Έλξη Σκάφους

Γενικές ερωτήσεις για τα αμάξια μας, που δεν είναι σχετικές με κάποια από τις αντίστοιχες ενότητες

Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό MrLemmy » Πέμ Δεκ 29, 2016 12:06 am

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα, μολονότι δεν είμαι κάτοχος vitara θα ήθελα πολύ να γίνω όμως θα ήθελα τις συμβουλές σας ως προς τα εξής

με ένα vitara 98' 1600 σαν αυτό (ενδεικτικά) https://www.car.gr/9067754-suzuki-vitara-1600-16v-4-4 θα μπορώ να τραβάω το σκάφος μου; (ζυγισμένο τρέιλερ σκάφος μηχανή 1 τονο)

Το αυτοκίνητο το θέλω μόνο για αυτή τη δουλειά και το προορίζω να κάνει 5000χλμ το χρόνο

Θα μου το βγάλει από μια δύσκολη ράμπα ;

Πόσο καίει περίπου με αέριο ;


Χρόνια πολλά και ΥΓΕΙΑ σε όλους
MrLemmy
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 12, 2016 9:34 pm
Name: T

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό mclaren » Πέμ Δεκ 29, 2016 12:37 am

Άνετα το βγάζει από παντού για πλάκα.
Άβαταρ μέλους
mclaren
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1509
Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 9:44 pm
Τοποθεσία: ζακυνθος
Λάστιχα: Malatesta cobra
Suspension: bilstein
cb: Όχι
Name: σπυρος

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό theo_ts » Πέμ Δεκ 29, 2016 1:07 am

Ήρθαμε και στη σωστή ενότητα ;-)


•Τα όρια της ζωή σου ειναι απλως επινοήσεις του εαυτού σου.
•Εξερεύνησε, Ονειρέψου, Ανακάλυψε.
•Ακολούθησε τον δρόμο σου ως την άκρη. Η αξία του δρόμου είναι να μην σταματήσεις.
Άβαταρ μέλους
theo_ts
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 16485
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2010 4:03 pm
Τοποθεσία: Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Λάστιχα: Mickey Thompson MTZ
Διάσταση ελαστικών: 35x12.5/17
Suspension: Air Suspension
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Τεο
Name: ΘΟΔΩΡΗΣ

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό MrLemmy » Πέμ Δεκ 29, 2016 1:09 am

mclaren έγραψε:Άνετα το βγάζει από παντού για πλάκα.


Έχεις το ίδιο αυτοκίνητο φίλε ; τι καίει περίπου ;
MrLemmy
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 12, 2016 9:34 pm
Name: T

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό nick_89 » Πέμ Δεκ 29, 2016 2:50 am

Φουσκωτό 8μ, από Καλαμάκι και Olympic Marine το βγάζει χωρίς κανένα απολύτως κόπο.
Το συγκέκριμένο που έχεις βάλει στην αγγελία, έχει πάρα πολλά χιλιόμετρα και ίσως έχει/είχε θέμα στο ψυγείο καλοριφέρ. Δές το πατάκι ;-)

ταξιδιάρα ψυχή..
Vitara Virus
Raptorian
Άβαταρ μέλους
nick_89
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 21797
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 6:26 pm
Τοποθεσία: Αθήνα GR
Λάστιχα: General Grabber AT
Διάσταση ελαστικών: 285/70/ R17
Suspension: Fox Racing
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Scotsman
Name: Νίκος

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Πέμ Δεκ 29, 2016 3:14 am

Γεια σου κι απο εμενα :D
Παμε τωρα στην ερωτηση σου ,,,,,
Λες ελξη ,,,,,,,,τι ειδους ελξη ομως;;
Αν πχ το θες για να τραβηξεις το σκαφος απο την γλυστρα του καλαμακιου που αναφερθηκε πιο πανω απο τον nick_89 ,που ειναι μια σουπερ γλυστρα για τα Ελληνικα δεδομενα,,τοτε ναι το βγαζει ΑΒΙΑΣΤΑ.,,,μη σου πω και ενα συμβατικο ΑΥΤΟΜΑΤΟ αυτοκινητο το κανει με την ιδια ευκολια,εχω δει να βγαζουν με τογιοτα κορολα 1400 σκαφος 6,90 στον τονο ασχετα αν μυρισε ο δισκος ολη την μαρινα :lol: :lol:
Αν θες να το βγαλεις ομως απο μια φυσικη γλυστρα ,,τοτε ναι με ζορι θα το βγαλεις υπο προυποθεσεις ,,λαστιχα γλυτσα αμμος βρεγμενη /πατημενη/γενικα τερεν!!
Αν θες να παιρνεις το σκαφος απο την αττικη και να το ριχνεις απο σουνιο μεχρι περαμο ,,οκ ναι μπορει (αν και ισως παρανομος ,θα στο εξηγησω παρακατω)
Αν ομως ζεις Αθηνα και θες να το παρεις να πας το καλοκαιρι Συβοτα,,τοτε οχι,,, το αμαξι ειναι λιγο ,,πολυ λιγο και σαν κυβικα και σαν δυνατοτητες, για τετοιο ταξιδι οπως επισης εισαι και παρανομος και επικινδυνος!!
Λες το σκαφος εναν τονο,,,τρειλερ με φρενα η χωρις ;;
Το αμαξι στις προδιαγραφες του εχει τις ελκτικες δυνατοτητες με φρενα η χωρις,,καποιος θα μπορεσει να στις δωσει και εκει θα καταλαβεις αν γινεται αυτο που ρωτας!
Το αμαξι που κοιτας ειναι καλο για τετοιες δουλειες ριξε βαλε βγαλε κλπ κλπ σε νορμαλ εως και ζορικες η φυσικες γλυστρες,,,,για μικρα εως μεσαια σκαφακια
ομως ,,,(σου εξηγω το παρανομο τωρα)
αν αυτο που τραβας,ειναι βαρυτερο απο το αμαξι σου ,,,τοτε κατα τον νομο εισαι παρανομος,,και νμζ οτι αυτο που κοιτας παιζει στα ιδια αν οχι και λιγοτερα κιλα!!
Και ειναι λογικο ,,σκεψου καταβαση στροφηλικια με το βιταρα,και απο πισω σου να σε σπρωχνει ,,ενας τονος χωρις φρενα ,,,,,,,,,,,,,,,,ΝΜΖ το καταλαβαινεις το βατερλω που θα γινει :pws:
Δεν θα αναψουν μονο τα φρενα ,,θα λαμπαδιασει ολο :lol: :lol: :lol: και αν δεν λαμπαδιασει τοτε η θα διπλωσει ,η θα σε σπρωχει προς το αγνωστο,και αντε τοτε κρατα το με το βιταρακι ,,,,δεν υπαρχει καμμια περιπτωση!!
Πες μας αν το τρειλερ εχει φρενα ,,ας μας πει και καποιος τις ελκτικες δυνατοτητες του αυτοκινητου με φρενα η χωρις,,και μετα μπορουμε να σε βοηθησουμε !!!

Αν συμβει κατι ,,,,,,
το παραμικρο ,,να πεσει ενας απο πισω σου πχ και να φταει 100%,,,τοτε ολα τα παραπανω ειναι αυτα που θα ελενξουν οι ασφαλιστικες βαρος,αυτοκινητου/ρυμουλκουμενου φρενα η χωρις και τοτε θα γυρισουν μπουμερανκ,,,,δεν πιανω την περιπτωση να φταις :???: :???:
Μην αγριεψεις με αυτα που σου λεω,,,,το ζητουμενο ειναι ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ,μην ακους που σου λενε ,,,ΕΧΕΙ ΑΡΓΑ ΤΑ ΤΡΑΒΑ ΟΛΑ :naughty: :naughty: :naughty:
Ναι μπορω κι εγω να σου πω οτι εχω τραβηξει το σκαφος μου Apatsi 26 καμπινα , με φιλου lada niva kαι μιλαμε για 2+++ τονους και οχι απλα για πλακα ,,,ουτε κιχ δεν εκανε το νιβα ,,τι μας λεει αυτο οτι μπορει και να το ταξιδεψει με ασφαλεια;;; :naughty: :naughty: οχι βεβαια
Σκοπος ειναι να βοηθηθεις απο αυτο που θες να κανεις και οχι ,,να το αφησεις στην τυχη ,,γιατι οσοι το επαιξαν μαγκες ,,,μετα εκλαιγαν,,,και μαλιστα με μαυρο δακρυ!! :D :D :D
-
-
-
-
υγ .η απορια σου εχει διατυπωθει απο παρα μα παρα πολλους που αποκτησαν παρομοια σκαφη χωρις να ξερουν τα παρελκωμενα που τους ερχονται ,και εχουν χυθει τονοι απο ηλεκτρονικο μελανι για να βρεθει λυση ,και μετα ειδαν οτι πρεπει να παρουν 2 αυτοκινητο ,,που να ειναι λιγα κυβικα γιατι το θελουν μονο για το σκαφος ,να εχει αργα για να το βγαζει απο παντου ,,και γενικα να τα κανει ολα,,,,δυστηχως ομως τετοιο αμαξι δεν υπαρχει,και ως αποτελεσμα να πουλανε το βασικο αμαξι τους για ενα 2λιτρο 4χ4 που να τους κανει ολα τα χατηρια.
Μπηκες στον χορο φιλε ,(οπως κι εγω καποτε)και πρεπει να παιξεις με τους κανονες,,,,,,Φιλικα παντα ,,σε οτι και αν σου εγραψα,και με διαθεση να σε βοηθησω και μονο
Κωστας!!
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11405
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό MrLemmy » Πέμ Δεκ 29, 2016 11:28 am

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. Το σκαφάκι μου το βγάζω τώρα από τις συμβατικές γλίστρες με ένα Mazda 2 με εμπρός κίνηση χωρίς κανένα πρόβλημα. Πρόβλημα έχω με γλίστρες πολύ απότομες (ανηφορικές) που παρόλο που δεν μου λείπει η πρόσφυση δε μου φτάνει η δύναμη από το Mazda για να το βγάλω. Δεν έχω σκοπό να το πάω σε γλίστρες με άμμο η παραλίες. Μιλάω πάντα για γλίστρες με τσιμέντο, απλά πολύ πιο απότομες των κανονικών.

Χρήματα για 2λιτρο jeepaki δεν υπάρχουν :) ούτε και να το συντηρήσω μπορώ.


Επίσης αν κάποιος φίλος μπορεί να μου πει την κατανάλωσή του ; to 1,6 του 98
MrLemmy
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 12, 2016 9:34 pm
Name: T

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό MrLemmy » Πέμ Δεκ 29, 2016 11:29 am

nick_89 έγραψε:Φουσκωτό 8μ, από Καλαμάκι και Olympic Marine το βγάζει χωρίς κανένα απολύτως κόπο.
Το συγκέκριμένο που έχεις βάλει στην αγγελία, έχει πάρα πολλά χιλιόμετρα και ίσως έχει/είχε θέμα στο ψυγείο καλοριφέρ. Δές το πατάκι ;-)


Καλημέρα ενδεικτικά έβαλα αυτό το αυτοκίνητο
MrLemmy
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 12, 2016 9:34 pm
Name: T

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό cabou » Πέμ Δεκ 29, 2016 3:36 pm

νομιζω το βιταρα 1600 εχει ελκτικη ικανοτιτα 450 κιλα χωρις φρενα του τρειλερ και νομιζω διπλασια η τριπλασια με φρενα
cabou
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 04, 2012 11:02 pm
Λάστιχα: cooper
Suspension: mama
cb: Όχι
Aka: george
Name: george

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό nick_89 » Πέμ Δεκ 29, 2016 4:29 pm

Σωστή η προσέγγιση του Κώστα!
Για την κατανάλωση θα δεις, εδώ :arrow: :arrow: (πάτα πάνω στο γκρι ;-) )

ταξιδιάρα ψυχή..
Vitara Virus
Raptorian
Άβαταρ μέλους
nick_89
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 21797
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 6:26 pm
Τοποθεσία: Αθήνα GR
Λάστιχα: General Grabber AT
Διάσταση ελαστικών: 285/70/ R17
Suspension: Fox Racing
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Scotsman
Name: Νίκος

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό Παυλος » Πέμ Δεκ 29, 2016 4:42 pm

500 χωρίς φρενα 1450 με φρένα απο την δικια μου άδεια έλξης
Παυλος
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2016 11:14 pm
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Λάστιχα: MUD
Suspension: ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΡΑΜΑΤΑ
cb: Ναι
Name: παυλος

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό panoshm » Πέμ Δεκ 29, 2016 5:24 pm

MrLemmy έγραψε:Το σκαφάκι μου το βγάζω τώρα από τις συμβατικές γλίστρες με ένα Mazda 2 με εμπρός κίνηση χωρίς κανένα πρόβλημα. Πρόβλημα έχω με γλίστρες πολύ απότομες (ανηφορικές) που παρόλο που δεν μου λείπει η πρόσφυση δε μου φτάνει η δύναμη από το Mazda για να το βγάλω. Δεν έχω σκοπό να το πάω σε γλίστρες με άμμο η παραλίες. Μιλάω πάντα για γλίστρες με τσιμέντο, απλά πολύ πιο απότομες των κανονικών.

Δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα φίλε ;-)

Βάζεις τις κοντές σχέσεις (4L) ευθεία εντελώς το τιμόνι, 1η ταχύτητα και τραβάς το σκάφος μαζί με το Mazda κιόλας αν θες :!: :!:

Μόλις το βγάλεις (πάντα με ευθεία το τιμόνι σου) βγάζεις το 4L , βάζεις την πίσω κίνηση 2H και πας σπίτι σου ;-)
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό panoshm » Πέμ Δεκ 29, 2016 5:27 pm

kostasRS έγραψε:Λες το σκαφος εναν τονο,,,τρειλερ με φρενα η χωρις ;;
Το αμαξι στις προδιαγραφες του εχει τις ελκτικες δυνατοτητες με φρενα η χωρις,,καποιος θα μπορεσει να στις δωσει και εκει θα καταλαβεις αν γινεται αυτο που ρωτας!
Το αμαξι που κοιτας ειναι καλο για τετοιες δουλειες ριξε βαλε βγαλε κλπ κλπ σε νορμαλ εως και ζορικες η φυσικες γλυστρες,,,,για μικρα εως μεσαια σκαφακια
ομως ,,,(σου εξηγω το παρανομο τωρα)
αν αυτο που τραβας,ειναι βαρυτερο απο το αμαξι σου ,,,τοτε κατα τον νομο εισαι παρανομος,,και νμζ οτι αυτο που κοιτας παιζει στα ιδια αν οχι και λιγοτερα κιλα!!
Και ειναι λογικο ,,σκεψου καταβαση στροφηλικια με το βιταρα,και απο πισω σου να σε σπρωχνει ,,ενας τονος χωρις φρενα ,,,,,,,,,,,,,,,,ΝΜΖ το καταλαβαινεις το βατερλω που θα γινει :pws:
Δεν θα αναψουν μονο τα φρενα ,,θα λαμπαδιασει ολο :lol: :lol: :lol: και αν δεν λαμπαδιασει τοτε η θα διπλωσει ,η θα σε σπρωχει προς το αγνωστο,και αντε τοτε κρατα το με το βιταρακι ,,,,δεν υπαρχει καμμια περιπτωση!!

Η πιο σημαντική επισήμανση! :clap:
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30472
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό Παυλος » Πέμ Δεκ 29, 2016 11:37 pm

panoshm έγραψε:
MrLemmy έγραψε:Το σκαφάκι μου το βγάζω τώρα από τις συμβατικές γλίστρες με ένα Mazda 2 με εμπρός κίνηση χωρίς κανένα πρόβλημα. Πρόβλημα έχω με γλίστρες πολύ απότομες (ανηφορικές) που παρόλο που δεν μου λείπει η πρόσφυση δε μου φτάνει η δύναμη από το Mazda για να το βγάλω. Δεν έχω σκοπό να το πάω σε γλίστρες με άμμο η παραλίες. Μιλάω πάντα για γλίστρες με τσιμέντο, απλά πολύ πιο απότομες των κανονικών.

Δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα φίλε ;-)

Βάζεις τις κοντές σχέσεις (4L) ευθεία εντελώς το τιμόνι, 1η ταχύτητα και τραβάς το σκάφος μαζί με το Mazda κιόλας αν θες :!: :!:

Μόλις το βγάλεις (πάντα με ευθεία το τιμόνι σου) βγάζεις το 4L , βάζεις την πίσω κίνηση 2H και πας σπίτι σου ;-)

Γτ ευθεία το τιμόνι μια χαρα στρίβει και με τα αργά αλλα δεν κόβει τέλειος το τιμόνι της χώρας
Παυλος
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2016 11:14 pm
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Λάστιχα: MUD
Suspension: ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΡΑΜΑΤΑ
cb: Ναι
Name: παυλος

Re: Έλξη Σκάφους

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Παρ Δεκ 30, 2016 12:50 am

Της Ελλάδας δηλαδή? :p
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Επόμενο

Επιστροφή στο Ερωτήσεις

antonis1627 Παρ Μαρ 29, 2024 1:57 pm Τετάρτη 4 Απριλίου 2024 πάμε για καφεδάκι στη Θέα.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 29, 2024 10:24 am Καλημέρα σας
arahova Παρ Μαρ 29, 2024 10:17 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
KOUTOUROUSHIS Παρ Μαρ 29, 2024 7:25 am kalimera
antonis1627 Παρ Μαρ 29, 2024 7:14 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης