τεο
Name: ΘΟΔΩΡΗΣ

Επόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες