Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Νέα από όλο τον κόσμο για το vitara και τον κόσμο της τετρακίνησης
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Μόνο η ομάδα διαχείρισης και συντονισμού μπορεί να ανεβάζει θέματα
Όλα τα υπόλοιπα θέματα θα ανεβαίνουν μετά από έγκριση της ομάδας

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό dpol » Παρ Απρ 07, 2017 1:23 am

kaliakouda έγραψε:Πω πω μιλάμε για ένα θέμα που κατά κόρον μας καίει τόσα χρόνια, εν τούτοις πάντα κάποιοι ίδιοι φίλοι βρίσκουν -- όπου και όποιο θέμα -- να το πολιτικοποιούν, Έλεος :!: :!:

Είναι πασίγνωστο ότι αυτή η απαγόρευση ξεκίνησε από τα συμφέροντα και τα τραστ των ξενοδόχων και κατά δεύτερο λόγο των κάμπινγκ :!:

Ε καλύτερα λοιπόν με τους χασισοκανναβάτους παρά με τους ξενοδοχοκαναπεδάτους :tsoukalas:



Φυσικα και ειναι πολιτικο το θεμα :!: :!: Εχουν καταρρευσει τα παντα και οι κυβερνητικοι ψ@λαρμενιζουν αφου εξασφαλισαν τον μισθο τους για μερικους ακομα μηνες :!: :!:

Και φυσικα πρεπει να προστατευτουν οι επιχειρησεις Γιωργαρε, ποιος θα προσλαβει τα παιδια μας? τα ψευτοπροοδευτικα παρασιτα? θα γινουν ολοι ΔΥ με 150 ευρω μισθο το μηνα?

Οποιος γουσταρει να απλωνει τα αχαμνα του στον ηλιο καπνιζοντας χορτο ολη μερα εχει πολλες επιλογες εντος Ελλαδας αλλα και χωρες ολοκληρες που μπορει να το κανει και να μην τον ενοχλησει ποτε κανενας, δεν μπορεις ομως να εχεις την προσωπικη σου ελευθερια οπως εσυ την φανταζεσαι και ταυτοχρονα τον πολτισμο, οργανωση και ασφαλεια μιας συγχρονης κοινωνιας.
Μην ξυνεστε στην γκλιτσα του τσοπανη!!!
Άβαταρ μέλους
dpol
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11401
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:36 pm
Τοποθεσία: Άγραφα
Λάστιχα: Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 215-80-16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Γκλίτσας ή Αγραφιώτης
Name: Δημήτρης

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Παρ Απρ 07, 2017 9:45 am

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τα λεγόμενα σου Δημήτρη(αν και fan του free camp) δεν μπορώ να καταλάβω όμως πώς έχεις συνδέσει τόσο άσχημα το free camp με τους χασικλίδες και μάλιστα το αναφέρεις σε κάθε σου κουβέντα(προφανώς είχες κακή εμπειρία..)
Το θέμα των σκουπιδιών είναι ενα μεγάλο πρόβλημα και δυστυχώς είναι σχεδόν κανόνας.. βέβαια αν δεν θεωρούταν παράνομο και έπαιζε και κανένας κάδος πραπάνω εκεί που υπάρχουν κατασκηνωτές τα πράγματα ίσως να ήταν καλύτερα!! Πώς έχει 31κάδους έξω απο κάθε μπιτσόμπαρο ας πούμε..
Απο την αλλη όπως ενοχλεί εσενα το σχοινάκι, που μπορεί να πετύχεις σε κάποια παραλία(μάλλον πιο ερημική) με ενοχλεί εμένα η αηδία με τις ξαπλώστρες των beach bars και των ξενοδοχείων αλλα και οι μόνιμα φυτεμένες ομπρέλες των μονίμων κατοίκων στα camping, όταν πάω (οικογενειακώς) σε κάποια δημόσια Ελληνική παραλία να κάνω το μπάνιο μου.. φυσικά δεν γουστάρω να δώσω σε κανέναν μάγκα 5€(στην καλύτερη) το άτομο για την ξαπλώστρα στην 4η σειρά(γιατι μπροστά βάζει τις βίζιτες) ούτε και να ακούω τα μπίτια τους αν κάτσω 5 μέτρα παραπέρα(πανω στα βράχια δηλ..)Ελπίζω τουλάχιστον τα ενοίκια στο κράτος να είναι ανάλογα των τιμών ξαπλώστρας..
Και ναι όντως τρώνε μερικοί και ψωμί(συνήθως "μαύρο") απο αυτήν την ιστορία δεν λέω.. αλλα και απο τους ελεύθερους τρώνε κάποιες άλλες κατηγορίες επαγγελματιών(και μάλιστα κυρίως "ασπρο" ψωμάκι, αυτο που φαίνεται στην εφορία)..
Για εμένα όλη η ιστορία είναι στο μέτρο.. οι υπερβολές κάνουν τα πράγματα να ξεφύγουν!!
Τους άλλους δηλ που στήνουν το σκοινάκι τους στο βουνό και αν τους ξεφύγει ενα σκουπιδάκι μπορεί να το κάψουν ολόκληρο, τι πρέπει να τους κάνουν; να τους βάλουν ισόβια;
Το κακό έχει παραγίνει απο όλους είναι κρίμα να την πληρώνουν μόνο τα σχοινάκια.. στο κάτω κάτω κάθε τύπος διακοπών έχει άλλες παροχές και μαζεύει άλλον κόσμο, γιατι πρέπει μια κατηγορία να είναι παράνομη;
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό ΜΠΑΟΥ » Παρ Απρ 07, 2017 10:04 am

στήνεις το τσαντίρι σου και δηλώνεις γύφτος άμα έχεις προλάβει να μαυρίσεις κιόλας...τόσα χρόνια ούτε η χούντα δεν τους ακούμπισε.. :lol: :lol: :lol: :lol:

υπάρχει το βιτάρα κλάμπ που κάνει ελεύθερο υπάρχουν και στο γαιδουρονήσι κάτω απο την Κρήτη και άμα φυσίξει αέρας σου έρχεται το γιούζεντ κ@λόχαρτο στη μούρη...

συνεπώς είναι θέμα παιδείας και όχι απαγόρευσης

το θέμα των τράστ είναι δεδομένο..
τσακωμένος με την άσφαλτο (quality-passed συγκρουόμενα vitara 1.6-8v, jimny 1.3 grand vitara 1.6-16v)
current test ford fiesta ecoboost 100ps
Άβαταρ μέλους
ΜΠΑΟΥ
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: n.york
Λάστιχα: hankook
Διάσταση ελαστικών: 195/50-15
Suspension: sach st
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: γορίλας
Name: ΝΙΚΟΣ

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό dpol » Παρ Απρ 07, 2017 10:34 am

Antonioz έγραψε: δεν μπορώ να καταλάβω όμως πώς έχεις συνδέσει τόσο άσχημα το free camp με τους χασικλίδες και μάλιστα το αναφέρεις σε κάθε σου κουβέντα(προφανώς είχες κακή εμπειρία..)



Καμια σχεση Αντωνη, αναφερθηκα στο "ποιοι κατεθεσαν την προταση" και φυσικα εννοω τα μελη της κυβερνησης με τις ιδεες που κουβαλανε και αυτους που πραγματικα εκπροσωπουν, τους βλεπουμε και τους ζουμε καθημερινα στα Παν/μια, σε πολλους κοινοχρηστους χωρους, στα ΜΜΜ τελευταια με την δραση τους, στο Κεντρο της Αθηνας, τους ειδατε και εσεις στην Θεσσαλονικη απο κοντα, που φωναξαν τα φιλαρακια τους απο την Ευρωπη και κατελαβαν - βανδαλισαν το ΑΠΘ ενω στην χωρα τους δεν θα τολμουσαν να αγγιξουν ουτε πετραδακι απο το πεζοδρομιο :!: :!:

Οι ανθρωποι που προαγουν την ιδεα το κανουν για λογαριασμο συγκεκριμενων ομαδων και συμφεροντων, δεν εχουν στο μυαλο τους ολους εμας.

Ειδατε αυτες τις συγκεκριμενες ομαδες, που υπερασπιζονται την ελευθερια, την αυτοδιαθεση και αυτοδιαχειριση και ολα αυτα τα γραφικα να σεβονται τους χωρους που καταλαμβανουν?? Ειδατε να σεβονται την περιουσια του αλλου??
Μην ξυνεστε στην γκλιτσα του τσοπανη!!!
Άβαταρ μέλους
dpol
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11401
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:36 pm
Τοποθεσία: Άγραφα
Λάστιχα: Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 215-80-16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Γκλίτσας ή Αγραφιώτης
Name: Δημήτρης

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Παρ Απρ 07, 2017 3:43 pm

Εν ολίγοις συμφωνείς ΝΑΙ Ή ΌΧΙ να καταργηθεί το μέτρο της απαγόρευσης?
έτσι για να μιλήσουμε και για την ουσία του πράγματος γιατί μέχρι τώρα ακούω κομματικές άναρθρες κραυγές :sad-roulette: και :chores-mowlawn: πιάσε το αυγό και κούρευτο δηλαδή :!: :!:
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό nick_89 » Παρ Απρ 07, 2017 5:29 pm

Μήτσο δεν είναι όλα όπως τα έχεις στο μυαλό σου δυστυχώς ή ευτυχώς. Πιάνεις κάτι, το μπλέκεις και με άλλα άσχετα πράγματα και το κάνεις τόσο γενικό σαν να είναι κανόνας.

Όλοι όσοι κάνουν κάμπινγκ δεν πίνουν χόρτα.
Όλοι όσοι πίνουν χόρτα και κάνουν κάμπινγκ, δεν κάνουν σκουπίδια.
Βασικά τις πιο πολλές φορές είναι και αυτοί που μαζεύουν τα σκουπίδια της κυρά Λούλας που έσκασε με ταπεράκια και πέταξε τα αποφάγια πιο κει, ούρλιαζε όλο το πρωί στα πιτσιρίκια, και γενικότερα δεν σεβόταν το παραμικρό. ΔΥΣΤΥΧΩΣ αυτός είναι και ο μέσος έλληνα(ρα)ς. (δυστυχώς είναι πλειοψηφία αλλά τέλος πάντων)

Έχω πάει σε 3 διαφορετικες παραλίες στο πουθενά, που ήταν παρέες που γούσταραν το καμπινγκ και το έκαναν, και όχι επειδή αναγκάστηκαν λόγο χρημάτων. Είχαν την κουλτούρα. Τώρα άμα πίνανε χασίς, τσίπουρα ή κρασιά δεν με απασχολεί. Ούτε με ενόχλησαν, ούτε σκουπίδια είδα να κάνουν και στο τέλος ήμαστε και μια μεγάλη παρέα. Το μόνο που μπορείς να πεις ότι κάναμε, ήταν να σκάψουμε βαθιά στην άμμο για να βάλουμε τις τάβλες και να στήσουμε.

Δεν μπορώ να καταλάβω τί σε έχει πιάσει και έχεις τέτοια αντίληψη. Εκτός αν πας για καμπινγκ στο Σχοινιά ή στα οργανωμένα ή σε παραλίες που πάνε ΟΛΟΙ, ρε φίλε τί να σου πω... Θες και τα παθαίνεις. Είναι σαν να μου λες πάω για καμπινγκ στην Ομόνοια με κάθε λογής καρύδι. Αν και δεν σε έχω για τέτοιο τύπο

Επίσης αυτοί με τα πανό που λες και τα συνθήματα και τα λοιπά κομματικά των Πανεπιστημίων, είναι οι ίδιοι που παρτάρουν κάθε καλοκαιράκι σε Μυκόνους κτλ και προσωπικά τους θεωρώ μόνο για μπάτσες. Οποιονδήποτε βασικά περνάει την πολιτική μέσα στα Πανεπιστήμια. Είτε είναι δεξιός, είτε αριστερός, είτε οτιδήποτε. Δεν συχνάζει κανείς από αυτούς στα καμπινγκ που πάμε, για αυτό είμαστε και ήσυχοι.

Δεν θέλω να το συνεχίσω και να τσακωθώ μαζί σου για τα πολιτικά, σε καμία περίπτωση, απλά βαρέθηκα να διαβάζω ένα ωραίο θέμα και ξαφνικά να πηγαίνει στα πολιτικά, από το πουθενά. Ξανά και ξανά σε κάθε ριμαδοθέμα.

Δεν γουστάρω κανέναν από αυτούς. Από άκρα δεξιά, μέχρι άκρα αριστερά είναι όλοι διεφθαρμένα καθίκια, βολεμένα όσο δεν πάει. Δεν θα τους κάνω χάρη να πέσω στην λούμπα τους, όπως έχει πέσει όλο το ελληναριό. Δεν πρόκειται ούτε να τσακωθώ, ούτε να λογομαχήσω, ούτε να έρθω απέναντι σε οποιονδήποτε, για πολιτικό λόγο, ή λόγο γενικότερα που εμπλέκεται αυτό το κράτος.

ταξιδιάρα ψυχή..
Vitara Virus
Raptorian
Άβαταρ μέλους
nick_89
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 21797
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 6:26 pm
Τοποθεσία: Αθήνα GR
Λάστιχα: General Grabber AT
Διάσταση ελαστικών: 285/70/ R17
Suspension: Fox Racing
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Scotsman
Name: Νίκος

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό dpol » Παρ Απρ 07, 2017 5:38 pm

kaliakouda έγραψε:Εν ολίγοις συμφωνείς ΝΑΙ Ή ΌΧΙ να καταργηθεί το μέτρο της απαγόρευσης?
έτσι για να μιλήσουμε και για την ουσία του πράγματος γιατί μέχρι τώρα ακούω κομματικές άναρθρες κραυγές :sad-roulette: και :chores-mowlawn: πιάσε το αυγό και κούρευτο δηλαδή :!: :!:



Πολυ σε βλεπω να ζοριζεσαι καλε μου φιλε, σε ποναει κατι??
Μιλησα με επιχειρηματα και οχι κομματικα, πηρα συγκεκριμενη θεση τεκμηριωμενα.

Θα συμφωνουσα με την απελευθερωση αν γινοταν σωστα, οργανωμενα με συγχρονο νομικο πλαισιο και σωστη εφαρμογη, δηλαδη σε μια αλλη χωρα και απο αλλους ανθρωπους.

Ο Μπαου ειπε κατι πολυ σωστο παραπανω, δωσε στο ελληναρα αυτο το δικαιωμα και θα βρεις σκηνες και μικρες χωματερες στον Αλιμο, στην Πειραικη και στο Φιλοπαππου. Οι υπολοιποι την βρισκουμε μια χαρα την ακρη ασχετα αν απαγορευεται.

Στις περισσοτερες Ευρωπαϊκες χωρες επιτρεπεται αλλα οχι οπως το αντλαμβανομαστε εμεις, ρωτα μαθε ενημρωσου και τα ξαναλεμε :!: :!:

Κατα τα αλλα σε αγαπω :mrgreen:

Edit
Φιλε Νικολα και εσυ οπως και οι περισσοτεροι δεν διαβασατε και να προσπαθησετε να καταλαβετε τι γραφω και εννοω απλα απαντησατε γραφοντας αυτα που θελετε να πειτε ο καθενα ςμε τον τροπο του.
Αυτο μας χαρακτηριζει σαν λαος δεν ακουμε, δεν αξιολγουμε, θελουμε μονο να ακουγετε η αποψη μας !!
Μην ξυνεστε στην γκλιτσα του τσοπανη!!!
Άβαταρ μέλους
dpol
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11401
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:36 pm
Τοποθεσία: Άγραφα
Λάστιχα: Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 215-80-16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Γκλίτσας ή Αγραφιώτης
Name: Δημήτρης

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό κυριακος αθανασιου » Παρ Απρ 07, 2017 6:45 pm

Δωστε ελευθερία στο λαό. ..εγω είμαι μέσα με τα χίλια. ..κανω ελεύθερο απο μικρό παιδί. ..απλα εχω μια επιφύλαξη γιατί τωρα δεν κάνει και η κουτσή Μαρία και αυτο έχει την γλύκα του. ...
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
Άβαταρ μέλους
κυριακος αθανασιου
S.A.S Member
S.A.S Member
 
Δημοσιεύσεις: 5369
Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 3:53 pm
Τοποθεσία: πευκι,στα βουνα της βορειας ευβοιας
Λάστιχα: simex 35/11.5/16
Suspension: μαμα...αχαχαχαχαχαχα
cb: Όχι
Aka: ψηλεας
Name: κυριακος αθανασιου

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό antonis1627 » Σάβ Απρ 08, 2017 7:19 am

Διάβασα με προσοχή όλα όσα γράψατε φίλοι μου και τις απόψεις σχετικά με αυτό το θέμα.Έχω κάνει και εγώ ελεύθερο camping και μου αρέσει,αλλά το θέμα είναι να μπουν οι σωστές βάσεις και το νομικό πλαίσιο όπως λέει και ο Δημήτρης και όχι να είναι ξέφραγο αμπέλι η όλη κατάσταση.Και νομίζω ότι ήταν άκαιρη η στιγμή που το έφεραν ως πρόταση στη βουλή με τα τόσα προβλήματα που υπάρχουν.
Είναι επιεικώς για γέλια.
ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΟΡΗ ΚΑΙ ΤΑ ΒΟΥΝΑ
Άβαταρ μέλους
antonis1627
Super Moderator
Super Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 16328
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:13 pm
Τοποθεσία: Νέα Ερυθραία-Αθήνα
Λάστιχα: BF GOODRICH A/T KO2
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: MAD+KYB+Αποστάτες
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Αντώνιος ο Συναξαριστής
Name: ΑΝΤΩΝΗΣ

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Σάβ Απρ 08, 2017 10:06 am

ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΠΟΣΥΡΣΗΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ!!!! :camping: :scared-ghostface:
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό georgeke » Σάβ Απρ 08, 2017 2:39 pm

kaliakouda έγραψε:ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΠΟΣΥΡΣΗΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ!!!! :camping: :scared-ghostface:

:greetings-clappingyellow:
Άβαταρ μέλους
georgeke
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 07, 2015 12:19 am
Λάστιχα: COOPER ATT
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: MAD,KYB,ESP,4WD Low
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: dynagrego
Name: giorgos

Re: Ελεύθερο camping: Ότι χρειάζεται να ξέρουμε!

Δημοσίευσηαπό ArisR » Παρ Μαρ 02, 2018 11:53 pm

Επαναφέρω το θέμα του ελεύθερου .. Έχουμε κάποιο νέο σχετικά με την απελευθέρωση;
Έχω κάνει πάρα πολλά χρόνια ελεύθερο κάμπινγκ .. Συνήθως σε ερημικες παραλίες..Μια φορά όμως στην Εύβοια ,λόγω πολύ ισχυρού ανέμου , μεταφερθήκαμε 3 σκηνές σε υπηνεμη παραλία . Το πρωί άρχισε να έρχεται κόσμος και ξαφνικά έσκασε τζιπακι του λιμενικού, που συνήθως είναι της αρμοδιότητάς του, μετά από τηλέφωνο κάποιου λουομενου..
Μας είπαν μόνο να μαζέψουμε τις σκηνές , χωρίς άλλη παρατήρηση ..
Φυσικά βγάλαμε τις μπανέλες και έπεσαν οι σκηνές ,χωρίς άλλα προβλήματα..

Εαν δεν ενοχλούμε τους λουομενους , είμαστε σε μια άκρη και μόλις ξυπνήσουμε κατεβάσουμε τις σκηνές δεν θα μας ενοχλησει κανείς..

Δε μπορώ να καταλάβω επίσης κάποιους τύπους που πετάνε τα σκουπίδια τους οπουδήποτε .. Πως γίνετε να σου αρέσει η φύση και γενικά να έχεις τη φιλοσοφία αυτή και να μη μαζεύεις αυτά που έκανες ...
Άβαταρ μέλους
ArisR
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 12, 2018 3:59 am
Λάστιχα: Yokohama Geolandar G015
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: kayaba - mad
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αρης

Προηγούμενη

Επιστροφή στο NEWS

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες