Σβήσιμο κινητήρα - Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Σβήσιμο κινητήρα - Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό artman » Δευτ Μάιος 09, 2011 3:57 pm

Καλησπέρες,

Πέρισυ που γράφτηκα και είχα χρόνο ακόμα, έκανα κάτι καλές εκτός δρόμου διαδρομές. Μέχρι τη στιγμη που το gv μου αποφάσισε να έχει δικό του χαρακτήρα και να μην πέρνει από λόγια.

Από εκείνη τη στιγμη, έχω μείνει σε πολλά σημεία σε Μεσσηνία και Αττική! Δεν έχω παράπονο, έκανα γνωριμίες με πολύ κόσμο! :lol:

Λοιπόν, να σας γράψω τον καημό μου, που πλέον μόνο με γέλια το αντιμετωπίζω! Εκεί που πας όμορφα και ωραία στη διαδρομή σου, η μηχανή σβύνει και το αυτοκίνητο δεν πέρνει μπρος ξανά (η μίζα γυρίζει και ανάβουν όλες οι ενδείξεις, ρεύμα στα μπουζί δεν πάει :( ). Μετά από 10 - 20 λεπτά, που προφανώς κάτι κρυώνει(!!!) πέρνει και ξεκινάς κανονικά σα να μην υπήρξε πρόβλημα πριν...

Δεν είναι πάντα ο ίδιος χρόνος που σβύνει. Μου το έχει κάνει σε 30 χλμ, σε 100 χλμ, σε 250 χλμ κ.α., σε ευθεία, ανηφόρα και κατηφόρα, αν και γουστάρει περισσότερο τις ανηφόρες (πιθανότατα γιατι ζορίζεται). Τέλος Αυγούστου, ένας μάστορας που το είχα πάει, έστειλε τον εγκέφαλο του στην Αθήνα. Εκεί βρήκαν ένα καμμένο πυκνωτή μέσα, όπου και αλλάχτηκε. Το ξαναβάλαμε επάνω και για 4 μήνες δεν είχα πρόβλημα καθόλου. Μετά πάλι ξαναξεκίνησε και εξακολουθεί και το κάνει ακόμα.

Μας έδωσε την εντύπωση πως ήταν θέμα τροφοδοσίας, λόγω διακοπών που έκανε πριν σβύσει. Έτσι αλλάχτηκε η αντλία βενζίνης, αλλά μάταια.

Παίδες, δεν έχω τι άλλο να σκεφθώ, αλλά κι επειδή έχω πλήρη άγνοια περί αυτοκινήτων, δε ξέρω και τι να προτείνω στο μάστορά μου, που είναι και ο μόνος που βρήκα που ασχολήθηκε ουσιαστικά με την εύρεση λύσης, και ίσως να έχει τσαντιστεί περισσότερο αυτός απ' ότι εγώ, που δε βρίσκουμε λύση!

Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις, περιμένω τις απόψεις σας και από αύριο το ξαναπάω στον μάστορα γιατί κι εχτές το ξανάκανε. Ευτυχώς έχει καλό καιρό και μετακινούμε με το ποδήλατό μου, τουλάχιστον εντός πόλης, αν και θα ήθελα να φορτώσω τα ποδήλατα και να πάω σε κανά Ταϋγετο να τρέξω!

Υ.Γ.: Δεν έχει τύχει να το κάνει με βροχή, ευτυχώς αλλά δεν ξέρω αν έχει σχέση με υγρασία π.χ. , επίσης ποτέ δεν έχει πλυθεί η μηχανή οπότε να έχει πειραχτεί κάτι από άγνοια, και έχει ελεγχθεί και ο συναγερμός σε ηλεκτρολόγο και δεν επηρεάζει τις λειτουργίες του.
Grand Vitara 1.6 3d 2000

On Sales!!!
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6764126/
Άβαταρ μέλους
artman
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 24, 2010 1:54 am
Τοποθεσία: Καλαμάτα - Μεσσηνία
Λάστιχα: Bridgestone DuelerAT
cb: Όχι
Aka: artman
Name: Γιάννης

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Δευτ Μάιος 09, 2011 9:05 pm

Αγαπητέ φίλε Γιάννη, πρόβλημα δίχως λύση δεν υπάρχει! Σε δύσκολα προβλήματα, όπως αυτό, το όπλο είναι η υπομονή, κι αυτή την έχεις! :handgestures-thumbup:

Κι εγώ ειδικός δεν είμαι, αλλά επειδή σου κάνει διακοπές πριν σβήσει, σκέφτηκα τροφοδοσία... Θα πρότεινα να αλλάξεις φίλτρο βενζίνης, αλλά να κάνεις κι ένα καθαρισμό στα μπεκ ΜΕ αλλαγή των φίλτρων τους... Αυτά μου έρχονται προς το παρόν για τροφοδοσία καυσίμου.. Κάποιος άλλος να μας πει για το ρεύμα, που κατέχει περισσότερα; :think:
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37883
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευτ Μάιος 09, 2011 9:12 pm

Όπως έχω ξαναγράψει , είχα και εγώ πρόβλημα με το παλιό μου GV .
Με συχνότητα μία φορά κάθε μήνα , ενώ το αμάξι ήταν στο ρελαντί και δούλευε στρωτά και όμορφα , ξαφνικά έσβηνε λες και γύριζα το κλειδί στη μίζα .
Όταν όμως το έβαζα πάλι μπροστά , έπαιρνε πάντα κανονικά .
Στον εγκέφαλο που το έβαλαν στο συνεργείο , μου είπαν ότι δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα και το σύμπτωμα προερχόταν μάλλον από υγρασία σε κάποιο αισθητήριο , λόγω συχνών πλυσιμάτων της μηχανής .
Επισκέπτης
 

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό nikoskgs » Δευτ Μάιος 09, 2011 9:20 pm

Μηπως να ξαναδεις τον εγκεφαλο αν ειναι παλι ο πυκνωτης?Αν ναι τοτε να ψαξεις γιατι τον καιει.Εγω αυτο θα εκανα. ;)
Άβαταρ μέλους
nikoskgs
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 9:44 pm
Τοποθεσία: Τρικαλα/Κως
Λάστιχα: yokohama 235/60/16
Suspension: bilstein 36-1588-ΗΟ
cb: Όχι
Name: nikos

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό artman » Δευτ Μάιος 09, 2011 10:01 pm

Τώρα πια που μπαίνει το καλοκαίρι και μπορώ να κινούμε με ποδήλατο αρκετά (χαχαχα τι άλλο να κάνω!), θα το πάω στον μάστορα για άλλη μία φορά να ξαναβγάλει τον εγκέφαλο να δούμε αν έχει γίνει πάλι μία από τα ίδια.

Ξέχασα να αναφέρω πως έχει γίνει αλλάγη και μιας βαλβίδας θα σας γελάσω σε τι, αλλά δεν ήταν αυτό έτσι κι αλλιώς. Επίσης το gv μου τον τελευταίο μήνα περισσότερο έχει μείνει στο συνεργείο παρά μαζί μου, το πέρνω για τεστ drive μόνο και μετά το ξαναπάω... Ο μάστορας το έχει βάλει σε εγκέφαλο και δε βγάζει σφάλμα!

Ότι μου τονίσετε όλοι θα ψαχτεί... Από ιδέες έχουμε ξεμείνει αλλά ακούμε... 8)
Grand Vitara 1.6 3d 2000

On Sales!!!
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6764126/
Άβαταρ μέλους
artman
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 24, 2010 1:54 am
Τοποθεσία: Καλαμάτα - Μεσσηνία
Λάστιχα: Bridgestone DuelerAT
cb: Όχι
Aka: artman
Name: Γιάννης

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό Vasilis » Δευτ Μάιος 09, 2011 10:37 pm

nikoskgs έγραψε:Μηπως να ξαναδεις τον εγκεφαλο αν ειναι παλι ο πυκνωτης?Αν ναι τοτε να ψαξεις γιατι τον καιει.Εγω αυτο θα εκανα. ;)

Συμφωνω μαζι σου φιλε! :wink: Και εγω το ιδιο θα εκανα
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
Vasilis
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 08, 2008 3:23 pm
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ/ΚΙΑΤΟ
cb: Όχι
Aka: Ρουλετακιας-Ζαρακιας-Texakias
Name: ΒΑΣΙΛΗΣ

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό Mastergunner » Δευτ Μάιος 09, 2011 11:32 pm

Απο τα λεγόμενά σου΄βλέπω οτι το πρόβλημα είναι πολύπλοκο....

Το κάψιμο του πυκνωτή στον εγκέφαλο καθώς και η επαναλειτουργία του μοτέρ μετά απο κρύωμα :!: δείχνει οτι κάπου έχεις βραχυκύκλωμα και ειδικά σε κάποια πλεξούδα που πάει στον εγκέφαλο.....
Κατι (που σίγουρα θα έχεις κάνει) είναι να ελέξεις σχολαστικά τις φύσες που πάνε στον εγκέφαλο για τυχόν κοψίμματα ή υγρασία στα καλώδια,επίσης έλεξε οτι κάποια πλεξούδα δεν ακουμπάει/περνάει πάνω απο την πολλαπλή εξαγωγής.
Μπορείς να μας πείς αν το αμάξι έχει κι΄άλλα συμπτώματα,όπως ρετάρισμα κτλ;
Κλείσε μέσα σου την Ελλάδα και θα νιώσεις κάθε είδους μεγαλείο

Ένας για Ολους και Όλοι για Έναν (Vitara Club)
Άβαταρ μέλους
Mastergunner
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6870
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 11:36 am
Τοποθεσία: Βροντάδος ΧΙΟΣ
Λάστιχα: FULDA TRAMP 4x4
Suspension: Calmini 3''/OΜΕ
cb: Όχι
Name: Γιώργος

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό artman » Τρί Μάιος 10, 2011 12:17 am

Θα γελάσετε τώρα αλλά, τους τελευταίους 5 μήνες έχω μπει στο αυτοκίνητο περίπου 15 φορές, το αισθάνομαι σα να κόβει λίγο δλδ σα να έχει κόψει λίγο την επιτάχυνσή του, μπορεί να είναι και η ιδέα μου τι να πω...

Το έχω πάει σε ηλεκτρολόγο και του είχα πει να ελέγξει τα καλώδια σχολαστικά και είπε πως όλα είναι μια χαρά, δε ξέρω αν το έκανε...βέβαια...
Grand Vitara 1.6 3d 2000

On Sales!!!
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6764126/
Άβαταρ μέλους
artman
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 24, 2010 1:54 am
Τοποθεσία: Καλαμάτα - Μεσσηνία
Λάστιχα: Bridgestone DuelerAT
cb: Όχι
Aka: artman
Name: Γιάννης

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό Mastergunner » Τρί Μάιος 10, 2011 12:42 am

Καλό θα ήταν να μας έκανες μια ανασκόπηση με όλα τα προβλήματα που θεωρείς οτι έχει ωστε να λάβεις και μια ολοκληρωμένη απάντηση.
Στο λέω αυτό διότι κάτι προβλημα που δεν λές μπορεί να επιρεάσει την απάντηση κάποιου που έχει γνώμη για το θέμα...
Κάνα μια ,όσο γίνεται,λεπτομερή περιγραφή με τα συμπτώματα και εδώ είμαστε...

Ευχαριστώ :wink:
Κλείσε μέσα σου την Ελλάδα και θα νιώσεις κάθε είδους μεγαλείο

Ένας για Ολους και Όλοι για Έναν (Vitara Club)
Άβαταρ μέλους
Mastergunner
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6870
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 11:36 am
Τοποθεσία: Βροντάδος ΧΙΟΣ
Λάστιχα: FULDA TRAMP 4x4
Suspension: Calmini 3''/OΜΕ
cb: Όχι
Name: Γιώργος

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό artman » Τρί Μάιος 10, 2011 1:10 am

Να σου πω το πιο πρόσφατο, λοιπόν, αναλυτικά...

Κυριακή του Πάσχα, φεύγω πρωί (κρύα μηχανή) 9.30 από Καλάματα και κάνοντας μια διαδρομή 60 χιλιομέτρων, φτάνω στον προορισμό μου χωρίς κανένα πρόβλημα (μεταξύ Κυπαρισσίας και Φιλιατρών για τους γνώστες τις περιοχής). Το αισθανόμουν όμως, σα να μην πήγαινε καλά, κάτι σα να με έκοβε σε επιταχύνσεις που παλιά ήταν αλλιώς!

Καθήσαμε, ξεκατινιάσαμε το αρνί και μετά από 5 ώρες ξεκίνησα για να πάω σε γειτονικό χωριό (Γαργαλιάνοι). Πήρα τον παραλιακό δρόμο, ήτοι 35 λεπτά οδήγησης και μέσα στους Γαργαλιάνους, ρετάρει το όχημα κι έμεινα σε μία ανηφόρα μούρλια( στην έξοδο προς Καλαμάτα)!

Παρκάρω στην άκρη του δρόμου για 20 λεπτά και μετά πέρνει μπρος κανονικά και πάω στο σπίτι ενός φίλου, 15 λεπτά από το σημείο που είχα μείνει! Αράζω εκεί για κανά 2ωρο και μετά κατηφορίζω προς Καλαμάτα, ήτοι 50 λεπτά χαλαρής οδήγησης κυρίως κατηφορικής διαδρομής. Μέσα στην πόλη της Καλαμάτας, πάω να αφήσω τον συνοδηγό, και στο ρελαντί, μου σβύνει ξανά. Πάω να βάλω μπρος γυρίζει η μίζα αλλά μάταια (το έχω μάθει πλέον, χαλαρώνω και περιμένω τα κλασσικά 20 λεπτά). Στο 10λεπτο, κάνω μία προσπάθεια και πέρνει, νομίζω τυχαίο, και φεύγω. 10 λεπτά μετά είμαι σπίτι, το παρκάρω. Τρίτη του Πάσχα, το πάω στο συνεργείο για 1 εβδομάδα, αλλάζουμε αντλία βενζίνης. Το πέρνω για test drive και ξαναμένει. Και αύριο ή μεθαύριο θα το ξαναπάω στο συνεργείο, ελπίζω με ιδέες από εσάς για να δω τι άλλο θα δοκιμάσουμε.

Το 20λεπτο είναι ύποπτο πιστεύω μιας και κατανοώ πως κάτι κρυώνει και έτσι πέρνει πάλι! Τι είναι όμως αυτό που κρυώνει?? οέο??
Grand Vitara 1.6 3d 2000

On Sales!!!
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6764126/
Άβαταρ μέλους
artman
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 24, 2010 1:54 am
Τοποθεσία: Καλαμάτα - Μεσσηνία
Λάστιχα: Bridgestone DuelerAT
cb: Όχι
Aka: artman
Name: Γιάννης

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό mprizolas » Τρί Μάιος 10, 2011 2:52 am

Μπουζιά αλλάξατε ?
MAS - MAP και 02 σένσορες τσεκάρατε ?
mprizolas
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τρί Μάιος 06, 2008 11:54 pm
Λάστιχα: 235/60/16
Suspension: Mama
cb: Ναι
Name: Μιχάλης

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό κυριακος αθανασιου » Τρί Μάιος 10, 2011 8:02 am

καλα να λεμε οτι ειναι θεμα τροφοδοσιας και να αλλαζεις την αντλια της βενζινης...αλλα αν δεν κανω λαθος εγραψες στο πρωτο ποστ οτι δεν παει ρευμα στα μπουζι...οποτε γιατι αλλαξες την αντλια της βενζινης και γιατι κολλατε στο θεμα βενζινης???
σιγουρα εχει να κανει με κατι που δινει ρευμα στους πολλαπλασιαστες...δηλαδη ο εγκεφαλος.. μπραβο στον μαστορα που ασχολειται τοσες ωρες(αυτα δεν πληρωνονται σιγουρα)αλλα την λυση θα στην δωσει μονο ενας γνωστης ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ...
τον αισθητηρα χωλ εκκεντροφορου αξονα ισως να αλλαζες..(ειχα τα ιδια θεματα με ενα bmw και τελικα ηταν αυτος)
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
Άβαταρ μέλους
κυριακος αθανασιου
S.A.S Member
S.A.S Member
 
Δημοσιεύσεις: 5369
Εγγραφή: Δευτ Απρ 20, 2009 3:53 pm
Τοποθεσία: πευκι,στα βουνα της βορειας ευβοιας
Λάστιχα: simex 35/11.5/16
Suspension: μαμα...αχαχαχαχαχαχα
cb: Όχι
Aka: ψηλεας
Name: κυριακος αθανασιου

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό artman » Τρί Μάιος 10, 2011 12:03 pm

κυριακος αθανασιου έγραψε:καλα να λεμε οτι ειναι θεμα τροφοδοσιας και να αλλαζεις την αντλια της βενζινης...αλλα αν δεν κανω λαθος εγραψες στο πρωτο ποστ οτι δεν παει ρευμα στα μπουζι...οποτε γιατι αλλαξες την αντλια της βενζινης και γιατι κολλατε στο θεμα βενζινης???
σιγουρα εχει να κανει με κατι που δινει ρευμα στους πολλαπλασιαστες...δηλαδη ο εγκεφαλος.. μπραβο στον μαστορα που ασχολειται τοσες ωρες(αυτα δεν πληρωνονται σιγουρα)αλλα την λυση θα στην δωσει μονο ενας γνωστης ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ...
τον αισθητηρα χωλ εκκεντροφορου αξονα ισως να αλλαζες..(ειχα τα ιδια θεματα με ενα bmw και τελικα ηταν αυτος)


Κυριάκο, έχεις δίκιο. Αυτό το παθαίναμε πριν αντικατασταθεί ο πυκνωτής. Και νομίζαμε πως έφτιαξε μετά (για 6 μήνες πήγαινε χαρτί το gv!), οπότε όταν ξαναξεκκινήσαμε με τα προβλήματα, και σύμφωνα με αυτά που έβγαζε, πήγαμε στην τροφοδοσία. Επίσης, πλέον έχει προστεθεί και το κόψιμο της επιτάχυνσης, που παλιά δεν υπήρχε!

Όλα όσα μου λέτε θα τα προωθήσω, και ναι, ο μηχανικός είναι εικονική πραγματικότητα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! :lol:

Παίδες, πραγματικά σας ευχαριστώ για κάθε ιδέα.
Grand Vitara 1.6 3d 2000

On Sales!!!
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6764126/
Άβαταρ μέλους
artman
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 24, 2010 1:54 am
Τοποθεσία: Καλαμάτα - Μεσσηνία
Λάστιχα: Bridgestone DuelerAT
cb: Όχι
Aka: artman
Name: Γιάννης

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό GEORGE.B » Τρί Μάιος 10, 2011 9:21 pm

Καλό θα ήταν να δείτε και τον crankshaft position sensor, :idea: μια ματιά πιο κάτω θα σε βοηθήσει:


Problems encountered: Sometimes the sensor may become burnt or worn out. The most likely causes of crankshaft position sensor failure are exposure to extreme heat when you have a gasket or crank problem, corruption from oil or other engine fluids that leaked onto the sensor, or wear over a long period of time. When it goes bad, it stops transmitting the signal which contains the vital data for the ignition and other parts in the system.

Signs of a problem: A bad crank position sensor can worsen the way the engine idles, the pistons fire, or the acceleration behaviour. If the engine is revved up with a bad or faulty sensor, it may cause misfiring, motor vibration or backfires. Accelerating might be hesitant, and abnormal shaking during engine idle might occur. In the worst case the car may not start.
CRANKSHAFT POSITION SENSOR.jpg
CRANKSHAFT POSITION SENSOR.jpg (5.03 KiB) 12713 προβολές


Στα δικά μας αυτοκίνητα (gv 1.6) αυτός βρίσκετε πίσω από την τροχαλία στροφάλου και από το κάτω μέρος.

Καλή επιτυχία :handgestures-thumbup:
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Άβαταρ μέλους
GEORGE.B
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2553
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 14, 2009 11:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΚΑΛΑΜΑΚΙ
Λάστιχα: KOBRA
Suspension: O.M.E-MX6+3CMbodylif
cb: Ναι
Name: ΓΙΩΡΓΟΣ

Re: Πρόβλημα δίχως λύση μέχρι στιγμής!

Δημοσίευσηαπό panoshm » Τρί Μάιος 10, 2011 11:10 pm

Καλό θα ήταν να άλλαζε ο τίτλος με κάτι που να αναφέρεται στο πρόβλημα, ώστε κάποιος που αναζητήσει στο μέλλον λύση για παρόμοιο πρόβλημα, να μπορέσει να βρει το συγκεκριμένο topic.... :wink:

Ελπίζω μετά την λύση του προβλήματος, ο φίλος μας να μας ενημερώσει για το τι έγινε :wink:
GV2.0 5D Freestyle 07/'05,AVM,Ποδιές,5xFF50HELLA,Lovato smart ExR Premium,Nuvi1490Τ,Montana650,Midland220
Άβαταρ μέλους
panoshm
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 30476
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 2:33 pm
Λάστιχα: Geolandar M/T G003
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: MAD/KYB +12cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: O γεωαναφερόμενος ή αλουμινοποδιάς!
Name: Πάνος

Επόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

costas66 Τετ Μάιος 01, 2024 8:05 am Καλό μήνα.
Διοματάρης Τετ Μάιος 01, 2024 7:59 am Καλημέρα σας
Διοματάρης Τετ Μάιος 01, 2024 7:59 am 7 με 7 στη δουλειά και μετά για τσίπουρα
antonis1627 Τετ Μάιος 01, 2024 6:31 am Καλημέρα σας και καλό μήνα.
antonis1627 Τρί Απρ 30, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Απρ 29, 2024 8:26 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
antonis1627 Δευτ Απρ 29, 2024 5:56 am Καλημέρα σας και καλή Μ.εβδομαδα.
antonis1627 Κυρ Απρ 28, 2024 7:21 am Καλημέρα σας.
Διοματάρης Σάβ Απρ 27, 2024 8:29 am Καλημέρα σας κύριοι
antonis1627 Σάβ Απρ 27, 2024 6:56 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Απρ 26, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες