Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό vitbull » Σάβ Σεπ 20, 2014 8:40 pm

Καλησπερα παιδια !Θελω να θιξω ενα θεμα και θα ειθελα τις αποψεις σας!το βιταρακι μου μοντελο 88 θα παει για ενχειρηση .Για αρχη θα αλλαξω φλατζα κεφαλης μιας γιατι μου φουσκωνει τα νερα και τα μπερδευει στα λαδια και ειμαστε σιγουροι οτι ειναι καμενη ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΙΑ ΣΤΙΓΜΗ να ανοιξουμε ολο το μοτερ και να αλλαξουμε σουστες πιστονιων και ρεκτιφιε μιας κεει και λαδακι και χανει απο την κατω φλατζα !εχω μια μηχανη ιδια ανοιγμενη(μπλοκ-κεφαλη-πιστονια-σουστες) εχει ερθει απο ρεκτιφιε 0.50 και πλαναρισμα στο καπακι επισεις καινουργια πιστονια και σουστες αυτων (καθετε κανα2-3 χρονια(ειναι προβλημα αυτο),Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ειναι η εξης αξιζει να στεισω την αλλη μηχανη (την ρεκτηφιαρισμενη με τα καινουργια πιστονια) και να την βαλω πανω με τα δικα μου παρεμφερει δλδ δυναμο βεντιλαντερ και τα σχετικα Η να προσπαθησω να παρω καπια αλλη? η εδω νομοθεσια (κυπρος) με καληπτει ως και 200 cc μεγαλητερη!να πω οτι ειναι το 8ν το καρπυρατερατο !Ενα μεγαλο ζητουμενο ειναι και το οικονομικο(δλδ αρκετο κοστος για μενα για αλλη μηχανη)!για να στεισω την ρεκτηφιαρισμενη θελω μονο ενα πληρες σετ με φλατζες και καινουργια μεταλα για της μπιελες+καινουργιοι ιμαντες λαδια παραφλου .Πια ειναι η αποψη σας!Επισεις θα ανεβω απο βδομαδα σαλονικα μπορειτε να μου στειλετε αν ξερεις καποιο μερικα τηλεφωνα να ρωτησω για αυτα τα ανταλακτικα? Σας ευχαριστω :think:
vitbull
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2014 12:55 pm
cb: Όχι
Aka: vitbull
Name: Andreas

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό nick_89 » Σάβ Σεπ 20, 2014 9:13 pm

Σου έφτιαξα λιγάκι τον τίτλο για να αναγνωρίζεται πιο εύκολα η απορία σου. :!: ;-)

ταξιδιάρα ψυχή..
Vitara Virus
Raptorian
Άβαταρ μέλους
nick_89
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 21797
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 6:26 pm
Τοποθεσία: Αθήνα GR
Λάστιχα: General Grabber AT
Διάσταση ελαστικών: 285/70/ R17
Suspension: Fox Racing
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Scotsman
Name: Νίκος

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό gi@nn@kis » Σάβ Σεπ 20, 2014 9:22 pm

Και μεταχειρισμενη να βαλεις, δεν ξερεις πως τη δουλευε ο προηγουμενος! Κανονικα θα πρεπει να την ανοιξεις κ οοτι χρειαζεται να το αντικαταστησεις!
Αν φτιαξεις τη δικη σου, απλα ξερεις τι και πως τη δουλευες εσυ .Αρα μια καλη λυση ειναι για μενα, να επισκευασεις τη δικη σου! ;-)
:ngv:
Άβαταρ μέλους
gi@nn@kis
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4545
Εγγραφή: Παρ Μάιος 01, 2009 7:06 pm
Λάστιχα: yoko A/T-s
Διάσταση ελαστικών: 225/65-17
Suspension: μαμά
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό vitbull » Σάβ Σεπ 20, 2014 9:39 pm

Σευχαριστω φιλε Νικο να εισαι καλα!Φιλε Γιαννακη ναι και εωγ καπως ετσι το σκευτωμε τουλαχιστον ετσι ξερεις οτι τα εσωτερικα ειναι ολα οκ!πιστευετε οτι ισως να παρει λιγο τα πανω της η ρεκτηφιαρισμενη η δεν πεζει ρολο !παντος απο δυναμη παιδια τωρα σερνετε !
vitbull
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2014 12:55 pm
cb: Όχι
Aka: vitbull
Name: Andreas

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό triptec » Σάβ Σεπ 20, 2014 10:21 pm

Αυτό είναι πάντα μεγάλο δίλημμα και θα σου πω γιατί, μια μηχανή από ρεκτιφιέ ξέρεις ότι είναι όλα καινούρια μέσα, άρα με ένα καλό στρώσιμο την δουλεύεις για άλλα τόσα χιλιόμετρα, όμως αν στο μηχανουργείο δεν κάνουν καλή και προσεκτική δουλειά θα σου κρατήσει γύρω στα 50.000 ακόμα το πολύ, και αυτά με διάφορα προβληματάκια όπως που πήγε το νερό, που χάθηκαν τα λάδια κλπ..
Η μεταχειρισμένη από την άλλη, λογικά θα είναι από τρακαρισμένο, ας υποθέσουμε ότι ξέρουμε τα χλμ και είναι λίγα, δεν ξέρουμε όμως αν έχει πάθει ζημιά από το χτύπημα 'η αν κάποια στιγμή είχε ανεβάσει θερμοκρασία και θα χρειαστεί το πιθανότερο τσιμουχάκια στις βαλβίδες γιατί λογικά θα έχουν ξεραθεί από την ακινησία.
Αν και έχω πάθει την πρώτη περίπτωση, και έτσι αποφάσισα να την αλλάξω (σε προηγούμενο αυτοκίνητο), μέχρι όμως να βρω καλό μοτέρ επέστρεψα 3, ευτυχώς είχα την ευχέρεια και ανεβωκατέβαζα μόνος μου αλλιώς η τσέπη θα έφτανε στο μπατζάκι για να βρω χρήματα για τον μηχανικό, προσωπικά θα έφτιαχνα την ίδια, έτσι και αλλιώς είναι σχεδόν έτοιμη.
VIT' 1.6, '00, JLX, 5D
Καλό ταξίδι παναγιώτη..
Άβαταρ μέλους
triptec
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1047
Εγγραφή: Δευτ Ιουν 16, 2008 4:58 pm
Τοποθεσία: κορυδαλος-καρδιτσα
Λάστιχα: BF goodrich km2 mud
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: 5 πόντους
cb: Όχι
Name: Κωνσταντίνος Τρύπας

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό costas66 » Σάβ Σεπ 20, 2014 11:00 pm

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες.
Η 8V είναι παλιά μηχανή και η πιθανότητα να τη βρεις σε άριστη κατάσταση, αγγίζει το μηδέν.
Φτιάξε τη δικιά σου γιατί ακόμα και αυτά που σου λείπουν είναι φθηνότερα από το να ανοίξεις παλιά μηχανή. ;-)
Everything is okay in the end, if it's not ok, then it's not the end.
Άβαταρ μέλους
costas66
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 7355
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2013 1:14 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Λάστιχα: Michelin Latitude Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/65/16
Suspension: KYB + MAD + 7cm
cb: Ναι
Aka: Ο "έχω έναν γνωστό..."
Name: Κώστας

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό sofos7 » Σάβ Σεπ 20, 2014 11:11 pm

Άν έχεις και 2η μηχανή στην άκρη λυμένη από ρεκτιφιέ τότε βάλε αυτήν ,πάρε ένα σετ φλάντζες αν δεν έχεις,τσέκαρε τα τσιμουχάκια βαλβίδων και απλά την δένεις και είσαι έτοιμος.
sofos7
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 9:52 pm
Λάστιχα: 215/70/15 nexen A/T
Suspension: billstein
cb: Όχι
Name: sofoklis

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό LEMON » Κυρ Σεπ 21, 2014 10:24 am

sofos7 έγραψε:Άν έχεις και 2η μηχανή στην άκρη λυμένη από ρεκτιφιέ τότε βάλε αυτήν ,πάρε ένα σετ φλάντζες αν δεν έχεις,τσέκαρε τα τσιμουχάκια βαλβίδων και απλά την δένεις και είσαι έτοιμος.



Συμφωνώ κι εγώ μ αυτή την άποψη ! ! ! !


:violin:
κάθε μέρα μαθαίνω..........
. . .οι άνθρωποι δεν σταματούν να παιζουν επειδή γερνανε . . . !
. . .γερνανε επειδή σταματούν να παίζουν ! ! !
Άβαταρ μέλους
LEMON
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2010 1:46 am
Τοποθεσία: Καματερό τέλος !!! Ίλιον !!!
Λάστιχα: General Graber 2
Διάσταση ελαστικών: 205/75/15
Suspension: +5
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Κι εγώ το ......... βιολι μου !!!
Name: ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΛΕΜΟΝΙΔΗΣ

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό vitbull » Κυρ Σεπ 21, 2014 11:02 am

Καλημερα στην ομορφη παρεα μας!Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις !και γω ειμουν κατα 75 % στην λυση της ιδιας ρεκτηφιαρισμενης μηχανης με τα καινουργια πιστονια σουστες!Οποτε παμε για ενα καινουργιο σετ γενικης σε φλατζες καινουργιους ιμαντες καθαρισμο ραδιατερ καινουργιο θερμοστατη και τα παλια δικα μου περιφεριακα ! η ερωτηση μου ηταν για τον λογο οτι εδω στην κυπρο σχεδων ολοι πετανε την μηχανη τους και βαζουν αλλη για το παραμικρο !και γω ειχα αυτο το ερωτημα οτι καλητερα να φτιαξεις την δικη σου και να εισαι σιγουρος ξερωντας αναπασα στιγμη τι εκανες παρα να παρεις μια μεταχειρισμενη και να θες παλι ανηγματα ειναι ρισκο και πιστευω παρανω χρηματα!την ερωτηση την εκανα για να δω και τις δικες σας αποψεις μιας πιο εμπηροι σας ευχαριστω!υπαρχει καποιο θεμα πως μπορουμε να βελτιωσουμε λιγο την δυναμη της μιας και ρε παιδια παει με το ζορι 120(δεν παω παραπανω 100-110 απλα αναφερω το νουμερο) και ειδηκα στις ανηφορες εγκαταληπει ξερει κανεις καμια λυση?επεισεις μηπως ξερει καποιος φιλος καλο μαγαζι για θεσσαλονικη για να παρω τα ανταλακτικα και να συκρινω τιμες με εδω?
vitbull
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2014 12:55 pm
cb: Όχι
Aka: vitbull
Name: Andreas

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό lss_00 » Κυρ Σεπ 21, 2014 1:48 pm

Όπως λες ότι στην Κύπρο αλλάζουν με το παραμικρό τις μηχανές πρέπει πρώτα να δεις το κόστος για να επιδιορθώσεις την μηχανή και το κόστος γης αντικατάσταση της. Τις παραπάνω φορές το κόστος αντικατάστασης της μηχανής είναι πολύ πιο χαμηλό από την επιδιόρθωση και με κάποιες φορές τον συνδυασμό μια μικρή εγγύησης 3 μηνών είναι πιο ελκυστική η αλλαγή από την επιδιόρθωση.
Στο δικό μου αυτός που μου το είχε πωλήσει μου είπε ότι αντικατέστησε την μηχανή στις 170000 χιλιόμετρα. Τώρα έχει 265000 και είναι άγνωστο πόσα είχε αυτή η μηχανή.

Μέτρα τα δυο κόστη και αποφάσισε ;-)
Ποτέ μην τα βάζεις μ’ έναν ηλίθιο.
Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας
Άβαταρ μέλους
lss_00
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2696
Εγγραφή: Δευτ Απρ 11, 2011 9:05 am
Τοποθεσία: Καπου στην Κύπρο
Λάστιχα: WINDFORCE CATCHFORS A/T
Διάσταση ελαστικών: 215/70R16
Suspension: Του πατέρα του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Λάμπρος

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό vitbull » Κυρ Σεπ 21, 2014 3:37 pm

Γεια σου φιλε κανεις δεν σου αγγυατε οτι η μεταχειρισμενη που θα παρεις θα ειναι οκ!για παραδειγμα απο κει που εγω πειρα το αμαξι απο ενα γνωστο μου ειχε αλλαξει την μηχανη ( 2 μηνες πριν το παρω εγω )και ξαφνικα αρχισε να του κεει λαδι !εγω το πειρα απο κεινων σχεδων τζαμπα με βαση αυτο το προβλημα και μετα απο 2 χρονια τωρα εκαψε και φλατζα απο το καπακι!καλητερα να φτιαξω αυτη που εχω παρα να παρω αλλη και να την παθω οπως τον προηγουμενο!Αν σου τυχη κατι τετιο το οποιο ειναι ρισκο αντιλαμβανεσε οτι αν την παθεις μετα το κοστος θα ειναι διπλο δλδ αγορα μεταχειρισμενης (αγνωστη προελευση ) +επιδιορθωση αυτης =διπλο κοστος σε σχεση με το να φτιαξεις την δικη σου!οπως τα εβαλα κατω εγω θελω γυρο στα 200- 300 ευρο μαξιμουν να την φτιαξω και να την κανω καινουργια !στο παζαρι που εψαξα για μεταχειρισμενη την βρηκα απο 350-550 ευρο οποτε με συμφερει καλητερα(και την διαφορα βαζω και ριμς-ζαντες χαχαχ)
vitbull
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2014 12:55 pm
cb: Όχι
Aka: vitbull
Name: Andreas

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό cabou » Κυρ Σεπ 21, 2014 9:29 pm

vitbull έγραψε:Καλημερα στην ομορφη παρεα μας!Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις !και γω ειμουν κατα 75 % στην λυση της ιδιας ρεκτηφιαρισμενης μηχανης με τα καινουργια πιστονια σουστες!Οποτε παμε για ενα καινουργιο σετ γενικης σε φλατζες καινουργιους ιμαντες καθαρισμο ραδιατερ καινουργιο θερμοστατη και τα παλια δικα μου περιφεριακα ! η ερωτηση μου ηταν για τον λογο οτι εδω στην κυπρο σχεδων ολοι πετανε την μηχανη τους και βαζουν αλλη για το παραμικρο !και γω ειχα αυτο το ερωτημα οτι καλητερα να φτιαξεις την δικη σου και να εισαι σιγουρος ξερωντας αναπασα στιγμη τι εκανες παρα να παρεις μια μεταχειρισμενη και να θες παλι ανηγματα ειναι ρισκο και πιστευω παρανω χρηματα!την ερωτηση την εκανα για να δω και τις δικες σας αποψεις μιας πιο εμπηροι σας ευχαριστω!υπαρχει καποιο θεμα πως μπορουμε να βελτιωσουμε λιγο την δυναμη της μιας και ρε παιδια παει με το ζορι 120(δεν παω παραπανω 100-110 απλα αναφερω το νουμερο) και ειδηκα στις ανηφορες εγκαταληπει ξερει κανεις καμια λυση?επεισεις μηπως ξερει καποιος φιλος καλο μαγαζι για θεσσαλονικη για να παρω τα ανταλακτικα και να συκρινω τιμες με εδω?

φιλε καλησπερα και εγω 8βαλβιδο εχω και η ταχυτιτα μου ειναι αυτη που αναφερεις ομως η φιλοσοφια αυτου του αυτοκινητου δεν ειναι η ταχυτιτα αλλα ενα καθαρα 4χ4 οχημα για χρηση εκτος δρομου επομενως περα απο το να επισκευασεις την μηχανη μην πειραξεις τιποτε αλλο τις αρετες του θα στις δειξει με τον καιρο ασε που πανω απο τα 120 το αμαξι γινεται λιγο επικυνδινο
cabou
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 04, 2012 11:02 pm
Λάστιχα: cooper
Suspension: mama
cb: Όχι
Aka: george
Name: george

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Δευτ Σεπ 22, 2014 9:13 am

vitbull έγραψε:επεισεις μηπως ξερει καποιος φιλος καλο μαγαζι για θεσσαλονικη για να παρω τα ανταλακτικα και να συκρινω τιμες με εδω?

Για τι ανταλλακτικά θέλεις;;
Για μηχανικά κλπ Νο.1 είναι ο . Αν θες τσιμούχες κλπ πάρε τηλ στον . Αν θες φλάντζες ρώτα τον να σου πει το όνομα και το τηλ κάποιου που είναι απέναντί του (από εκεί είχα πάρει σετ φλαντζών και τσιμουχάκια βαλβίδων σε πάρα πολύ καλή τιμή, αλλά δεν έχω κρατήσει τα στοιχεία του...)
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37842
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό vitbull » Δευτ Σεπ 22, 2014 1:01 pm

cabou έγραψε:
vitbull έγραψε:Καλημερα στην ομορφη παρεα μας!Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις !και γω ειμουν κατα 75 % στην λυση της ιδιας ρεκτηφιαρισμενης μηχανης με τα καινουργια πιστονια σουστες!Οποτε παμε για ενα καινουργιο σετ γενικης σε φλατζες καινουργιους ιμαντες καθαρισμο ραδιατερ καινουργιο θερμοστατη και τα παλια δικα μου περιφεριακα ! η ερωτηση μου ηταν για τον λογο οτι εδω στην κυπρο σχεδων ολοι πετανε την μηχανη τους και βαζουν αλλη για το παραμικρο !και γω ειχα αυτο το ερωτημα οτι καλητερα να φτιαξεις την δικη σου και να εισαι σιγουρος ξερωντας αναπασα στιγμη τι εκανες παρα να παρεις μια μεταχειρισμενη και να θες παλι ανηγματα ειναι ρισκο και πιστευω παρανω χρηματα!την ερωτηση την εκανα για να δω και τις δικες σας αποψεις μιας πιο εμπηροι σας ευχαριστω!υπαρχει καποιο θεμα πως μπορουμε να βελτιωσουμε λιγο την δυναμη της μιας και ρε παιδια παει με το ζορι 120(δεν παω παραπανω 100-110 απλα αναφερω το νουμερο) και ειδηκα στις ανηφορες εγκαταληπει ξερει κανεις καμια λυση?επεισεις μηπως ξερει καποιος φιλος καλο μαγαζι για θεσσαλονικη για να παρω τα ανταλακτικα και να συκρινω τιμες με εδω?

φιλε καλησπερα και εγω 8βαλβιδο εχω και η ταχυτιτα μου ειναι αυτη που αναφερεις ομως η φιλοσοφια αυτου του αυτοκινητου δεν ειναι η ταχυτιτα αλλα ενα καθαρα 4χ4 οχημα για χρηση εκτος δρομου επομενως περα απο το να επισκευασεις την μηχανη μην πειραξεις τιποτε αλλο τις αρετες του θα στις δειξει με τον καιρο ασε που πανω απο τα 120 το αμαξι γινεται λιγο επικυνδινο


Οκ φιλε μου ρωτησα μηπως και το δικο μου απλα ειναι τελειως νεκρο !Ναι σαφεστατα ξερω πια ειναι η χρυση του αυτοκινητου απλα με εκανε εντυπωση πως τα τζιμνη με 4 ατομα γεματα μαζι με οπλα και τα σχετικα και εγω με 2 ατομα και στην ανηφορα με αφηνουν πολυ μα πολυ πισω δλδ δυναμη καμια!να σε καλα για τις απαντησεις !ευχαριστω
vitbull
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2014 12:55 pm
cb: Όχι
Aka: vitbull
Name: Andreas

Re: Αλλαγή μηχανής ή φτιάξιμο της παλιάς

Δημοσίευσηαπό vitbull » Δευτ Σεπ 22, 2014 1:05 pm

Tzivitzonis έγραψε:
vitbull έγραψε:επεισεις μηπως ξερει καποιος φιλος καλο μαγαζι για θεσσαλονικη για να παρω τα ανταλακτικα και να συκρινω τιμες με εδω?

Για τι ανταλλακτικά θέλεις;;
Για μηχανικά κλπ Νο.1 είναι ο . Αν θες τσιμούχες κλπ πάρε τηλ στον . Αν θες φλάντζες ρώτα τον να σου πει το όνομα και το τηλ κάποιου που είναι απέναντί του (από εκεί είχα πάρει σετ φλαντζών και τσιμουχάκια βαλβίδων σε πάρα πολύ καλή τιμή, αλλά δεν έχω κρατήσει τα στοιχεία του...)

Σευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα θα περασω απο κει να δω τιμες! εδω το σετ γενικης φλατζων εχει 120 ευρα θα δω ποσο ειναι και σαλονικα και θα κρινω
vitbull
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2014 12:55 pm
cb: Όχι
Aka: vitbull
Name: Andreas

Επόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

antonis1627 Παρ Μαρ 29, 2024 1:57 pm Τετάρτη 4 Απριλίου 2024 πάμε για καφεδάκι στη Θέα.
Nikola Tenv Παρ Μαρ 29, 2024 10:24 am Καλημέρα σας
arahova Παρ Μαρ 29, 2024 10:17 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
KOUTOUROUSHIS Παρ Μαρ 29, 2024 7:25 am kalimera
antonis1627 Παρ Μαρ 29, 2024 7:14 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Μαρ 28, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:09 am Καλημέρα σας.
Σταύρος 4x4 Πέμ Μαρ 28, 2024 7:08 am Καλημέρα
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm θα ρωτησω τον υιο :P
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:10 pm δεν έχει διήμερη άδεια ρε μάστορα?
Tzivitzonis Τετ Μαρ 27, 2024 1:07 pm Εγώ που θα ερθω Κυριακή πόσες έχω;
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:05 pm 9 και σήμερα!!!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm Μερσύ μποκού!
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:01 pm αχαχαχαχα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Νουχρίτσααααααααααα
SIAL Τετ Μαρ 27, 2024 1:00 pm Καλημέρες! Λίγο θέαμα για όλους! viewtopic.php?f=66&t=37146&p=940582#p940582
arahova Τετ Μαρ 27, 2024 12:14 pm Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Μαρ 27, 2024 6:58 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μαρ 26, 2024 9:36 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μαρ 26, 2024 7:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 10:24 pm Φίλε Θανάση ΘανασηςΖ καλησπέρα.Για να μπορείς να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας πρέπει να περάσεις από την ενότητα αυτή και αφού ανοίξεις ένα νέο θέμα να μας πεις δύο λόγια για σένα και το αυτοκίνητο σου από που μας γράφεις και να σε καλωσορίσουμε. Επίσης μπορείς να διαβάσεις θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τη λειτουργία του φόρουμ.
arahova Δευτ Μαρ 25, 2024 11:58 am Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά.
ΣΤΑΥΡΟΣ Δευτ Μαρ 25, 2024 11:52 am Καλημερα σας Χρονια πολλα,καλη εβδομαδα.
antonis1627 Δευτ Μαρ 25, 2024 7:24 am Καλημέρα σας καλή εβδομάδα και Χρόνια Πολλά
arahova Κυρ Μαρ 24, 2024 11:39 am Καλημέρα σε όλους.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες