Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Γενικές ερωτήσεις για τα αμάξια μας, που δεν είναι σχετικές με κάποια από τις αντίστοιχες ενότητες

Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό kostis - suzuki » Δευτ Ιαν 27, 2014 4:55 pm

Ψιλοέκθεση επεξηγηματική - συγγνώμη εάν έγραψα πολλά αλλά θέλω να εξηγήσω την κατάσταση

Καλησπέρα κύριοι και συνάδελφοι Βιταράκηδες. Μόλις γύρισα από το προγραμματισμένο σέρβις του εργαλείου (NGV 1.6 του 2009)- όπου για να είμαι ειλικρινής, νιώθω ότι μου έκοψαν υπερβολικό κουστουμάκι και ακόμα κλαίω- και κατα την διάρκεια του οποίου ανέκυψε ένα θέμα που ακόμα και τώρα που έγινε το σέρβις δεν κατάλαβα θεό :???: και εξηγούμαι ως ακολούθως:
Εδώ και καιρό (πάνω από έναμιση χρόνο) στην οθόνη μου πετάγεται η ένδειξη "SERVICE ESP SYSTEM" κάθε φορά που το βάζω μπροστά καθημερινά. Πήρα τηλέφωνο το εξουσιοδοτημένο σέρβις και το πήγα και από κει. Η ετυμηγορία φταίει η μπαταρία. Οκ, ακούστε το περίεργο όμως. Δεν την αλλάζω λόγω οικονομικού κωλλύματος και καλά κυρίως επειδή ήθελα να ρωτήσω και έναν μπαταριά που έχω στην γειτονια και είναι και φίλος μου. Πάω στις 27/03/2013 και μου κάνει μέτρηση στην μαμήσια μπαταρία μάρκας PANASONIC ανοιχτού τύπου και το αποτέλεσμα το εξής: το γράφω όπως το έβγαλε το μηχάνημα στον φίλο μου οκ.
Test result voltage: 12.42 V
Start Capacity : 84%
GOOD Battery

Το αφήνω που λέτε αδέρφια το θέμα και κανονικά αυτή η π@π@ρι@ έδειχνε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ SERVICE ESP SYSTEM κάθε φορά που έβαζα μπροστά. Και ήρθε η ώρα για το ετήσιο σέρβις σήμερα στην SUZUKI. Και με πέρνουν τήλ και μου λένε η μπαταρία είναι ξεληγωμένη και θέλει ΑΜΕΣΗ ΤΟΝΙΖΩ ΑΜΕΣΗ αντικατάσταση με κόστος στην suzuki 76 ευρώ λόγω προσφοράς. Λέω όχι ευγενικά και πάω ξανά στον γειτονά μου να μου την μετρήσει (χωρίς να του πω τίποτα) και ακούστε παρακαλώ σημερινή μέτρηση 27/01/2014 παραθέτω:
Test result voltage : 12.66 V
Start Capacity: 78%
GOOD Battery

Και ερωτώ: ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ?????????? ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΑΜΩΤΟ ??? ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΩΣ ????
Σημειωτέον, ζήτησα να μου σβήσουν την ένδειξη με το πολυόργανο αυτο που έχουν και είπαν ότι εάν δεν αλλάξω την μπαταρία θα πετάει συνέχεια την ένδειξη οκ? Ο γείτονας μου ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ μου είπε ότι η μπαταρία ΔΕΝ θέλει αλλαγή και ότι να πάω σε κάνα χρόνο να την αλλάξω!!!! Του είπα ότι είναι 5ετίας και λέει δεν έχει να κάνει.

ρωτάω: O MPATARIAS ο επαγγελματίας και το βολτόμετρό του είναι τρελά ή η SUZUKI με δουλεύει εντέχνως? Να πάω να τους τρίψω τις μετρήσεις στην μούρη????? και για να μην βιαστεί κάποιοσ να πεί ότι έχω λ@λ@κα μπαταριά, πήγα και σε δεύτερο σε άλλη περιοχή και το βολτόμετρό του έβγαλε τα ίδια αποτελέσματα !!! ΈΧω κρατήσει τα αποκόμματα!! παραθέτω και το σέρβις ενδεικτικά και ακούω γνώμες αν πρέπει να πάω να βριστούμε άσχημα ή όχι!!!!

λοιπον έχουμε και λέμε : 27/01/2014 - NGV 1.6 (παραθέτω καθαρές αξίες οκ χωρίς ΦΠΑ)

1. service 60.000 km - 85,50 ευρώ
2. αναλώσιμα (τραγικό) - 3,00 ( τι διάολο είναι αυτά)
3. κάρτα καυσαερίων - 8,13
4. χειμερινός έλεγχος - δωρεάν (μου έδωσαν και μία λίστα και καλά ότι έλεγξαν διάφορα)

ΥΠΟΣΥΝΟΛΟ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΩΣ ΕΔΩ : 96,63 ευρώπουλα

5. Λάδι 10W40 MOTUL - 33,24 (τεμάχια 5)
6. Ροδέλα στεγανή ελαιολεκάνης SBSF - 0,97
7. Φίλτρο λαδιού - 8,31
8. Φίλτρο αέρα JB - 15,60
9. Μπουζί Ιριδίου - 47,71 (τεμάχια 4)
10. Υγρό φρένων MOTUL 0,5 L- 5,94
11. Υγρό καθαριστικό παρμπρίζ 250 ml - 0,96

ΥΠΟΣΥΝΟΛΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ : 112,73 ευρώπουλα

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ: 112,73 + 96,63 = 209,37 + 23% φπα = 257,52 ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ

Τί λέτε οι ειδικοί?????? πολλά?? λίγα??? καλά???? εμένα πολλά μου φάνηκαν... και με το ESP τί πιστεύετε?

Να σας πώ και το άλλο να έχετε ολοκληρωμένη εικόνα όσο γίνεται: Ρωτάω τον μπαταριά πόσο πουλάς την στεγανή ροδέλα ελαιολεκάνης? απαντηση: Τζάμπα. (Οκ πρίν αρχίσετε να τα χώνετε ας πούμε ότι η SUZUKI έχει και λειτουργικά έξοδα οκ.) Επόμενη ερώτησ στον μπαταριά: Αδερφέ πόσο έχεισ το φίλτρο λαδιού?? απάντηση. 5 ευρώ 6 το πίο ακριβό (δείτε τιμές απο πάνω για να δείτε διαφορά οκ) . πόσο τα μπουζί? Κ ΕΔΩ ΤΟ ΣΟΚ. Λέει γύρω στο 18 με 20 βαριά και εγώ τα έβαλα σήμερα 47,71!!!! θα μου πείτε ιριδίου μ@μ@νε και δέρνουν οκ... αλλα τον ρωτάω τί διαφορά εχουν τα ιριδίου και λέει τα απλά πάντα να προτιμάμε και έχουν πιο μεγάλη διάρκεια !!!! ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΙΡΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΞΕ-ΙΡΙΔΙΟΥ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΝΟΙΑΣΕΣ!!!! μπορεί κανείς να πεί ότι αυτό είναι λάθος?? τι να πω τι γινεται δεν ξέρω ....

Ευχαριστώ θερμά που διαβάσατε το κατεβατό αλλά πρέπει επιτέλους να ξέρουμε στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε εάν μας κοροιδεύουν και πόσο για να πράξουμε αναλόγως - έτσι δεν είναι ρε παιδιά??? Να ξέρω εάν είναι να το πηγαίνω έξω για σέρβις και όχι στην μαμά SUZUKI εάν είναι να με σκίζουν εντέχνως (έχω ακούσει για διαφορές σε τιμές στο ίδιο αμάξι έως και 100 ευρώ και πάνω και τα υλικά λέει είναι τα ίδια ίσως και καλύτερα απλά δεν είναι εξουσιοδοτημένο) τελικά τι αξίζει?? ευχαριστώ και πάλι θερμά και να με συγχωρείτε εάν κούρασα τα μάτια σας........
Τελευταία επεξεργασία από theo_ts και Δευτ Ιαν 27, 2014 7:42 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Αιτία: πιπέρι στο στόμα...λίγο προσοχή στο τι γράφουμε
NGV 1.6 rules...
Άβαταρ μέλους
kostis - suzuki
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 16, 2014 3:43 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Λάστιχα: Cooper AT3-235/60/17
Suspension: Αποστάτες+Αμορτισέρ
cb: Όχι
Aka: Chatzi
Name: Κώστας

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό costas66 » Δευτ Ιαν 27, 2014 5:34 pm

kostis - suzuki έγραψε: πόσο τα μπουζί? Κ ΕΔΩ ΤΟ ΣΟΚ. Λέει γύρω στο 18 με 20 βαριά και εγώ τα έβαλα σήμερα 47,71!!!! θα μου πείτε ιριδίου μ@μ@νε και δέρνουν οκ... αλλα τον ρωτάω τί διαφορά εχουν τα ιριδίου και λέει τα απλά πάντα να προτιμάμε και έχουν πιο μεγάλη διάρκεια !!!! ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΙΡΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΞΕ-ΙΡΙΔΙΟΥ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΝΟΙΑΣΕΣ!!!! μπορεί κανείς να πεί ότι αυτό είναι λάθος?? τι να πω τι γινεται δεν ξέρω ....

Ας λέει τι γνώμη του για μπαταρίες και να αφήσει τα μπουζί ο ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ, αλλιώς να πάει με μουλάρι και να του βάλει μανιατό. :tsoukalas:


Γιά το τεχνικό κομμάτι του ESP ας μιλήσει κάποιος άλλος. Εγώ θα τους έλεγα, βάλτε μπαταρία, σβήστε τη βλάβη αλλά αν ξανανάψει σφάλμα μου δίνεται τα λεφτά μου πίσω, και μιάς και είστε και εξουσιοδοτημένοι δώστε το μου γραπτώς και σφραγισμένο. :whistle:
Everything is okay in the end, if it's not ok, then it's not the end.
Άβαταρ μέλους
costas66
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 7379
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2013 1:14 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: KYB + MAD + 7cm
cb: Ναι
Aka: Ο "έχω έναν γνωστό..."
Name: Κώστας

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό kostis - suzuki » Δευτ Ιαν 27, 2014 5:44 pm

Συνονόματε είναι και αυτό μια λύση οκ δεκτό, αλλά αν στην έδινε η suzuki 76 ευρα και μάρκα μέκαψες και κάπου έξω λέω τώρα μία μάρκα π.χ. Varta 60 eyro και κλειστου τύπου? Πάλι προβλημα.... αστα να πάνε αλλα οκ είναι και αυτό μια προσέγγιση που είπες... ευχαριστώ
NGV 1.6 rules...
Άβαταρ μέλους
kostis - suzuki
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 16, 2014 3:43 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Λάστιχα: Cooper AT3-235/60/17
Suspension: Αποστάτες+Αμορτισέρ
cb: Όχι
Aka: Chatzi
Name: Κώστας

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό Vasilis » Δευτ Ιαν 27, 2014 7:06 pm

kostis - suzuki έγραψε: 257,52 ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ

Τί λέτε οι ειδικοί?????? πολλά?? λίγα??? καλά???? εμένα πολλά μου φάνηκαν...

Μια χαρά τιμή για αντιπροσωπεία είναι ;-) Μπορείς να δείς και εδώ καλύτερα
Όσο για τα μπουζί καλά έκανες και έβαλες ιριδίου :!:
Τώρα για το ESP απλά θα πας και θα τους πείς να κοιτάξουν τις οδηγίες της SUZUKI όσον αφορά τις μονάδες του ESP μήπως και σου σου κάνουν έναν επαναπρογραμματισμό.
Δες εδώ μερικά θεματάκια με το ESP...
viewtopic.php?f=8&t=12161
viewtopic.php?f=8&t=13663
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
Vasilis
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 08, 2008 3:23 pm
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ/ΚΙΑΤΟ
cb: Όχι
Aka: Ρουλετακιας-Ζαρακιας-Texakias
Name: ΒΑΣΙΛΗΣ

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό kostis - suzuki » Δευτ Ιαν 27, 2014 7:30 pm

Ευχαριστώ πολύ Βασίλη!
NGV 1.6 rules...
Άβαταρ μέλους
kostis - suzuki
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 16, 2014 3:43 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Λάστιχα: Cooper AT3-235/60/17
Suspension: Αποστάτες+Αμορτισέρ
cb: Όχι
Aka: Chatzi
Name: Κώστας

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό STRANTZALIS K. » Δευτ Ιαν 27, 2014 7:59 pm

Θα συμφωνήσω με το Βασίλη ,ότι η τιμή είναι μια χαρά. (+-) Και εγώ στη suzuki το ίδιο χρεώνομαι!!
Για το esp εάν δεν είναι τυχαίο και σε μένα άναβε λόγο μπαταρίας και μόλις την άλλαξα διορθώθηκε το πρόβλημα !(πρέπει να διανήσεις λίγη απόσταση και σβήνει μόνοτου)
Οσο για τον μπαταριά σου μάλον γνωρίζει από ηλεκτρολογικά, λόγο επαγγέλματος . Οπότε θα έπρεπε να σου δώσει μία απάντηση σχετικά με το esp.
Είναι κάποιες στιγμές που χρειάζωμαι μόνο ένα άδειο μυαλό και γεμάτο ντεπόζιτο.........!
STRANTZALIS K.
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2889
Εγγραφή: Τρί Μαρ 05, 2013 4:33 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
cb: Όχι
Name: Κώστας

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Δευτ Ιαν 27, 2014 8:09 pm

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες Κωστή :!:
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό kostis - suzuki » Δευτ Ιαν 27, 2014 8:11 pm

Ok κ. Στρατζαλη δεκτό για την τιμή του σέρβις..... για να δούμε τι θα γίνει με το esp.....
NGV 1.6 rules...
Άβαταρ μέλους
kostis - suzuki
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 16, 2014 3:43 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Λάστιχα: Cooper AT3-235/60/17
Suspension: Αποστάτες+Αμορτισέρ
cb: Όχι
Aka: Chatzi
Name: Κώστας

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό kostis - suzuki » Δευτ Ιαν 27, 2014 8:13 pm

ok καλιακούδα μα γιαυτό και εγώ ρωτάω για να δώ τι παίζει να μαθαίνω... εσείς είστε έμπειροι εδώ μέσα....
NGV 1.6 rules...
Άβαταρ μέλους
kostis - suzuki
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 16, 2014 3:43 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Λάστιχα: Cooper AT3-235/60/17
Suspension: Αποστάτες+Αμορτισέρ
cb: Όχι
Aka: Chatzi
Name: Κώστας

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό eibpartner » Τετ Ιαν 29, 2014 12:15 pm

Φίλε Κώστα , και το δικό μου την ίδια συμπεριφορά έχει ακριβώς , και ότι έκανες έχω ήδη κάνει :mrgreen: .

Εγώ επειδή δεν το κινώ καθημερινά δέχομαι το γεγονός της πτώσης τάσης της μπαταρίας αλλά δεν δέχομαι το ότι η μπαταρία έχει φάει τα ψωμιά της .

Μετά από όλη την συζήτηση εδώ με τους υπόλοιπους και τις εμπειρίες τους το πόρισμα που έχω βγάλει είναι ότι η μονάδα του ESP έχει θέμα .
Το τι θέμα έχει είναι άγνωστο καθώς σε άλλους έχει χαλάσει με αποτέλεσμα την αντικατάσταση της και σε άλλους λειτουργεί ακόμα σωστά (με την ένδειξη να έχει γίνει πλέον ρουτίνα).

Δοκίμασε αυτό που είπε ο Βασίλης .
Αυτό σκοπεύω και εγώ να κάνω μόλις το πάω για Service . Αν στην αντικαταστήσουν ενώ είσαι εκτός εγγύησης ενημέρωσε εδώ για να τρέξουμε και οι υπόλοιποι στην ίδια αντιπροσωπεία :mrgreen: :mrgreen:
eibpartner
NEW GR VITARA 2.0 JLXA
MOD 09'
Άβαταρ μέλους
eibpartner
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 1:34 am
Τοποθεσία: Κρυονέρι
Λάστιχα: DUELER A/T 001
Διάσταση ελαστικών: 235/65/17
Suspension: mad-αποστάτες-kyb
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Παναγιώτης

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό kostis - suzuki » Τετ Ιαν 29, 2014 12:52 pm

Φίλε eib βριλησσιώτης είσαι? έλα να τα πούμε ρε γείτονα.... αστα και σήμερα που το έβαλα μπροστά μου την ξαναπέταξε την ένδειξη.... τι να πώ...... στείλε μήνυμα να μιλήσουμε οκ??? ευχαριστώ!
NGV 1.6 rules...
Άβαταρ μέλους
kostis - suzuki
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 16, 2014 3:43 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Λάστιχα: Cooper AT3-235/60/17
Suspension: Αποστάτες+Αμορτισέρ
cb: Όχι
Aka: Chatzi
Name: Κώστας

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό Vasilis » Τετ Ιαν 29, 2014 2:51 pm

eibpartner έγραψε:...... Αν στην αντικαταστήσουν ενώ είσαι εκτός εγγύησης ενημέρωσε εδώ για να τρέξουμε και οι υπόλοιποι στην ίδια αντιπροσωπεία :mrgreen: :mrgreen:

Δε παίζει με τίποτα να αντικατασταθεί η μονάδα με νέα όταν είσαι εκτός εγγύησης(δωρεάν).Θα ρωτήσετε να δούνε τις οδηγίες της SUZUKI μήπως πετύχετε να σας επαναπρογραμματίσουν την υπάρχουσά σας μονάδα :!: ώστε να λυθεί το πρόβλημα σας! ;-)
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
Vasilis
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 08, 2008 3:23 pm
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ/ΚΙΑΤΟ
cb: Όχι
Aka: Ρουλετακιας-Ζαρακιας-Texakias
Name: ΒΑΣΙΛΗΣ

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό kaliakouda » Τετ Ιαν 29, 2014 2:55 pm

eibpartner έγραψε:Μετά από όλη την συζήτηση εδώ με τους υπόλοιπους και τις εμπειρίες τους το πόρισμα που έχω βγάλει είναι ότι η μονάδα του ESP έχει θέμα

Η αλήθεια είναι ότι εγώ ενώ έχω το μοντέλο του 2006, ξελιγώνω τις μπαταρίες αλλά λαμπάκι δεν έχει ανάψει ποτέ!
Το πόρισμα όπως λέει και ο Παναγιώτης μας δείχνει ότι όσοι έχουν μοντέλο του 2008 και μετά καλά είναι να βάζουν μια πολύ καλή μπαταρία 80άρα και αν είναι δυνατόν να μην περιμένουν να ξελιγωθούν για να μην έχουν άλλα θέματα με την μονάδα
Απ΄ότι μου έλεγε προχθές ο MalliaS.B οι νέες μπαταρίες που φορούν τα αμάξια με το σύστημα start-stop είναι πολύ καλής ποιότητας για να αντέχουν το σύστημα, την επόμενη φορά τέτοια θα βάλω!
Φωτιά και Καρκίνο στους Εμπρηστές!!!

http://www.youtube.com/user/kaliakoud

http://www.youtube.com/user/kaliakouda1400
Άβαταρ μέλους
kaliakouda
Founding Member
Founding Member
 
Δημοσιεύσεις: 32406
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 4:17 pm
Τοποθεσία: Ο Θεός αγαπάει όσους ταξιδεύουν!!
Λάστιχα: Malatesta Κobra
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: Rocky Road+1
cb: Ναι
Aka: Αμετανόητος Μοτοσυκλετιστής!
Name: Γιώργος

Re: Σέρβις NGV 1.6 - Γνώμες - Εντυπώσεις + ESP System

Δημοσίευσηαπό kostis - suzuki » Τετ Ιαν 29, 2014 8:41 pm

Οκ παιδιά θα πάω να ρωτήσω και βλέπουμε για επαναπρογραμματισμό της μονάδος Esp.....
NGV 1.6 rules...
Άβαταρ μέλους
kostis - suzuki
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 16, 2014 3:43 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Λάστιχα: Cooper AT3-235/60/17
Suspension: Αποστάτες+Αμορτισέρ
cb: Όχι
Aka: Chatzi
Name: Κώστας


Επιστροφή στο Ερωτήσεις

antonis1627 Κυρ Απρ 28, 2024 7:21 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Σάβ Απρ 27, 2024 8:29 am Καλημέρα σας κύριοι
antonis1627 Σάβ Απρ 27, 2024 6:56 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Απρ 26, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες