Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Παρουσιάσεις οχημάτων που μας κάνουν να ονειρευόμαστε....ότι βρήκαμε λεφτά στην τσέπη μας!

Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό Στράτος » Τρί Ιαν 24, 2017 11:43 am

Οδηγήσαμε στους Δρόμους της Γλυφάδας με τον Άνθρωπο που Έφτιαξε τον KITT από τον «Ιππότη της Ασφάλτου»
ΑΚ
ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ
Jan 20 2017, 8:45am
Ο Στέλιος Στρόγγυλος δημιούργησε το αυτοκίνητο των ονείρων του από το μηδέν.
Φωτογραφίες: Πάνος Κέφαλος

Υπάρχουν κάποια αυτοκίνητα που έχουν γράψει τη δική τους ιστορία στον κινηματογράφο και την τηλεόραση. Ένα από αυτά είναι ο ΚΙΤΤ από τη σειρά «Ο ιππότης της ασφάλτου» (Knight Rider). Το πραγματικά πρώτο αυτόνομο αυτοκίνητο του Μάικλ Νάιτ (Ντέιβιντ Χέισελχοφ), διέθετε τρομερή νοημοσύνη, μπορούσε να κινηθεί χωρίς οδηγό, μιλούσε και, φυσικά, βοηθούσε τον πιστό του φίλο στις δύσκολες καταστάσεις. Η σειρά έχει πλέον περάσει στo πλαίσιo του cult και ο ΚΙΤΤ (Knight Industries Two Thousand) είναι για πολλούς το απόλυτο 80's αμάξι. Μεγάλωσα βλέποντας τη σειρά, αλλά το αστείο είναι ότι δεν θυμάμαι ούτε ένα επεισόδιο της. Αυτό το μαύρο Pontiac όμως, είναι πραγματικά το κάτι άλλο. Αν με ρωτούσες, θα σου έλεγα ότι πρόκειται για μια μίξη της Aston Martin του Τζέιμς Μποντ και του Batmobile. Αυτό που πέτυχαν οι παραγωγοί της σειράς ήταν πραγματικά σπάνιο: Δημιούργησαν ένα show, στο οποίο ο πρωταγωνιστής είναι ουσιαστικά ένα αυτοκίνητο.

Ενώ οδηγούσα το ταπεινό μου αυτοκίνητο, είδα τον ΚΙΤΤ -με λαμαρίνες και σασμάν, όπως λέμε με σάρκα και οστά- παρκαρισμένο έξω από ένα μπεργκεράδικο στα νότια προάστια.

Πριν από κάποιο διάστημα κι ενώ οδηγούσα το ταπεινό μου αυτοκίνητο, είδα τον ΚΙΤΤ -με λαμαρίνες και σασμάν, όπως λέμε με σάρκα και οστά- παρκαρισμένο έξω από ένα μπεργκεράδικο στα νότια προάστια. Ήταν γενικά σπάνια φάση - και επειδή συνήθως βλέπω τα πράγματα μέσα από το μπεργκεράδικο. Δυστυχώς, βρισκόμουν στην κεντρική λωρίδα της λεωφόρου Βουλιαγμένης και μου ήταν αδύνατο να σταματήσω για να τον θαυμάσω. Όμως, έπειτα από τρομερή δημοσιογραφική έρευνα -ΟΚ, απλώς είχαμε κοινούς γνωστούς- βρήκα τον ιδιοκτήτη του. Ονομάζεται Στέλιος Στρόγγυλος και πριν από δέκα χρόνια αποφάσισε να φτιάξει, από το μηδέν, το αμάξι των ονείρων του - και τα κατάφερε. Έπειτα από σχετικές συνεννοήσεις, το ραντεβού ορίστηκε στην Άνω Γλυφάδα. Φτάνοντας, τον βρήκα να μας περιμένει μέσα στον ΚΙΤΤ και μου είπε να τον ακολουθήσω. Οδηγώντας πίσω του, παρατήρησα ότι όλος ο κόσμος «σκάλωνε» μόλις έβλεπε το αυτοκίνητο και προσπαθούσε να καταλάβει τι παίζει. Αφού φτάσαμε σε ένα ωραίο σημείο με τρομερή θέα, καθίσαμε να τα πούμε. Δυστυχώς, ο ΚΙΤΤ δεν είχε όρεξη για δηλώσεις και έτσι μίλησα μόνο με τον ιδιοκτήτη του.
VICE: Πώς σου ήρθε η ιδέα να φτιάξεις τον KITT;
Στέλιος Στρόγγυλος: Πρόκειται για ένα παιδικό όνειρο που έγινε πραγματικότητα. Το είχα από τεσσάρων χρονών, όταν είδα για πρώτη φορά το αυτοκίνητο στην τηλεόραση. Το ερωτεύτηκα. Μιλάμε για το 1984, όταν παίχτηκε για πρώτη φορά η σειρά στην Ελλάδα. Βασικά, για να το θέσω καλύτερα, ερωτεύτηκα όλο το concept. Θυμάμαι ακόμη την πρώτη φορά που το είδα. Όπως όλοι τότε, έτσι κι εμείς, αγοράσαμε βίντεο και μια μέρα που είχα πάει βόλτα με τον παππού μου, η μάνα μου, θέλοντας να βρει πώς μπορείς να γράψεις κάτι που παίζει στην τηλεόραση, έτυχε να πατήσει το record την ώρα που έπαιζε «Ο ιππότης της ασφάλτου». Όταν γυρίσαμε, μου είπε: «Καλά, σου έχω γράψει ένα έργο με ένα αυτοκίνητο που μιλάει, περνάει μέσα από ντουβάρια, πάει μόνο του, θα τρελαθείς». Της είπα να το βάλει για να το δω. Το πρώτο πράγμα που με κέρδισε ήταν η μουσική - όταν άκουσα αυτήν τη μελωδία τρελάθηκα. Μετά, με το που είδα το αυτοκίνητο, έπαθα πλάκα. Όλο αυτό κούμπωσε και με την προσωπικότητα του ΚΙΤΤ πάντως. Είχα μείνει στήλη άλατος, έβλεπα την οθόνη με το στόμα ανοιχτό και είπα «εντάξει, εδώ είμαστε».
Πόσο καιρό σου πήρε να το φτιάξεις;
Κοίτα, αν έχεις λεφτά μπορείς να το τελειώσεις και μέσα σε ένα πεντάμηνο. Να αγοράσεις δηλαδή ό,τι χρειάζεται, να πας σε έναν φαναρτζή, έναν ταπετσιέρη και να στα φτιάξει. Όταν ξεκίνησα ήταν πολύ λίγοι οι προμηθευτές που είχαν σχετικά ανταλλακτικά. Όταν λέμε πως φτιάχνουμε τον KITT, μιλάμε για ένα Pontiac Trans Am, κατά προτίμηση του 1982, αν και έχει την ίδια καρότσα μέχρι και το 1992. Μετά, θα πρέπει να αλλάξεις πολλά πράγματα, όπως η μάσκα, να βρεις τις ζάντες που φορούσε το '82, το φωτάκι που έχει μπροστά, τα προβολάκια, το πλέξιγκλας για να κάνεις φιμέ τα πίσω φώτα και να συνεχίσεις μετά στο εσωτερικό. Αυτό τώρα βέβαια, που βρίσκεις σχετικά πιο εύκολα κάποια πράγματα. Εγώ το ξεκίνησα προς τα τέλη του 2007 και το τελείωσα το 2014. Βέβαια, ένα τέτοιο αυτοκίνητο δεν τελειώνει ποτέ, επειδή, αν είσαι «ψείρας», πάντα θα βρίσκεις κάτι που πρέπει να αλλάξεις. Ένα κουμπάκι, μια βίδα και πάει λέγοντας.
Πού βρήκες το συγκεκριμένο μοντέλο;
Το εντόπισε ένας φίλος στη Θεσσαλονίκη και με ενημέρωσε, επειδή ήξερε πως το έψαχνα και πήγα να το δω. Αν και ήταν σε άθλια κατάσταση, επικράτησε η λογική «beggars can't be choosers»: Όταν στην Ελλάδα υπάρχουν όλα και όλα 30 τέτοια αυτοκίνητα, δεν κάνεις παζάρια. Ήταν μαύρο, με μπεζ σαλόνι και μάλιστα το μοντέλο του 1982, οπότε μου έκατσε καλά.
Πόσο σου κόστισε όλη αυτή η ιστορία;
Κοίτα, επειδή καμιά φορά το λέω και δεν το πιστεύουν, θα σου πω τι έχει γίνει. Το αυτοκίνητο, όπως σου είπα, το πήρα σε τραγική κατάσταση. Γδύθηκε όλο: μηχανές, σαλόνι, σασμάν και έγινε εν μέρει σκελετός. Βάφτηκε και αντικαταστάθηκαν φτερά, καπό, μια πόρτα που έλειπε και η μάσκα μπροστά. Έγινε γενική επισκευή στον κινητήρα - ανταλλακτικά, πιστόνια, όλα καινούρια. Σαλόνι, ντύσιμο, καινούρια λάστιχα, ζάντες, καλωδιώσεις από ηλεκτρολόγο, για να μην πάρουμε καμιά φωτιά και τρέχουμε. Μιλάμε για πολλή δουλειά. Όλα αυτά, μαζί με την αγορά τους αυτοκινήτου, μου έχουν κοστίσει μέχρι στιγμής 45.000 ευρώ.
Πώς σε κοιτούν στον δρόμο όταν οδηγείς το αμάξι;
Γίνεται χαμός και αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ είναι ότι ο κόσμος χαμογελάει. Όταν βγαίνω μια βόλτα με το αυτοκίνητο σε μια μίζερη Αθήνα -πλέον πιστεύω πως είναι η πιο μίζερη πόλη της Ευρώπης- και σε απόσταση πέντε χιλιομέτρων μαζεύω δεκάδες χαμόγελα, νιώθω πολύ όμορφα. Πολλοί μάλιστα μιλούν στο ρολόι τους όταν περνάω από δίπλα τους. Είναι ωραίο να δίνεις έστω και λίγη χαρά στον κόσμο.
Κάτι άλλο αστείο που σου έχει συμβεί;
Κοίτα, το συγκεκριμένο αμάξι το αγαπάει η Αστυνομία. Πολλοί με σταματούν μόνο και μόνο για να το χαζέψουν - εκτός από μερικές περιπτώσεις κάποιων κομπλεξικών, αλλά δεν θέλω να αναφερθώ σε αυτούς. Με έχουν σταματήσει πολλές φορές χωρίς να μου κάνουν καν έλεγχο, απλώς μου ζητούν να φωτογραφηθούν με το αυτοκίνητο, επειδή τους θυμίζει ωραίες εποχές. Εγώ τους λέω, «Ναι, αλλά μετά θα κυνηγήσουμε μαζί κανέναν κακό».
Αλήθεια, έχεις δει την ταινία «Ο ιππότης της λακκούβας» του Όμηρου Ευστρατιάδη, με τον Βουτσά και τον ΨΙΤ;
Ναι, πρόκειται για μια φοβερή ιδέα του σκηνοθέτη και παραγωγού για σάτιρα εκείνης της εποχής και πιστεύω ακόμη και σήμερα πως είναι μια πολύ καλή ταινία για να γελάσεις. Δεν με χάλασε σαν fan. Περισσότερο πιστεύω πως προώθησε τον ΚΙΤΤ εκείνη την εποχή, ασχέτως αν σήμερα οι περισσότεροι που με βλέπουν στον δρόμο λένε «α, ο ΨΙΤ».
Τι μοντέλο είχαν χρησιμοποιήσει σε εκείνη τη ταινία;
Στο ΨΙΤ είχαν ένα Chevrolet Impala του 1965, αν δεν κάνω λάθος και για τον αντίστοιχο ΚΙΤΤ χρησιμοποίησαν αναγκαστικά μια Corvette του 1984.
Τι γνώμη έχεις για τον Ντέιβιντ Χέισελχοφ;
Είναι ένας πολύ ωραίος τύπος και γουστάρω που, αν και 64 χρονών, παραμένει ένα μεγάλο παιδί. Βέβαια, με στενοχώρησε λίγο το θέμα του αλκοολισμού που είχε και μάλλον έχει ακόμη.
Η καλύτερη σεζόν της σειράς, κατά τη γνώμη σου, ποια ήταν;
Κοίτα, η σειρά ξεκίνησε στην Αμερική τον Σεπτέμβριο του '82 και πήγε μέχρι το '86. Η πρώτη σεζόν για μένα είναι κάπως χάλια, επειδή έχει αρκετά στοιχεία από τη δεκαετία του '70 και χαλάει λίγο το concept, αν και προς το τέλος της φτιάχνει. Κατά την άποψή μου, η καλύτερη σεζόν είναι η δεύτερη, επειδή έχει τις καλύτερες υποθέσεις και τα πιο πολλά άλματα - για ένα παιδάκι, όσο πιο πολλά άλματα έκανε ο ΚΙΤΤ, τόσο πιο καλό ήταν και το επεισόδιο. Το αγαπημένο μου πάντως είναι από την τρίτη σεζόν και λέγεται «ΚΙΤΤ εναντίον ΚΑΡΡ». Πρόκειται για τη δεύτερη φορά που ο ΚΙΤΤ έρχεται αντιμέτωπος με τη Νέμεσή του.
Πριν από λίγα χρόνια είχε βγει ένα reboot του «Knight Rider». Πώς σου είχε φανεί;
Ήταν μια πλήρης αποτυχία που τελείωσε μετά τη πρώτη σεζόν. Ξέρεις γιατί δεν μου άρεσε; Επειδή, παρόλο που το Mustang που χρησιμοποίησαν ήταν ωραίο αυτοκίνητο, δεν είχε την προσωπικότητα του ΚΙΤΤ. Ξεκίνησαν μια σειρά, με μια ομάδα τύπου Power Rangers, όπου το αυτοκίνητο μεταμορφωνόταν σε Ford αυτοκίνητο, φορτηγάκι, περιπολικό, ό,τι θες, τύπου Transformers. Το χρηματοδότησε η Ford και έπρεπε να έχει μέσα διάφορα αμάξια της.
Σε έχουν τρακάρει ποτέ;
Ναι, με έχουν τρακάρει και το σκηνικό ήταν τραγελαφικό. Το αυτοκίνητο ήταν παρκαρισμένο σε πάρκινγκ μαγαζιού και εγώ ήμουν μέσα και έπινα το ποτό μου. Σε κάποια φάση, ήρθε ένας κύριος και ενώ ήταν τύφλα στο μεθύσι, συνέχισε να πίνει, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να πάρει τα πόδια του. Τον βοηθήσαμε να βγει και προσφέρθηκα να καλέσω ταξί, επειδή δεν ήταν σε θέση να οδηγήσει. Αυτός δεν δέχθηκε και πήγε στο αμάξι του. Φεύγοντας όμως, έχασε τον έλεγχο -μέσα στο τεράστιο πάρκινγκ- και εμβόλισε τον ΚΙΤΤ. Είναι μια εμπειρία που προσπαθώ να σβήσω από τον σκληρό δίσκο του μυαλού μου. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που ένιωσα ότι έχω μουδιάσει. Δεν μπορούσα να κουνηθώ.
Πες μου αλήθεια, τον πλάκωσες στο ξύλο;
Δεν πρόλαβα, επειδή έβαλε όπισθεν κι έφυγε. Εντάξει, πάνω στο μεθύσι σου τρομάζεις και δεν ενεργείς σωστά. Την επόμενη μέρα όμως ήρθε στην καφετέρια, με βρήκε και δεν έχω παράπονο, με αποζημίωσε. Τον συγχώρεσα επειδή, παρότι ήταν ο υπαίτιος, ήταν και ο μόνος που είχε σχέση με αυτό το τρακάρισμα και φέρθηκε ντόμπρα: Ασφαλιστική, φαναρτζής, μηχανικός ξηγήθηκαν σκατά.
Αν κέρδιζες το λαχείο, θα έφτιαχνες κάποιο αμάξι από άλλη σειρά;
Βεβαίως. Το πρώτο αμάξι που θα έφτιαχνα είναι το Batmobile του 1989 και μετά το βαν της Α-Team.
1484816287885-kitt-7.jpeg
1484816373877-kitt-13.jpeg
1484816536609-kitt-11.jpeg
1484816186691-kitt-1.jpeg
1484816266320-kitt-3.jpeg
1484905247793-kitt-6.jpeg
1484816388883-kitt-8.jpeg

Πηγή: http://www.vice.com/gr
Βλέπε, άκου, σώπα...
Once you go mud, you never go back

Άβαταρ μέλους
Στράτος
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4594
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2016 12:35 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: Maxxis Bighorn MT 764
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: Βουνίσια...
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Βουνοφαγοκατασκηνωτής/Τάι-ραπερ
Name: Στράτος

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό EVGENIOS » Τρί Ιαν 24, 2017 12:03 pm

Τι είπες τώρα, και δικό μου παιδικό όνειρο!!!!!!
Πρόσφατα βρήκα και κατέβασα όλα τα επεισόδια και από τους 4 κύκλους με ελληνικούς υπότιτλους και που και που βλέπω κανα-δυο.
80's φάση......... :dance:
NGV 1.6 JXA 2007
Άβαταρ μέλους
EVGENIOS
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 19, 2008 11:51 am
Τοποθεσία: Παλαιόκηπος Γέρας - Λέσβος
Λάστιχα: Yokohama GO-12 AT-S
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: KYB
cb: Όχι
Aka: Ο τέως Πρεβεζάνος
Name: Ευγένιος

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό mikemicha » Τρί Ιαν 24, 2017 12:14 pm

Και το δικό μου μαζί με το Στρατηγό Lee από τους Dukes of Hazzards. Και τι δεν είχα κάνει στον πατέρα μου να μας πάει με τον αδερφό μου να το δούμε από κοντά τότε που είχε έρθει στην Ελλάδα για τις ανάγκες της διαφήμισης της Express Service. Γινόταν ο κακός χαμός στις εγκαταστάσεις της Express στην Ανδριανουπόλεως τότε, στη Θεσσαλονίκη. Τι μου θύμησες τώρα :cry:
«…τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι…»
Άβαταρ μέλους
mikemicha
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 3084
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 2:00 pm
Τοποθεσία: Γιαννιτσά - Καβησός Έβρου
Λάστιχα: Yokohama G015
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: MAD+.....
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Μιχάλης

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό ΜΠΑΟΥ » Τρί Ιαν 24, 2017 12:25 pm

με τόσο λαμπάκι δεν πρέπει να οδηγέται το εργαλείο..
τσακωμένος με την άσφαλτο (quality-passed συγκρουόμενα vitara 1.6-8v, jimny 1.3 grand vitara 1.6-16v)
current test ford fiesta ecoboost 100ps
Άβαταρ μέλους
ΜΠΑΟΥ
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: n.york
Λάστιχα: hankook
Διάσταση ελαστικών: 195/50-15
Suspension: sach st
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: γορίλας
Name: ΝΙΚΟΣ

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό dpol » Τρί Ιαν 24, 2017 12:31 pm

Το εχω δει απο κοντα στην Γλυφαδα, εξαιρετικο :!: :!: ο τυπος εχει κανει πολυ καλη δουλεια και το απολαμβανει :clap:
Μην ξυνεστε στην γκλιτσα του τσοπανη!!!
Άβαταρ μέλους
dpol
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11401
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:36 pm
Τοποθεσία: Άγραφα
Λάστιχα: Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 215-80-16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Γκλίτσας ή Αγραφιώτης
Name: Δημήτρης

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό EVGENIOS » Τρί Ιαν 24, 2017 12:49 pm

mikemicha έγραψε:Και το δικό μου μαζί με το Στρατηγό Lee από τους Dukes of Hazzards.


Αυτό φτιάχνεται ακόμα πιο εύκολα και με λιγότερο budget. Ax......D στο κιβώτιο, country music στο ράδιο και ταξίδι σε ατέλειωτο highway...........
Αληθινό muscle car..... :oops:
NGV 1.6 JXA 2007
Άβαταρ μέλους
EVGENIOS
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Δευτ Μάιος 19, 2008 11:51 am
Τοποθεσία: Παλαιόκηπος Γέρας - Λέσβος
Λάστιχα: Yokohama GO-12 AT-S
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: KYB
cb: Όχι
Aka: Ο τέως Πρεβεζάνος
Name: Ευγένιος

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό mikemicha » Τρί Ιαν 24, 2017 1:07 pm

EVGENIOS έγραψε:
mikemicha έγραψε:Και το δικό μου μαζί με το Στρατηγό Lee από τους Dukes of Hazzards.


Αυτό φτιάχνεται ακόμα πιο εύκολα και με λιγότερο budget. Ax......D στο κιβώτιο, country music στο ράδιο και ταξίδι σε ατέλειωτο highway...........
Αληθινό muscle car..... :oops:


Είχα βρεί ένα παλιότερα στην Ιταλία σε πολύ καλή τιμή, βασικά ο τύπος το "σκότωνε", πιστό αντίγραφο του Στρατηγού, αλλά το κόστος για να το φέρω στην Ελλάδα ήταν απαγορευτικό.
«…τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι…»
Άβαταρ μέλους
mikemicha
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 3084
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 2:00 pm
Τοποθεσία: Γιαννιτσά - Καβησός Έβρου
Λάστιχα: Yokohama G015
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: MAD+.....
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Μιχάλης

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Τρί Ιαν 24, 2017 1:16 pm

:clap: :clap: :clap: :clap:
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11405
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό vicarv » Τρί Ιαν 24, 2017 1:50 pm

:shock: :shock: :shock: τελειο!!!!
και τι δε θα δινα να χα ένα! Αλλά όπως λέτε, φτηνά το βρίσκεις έξω, ακριβά το εισάγεις :!:
αμερικαν μασλ.......
Die with memories,not dreams...
Άβαταρ μέλους
vicarv
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1885
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2015 7:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: Malatesta Kodiak
Διάσταση ελαστικών: 265/70/16
Suspension: 4wheelershouse
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: το turbo
Name: Βίκυ

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό BOSS » Τρί Ιαν 24, 2017 1:51 pm

Αφησε εποχη!!! :clap: :clap: :clap:
Θυμαμαι οταν ακουγα το τραγουδι εναρξης επεισοδιου ετρεχα σαν παλαβο να το δω! :p
Πυρ,γυνη και θαλασσα...

Άβαταρ μέλους
BOSS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 9205
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 10:55 pm
Τοποθεσία: Συμη-Σαλαμινα
Λάστιχα: Crosswind M/T LingLong
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: +6
cb: Όχι
Εργάτης: Ναι
Aka: εκδρομοφαγος
Name: ΒΑΛΑΝΤΗΣ

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό Στράτος » Τρί Ιαν 24, 2017 2:46 pm

dpol έγραψε:Το εχω δει απο κοντα στην Γλυφαδα, εξαιρετικο :!: :!: ο τυπος εχει κανει πολυ καλη δουλεια και το απολαμβανει :clap:

Ελπίζω να μην πέρασες από πάνω του με το τρακτέρ :lol: :lol: :lol:
Βλέπε, άκου, σώπα...
Once you go mud, you never go back

Άβαταρ μέλους
Στράτος
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4594
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2016 12:35 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: Maxxis Bighorn MT 764
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: Βουνίσια...
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Βουνοφαγοκατασκηνωτής/Τάι-ραπερ
Name: Στράτος

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό theo_ts » Τρί Ιαν 24, 2017 3:25 pm



Φυσικά και έχω όλα τα επεισόδια :D
Βέβαια δεν βλέπονται όλα.....είναι εμφανή σε κάποιες περιπτώσεις οτι ο kitt είναι τρακαρισμένος ή με σκισμένο καθίσμα....αλλά τοτέ δεν τα παρατηρούσα....

Ο kitt είναι classic


•Τα όρια της ζωή σου ειναι απλως επινοήσεις του εαυτού σου.
•Εξερεύνησε, Ονειρέψου, Ανακάλυψε.
•Ακολούθησε τον δρόμο σου ως την άκρη. Η αξία του δρόμου είναι να μην σταματήσεις.
Άβαταρ μέλους
theo_ts
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 16485
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2010 4:03 pm
Τοποθεσία: Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Λάστιχα: Mickey Thompson MTZ
Διάσταση ελαστικών: 35x12.5/17
Suspension: Air Suspension
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Τεο
Name: ΘΟΔΩΡΗΣ

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό ChristosJP » Τρί Ιαν 24, 2017 4:11 pm

BOSS έγραψε:Αφησε εποχη!!! :clap: :clap: :clap:
Θυμαμαι οταν ακουγα το τραγουδι εναρξης επεισοδιου ετρεχα σαν παλαβο να το δω! :p



:text-+1:
Πάρτε ζβάρα τα βουνά τις κορφές, νησιά και πόλεις, τα χωριά, γιοφύρια
άιντε πάρτε τα βρε και αλωνίστε τα βρε
Άβαταρ μέλους
ChristosJP
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2761
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2014 10:23 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Λάστιχα: MAXXIS BIGHORN 764MT
Διάσταση ελαστικών: 225x75x16
Suspension: trailmaster
cb: Ναι
Name: Χρηστος

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό mikemicha » Τρί Ιαν 24, 2017 8:55 pm

Και για του λόγου το αληθές από την επίσκεψη του Κίττ στην Ελλάδα, 1986 :headbang:
«…τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι…»
Άβαταρ μέλους
mikemicha
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 3084
Εγγραφή: Τετ Αύγ 12, 2009 2:00 pm
Τοποθεσία: Γιαννιτσά - Καβησός Έβρου
Λάστιχα: Yokohama G015
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: MAD+.....
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Μιχάλης

Re: Ο Ελληνικός Ιππότης της ασφάλτου!!!

Δημοσίευσηαπό vicarv » Τετ Ιαν 25, 2017 2:16 pm

δεν το είχα δει ποτε!!!! τ ε λ ε ι ο !!!!
Die with memories,not dreams...
Άβαταρ μέλους
vicarv
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1885
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2015 7:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: Malatesta Kodiak
Διάσταση ελαστικών: 265/70/16
Suspension: 4wheelershouse
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: το turbo
Name: Βίκυ

Επόμενο

Επιστροφή στο Παρουσιάσεις οχημάτων

arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μαρ 24, 2024 7:32 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Μαρ 23, 2024 10:19 am Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο.
antonis1627 Σάβ Μαρ 23, 2024 7:29 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο και χρόνια πολλά.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 22, 2024 9:19 pm καλησπέρα , καλό τριήμερο και καλές εξορμήσεις στους ...τυχερούς!
arahova Παρ Μαρ 22, 2024 11:38 am Καλημέρα σε όλους και καλό 4ήμερο.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης